Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ti bedasti pešci in kolesarji

ti bedasti pešci in kolesarji

Ali opažate, da se pešci sploh več ne ustavljajo ali vsaj upočasnijo korak pred prehodom za pešce? Kar direkt gor zavijejo, tudi kolesarji, prinorijo po pločniku in direkt na prehod za pešce, niti upočasnijo ne.

In potem je vedno, ampak čisto vedno kriv šofer, čeprav vozi pazljivo in po omejitvah. Zadnjič vozim normalno, ene 40 na uro po mestu, gledam levo, desno pred prehodi za pešce, kar naenkrat pa priteče ena tekačica okoli ovinka, na vidnem polju je bil nek grm, tako da sem jo zagledal šele, ko je stekla čez prehod, ni pogledala ne levo ne desno, direkt čez. Sem zabremzala na polno, tako da ni bilo nič, ampak…. če bi jo ruknila, bi seveda bila avtomatično kriva- na prehodu za pešce zbila peško, bi pisalo… Pa narod, ki bulji v telefon in kar gre čez prehod, ne levo ne desno…

Me zanima sledeče: a pešec ni nikoli kriv? Mu ni treba niti pogledat, če gre avto ali kako? Nekoč je pisalo, da pešci prečkajo cesto na za to določenih prehodih, ko se prepričajo, da lahko varno prečkajo… A tega ni več?

Jaz imam najraje tiste, ki pred prehodom za pešce čvekajo, potem te pa butasto gledajo, če ustaviš.

Kaj si šele mislimo pešci o nekaterih kolesarjih!
Kolo iz najdražje kolekcije, oprema vrhunska. In? Kolesarijo po pločnikih. Mnogi so sicer kar agresivni: pač, umaknite se! Prihajam! Ta prostor mi pripada!
Mah…če si tako dobro opremljen, domnevam, da lahko kolesariš tudi po cesti.
To je isto, kot če bi kupili športno letalo in se z njim peljali po avtocesti. Ne gre.

nova
Uredništvo priporoča

Tako so nas zdresirali. Ustavi v vsakem primeru, ker nikoli ne veš, ali se bo tip s pločnika prikobalil na cesto ali ne.

Ja vsi so takih navad no večina. Se bo treba navadit uprecej zmanjšat pred prehodi da se lahko komot ustavi če od nekod nekdo prteče. Če se pa vidi da se pešeč približuje prehodu je pa obvezno ustavit!!!!

kakor ste jih butasti šoferji navadili, toliko so butasti sami ergo, ko boste šoferđije ustavljali pred prehodi, ko so tam pešci manj butasti bodo, bolj boste šparali bremze, gledali kot teleta v pešce in se vozili mimo ko čakajo za prečkanje, bolj butasti bodo in bolj bodo “nenadoma” rinili čez zebre.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.


ne nakladej.pešči ovirajo kolesarje na kolesarski.hodijo po kolesarski kot da je njihova in ko mu pozvniš gleda kot en ki je z lune padel.tudi če 5 krat potrobiš se ne umakne.seveda mamce z vozički so pa nsjhujše.

Seveda piše v zakonu da se mora prepričati da je prosto preden prečka. Ampak piše tudi da si ti močnejši udeleženec z avtomobilom in imaš večjo odgovornost zaradi tega.

Če pustimo pravila ob strani: kaj tako malo cenijo svoje življenje? Nima veze, da bo vedno šofer kriv, če te butne na prehodu, ampak ti boš invalid ali poškodovan – šoferju ne bo nič.

Dodam na seznam še spuščene pse: kolesar šiba čez cesto lepo po kolesarski, nikjer nikogar, daš gas v tistem pa za njim prišiba njegov pes! Pa bemti no!


ne nakladej.pešči ovirajo kolesarje na kolesarski.hodijo po kolesarski kot da je njihova in ko mu pozvniš gleda kot en ki je z lune padel.tudi če 5 krat potrobiš se ne umakne.seveda mamce z vozički so pa nsjhujše.
[/quote]

Ja, vozičkarce so najhujše. JE enkrat ena vozičkarca mi povsem zaprla kolesarsko : ona, kočija pa še en otrok. Sem ustavila, prosila za malc prostora na kolesarski. Me je besno pogledala, se umaknila pa spet otroka plus otroka v kočiji porinila nazaj na kolesarsko. Zraven pa pas za pešce.

Seveda piše v zakonu da se mora prepričati da je prosto preden prečka. Ampak piše tudi da si ti močnejši udeleženec z avtomobilom in imaš večjo odgovornost zaradi tega.
[/quote]

Kar praktično pomeni, da si ti kot šofer kriv, tudi če on ne pogleda in priteče čez cesto.

Vsem defektnim butastim brezmožganskim pešcem: pešec NIMA absolutne prednosti na prehodu za pešce , ampak , ko ga zaradi njegove arogance do avtomobilistov naložim na haubo , ima pa absolutno prednost pri prevozu na urgenco. Zato razmislite , ali se splača pogledati levo-desno preden stopite na cesto.

Kar praktično pomeni, da si ti kot šofer kriv, tudi če on ne pogleda in priteče čez cesto.
[/quote]

Ja. In zato te v avtošoli tudi učijo da pazi že daleč pred prehodom, ne šele ko si na prehodu.

Glih tko lahko rečem za nekatere šoferje, kjer ni semaforja. Čakaš ko butelj na prehodu, predno se kdo izvoli sploh ustaviti. Po možnosti so še na telefonih. Potem imaš dost čakanja in narediš korak čez prehod. Tako da avtorica, na obeh straneh so falerji.

Pa še to. Grem zjutraj na prehodu čez želen semafor, baba trapasta zavije v križišče, brez da bi pogledala, če je kdo ob zelenem semaforju sredi prehoda. Če ne bi šla previdno čez, bi me direkt nasadila. Je bla zjutraj verjetno še mal na dedcu.

New Report

Close