Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Video klici – jih marate?

Video klici – jih marate?

Kako gledate na videoklice?
Ok, če je dogovorjeno, potem ni problema. Ali pa, če gre za nekoga, ki ti je blizu.

Kaj pa, če nekdo kar tako kliče? Pridete iz pod tuša pa videoklic, ste v postelji pa videoklic, imate razmetano okrog sebe pa tak klic…

Privat ne uporabljam videoklicev, samo v službi (pa še to ne vedno, ker je potem povezava počasnejša).

Samo najavljene – kadar mi paše ali pa je kakšen smiseln razlog za to.

nova
Uredništvo priporoča

Samo z mojo mamo imam videoklic. Dvakrat do trikrat na teden

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University


Klicev. To prakticirajo jugovici.

Ja, to, da se naprej zmeniš oz. kaj vem klic mame kot omenja Vagabund ali pa partnerja, otroke.. to mi je ok.

Ni mi pa normalno, da kar nekega znanca kličeš po videu klicu pa tako pač, ko se spomniš.
Jaz pa imam enega takega pa je čistokrvn Slovenec pa se ne javljam na videoklice. Takoj skenslam in pokličem nazaj z navadnim klicem pa bo naslednjič vseeno videoklic pa spet in spet.
Sem zadnjič skoraj omogočila videoklic. Sem ravno prišla izpod tuša, k sreči vsaj oblečena v pižamo pa klic pa nisem bila pozorna in sem že sprejela pa potem hitro prekinila.

Nimam nobene želje gledat klicatelja. Enostavno ne dvignem in je.

Obicajno so to ljudje ki ni.ajo kaj počet in si lahko privoščijo žlobudranje 2 uri skupaj pred kamero. Jaz med telefonijadami ves čas delam in hodim okrog tko da ne zgubljam časa z brbljanjem

Če mi odgovarja, klic sprejmem. Če mi ne, ga zavrnem in takoj pokličem nazaj z navadnim klicem ali odgovorim s sporočilom. Nato povem, če se imam čas pogovarjati ali ne in da mi vidoklic v tistem trenutku ne odgovarja.

Strinjam se s teboj, da je nevljudno klicati po videoklicu brez poprejšnjega dogovora. Zato tudi nimam nobenega pomisleka ali slabe vesti takega klica zavrniti. Razumem pa, da je neprijetno, ko se to prvič zgodi- Ne veš, kako bi odreagirala in se zato znajdeš v zadregi. Meni je bilo tudi neprijetno, saj se mi je zdelo nevljudno, da klic prekinjam. Ampak glej, nisem se jaz po svoji krivdi znašla v neprijetnem položaju in nisem dolžna skrbeti za to, da slučajno ne bo nekdo za trenutek užaljen, če hkrati ta ista oseba ne pomisli, v kakšen položaj mene spravi s svojimi dejanji.

Skratka, ne razburjaj se, sekiraj se, naj ti ne bo nelagodno in ne imej slabe vesti, če videoklic zavrneš. Oseba na drugi strani se tudi ni ukvarjala s tem, če ti videoklic odgovarja ali ne.

Ne maram videoklicev. Kar je potrebno v službi in to je to. Sem se pa nedolgo nazaj smejala, ko smo imeli službeno videoklic in nekateri smo se povezovali s prenosniki, nekateri pa s telefoni. In je ena se javila na videoklic potem pa telefon držala na ušesu… 🙂 🙂 predno smo ji dopovedali, da ni ok, je minila vsa minuta ali dve… k sreči je bil interni sestanek ne s strankami ali poslovnimi partnerji.

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

Video klice imam s sestricnami in tetami, ki zivijo dalec in mi je to cisto kul, tudi ce sem v postelji, edino ce sem izpod tusa, jih poklicem potem nazaj, ker me zebe
.
V prvem valu korone smo imeli video-klic zurke tudi s prijatelji, nekje 1x na teden smo se zmenili in cvekali 3 ure vsak pri sebi doma.

Sestanke imamo itak v naprej dogovorjene.

Da bi me pa znanci kar tako klicali na viber s kamero, se mi se ni zgodilo.

Če se prej zmenim s kom od domačih. Ostalo ne.

Bedno, ker mi je brezveze drzat telefon pred faco in se menit.. Res v izjemnih primerih, ali pa ko kliceta necakinji in me hoceta videt..

Na vnaprej nedogovorjene videoklice “nedomačih” in ne taajbližjih oseb ne odgovarjam.

Aleš! Si to ti?

Meni je to čisto vsakdanje. Sem leta živela v tujini in smo se vedno preko videa pogovarjali. Saj ni treba da si ga pred fris porineš :). Jaz ga imam velikokrat na pultu v kuhinji ko kaj delam in čebljam z ljudmi. Če bi bila izpod tuša bi pač izklopila kamero.

Je začela tašča tečnart nenormalno ob vseh urah s tem in sem enkrat znorela in tavečji punci vzela telefon jo nazjala ji pol za poudarek še enkrat napisala da nima kaj po 6 do 10 na dan morit preko skypa, da ima otrok dopldne delo z solo med kosilom sprehodom in tuširanjem je pa tud ne mislmo poslušat še manj pa gledat pa je blo neki časa mir. Ko je spet začela s tem sem ji še enkrat povedala tasvoje. Punca pa tudi ve da če bo hodila po stanovanju z vklopljeno kamero na skypu ali viberju ji bom telefon vzela ker ni potrebe, da njene sošlke na viberju gledajo in poslušajo še nas….
Ja ne maram videoklicev!
Edina smešna stvar mi je bila ko je naša najmlajša bila stara kakšnih 19 mesecev lansko leto marca kliče moja sestra preko vibra in tamala teta teta gleda v ekran in ji začne “vrat po nosu”….

kako ste eni tečni. če ti ne maraš videoklicev, zakaj s tvojimi omejitvami posiljuješ hčerko in taščo – če se onidve menita pa naj se, kaj to tebe tako moti. A se moraš res v vse vtikat in vse diktirat. Sej pa tista kamera na fonu tud nima tako širokega pregleda,da bi vsi tebe gledali, tud če se hči pogovarja po video klicu.

Vidim, da smo si večinoma enakega mnenja :).
Zgoraj ena omenja,d a so taki, ki bi čvekali v nedogled. Ja, točno tak je tale. Bi čvekal po mojem 5 ur, če bi bila jaz za :).
Če že čvekam po telefonu, ne rabi si klicatelj ogledovati mojega stanovanja, postelje, pižame, kuhinje…

Videoklici so lahko praktični za dva, ki sta v procesu spoznavanja.

Torej hočeš povedat, da je videoklic ok, če nekoga sploh še ne poznaš?
To pa sploh ni šans.

uporabljam samo za mamo in sestro
hči kliče babice, tete in stricevpreko vibra
ostalo pa ne.

Torej hočeš povedat, da je videoklic ok, če nekoga sploh še ne poznaš?
To pa sploh ni šans.
[/quote]

Bom obrazložil. Na netu obstajajo razne spletne strani za zmenke. Namesto, da se dva dogovorita za prvo srečanje na kolodvoru pod uro s časopisom v roki kot v dobrih starih časih se lahko najprej pokličeta preko videoklica. Vsak za svojim računalnikom pijeta kavo kot v lokalu in se sproščeno pogovarjata kot dva znanca.

Nisem lih navajena,ampak ga uporabljam,ker moj brat, teta in strici živijo v tujini.

Bom obrazložil. Na netu obstajajo razne spletne strani za zmenke. Namesto, da se dva dogovorita za prvo srečanje na kolodvoru pod uro s časopisom v roki kot v dobrih starih časih se lahko najprej pokličeta preko videoklica. Vsak za svojim računalnikom pijeta kavo kot v lokalu in se sproščeno pogovarjata kot dva znanca.
[/quote]

Mi na kraj pameti ne pade.
Videoklic zame samo po dogovoru s kom, ki mi je blizu. Samo znanci ali pa taki, ki kar vletijo pa se ne oglašam na videoklice. Neznanci? NIti pod razno.

New Report

Close