Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tempomat v avtu

Tempomat v avtu

hej. Tipka v avtu vklopljena na 50km/h in vzdržuje hitrost. V avtomobilu imam otroka na zadnjem sedežu. Ponavadi tega ne počnem med vožnjo a je otroku padla flaška iz rok in za trenutek, napačen pogledam nazaj. V tem času, trenutek avto dokaj grobo zavre, do varnostnega pasu na prsih. Na prehodu, ravna cesta je kolesar prečkal in če ne bi avto zavrl, bi bilo hudo. Videla sem, kako je klatil s eno roko ,toda avto je sam pospešil naprej, da sem zapremzala na moč na odstavnem pasu.
Otrok je v redu ampak ne vem, kako je mogoče, da sam zapremza in gre na gas naprej.
Soseda pravi, da to tempomat deluje, tako ampak prijatelj pa, da to ni vezano na tempomat in je neodvisna kamera trka.
Navajena sem pa bila prej cliota. Strah pa me je, da bi avto sam enkrat zavrl in bi vzadaj se kdo peljal zamano. Kakšna razlaga in kako voziti takšen avto

Imas aktivni tempomat in moznost zaviranja, ce se prevec priblizas objektu pred seboj, meni je to super stvar in ce si kolickaj pozoren, avto ne bo bremzal sam od sebe.

Kaj naj ti recem?avto je bolj pameten kot ti, drugo zate je konjska vprega in ne avto, tretje, ko kpoujes sodoben avto se pozanimaj o sistemih polavtonomne voznje in o aktivnem , radarskem tempomatu, seveda je avto zavrl ce je zaznal oviro terba babja, ker ovire ni bilo vec je pospesil do nastavljene hitrosti

nova
Uredništvo priporoča

Ni vezan na tempomat, ker imajo ločeno zaznavanje:))

baba pijana za volanom. To je to.

Smo prodali, ker je tudi bremzal v večji gneči brez razloga, enako na ravni cesti prosto. Zna biti okvara:)

Imas aktivni tempomat in moznost zaviranja, ce se prevec priblizas objektu pred seboj, meni je to super stvar in ce si kolickaj pozoren, avto ne bo bremzal sam od sebe.
[/quote]

zakaj potem rabiš to funkcijo???

Sam tempomat sploh ni nevaren ampak je zelo koristen. Avtomatsko ga prekineš s pritiskom na pedal za bremzo.
Ti pa imaš aktivni tempomat, to je pa druga pesem, hkrati pa tudi nevaren in ne samo koristen.
Večina, ki ga ima v avtu, si ga da izklopit.

Na vojzi pač ne rabim tempomata, ampak očitno je, da nihče ne zna razložit, ki ima dlje časa to v avtomobilu, ampak res, kot je nekdo predlagal, da se mnogi vozijo v vozih in tega ni not.

Verjetno res kamera trka. Tempomat ti bi zmanjšal hitrost, kolikor vem. A piskalo ni pa nič (bližina objekta, senzorji)?
Ne razumem, moti te, da ti je avto zaviral? A ti pa ne bi? Bi zgazila kolesarja, ki je prečkaal cesto na prehodu za pešce, al kaj?


Hej, hej. jGlede na to, da mi je debil sredinc dvignu, bi ga okol kolesa klofnala.
ja bi ga ruknala. A ti pa svoje ne bi čez rit usekal, ko naredi kaj narobe. Nek karakter pa tut moraš imet, ne
Potem če piska, je to na kameri nad ogledalom ali pod tablico še eden


Tempomata samo butasto drži določeno hitrost in te ne zna prilagajati, niti zavirati. Tu torej ni govora o tempomatu.

Temveč Aktivni tempomat se imenuje tudi avtonomni tempomat, inteligentni tempomat ali radarski tempomat.
Uporablja radarski sistem s senzorjem (alternativno laserski ali optični sistem na tehnologiji stereoskopskih kamer), ki zanesljivo meri razdaljo in odreagira v primeru ovire na cesti oz. kolesarja, pešca.

De omnibus disputandum..

Najbolje bom naredila, če trakece močnega selotejpa gor položim in poizkusim, da ne bremza:)

New Report

Close