Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek A še kdo čisto nič ne pogreša lokalov?

A še kdo čisto nič ne pogreša lokalov?

Kar se mene tiče, bi lahko mirno za vedno zaprli vse, razen kakšnih fast foodov, da človek če tako nanese, nekaj vrže vase in pa nekaj uglednih gostiln za kakšne poslovne dogodke in seveda kuhinje in bari, kjer so tudi nastanitve (hoteli, moteli, penzioni).

Beznic, kjer cele dneve poseda omizje brezdelnih pijančkov ali uradni nezaposlenih trenirkarjev z 3 leta starimi audiji, pa čisto nič ne pogrešam.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Jaz pa ful pogresam lokale!

Pogresam tisti vrvez lokaliv, ko grem skozi center Ljubljane.
Pogresam, da ko grem na trznico, da grem na kavico in sedim na soncu.

Pa sem prej hodila na kavo v lokal morda 2x na mesec in se to v poletnem casu, pozimi skoraj nikoli.

Ampak neskoncno pogresam svojo lastno moznost izbire, da grem na kavo v lokal ali ne, da se sama odlocam o tem, ne pa, da mi je to prepovedano!

Pogresam tudi potovanja, tudi to sem prej redko pocela, a kake 2x na leto sem se v sredo apomnila, da bi sla v petek nekam in sem sla.
Zdaj mi je pa to prepovedano ali vsaj tezko dosegljivo!

Evo, to pogresam in to ful, SVOBODNO IZBIRO!

Jaz pogrešam gorske koče 🙁

Jaz pa ful pogresam lokale!

Pogresam tisti vrvez lokaliv, ko grem skozi center Ljubljane.
Pogresam, da ko grem na trznico, da grem na kavico in sedim na soncu.

Pa sem prej hodila na kavo v lokal morda 2x na mesec in se to v poletnem casu, pozimi skoraj nikoli.

Ampak neskoncno pogresam svojo lastno moznost izbire, da grem na kavo v lokal ali ne, da se sama odlocam o tem, ne pa, da mi je to prepovedano!

Pogresam tudi potovanja, tudi to sem prej redko pocela, a kake 2x na leto sem se v sredo apomnila, da bi sla v petek nekam in sem sla.
Zdaj mi je pa to prepovedano ali vsaj tezko dosegljivo!

Evo, to pogresam in to ful, SVOBODNO IZBIRO!
[/quote]

Evo, tudi jaz pogrešam le iz vidika “čebeljnaka vrveža”, zvoka in glasbe, ki jo proizvaja tolikšna množica na kupu, ko to slišiš v mimohodu. Drugače pa posedanja po lokalih in “kofetanja” ne pogrešam. Imam mašino za kufe, ki skuha boljšo kavo od premnogih kafičev ( oprane, prepodaljšane, prekisle kave ne maram), dostikrat najdeno na žlici ali robu šalice še ostanek šminke… ( torej tudi skrb, kako dobro pomivajo inventar, na ne dovolj vročem, ponekod niti ne na ciklu v pomivalcu; ponekod morajo šparat, pa samo s cunjo obrišejo rob, splaknejo šalice in žlice in fliknejo na grelec na mašino za kufe. Z vidika prenosa virusa in okužb špica mica 🙂

Raje posedim v dobri družbi kje v naravi, za dobro kavco na poti imam pa tole s seboj:

https://www.handpresso.com/en/


Točno tako tudi jaz mislim Pikulet! Tisti pijančki so mi od nekdaj šli na živce 😖

Nič ne pogrešam. Ajde, mogoče kakšen enodnevni izlet 1-2x/leto, ko si res na off. Drugače pa nič.

Jaz pa ful pogresam lokale!

Pogresam tisti vrvez lokaliv, ko grem skozi center Ljubljane.
Pogresam, da ko grem na trznico, da grem na kavico in sedim na soncu.

Pa sem prej hodila na kavo v lokal morda 2x na mesec in se to v poletnem casu, pozimi skoraj nikoli.

Ampak neskoncno pogresam svojo lastno moznost izbire, da grem na kavo v lokal ali ne, da se sama odlocam o tem, ne pa, da mi je to prepovedano!

Pogresam tudi potovanja, tudi to sem prej redko pocela, a kake 2x na leto sem se v sredo apomnila, da bi sla v petek nekam in sem sla.
Zdaj mi je pa to prepovedano ali vsaj tezko dosegljivo!

Evo, to pogresam in to ful, SVOBODNO IZBIRO!
[/quote]

Jaz tudi pogrešam ta vrvež. Pa sobote s tržnico in kavico na sončku. Pa tudi pogrešam gostilne, kjer je bilo možno kaj dobrega pojest in se podružit.
Ko odprejo terase bom sigurno šla že prvo soboto.

V beznice in fast foode že prej nisem hodila, tako da mi je za njih vseeno.

Ja svobode ni več. Kje so bili časi ko si se npr. v sredo spomnil it na vikend izlet – v petek na avion v kakšno večje mesto, v nedeljo pa nazaj.

Ful pogrešam za pijačo plačevat 3x do 10x več kot je v trgovini…. (litr soka sem videl že tudi za 10€, v trgovini je pa 1€)

Zastopim, da gre tu bolj za vidik druženja, da se imaš nekam dat in da ne popivaš z prijatelji na klopci ali kar stoje. Ampak sam to rabim parkrat letno.

nisem pogosta obiskovalka lokalov, tudi sedaj jih posebej ne pogrešam osebno, pa vendar me ZELOOO MOTI, DA SO ZAPRTI – NAJDLJE, NAJPREJ SE JE ZAPIRALO, OMEJEVALO NJIH IN NAJDLJE SO VEDNO ONI ZAPRTI…
čeprav se ravno sedaj in s tem pokaže, da oni NISO GENERATORJI OKUŽB… okužbe so namreč rasle celo jesen in zimo, kljub temu,da so bili zaprti, začel se je 3 val, kljub temu,da so bili zaprti…
TOREJ ŠE BEDAKU JE JASNO,DA NISO GENERATORJI OKUŽB, samo naši vladi in politični stroki to ne kapne, ker itak zapirajo na pamet in po predsodkih in brez kakršnihkoli dokazov učinkovitosti.

želim jim vsem,da že jutri odprejo, ker mi je mar za njihova delovna mesta, za njihova življenja,da bodo lahko preživeli sebe in družine. Gostinstvo in turizem je ena izmed pomembnejših gospodarskih dejavnosti naše države v BDP… z leti vedno pomembnejša je postajala.
zato, če bo vse zaprto – se tudi tebi ne bo posredno dobro pisalo.

Fulll pogresam lokale, druzenje v nocnih urah, kavice, nedeljska kosila v gostilni. Odprite ze koncno, naj si gostinci opomorejo, mi pa tudi. Psihicno stanje se bo izboljsalo, samo odprite lokale.

dej drekmešalc’……

jasno, da je po lokalih taka cena pijač kot je, ker plačaš postrežbo, pomitje inventarja za teboj, pa prej mora nekdo to tudi zložit v skladišče in dat tvoj per al pa sokec v hladilnik, da dobiš na mizo servirano primerno ohlajeno…. – človek, ki ti postreže pijačo, skuha kufe, mora bit za to pa tudi plačan – dela to za plačo, ne za nasmešek 🙂

Jaz pa ful pogresam lokale!

Pogresam tisti vrvez lokaliv, ko grem skozi center Ljubljane.
Pogresam, da ko grem na trznico, da grem na kavico in sedim na soncu.

Pa sem prej hodila na kavo v lokal morda 2x na mesec in se to v poletnem casu, pozimi skoraj nikoli.

Ampak neskoncno pogresam svojo lastno moznost izbire, da grem na kavo v lokal ali ne, da se sama odlocam o tem, ne pa, da mi je to prepovedano!

Pogresam tudi potovanja, tudi to sem prej redko pocela, a kake 2x na leto sem se v sredo apomnila, da bi sla v petek nekam in sem sla.
Zdaj mi je pa to prepovedano ali vsaj tezko dosegljivo!

Evo, to pogresam in to ful, SVOBODNO IZBIRO!
[/quote]

se podpišem pod to!

Kofetanje ob Ljubljanici : neprecenljivo !

dej drekmešalc’……

jasno, da je po lokalih taka cena pijač kot je, ker plačaš postrežbo, pomitje inventarja za teboj, pa prej mora nekdo to tudi zložit v skladišče in dat tvoj per al pa sokec v hladilnik, da dobiš na mizo servirano primerno ohlajeno…. – človek, ki ti postreže pijačo, skuha kufe, mora bit za to pa tudi plačan – dela to za plačo, ne za nasmešek 🙂
[/quote]

Iv jasno, vkalkulirana je v ceno tudi še eventuelna najemnina in prispevki za lokal, kar je treba plačat občini.

Njavečji problem je, kako drhal danes spravit nazaj na zmernost. In tu gre tako za lokale, kot za potovanja, da ne dere vsa golazen masovno povsod.

…že odkar so začeli težit zaradi kajenja.

Ma ne me ne moti. Je vsaj mir. Ne rabim niti fizicnih stacun, je vse online.
Pogresam pa recimo bazene, bowlinge, kino, gledalisce..mal variete-ja za prosti cas z druzino. Navelicani smo dnevnih in vikend sprehodov gor in dol po nasem mestu. Sej ne da bi zdaj,ko je toliko okuzb sploh sla v te opcije (odprte muzeje smo sicer izkoristili) ampak clovek pac sanjari. Zdaj se mi zdi celo super usekano odpirat sole in od 1-5 razreda vsak dan prisilno mesat 25 gospodinjstev v zaprtih prostorih brez mask. To je najbolj bolna ideja v tem trenutku.
Na smucanju (ko so odprli regije) so bili lokali za take away odprti, marsikje pa wc-ji ne. To zadnje mi je bolj kljucno. Kaksen je to izlet, ce ne mores na wc kot clovek?

Si rečem, da sem vesela, da sem že toliko stara, da sem dala čez in kofetkanje in potovanja. Posebno pogrešam jih ne, bi mi pa že pasalo iti v kakšno dobro domačo gostilno, na počitnice, na kozarček ob Ljubljanici ali na Obali. Tiste beznice pa komot zaprejo.

dej drekmešalc’……

jasno, da je po lokalih taka cena pijač kot je, ker plačaš postrežbo, pomitje inventarja za teboj, pa prej mora nekdo to tudi zložit v skladišče in dat tvoj per al pa sokec v hladilnik, da dobiš na mizo servirano primerno ohlajeno…. – človek, ki ti postreže pijačo, skuha kufe, mora bit za to pa tudi plačan – dela to za plačo, ne za nasmešek 🙂
[/quote]
A v trgovino pa ne rabi pripeljat z tovornjakom, pa nekdo zlagat, pa zastonj imajo trgovine najem prostora, pa trgovka te tudi postreže, ko da kruh, meso,……. dej dej, pijača bi lahko bila cenejša, če bi hoteli gostinjci in če folk ne bi plačeval.

Ti če hočeš kar pojdi, vsak dan 10x če češ. Mene to nič ne moti.

Tipičen “pikulet”. Vse, kar ni nujno za “mojo rit”, česar jaz ne potrebujem/uporabljam, naj se ukine/prepove.

Pogrešam občasno kak kofe. Ampak samo takrat, ko gremo na kak izlet in se radi ustavimo na kavi, šoku… malo po sedimo… Zdaj ko je vse zaprto mi ni volja na izlet, ker pogrešam postanek na soncu ob kofetu. Drgač pa me ne zanimajo gostilne za vsakodnevno druženje in pijanckanje.

Jaz tudi pogrešam ta vrvež. Pa sobote s tržnico in kavico na sončku. Pa tudi pogrešam gostilne, kjer je bilo možno kaj dobrega pojest in se podružit.
Ko odprejo terase bom sigurno šla že prvo soboto.

V beznice in fast foode že prej nisem hodila, tako da mi je za njih vseeno.

Ja svobode ni več. Kje so bili časi ko si se npr. v sredo spomnil it na vikend izlet – v petek na avion v kakšno večje mesto, v nedeljo pa nazaj.
[/quote]

Okej, izleti v London so nekaj drugega ali pa v Bovington v muzej, jaz govorim o lokalih in ‘kofetkanju’.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Kolk ste eni čudaki.
Nekam geš vmes na kafe, mogoče še kaj pojest, kakšno pijačo.
Zlati časi za vas čudaške škrteže ,si mislim

nisem pogosta obiskovalka lokalov, tudi sedaj jih posebej ne pogrešam osebno, pa vendar me ZELOOO MOTI, DA SO ZAPRTI – NAJDLJE, NAJPREJ SE JE ZAPIRALO, OMEJEVALO NJIH IN NAJDLJE SO VEDNO ONI ZAPRTI…
čeprav se ravno sedaj in s tem pokaže, da oni NISO GENERATORJI OKUŽB… okužbe so namreč rasle celo jesen in zimo, kljub temu,da so bili zaprti, začel se je 3 val, kljub temu,da so bili zaprti…
TOREJ ŠE BEDAKU JE JASNO,DA NISO GENERATORJI OKUŽB, samo naši vladi in politični stroki to ne kapne, ker itak zapirajo na pamet in po predsodkih in brez kakršnihkoli dokazov učinkovitosti.

želim jim vsem,da že jutri odprejo, ker mi je mar za njihova delovna mesta, za njihova življenja,da bodo lahko preživeli sebe in družine. Gostinstvo in turizem je ena izmed pomembnejših gospodarskih dejavnosti naše države v BDP… z leti vedno pomembnejša je postajala.
zato, če bo vse zaprto – se tudi tebi ne bo posredno dobro pisalo.
[/quote]

Prapizda, gostinstvo in turizem sta dejavnosti, kjer je dodana vrednost precej majhna in so last resort držav, kjer so nesposobni kaj narediti na področju recimo IT, medicine…recimo Hrvaška. Za kelnarja z nadrkano faco načeloma potrebuješ zgolj osnovno pismenost, matematiko in dokaj dobre živce ter nekaj telesne kondicije. Aja, pa brivnik.

Saj turizem pač naj bo ane, kot sme napisal, v hotelih, motelih in podobno naj kuhinje pa jedilnice še vedno laufajo,

v Ljubljani pa imamo 2500 lokalov, lol, od tega cel kup raznih barov, ki se jih še podgane izogibajo.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.


In povsod prideš, je nabito polno drhali. Tega ni možno več vspostavit nazaj, zmernosti. Ravno to je cilj teh ukrepov proti covidu, ampak ne more ratat, ker je drhal popolnioma prazna in živi le še za materializem in potrošništvo.

New Report

Close