Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek DELOVNA AKCIJA

DELOVNA AKCIJA

Ste gledali drugi del Delovne akcije za družino Zajfrid? Nobenega veselja od teh odraslih fantov,, nobene hvaležnosti vsi kot neki butlji gledali in se spogledovali. Stara ni čisto dihtih, edini, ki je pokazal veselje je najmlajši sin. In pa seveda oče Dušan. Me res zanima kako bo to čez 2 meseca? Ni bilo nekega veselja, tak da mislim, da tega ne bodo vzdrževali.

A imaš registrirano 090, bi te poklicala, ker veliko veš

Gledala sem le prvi del. Pa so bili že takrat komentarji na njihovo obnašanje. Pa mi ni jasno kaj bi vi radi od odraščujočih fantov? Itak jh je sram, celi vesoljni Sloveniji morajo kazat v kakšnem so živeli, ma jaz v njihovih letih bi raje živela še 100 let v takšnem kot da me za minuto dajo na TV, pa če se še tako čudno sliši.

nova
Uredništvo priporoča

Ti pa si gnoj od babe… Si pomislila morda, da so v ozadju psihološke težave? Da družina morda ni tako socialno spretna? Fuj, kako podlo obnašanje. Si prispevala za družino? Nisi! Potem pa ne obsojaj.

Najmlajši se je tako razveselil tistih lego kock, da sem bila res ganjena. Ostali trije pa… brez besed. Še Ano so objeli samo zato, ker “se spodobi”. Nobenih čustev, nobenega veselja, nobene hvaležnosti… ničesar. Razumem, da jih je sram, ampak vsaj neko čustvo pa menda ja lahko pokažeš. Tudi za kamero ne morejo biti ravno drugačni. Očitno je, da nikoli niso bili deležni ljubezni, lepe besede. Mama mi deluje skrajno čudna in nezmožna čustev.

Upam, da jim bodo priskrbeli se kaksno psihosocialno pomoc, ker mocno dvomim, da bodo sposobni vzdrzevati hiso, ce so ze prej imeli tako zanemarjeno. Prav tako so videti vsi, razen oceta, s posebnimi potrebami. Pa ne delam se norca, ampak tako je.

Da jih je sram. Ker te oddaje so, kljub vsej dobrodelnosti, zelo ponižujoče. Ni tega denarja ne dobrodelne akcije, ki bi me pripravila, da se takole izpostavljam in razkazujem svojo revščino.
Že v Piranu sem gledala njihove odzive in mrtve obraze. To so ljudje, ki ne poznajo čustev, ker jim jih ni nikoli nihče pokazal.
Ne bodimo primitivci in se ne naslajajmo nad njimi. Nismo bili (hvala bogu) v njihovih čevljih.

Vprasanje je kdaj so se, ce kdaj sploh so se, nasmehnili, pokazali kaksno custvo. Nimajo vsi dokaj normalnega zivljenja, eni se rodijo v agonijo,ki ji ni videti konca. Ta najmlajsi je v domu se pokazal neki custev, docim on na morju…. Gledala sem kadre ki so jih kazali ko je Vunjak pel. Tamali je sedel na tleh in cupkal travo, glava sklonjena. Prej bi rekla, da je bil tako vesel in hkrati mu je bilo tako nerodno,mogoce ga je bilo celo sram…in potem je iz teh kadrov izginil,kot da so ga umaknili. Eden izmed starejsih je, ko so prisli do prenovljene hise dlani stiskal v pesti…neki se stima in upam da se zadeve, se lahko resijo, da jim bodo uredili pomoc. Ker to bi pa bila res celovita prenova….

Ne bom sodil fantov, ker zivet v taki hisi in spat z mamo v isti sobi skozi puberteto je dovolj hudo.

Za mamo je ze nekdo prejsnji teden rekel, da zgleda kot da je sel denar za streho po njenem grlu, verizna kadilka je pa itak ocitna.

Fotr je tudi pokazal svoje kadilstvo, ko si je obraz zakopal v roke in je imel med prsti tiste kadilske madeze. Glede na njegove zatekle noge pa tudi ni glih treba ugibat, da ga cuka z zeno.

Najbolj je pa bodel v oci gnil zob od najmlajsega. To so ljudje, ki zanemarjajo sebe in svoje otroke, ker drugega kot povedat kako so bogi ne znajo. Zato se revscina vlece skozi generacije saj to prenasajo na otroke od majhnega.

privoščim jim obnovo.so ubogi.tako ali drugače.fantje,odrasli.brez socialnih stikov.hudo,a se bo tam našel kak delodajalec in zaposlil kakšnega.no.da ga mama cuka ni ok,a tako življenje je muka.brezizhodno.bilo.bi pa rad videl vse te obnovljene hiše po enem letu

Mene pa pri vsem tem zanima, zakaj izpostavljajo otroke. Kje je tu varuh človekovih pravic, CSD in ostale inštitucije. A se ne da otrokom zakriti obraze? Res, da družina potrebuje pomoč, vendar pa ne na tak način, da se izpostavlja otroke. Sosedje itak poznajo družine, vesoljni Sloveniji pa tega res ni treba. Dovolj je, da se pove, da je družina v stiski. In potem ne bi brali teh groznih in primitivnih komentarjev. Otroci so kakršni so, zavozili so straši in vse inštitucije, ki bi morale to urejati.

zato ker pri otrocih padejo cekinčki. Dvema zapitkoma bo težko kdo kaj nakazal, ko so pa žalostne otroške učke, se pa odpre denarnica.
Tako kot ciganke fehtajo z dojenčki v naročju, sodobni načini beračenja po tv, radiu in ostalih medijih tudi vključujejo otroke.
Nič novega.
Raje se tisti, ki ne morete brez te doze bede vsako nedeljo, vprašajte, kakšno je vaše življenje?

Z mojim življenjem ni nič narobe, imam že odrasle otroke, ki niso bili nikoli tako izpostavljeni. Rada pa pogledam, kako so preuredili bivalne prostore. Tudi poiščem kakšen TRR na katerega nakažem denar, ki bi ga nakazala tudi brez “žalostnih učk”. Ironija in nesramnost sta tu popolnoma nepotrebna. Pa mogoče v razmislek tistim, ki trdijo, da v SLO ni pomanjkanja.

Nočem bit ena tistih “baba čula baba rekla”, ampak jih v njihovem firtlu kličejo Strojanovi.
En od fantov ni čist ok in ja…alkohol dela svoje.
Ne vem če se je kateri zavzel, da je mama stara 45.let. Zgleda najmanj 60…in to ne od zgaranosti od dela. Žal.

Sem vesela za fante, da so končno bili deležni tega, kar jima starša nista privoščila v 20.letih. Vsaj njim. Upam, da pohištva in tehnike ne bosta prodala za alkohol in čike.

Naceloma me obcutek za ljudi ne vara. Prejsnic sem gledala in mi je padlo v oci kar precej detajlov kateri potrjujejo kar je zgoraj avtorica navedla.
To da jih nekateri poizkusajo opravicevat z depresijo, socialnim statusom, osramocenostjo fantov….
Ne ne pije vode. Tocno to kar sem sprva dobils obcutek je avtorica zgoraj potrdila.
45 let …izgled 60+ , vse kar dela je da masira ocetove noge. Halo. Vidi se ji da je alkoholicarka . Ata predvidevam da tudi, in moj obcutek mi pravi da je alkohol botroval tudi njegivi nesreci.
Ce doma pades z lojtre ni to delovna nesreca. Je zgolj nesreca pri delu ce je pa subsranca prisotna je pa kaksna nesreca !?
Uredu 1 fant je bogi drugi mladoleten. Kaj pa 3 in 4. ….druga dva …
Ni tu osramocenosti, oni so dobili kar jim pripada, po njihovo . Kalup je zastavljen .
Smetisce zunaj in notri.

Naj gre delovna akcija cez eno leto tole preverit in jih obiskat.

Gledala sem zgolj bezno drugi del…. ne zdi se mi prav , da se take podpira. Oni rabijo drugacno pomoc , vsaj otroci. Da se jim pokaze da obstaja normalen nacin zivljenja. …
Bojim se pa da je za to prepozno ker so prestari.

Na koncu oddaje sem imela občutek kot da so delavce najeli, jih plačali in prišli pogledati kako so delo opravili. Najbolj prizadeti se mi zdijo ravno fantje. Za malega še morda ni prepozno, debelinko tudi na trenutke pokaže zametke čustev, ampak najstarejši Mario… nobene hvaležnosti, ničesar. Dejansko mislijo (izjema je Dušan), da so dobili nekaj kar jim samoumevno pripada.

Ali doktorat iz sociologije. Nekaj pregovorov je krutih, ampak vseeno – Revni so z razlogom revni – ali – Ne dajaj lačnemu ribe, nauči ga, kako se jih lovi – Pika.
Vsako okolje ima svoj strojane in lahko jim daš nevemkaj, vedno se bodo vrnili v stare vzorce. To je komercialna oddaja (po ameriški licenci), kjer se promovirajo sponzorji, ki “podarijo material”, ki ga vkalkulirajo v ceno in jo plačajo normalni kupci. Brezplačna reklama torej.
Psihologijo beračenja pa zelo dobro poznajo pravi strojani. Otroške učke, otroci umazani in zaviti v neke uboge cunje in “uspeh je zagotovljen”.
Če stopimo en korak stran od teh Delovnih akcij”. Kaj pa je drugače z nabiranjem denarja za neozdravljivo bolne otroke. Naši zdravniki niso dovolj dobri, naša Soča ki je v svetovni špici in je rehabilitirala ponesrečene pilote in res bogatih držav …
Novodobno beračenje je postalo dober posel. Na kratko vse je postalo biznis.

Ona baba oz obe kaj sta na koncu prišli zijala prodajat, bi lahko za coto prijela pa sama kaj spucala, ne pa da svoj “režijski” obrat pošilja tja.

To Suzano bi enkrat povabil v našo gostilno. In tekmoval z njo v pitju. Baba verjetno nese več alkohola kot vsi domačini skupaj. Njen obraz je šolski primer alkoholičarke. Njen Dušan pa verjetno tudi ne zaostaja kaj dosti. Pijanca spoznaš po neurejenem zobovju.


Ja, (starejše) otroke izpostavljat je podlo. Lahko bi se jih samo omenilo, izpostavita naj se starša, ki sta ustvarila to godljo.

Dvomim, da jim je nerodno. Oni ne poznaju sramu. Ker so navajeni v takem živet je to zanje normala. In za normalo ne bo noben občutil sramu. To je čista apatija in vdanost v usodo. Vidijo kakšni so starši, vidijo da izhoda ni – vsaj vidijo ga ne! In se prepustijo usodi. Najmlajši bo tudi kmalu tak. Zdaj je še premajhen. Mogoče, če bo šel kam daleč v dijaški dom in se šolal dalje, da mu bo uspelo presekat to miselnost in življenjski stil. Drugače pa bo isti kot starejši trije voli. Skupaj bi lahko celo hišo spravili v red da bi bila stani i gledaj. Ne pa samo malo pospravili. Pa ne znajo niti kupit odstranjevalec plesni za 5€, kaj šele kramo znosit na smetišče. Pa ne mi s tem da je en bolan. Malto in lepilo lahko meša. Pa omare nosi in krpo in metlo v rok drži. Saj itak noben normalen ni v tej familiji. Drugače bi tudi otroke spodbujali da gredo kaj mignit preko študenta in da se čim bolj izšolajo. Tako pa tema. In tastaradva nista uspela skupaj spravit kot narodit nov rod revežev. Ti 4je se nikoli ne bodo izkopali iz revščine, žal!! Ker za ti je treba kaj več kot samo prosit in čakat da pade iz neba.

še nekaj.ata je vseskozi govoril da mu je hudo ker deci ne more nuditi normalnega stanovanja.nekaj v tem smislu.zato,ker je invalid.to pa je nekaj let.s svojo plačo pometačA LISTJA PRI 4IH OTROCIH IN BREZPOSELNI ŽENI V 100 LETIH NE BI NAREDIL NIČ.NIČ.ŽAL. jim pa želim vse dobro,pa da bi kak od fantov za delo poprijel.pa tud za minimalca.

Vse kar naredijo s temi akcijami, je to, da dajo takšnim družinam vedeti, da lahko marsikaj dobijo zastonj, ne da bi za to morali kaj narediti. Ne mislim vseh družin, ampak pri tej je pa jasno, da bo bajta hitro spet zanemarjena. Če so jim že pomagali, bi jim lahko priskrbeli še kakšno dodatno pomoč. Saj še zase niso sposobni poskrbeti. Niso vajeni higiene (tisti mali z gnilim zobom in tudi pri ostalih se vidi pomanjkanje osnovne higiene), niso vajeni pospravljanja, niso vajeni dela. Na bruhanje mi gre ob treh odraslih, močnih fantih, ki bi z lahkoto pospravili ropotijo in malo uredili. O kakšni sramežljivosti govorite… Dol jim je viselo, da imajo nove sobe. Saj niti niso vajeni živeti v urejenem okolju. Starejša dva sta na trenutke gledala prav grdo, kot da sta na nek način jezna, ker so jim preuredili bajto.
Sem ravno gledala na voyo oddajo iz prejšnje sezone. Mama je imela depresijo (in poiskala pomoč), oče možganski tumor, vmes sta šla narazen, ampak njuni petletni punčki se zdravstveno stanje nikjer ne pozna. Tamala je neverjetno zgovorna, odprta, simpatična. In tudi starša kljub vsem težavam normalna. Takšnim z veseljem pomagam.

Kot prvo, razen malega to sploh niso otroci.

Se mi zdi, da so začeli izbirat družine, ki imajo tudi drugačne težave, poleg bivanjskih. Včasih tega ni bilo. Se spomnim mame (mislim da nekje s primorskega konca) z dvojčkoma, kjer kljub revščini ni bilo takšne navlake. Enako z mamo, ki je izgubila moža, imela pa dva majhna fantka. Pa ena albanska družina z eno punčko itd. Imeli so slabe pogoje, ampak stanje je bilo čisto drugačno. Pa starši so se trudili, delali. Zdaj pa ne vem, kaj hočejo pokazat.

Imam občutek, kot da so prej pomagali tistim, ki so se res trudili, poskusili varčevati pa žal niso zmogli. Zdaj se mi pa zdi, da kažejo družine, kjer nekega truda sploh ni več. Kot da samo čakajo. Ok, ta oče ne more, ampak ima 3 polnoletne doma (ženo in dva sina) ter še enega, ki je skoraj polnoleten.

New Report

Close