Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Stvar osebne kulture

Stvar osebne kulture

Nekdo ti gre s posti/odgovori na zivce. Kaj naredis? Unfriendas ali blokiras? Moje mnenje je, da dokler ne ti clovek ne tezi z sporocili ipd je unfriendanje vec kot dovolj. Moja sestra pravi, da taksnega blokiras. Meni se zdi to zelo robustno, brutalno in primitivno dejanje. Tako se naj z ljudmi ne bi delalo. Na drugi strani je namrec clovek in ne stvar. Se mi zdi, da to motenci pocnejo. Taksni, ki se kregajo, ne pogovarjajo, kuhajo mulo, imajo ”sovraznike” skratka nezreli in neuravnoveseni. Ljudje,ki so slabi na podrocju odnosov. Kaj menite vi? Je blokiranje kulturno ali ne? Meni se zdi, da to pocnejo le divjaki. Dobro, razumljivo, ce gre za psihicno motenega stalkerja..sicer pa?

Ma ukin to sr.anje!

Preboli. Tudi najboljšim se zgodi, da je nekomu dovolj, čeprav mislijo, da neupravičeno in bi njihovo iskrenost vendar moral poslušat, ker nič slabega nočejo. Gotovo je dovolj ljudi, ki bodo veseli tebe in tvojih sporočil, posveti se njim.

nova
Uredništvo priporoča

Uf moja lista blokiranih osebkov je dooooolga. Pa z nikomer nimam osebnih zamer, večino niti poznam ne! Nobenega od njih nisem imela niti pod prijatelje. Sem v raznih skupinah in sčasoma ti dojadi brat neumna mnenja nekaterih osebkov. Stisnem BLOCK in je problem rešen. Ta mnenja oziroma osebe so bila vedno primitivno, nestrpno in žaljivo napisana tako, da mi čisto DOL MAHA kako se ob tem počutijo. Divjaško? Zakaj? Ker ne moreš kontaktirat več nekoga in te pač zignorira ker nisi pomemben faktor v njegovem življenju? Ti si šele uboga! Meni je res popolnoma vseeno kdo in zakaj me je ali bo blokiral. Zaradi mene me lahko 5x na dan, če mu/ji tako paše! Dvomim, da bom opazila, ker imam pametnejše stvari v življenju za počet. Medtem, ko drugi travmirate nad takšnimi neumnostmi. Bože baci ciglu i budi precizan!!

Ti pa si blesava. Taka nepomembna čreva… In še sekiras se.

Naj bi blokirali samo nadLegovalce, oseb ki jih ne mara človk za prijatelje ne.
Vsaj moje mnenje je tako.

Seveda blokiram. Na monu, na fb in v reali. Ne vidim cisto nobenega razloga, zakaj bi morala komunicirati s primitivci. Ga ni.


Jaz odstranim če vidim da me ne mara, četudi ne žalim ne dajem negativnih pisnih izjav.
Se pravi me ignorira. Odstranim če vidim da me ignorira ali nikoli ne bere mojih objav. Nadlegovalcev niti ne sprejmem, prošnje raznih fejk loverjev zavrnem in te edino blokiram.
Blokirala bi pa nekdaj fb frienda samo v primeru da bi pričel nadlegovati in pisariti v morebitne javne objave žaljivke ali neprimerne komentarje.


Jaz odstranim če vidim da me ne mara, četudi ne žalim ne dajem negativnih pisnih izjav.
Se pravi me ignorira. Odstranim če vidim da me ignorira ali nikoli ne bere mojih objav. Nadlegovalcev niti ne sprejmem, prošnje raznih fejk loverjev zavrnem in te edino blokiram.
Blokirala bi pa nekdaj fb frienda samo v primeru da bi pričel nadlegovati in pisariti v morebitne javne objave žaljivke ali neprimerne komentarje.
[/quote]

Tistih, ki ignorirajo, niti ne opazim. Ljudje imajo razlicne pojme in navade, eni vse lajkajo, eni nic, stvar okusa in navad.
Dosledno povsod blokiram primitivce, pa razne goljufe, wannabe loverje in prevec vsiljive ponudnike raznih reklam.

Tistih, ki ignorirajo, niti ne opazim. Ljudje imajo razlicne pojme in navade, eni vse lajkajo, eni nic, stvar okusa in navad.
Dosledno povsod blokiram primitivce, pa razne goljufe, wannabe loverje in prevec vsiljive ponudnike raznih reklam.
[/quote]

Saj imaš prav tako.
Pri 100 ali več prijateljev je težko vse imet pod nadzorom. Drugače je če jih imaš malo.

Dodatno Ignoranca preko messengerja na večkrat prijazno vprašanje kako si, medtem ko je oseba ogromno na messengerju je mene pripeljala do tega da je bila samo odstranjena, ne pa blokirana, v primeru komentiranja njenih vedno javnih objav je ignorirala vedno mojo.
In pa seveda dodatno kar ti pove človek v živo ko se srecaš z njim.
Če ti ves čas najeda da ne mara ljudi, obiskov, javno pa serijsko objavlja javno fotke s kofetkanja, pijačk, druženja….je jasno da si samo oseba ki ga duši. Ker ni gumba: želim oditi ga moraš pač odstraniti ti četudi bi te morda ona a si ne upa. Ker dodatnih najedalcev ne potrebuje nihče, ne glede na to kdo je bil tisti ki je poslal prošnjo za prijateljstvo.

V tem primeru sem sproti odstranjevala tudi sicer moje prijazne komentarje čim sem opazila da moji niso zaželeni. Pobrala like kar jih je bilo da me ne bo slučajno kdaj še gledala. Če želi me pa lahko blokira ker ne bom niti opazila. Ne oprezam za ljudi ki me sovražijo, razen če bi mi že škodovali.

jaz imam ljudi sošolce in smo narazen 7km ali manj in ti povem, da včasih se niso obnašali zdaj pa še samo preseravanje, kje so potovali in kaj vse so počeli in pa za ženske rečem, da si samo srčke limajo in cmokajo gor in pudrajo v takšnih in drugačnih hlačkah, tangicah in rečem, da se šele po odraslih letih dodamo na fb ampak jih sem večino po dveh ali treh dneh, ko se sprejmemo odpikam in mi dol visi njihovo mnenje in preseravnanje.
Vredno je, če srečaš človeka in pogledaš v oči. Tukaj pa take the f….of

Jah saj, če nimaš skupnih interesov je težko s takimi bit skupaj. Si mislim da težko lajkaš zafnane sošolke in potovanja po možnosti predvidevam javne objave, da jih vidijo še vsi ki slučajno šnofajo in hodijo mimo in te kažejo med frendi kot bedaka ki z njimi vkup leti. Sam pa ne objavljaš bedarij iz osebnega lajfa. Te lahko še vohljanja za njimi obtožijo na tihem. Najboljš se je spokat od takih.

Ma kakšna osebna kultura. Jaz sem blokirala tedaj še moža in z njim vred še 3/4 fb prijateljev, ki so bili tudi v reali prijatelji in to zaradi tega, ker me je zelo prizadel njihov odziv do podn izjav, ki jih je limal bivši na fb v času ločitve. Tudi v reali sem jih skenslala.
Kdo bo pa mene prisilil, da nekoga berem ali gledam, če mi vzbuja negativne občutke. Tudi mene ne rabi nihče na silo prenašat.

Ma kakšna osebna kultura. Jaz sem blokirala tedaj še moža in z njim vred še 3/4 fb prijateljev, ki so bili tudi v reali prijatelji in to zaradi tega, ker me je zelo prizadel njihov odziv do podn izjav, ki jih je limal bivši na fb v času ločitve. Tudi v reali sem jih skenslala.
Kdo bo pa mene prisilil, da nekoga berem ali gledam, če mi vzbuja negativne občutke. Tudi mene ne rabi nihče na silo prenašat.
[/quote]
Ampak zakaj zaprmej moras blokirat?? Jaz se nobenega nisem. Sem pa taksne unfriendala,le redki mi posljejo ponovno prosnjo. Se zgodi, da kdaj potrdim nazaj (ker sem mislila, d aso neaktivni) ali pa pac ne potrdim. Blokirat mi na sreco ni bilo treba se nikogar.


Ampak zakaj zaprmej moras blokirat?? Jaz se nobenega nisem. Sem pa taksne unfriendala,le redki mi posljejo ponovno prosnjo. Se zgodi, da kdaj potrdim nazaj (ker sem mislila, d aso neaktivni) ali pa pac ne potrdim. Blokirat mi na sreco ni bilo treba se nikogar.
[/quote]

Ti nisi, jaz pa pač sem. Vsak po svoje. Meni so ponovno pošiljali prošnje, pa nisem sprejela. Edino enega sem odblokirala po pol leta, ker me je poklical in se mi opravičil.

Ah ta fb je en hudič. Lahko je nardit profil pa lajkat pa če enmu potem drigemu ne, ta drugi a men pa ni, kolk je nesramen, pa se zameriš enmu, pa drugmu, pol ti zamerta oba. Pa das ti nekaj ven, pa ne vidjo ali pa so zaposleni in ne lajkajo, drugine lajkajo k jim ni, potem ti ne lajkaš več, pol si tega že odlajkal. Une tam se šopirijo v javnost z bmw ji,ta tretja objavi vsakič ko časti pijačov javnost, spet ne moreš lajkat bedarije. Ta četrti ti ni nič prodal,četudi že pol leta objavlja,ta sedmi hoče tvoje politično mnenje, ta osmi ti nikdar ne vošči rojstnega dne, ostalih dvajset itak ni živih,so gor samo da firbcajo in jim kaj ne uide, ….v glavnem težko je življenje na facebooku če vsaj malo porajtaš ljudi in se trudiš nikogar prizadeti ali spregledati in
zelo težko je kar oditi pa tudi če sta samo še dva normalna gor.



Ti nisi, jaz pa pač sem. Vsak po svoje. Meni so ponovno pošiljali prošnje, pa nisem sprejela. Edino enega sem odblokirala po pol leta, ker me je poklical in se mi opravičil.
[/quote]
Ja potem jih nisi blokirala, ce so ti lahko spet posiljali prosnje si ji samo unfriendala ni tako? Men se zdi to bolj civilizirano. Ne potrdis, ce ne zelis, to je vse ok in razumljivo, blokiranje mi je pa razen res ekstremnih primerov malo prevec robustno dejanje.

Odstraniš s seznama prijateljev.
Tako sem naredila jaz.
Razlog
Vsebine v zgodbah ki jih je namenjala samo meni so bile natanko to, za kar sem ji povedala da ne maram videti in to od dne ko sem ji to povedala odkrito oziroma napisala da mi ni všeč. S tem, da mi je prej leta in leta najedala tudi, da ne mara ljudi, ki ne povejo resnice v obraz.

Bi blokirala ker ima značaj ki bi ga pripisala duševno moteni osebi a je najbrž samo tako žleht in v resnici ni za pričakovat kakšnih nagajanj v komentarjih na profilni ali naslovni fotki.


Ja potem jih nisi blokirala, ce so ti lahko spet posiljali prosnje si ji samo unfriendala ni tako? Men se zdi to bolj civilizirano. Ne potrdis, ce ne zelis, to je vse ok in razumljivo, blokiranje mi je pa razen res ekstremnih primerov malo prevec robustno dejanje.
[/quote]

Pa kakorkoli blokiranje ali unfriendanje…meni je vseeno, samo, da ne vidim več njihovih objav.

Blokiranje se meni zdi nezrelo, otročje in primitivno.
Saj jih lahko izločiš in ne morejo videti vseh tvojih objav.

Blokirala ne bi nikogar.


Nezrelo in primitivno. Ajde,da te kak psiho al pa kriminalc bombardira s sporocili. Ne recem to je potem opcija sicer pa se strinjam,da gre za neprimerno dejanje.

Odgovor na objavo uporabnika
Fb vprasanje, 11.04.2021 ob 09:38

Nekdo ti gre s posti/odgovori na zivce. Kaj naredis? Unfriendas ali blokiras? Moje mnenje je, da dokler ne ti clovek ne tezi z sporocili ipd je unfriendanje vec kot dovolj. Moja sestra pravi, da taksnega blokiras. Meni se zdi to zelo robustno, brutalno in primitivno dejanje. Tako se naj z ljudmi ne bi delalo. Na drugi strani je namrec clovek in ne stvar. Se mi zdi, da to motenci pocnejo. Taksni, ki se kregajo, ne pogovarjajo, kuhajo mulo, imajo ”sovraznike” skratka nezreli in neuravnoveseni. Ljudje,ki so slabi na podrocju odnosov. Kaj menite vi? Je blokiranje kulturno ali ne? Meni se zdi, da to pocnejo le divjaki. Dobro, razumljivo, ce gre za psihicno motenega stalkerja..sicer pa?

Blokirajo, Le ljudje ki imajo nizko samopodobo, ki so vsem fouvs, gledajo pa potem iz fake profilov in se še bolj lomijo za svojo frustracijo.

V službi mislijo da so najlepše, pa so grde v misli in obraz.

Fuj, za take ljudi. Čimbolj stran, nimajo poslihtanega podstrešja. In preveč časa zato oprezajo za drugimi namesto da bi se lotili npr. Pospravljanje svinjska v katerem živijo

 

New Report

Close