Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Otroski vozicki za velike dojencke

Otroski vozicki za velike dojencke

Na kratko, partner 203cm, sama 184cm…seveda je tudi najin dojencek nadpovprecno velik 🙂
Kupila sva vozicek iCandy, vendar je najin sinko v 2 mesecih tako zrastel, da ima v kosari mogoce se 3cm lufta. Ce bo slo tako naprej z rastjo, bo iCandy vozicek zelo kmalu premajhen.

Ali je imel kdo podobne “tezave”? Isceva vozicek s cimvecjo kosaro za 2-mesecnega dojencka.
Nekateri pravijo Nuna, vendar se mi ne zdi nic kaj vecja od iCandy.

Hvala za preldoge.

Pomlad je in mi smo za nase fante spomladi presedlali na odprte vozicke, tiste ala marela.

Pri dveh mesecih je še premajhen za marelo.

nova
Uredništvo priporoča

Mi smo imeli samo športni del vozička, ki se čisto poleže in pa zimsko vrečo. Tudi naša dva sta bila nadstandardna, zato niti pomislila nisem na košaro (ki tudi ne bi šla v prtljažnik).
So pa včasih bile Mutsy košare med večjimi.

Pri nas isto, košare sploh nismo imeli, ampak samo športni del, ki se je dal čisto horizontalno nastavit


Sploh ni nujno – imeli smo eno marelo, ki se čisto poleže (in je bila tudi sicer bolj konkretna) in je bila super od rojstva dalje.

Bugaboo


Sploh ni nujno – imeli smo eno marelo, ki se čisto poleže (in je bila tudi sicer bolj konkretna) in je bila super od rojstva dalje.
[/quote]

Ja, en kriterij je, da se čisto poleže.to je potem čisto ok, če voziček uporabljaš kot transportno sredstvo trikrat tedensko po 20 minut.

Ni pa primeren za daljše vozičkanje. Košara je globoka, otrok se v njej lahko varno giba in obrača, sploh v toplih mesecih, ko ni oblečen kot eskim. V mareli je pa nevarno, da se ti ven skotali, zato ga moraš pripet, to pa ni fajn za motorični razvoj.

‘Ala marela’ , zlozi se enako kot marela, a je trdo dno in spredaj pri nogah odprt, naslon pa lahko spustis v popolnoma lezeci polozaj, lahko v popolnoma sedeci, lahko pa tudi nekaj vmes.

Imeli smo mutsya – smo pa šli ful hitro na športni del, ki se je dal čisto polečt.
Velik se mi zdita tudi bugaboo, romer in stokke trailz al kaj je.
Od avtosedežev izljučno romerje. Priporočam Advansafix. Ostalo boste menjavali na leto dni.

Ja, en kriterij je, da se čisto poleže.to je potem čisto ok, če voziček uporabljaš kot transportno sredstvo trikrat tedensko po 20 minut.

Ni pa primeren za daljše vozičkanje. Košara je globoka, otrok se v njej lahko varno giba in obrača, sploh v toplih mesecih, ko ni oblečen kot eskim. V mareli je pa nevarno, da se ti ven skotali, zato ga moraš pripet, to pa ni fajn za motorični razvoj.
[/quote]

No, za motoricni razvoj tudi ni fajn, da v budnem stanju lezi v vozicku vec ur.

Nasi so imeli pri treh mesecih okoli 75cm, pri petih mesecih 85, kaj naj bi z njimi, v kosaro in noge ven ali kako?

Kaj je po tvoje resitev?

Baby design je bil komot do 6 meseca notri, pa je bil tudi med večjimi dojenčki.

Tiste brez košar imate pa ziher 10plus stare otroke, takrat se košare skoraj niso uporabljale..


Seveda so se tudi. Imam 13 let starega mulca, pa so bile že dolgo pred mojim košare popularne. Mi je sicer nismo imeli, ker se mi ni zdela praktična in zelo zelo omejeno uporabna in bi zasedla preveč prostora. Res je bil sine tudi precej velik in zvedave sorte, tako da je bil športni del najboljša varianta. Enako je bilo potem pri hčerki – brez težav – pozimi zimska vreča, poleti brez nje – obvezno otrok pripet in to je to. Več ur pa noben ni spal v vozičku, tako da ne vem od kod vam takšne ideje o težavah za motorični razvoj. A to, da ga premetava v košari sem in tja, ker ni pripet, pa ni problematično? Mah, pretiravanje. Kot s tistimi nakloni. Čisto ravna podlaga naj bi bila, večina vozičkov pa je nima čisto, pa je vseeno ok. Ker če ima npr. otrok refluks, mu moraš dvigniti vzglavje oz. cel del – to pa komot dosežeš tudi pri večini vozičkov (tistih, ki nimajo školjkastega sedeža). Pa potem kot 90 stopinj za sedenje… v glavnem vidiš, da se marsikje čisto preveč komplicira. Razen tistih, ki imajo res kakšne razvojne težave, večina pač nima težav ne z enim ne z drugim.
Torej jaz predlagam še vedno športni del, ki se poleže (če je školjkast, pa imajo nekateri že tudi vložek, ki ga daš notri in je potem izravnano), če ne, pa magari marela (ampak kakšna bolj konkretna).

No, za motoricni razvoj tudi ni fajn, da v budnem stanju lezi v vozicku vec ur.

Nasi so imeli pri treh mesecih okoli 75cm, pri petih mesecih 85, kaj naj bi z njimi, v kosaro in noge ven ali kako?

Kaj je po tvoje resitev?
[/quote]

Kaj pa naj počne 2-mesečni dojenček, kot da leži? Ja, košara je za zdrav razvoj v prvih mesecih nujna, tako da če želite otroku dobro je nikar ne preskočite. Šparajte raje kje drugje. Ni fora samo v tem, da se do konca poleže, samo košara ima enovito trdno podlago, stranice, tako da je otrok zavarovan, a se lahko giba, v košari lahko tudi pase kravice, ko je buden. Bugaboo košara ima notranjo dolžino 75cm, to bi tam do 4-5meseca moralo biti dovolj. Če je res tako izvenserijski ga boste morali prej dati v športni del, a naj bo res v ležečem položaju dokler se ne začne sam dvigovati.

Ja, en kriterij je, da se čisto poleže.to je potem čisto ok, če voziček uporabljaš kot transportno sredstvo trikrat tedensko po 20 minut.

Ni pa primeren za daljše vozičkanje. Košara je globoka, otrok se v njej lahko varno giba in obrača, sploh v toplih mesecih, ko ni oblečen kot eskim. V mareli je pa nevarno, da se ti ven skotali, zato ga moraš pripet, to pa ni fajn za motorični razvoj.
[/quote]
otroka sem imela v razvojni ambulanti pri 4 mesecih, malo zato, ker sem kot mama paničarila za brezveze, malo pa zato, ker se je rodila zahirana
ko sem rekla, da otrok non stop dviguje glavico v vozičku, mi je pediatrinja rekla,
gospa, prestavite jo v športni voziček, radovedna je.

tako, da jaz bi še kak mesec pa pol poskušala zdržat s košaro, potem pa bi vzela športni voziček

No, za motoricni razvoj tudi ni fajn, da v budnem stanju lezi v vozicku vec ur.

Nasi so imeli pri treh mesecih okoli 75cm, pri petih mesecih 85, kaj naj bi z njimi, v kosaro in noge ven ali kako?

Kaj je po tvoje resitev?
[/quote]

Avtorica teme sprašuje za dva meseca starega dojenčka. Pa ajde, bo tri mesece star, preden bo res voz kupila. Ne glede na dolžino je to majhen dojenček, ki tako ali tako nikoli ni več ur v kosu v budnem stanju. Razen, če ga kaj matra, ampak to potem definitivno ne leži 🙂

Dobijo se vozički z 90 cm dolgo košaro, pri 85 cm bi šlo sicer že malo na tesno, ampak vseeno je precej drugače otroka v športni del prestavit pri petih mesecih kot pri dveh.

Maxi Cosi, kosara kupljena 2013, je bila za tisti cas najvecja. Iskala sem najvecjo.

Pomlad je in mi smo za nase fante spomladi presedlali na odprte vozicke, tiste ala marela.
[/quote]

tako mali otrok mora še ležati – jaz tako malega otroka nikoli ne bi vozila v mareli četudi leže… tiste opore niso vredu za otroka in njegovo hrbtenico, in vse…

tale voziček je meni top – in nobene marele potem več ne kupuješ… res je malo dražji, ampak imaš vse vključeno in je tudi izjemno zračen in ga imaš lahko do konca potem in ne zapravljaš nobenega dodatnega denarja posebej za marele… pa če lepo skrbiš zanj, ga tudi potem še lahko z dobro ceno prodaš zanimanje je ogromno, da rabljenega sploh težko dobiš
tako,da cenovno si na koncu lahko tam tam enako kot bi kupila enega za 400 evrov, le da je uporabna vrednost in kakovost mnooogo višja – tako jaz gledam pri nakupu tega… glede vozička in avto sedeža imam tako mnenje, pa glede jogija v posteljici…

tukaj imaš napisane mere košare in ne mi rečt,da je tvoj otrok pr 2 mesecih že 80 cm velik
mislim da ga boš najmanj do zaključka 5 meseca, če ne še kaj več vozila v tej košari
https://all4kids.si/izdelek/nuna-demi-grow-otroski-vozicek-caviar/

Kaj pa naj počne 2-mesečni dojenček, kot da leži? Ja, košara je za zdrav razvoj v prvih mesecih nujna, tako da če želite otroku dobro je nikar ne preskočite. Šparajte raje kje drugje. Ni fora samo v tem, da se do konca poleže, samo košara ima enovito trdno podlago, stranice, tako da je otrok zavarovan, a se lahko giba, v košari lahko tudi pase kravice, ko je buden. Bugaboo košara ima notranjo dolžino 75cm, to bi tam do 4-5meseca moralo biti dovolj. Če je res tako izvenserijski ga boste morali prej dati v športni del, a naj bo res v ležečem položaju dokler se ne začne sam dvigovati.
[/quote]

Medtem ko nekateri dojenčki praktično živijo v košari, drugi raje kje drugje. Voziček je pač samo prevozno sredstvo. In če otrok ne bo pasel kravic v košari, ne bo konec sveta. Ker se mi tudi zdi skrajno neumno, da bi to delal tam, kjer nima niti nič za videti, še manj pa je to res primeren prostor. Moji otroci so bili precej radovedni in so hitro začeli opazovati okolico. V vozičku so spali zelo malo, raje so gledali naokoli.
Še en komentar glede trde podlage – a razne nosilke so pa ok? Pa je otrok v njej v položaju lunice. Hecno, a ne? Noben ne leži rad na trdi podlagi in tudi košare je nimajo zares. Tako da ne, košara res ni nujno potrebna. Ravno tako kot ni treba, da otrok praktično živi v košari.

če pogledamo tole tabelo in skrajne mere razpona velikosti fantkov, ker so v povprečju lahko večji
četudi tvoj odstopa še za 3 cm od zgornje meje navedene tu bi ga komot lahko še vozila v tej košari pri celo 9 mesecih, pa je takrat pa že lahko za v športni del zdavnaj…
Tako da mislim,da bi ti ta košara še kako moralo biti dovolj za priporočenih 6 mesecev v košari
https://www.babybook.si/teza-in-velikost-vasega-otroka/

Medtem ko nekateri dojenčki praktično živijo v košari, drugi raje kje drugje. Voziček je pač samo prevozno sredstvo. In če otrok ne bo pasel kravic v košari, ne bo konec sveta. Ker se mi tudi zdi skrajno neumno, da bi to delal tam, kjer nima niti nič za videti, še manj pa je to res primeren prostor. Moji otroci so bili precej radovedni in so hitro začeli opazovati okolico. V vozičku so spali zelo malo, raje so gledali naokoli.
Še en komentar glede trde podlage – a razne nosilke so pa ok? Pa je otrok v njej v položaju lunice. Hecno, a ne? Noben ne leži rad na trdi podlagi in tudi košare je nimajo zares. Tako da ne, košara res ni nujno potrebna. Ravno tako kot ni treba, da otrok praktično živi v košari.
[/quote]

kako da ne more otrok na sprehodu pasti kravic tudi v košari in gledati ven – seveda vse to lahko… sem spremljala eno mamico, ki je večkrat pokazala, kako je njen otrok v tem užival na sprehodih- sprednji del košare in skozi tisto mrežico opazuje svet naokoli… je rekla,da mu je bilo prav zanimivo
in še nosilke znajo biti velik problem… je treba izbrati tudi kakovostno nosilko za tako majhne pa sploh, ni kar vsaka ok.
še zame so starši izbrali voziček s košaro pa še dve sva bili, ga je bilo še težje dobiti za dva – pri nas sploh ni bilo variante…ampak so bili toliko odgovorni že takrat,da so to izbrali.

Eni malo preveč striktno gledate tabele – tako pri oblekah, kot pri ostalem. Če je otrok velik 75 cm, košara pa samo 3 cm več, je to premalo. Ker otrok vseeno ni čisto pri miru, predvsem pa ga premika ob vožnji in tako hitro buta z glavo ali pa z nogami ob rob košare. Pa potem moraš stalno gledati, da ni glava postrani, ker je celo telo zlezlo gor npr. ali pa noge čisto pokrčene, ker je zlezel dol. In če imate že otroke res toliko časa v košari, je prav, da ima vsaj dovolj prostora.

kako da ne more otrok na sprehodu pasti kravic tudi v košari in gledati ven – seveda vse to lahko… sem spremljala eno mamico, ki je večkrat pokazala, kako je njen otrok v tem užival na sprehodih- sprednji del košare in skozi tisto mrežico opazuje svet naokoli… je rekla,da mu je bilo prav zanimivo
in še nosilke znajo biti velik problem… je treba izbrati tudi kakovostno nosilko za tako majhne pa sploh, ni kar vsaka ok.
še zame so starši izbrali voziček s košaro pa še dve sva bili, ga je bilo še težje dobiti za dva – pri nas sploh ni bilo variante…ampak so bili toliko odgovorni že takrat,da so to izbrali.
[/quote]

Predstavljaj si šele kako bi tak otrok užival, če bi bil v športnem delu in se mu ne bi bilo treba tako matrati, da sploh kaj vidi. Ker če je videl kaj ven, potem je bil že precej velik. Tak bi komot bil ležeč v športnem delu. Tako pa ga je mama matrala v košari. Ona pa bluzi, da je fuuul užival. Ne, samo matral se je, da bi kaj videl, ker drugače ni nič.

kako da ne more otrok na sprehodu pasti kravic tudi v košari in gledati ven – seveda vse to lahko… sem spremljala eno mamico, ki je večkrat pokazala, kako je njen otrok v tem užival na sprehodih- sprednji del košare in skozi tisto mrežico opazuje svet naokoli… je rekla,da mu je bilo prav zanimivo
in še nosilke znajo biti velik problem… je treba izbrati tudi kakovostno nosilko za tako majhne pa sploh, ni kar vsaka ok.
še zame so starši izbrali voziček s košaro pa še dve sva bili, ga je bilo še težje dobiti za dva – pri nas sploh ni bilo variante…ampak so bili toliko odgovorni že takrat,da so to izbrali.
[/quote]

Ja ja, že prav… 🙂 Mi neodgovorni smo pa gledali ne tabel, ampak otroke in njihove koristi in udobje in jim omogočili, da so bili v vozičku toliko, kolikor je bilo nujno potrebno in hkrati še kaj videli naokoli. Pa glede na to, da je en shodil pri dobrih osmih mesecih in je še danes aktiven in nadarjen športnik, nima zato nobenih travm – ne psihičnih ne fizičnih. Kljub neodgovornim staršem :-))))

Predstavljaj si šele kako bi tak otrok užival, če bi bil v športnem delu in se mu ne bi bilo treba tako matrati, da sploh kaj vidi. Ker če je videl kaj ven, potem je bil že precej velik. Tak bi komot bil ležeč v športnem delu. Tako pa ga je mama matrala v košari. Ona pa bluzi, da je fuuul užival. Ne, samo matral se je, da bi kaj videl, ker drugače ni nič.
[/quote]

ga je dala, pa mu je bilo v košari tako kot sem opisala zgoraj tako všeč je dejala, da so nadaljevali s tem, užival je. Pač prilagodiš se otroku. Očitno mu je že pasalo in bilo bolj všeč… kakor kdo.

joj tabele so res okvir- zato so tudi notri podane mere v nekem razponu… in še tistemu razponu sem kot napisano zgoraj dodala 3 cm… in samo ne mi rečt no da ima tako velikega otroka,da od razpona izstopa 10 cm v rasti… lepo prosim no… vsaj do konca 5 meseca bi morala biti košara za otroka dovolj velika…
ker če gledaš tabelo, ki sem jo zgoraj pripopala… za 6 mesečnega otroka – do kolikor je priporočena košara – je razpon v velikosti cca 10 cm in najvišja vrednost 72.3 cm in recimo da je njen večji in dodamo k temu še 10 cm – če bi bil res tako ultra velik… pridemo na velikost 82,3 cm…
Košara vozička, ki sem ga prilemila pa je velika 84 cm… torej bi jo če bi jo, če bi svojo rast od najvišje zgonje meje prehiteval za 10 cm(kar je izmeno veliko) na knap prerasel pri 6 mesecih… kar pomeni,da bi se zagotovo lahko vozil v njej vsaj 5,5 mesecev – ob predpostavki da največje sovrstnike prehiteva v rasti za 10 cm… kar je malo verjetno – če sploh neverjetno… ampak predpostavimo…
tako,da ta košara bi vsaj za 5,5 mesecev morala biti zagotovo, četudi je izjemno velik otrok.

New Report

Close