Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tisti ki oddajate, ste najemnine kaj znižali?

Tisti ki oddajate, ste najemnine kaj znižali?

Oddajam, pa razmišljam o manjši korekciji, ker so taki časi, kakšne so vaše izkušnje, tisti ki ste v najemu in tisti ki oddajate.

Sem v najemu, niso znižali.

Se pa pozna, da ljudje kupujejo stanovanja, da spravijo denar iz bank, namreč dobivam ponudbe od ust do ust za selitev, ker so kupili stanovanje in iščejo zanesljive in nasploh odlične najemnike. So pa žal še prepogoltni oz zahtevajo preveč.

Ja mi smo družina. Pa pazi to. V vsej tej krizi ki je zaradi korone nam je najemodajalec še hotel povečati najemnino. Smo rekli gremo drugam pa se je premislil potem.

Sem znižal za toliko kot se je znižal račun za elektriko. Dodatno sem znižal kolikor je šla dol omrežnina za vodo. Potem sem pa še pocenitve hrane prištel in pa znižanje cen novih in starih stanovanj.

Pa si ti nor – znižat najemnino ko gre vse gor – elektrika, voda, hrana, stara stanovanja, nova stanovanja, povprečne plače.

Če nimaš za najemnino, se pač preseli tja kjer si najemnino lahko privoščiš. Kje je tu problem?

Ja kaj pa v primeru zdej ko je korona in človek ostane na žalost brez službe. Tisto nadomestilo še za najemnino ni pokrit. Kje je še vse ostalo. Nimamo vsi velik denarja. Če pa najemodajalec tega ne zna razumeti pa zame ni človek.

Žal smo ljudje vedno bolj pogoltni. Ni solidarnosti, nekateri bi še lastne starše ali otroke prodali. Če ne gledaš na lastno rit, ti jo drugi še prehitro speče. Najemnine bodo šle samo navzgor, ker bodo ljudje vedno manj kreditno sposobni in to bodo fajn izkoristili. Revež še večji revež. Bo se v prihodnje bolj splačalo, da dve družini kupita staro veliko hišo, ki jo preuredita v dve gospodinjstvi ali pa greta dve družini v najem.

Nismo, ker ni potrebe. V Ljubljani das oglas, da oddajas enosobno stanovanje, pa te v enem dnevu klice okoli 100 ljudi.

Začasno smo znižali že itak prenizko najemnino (provinca), in smo zdaj ca 30 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} pod neprofitno najemnino na m2, kot jo je izračunal stanovanjski sklad. Zaradi znižanja prihodkov najemnikov.
Vsekakor pa upam, da nam uspe postopoma prodati za normalno ceno.
Najemniki bi

Vidis, takemu bi jaz znizala najemnino. Zastonj ne bi oddajala, znizala pa bi, ce bi bil najemnik korekten in zanesljiv.

Oddajam pa za nizjo najemnino od trzne in zdaj jo bom povisala, se vedno bo nekaj nizja od trga.
Moj najemnik je zaposlen, ima kar hudo placo, lahko bi si komot kupil stanovanje, a mu je luksuz pomembnejsi, sem mu omenila, da bi zvisala, pa pravi, da on tega ne zmore in bo nasel drugo stanovanje. Ok. Prav. Pa naj najde za tako ceno, tako stanovanje kot ga ima zdaj, ce more!

Nepremičnino sem ponudil bolnišnici, da svoje zaposlene nastani v morebitno karanteno. Ne računam nič.

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Lani v prvem valu sem tudi jaz dala stanovanje zaposlenim v bolnici, brezplacno. Pozneje, junija, ko se je vse sprostilo, sem ga oddala.

Lani v prvem valu sem tudi jaz dala stanovanje zaposlenim v bolnici, brezplacno. Pozneje, junija, ko se je vse sprostilo, sem ga oddala.
[/quote]

Lepo. Si imela polno a ne? Jaz sem oddal hišo v Kranjski gori in mislim, da je bila polna (vsaj kot mi je fotr reku) vse do prejšnjega tedna. Za ta teden ne vem. Vedno pa vsaj dva ali trije notr.

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Lepo. Si imela polno a ne? Jaz sem oddal hišo v Kranjski gori in mislim, da je bila polna (vsaj kot mi je fotr reku) vse do prejšnjega tedna. Za ta teden ne vem. Vedno pa vsaj dva ali trije notr.
[/quote]A seveda.


To kar nastevas, elektrika, voda, to so štorski, ki niso del fiksne najemnine. Stroški se plačajo po položnici

Nisem iz te zgodbe, da bi imela toliko nepremičnin, da jih lahko oddam. Morda tudi zato, ker skušam funkcionirati v teh koronskih časih tako, da “malo popusti” oz. “pridi pol koraka naproti”.

Kar bi za konkretni primer pomenilo: če ti oddajanje predstavlja sredstvo preživetja, se trudiš ohraniti tržno ceno. Če pa ohranjaš življenje v prostoru s pokritjem stroškov in nekaj prihranka, najemnik pa je nekdo, ki je po možnosti ostal brez službe, prilagodiš ceno.

Ker verjamem, da kar daš, tudi dobiš povrnjeno. Prav takrat in na takšen način, ko to najbolj potrebuješ.

P.S.
Posledica takih odločitev – gled prvi stavek. A ničesar ne bom odnesla s sabo…


Bi znižala poštenemu in odgovornemu najemniku, če bi bil v stanovanju že več let in bi bila z njim zadovoljna, pa bi se znašel v trenutni stiski. In seveda takemu, ki bi se zavedal, da sem mu s tem šla na roko. Zagotovo pa ne bi nikoli znižala najemniku, ki misli, da je to moja dolžnost in me označi za “nečloveka”, če tega ne storim.

Preveč najemnikov me je nategovalo, nategnilo in me pustilo z nekaj tisoč evri neplačanih najemnin in stroškov, da bi bil prijazen in se šel neko mati Terezo.

Pač pojdi v tak najem, ki si ga lahko privoščiš. Varčuj in ne živi iz rok v usta, imej prihranke za težke čase.

po petih letih menjujem najemnika
stanovanje je bilo v enem dnevu oddano
zakaj bi zahtevala manj, kot so cene na trgu?

do zdaj sem imela bolj socialno ceno za znanega najemnika, zdaj bo tržna cena

Ne. Niti ne pričakujem. Saj ni socialna ustanova. Lahko pa pričakuje našo selitev, če bi hotel povišati. Ampak k sreči obstajajo ljudje, ki jim pomeni več, da imajo notri najemnike, ki ne uničujejo in vedno vse redno poravnajo. Kot pa da se gredo ponovno tombolo z iskanjem novih najemnikov zaradi 20-30€. Takšni hitro na mino naletijo, ker so preveč pogoltni in vidijo samo denar.

jaz ne, v enem stanovanju imam zdravstveni kader,ki zdaj služi najmanj dvojno, v drugem pa familija, kjer tudi oba ves čas delata in vsaj za njega vem, da ima dodatek na plačo. Torej zakaj?? jaz pri plači do zdaj nisem dobila nič, pa delam ves čas. Še zvišala bi, če ne bi bili v precej dobrih odnosih.

Ocenis ali je potrebno. Jaz sem jim na primer dala možnost da pridobijo subvencijo, ampak imata previsoke dohodke in niso dobili. Ko so dobili otroka, novorojenčka, sem jim dala 200 EUR. To so take lepe geste. Je pa tako, ker so fer do nas, smo mi do njih.

Davki od oddajanja so odlocno previsoki. Stanovanja v Lj imajo cene, kot , da smo v New Yorku. Kako si predstavljate , da bo kdo znizal najemnino? Povprasevanja je ogromno, ponudbe pa precej manj.

Prejsnji najemnici sem senkala eno najemnino v prvem lock downu in dvakrat stroske. Je vseeno sla v rodni kraj. Zdajsnji/novi sem znizala najemnino na 300€ , prej vedno 360€. Bi dobila tudi vec, klicev je res sto v pol ure ampak pomembno mi je, da so najemniki zaupanja vredni, spostljivi,kulturni in da se ne rabim ukvarjat z njimi. Denar ni vse, osebni mir steje :).

Točno. še vedno spremljam najemni trg, in za naše potrebe je šla cena za najem konkretno gor..vsaj za 100€/mesec.

Sedanji najemodajalec je ok, se da veliko z njem dogovorit, otrokom prinese kaj sladkega, spusti tudi kak evro, da zaokroži.

pravkar imam najemnika v odhajanju. Oddajam dve stanovanji. Cca 1500€ na mesec. ni nobene potrebe po nižanju. Ko dam oglas jih celo morje pokliče. Še bom višal. To kar vprašajo to dobijo.

New Report

Close