Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ste potovali po Egiptu?

Ste potovali po Egiptu?

Mi je tole odkritje obudilo spomine:

https://www.24ur.com/novice/znanost-in-tehnologija/egiptovsko-izgubljeno-zlato-mesto-razkriva-skrivnosti-zivljenja-faraonov.html

Na vlaku od Luksorja do Kaira je sopotnica dobila taksno drisko, da je bilo joj 🥴. Jaz sem jo na sreco sele na letalu na poti domov 😁😁.

Se spomnim, kako sem doma nabrala na kupe reklamnih svincnikov, da jih bom dala revnim otrokom tam, in kako me je vodnik nakuril, ker so otroci kot jastrebi prileteli k meni, ko so videli, kaj imam. Zanje so bili kuliji kot zlato, dragocenost, ki je nimajo. Bi se lahko pobili med seboj zanje. Uuhh, ko clovek vcasih ne razmislja dovolj …

Dubaj me je v primerjavi z Egiptom pustil hladno.

Med zeljami ostajajo se Moskva, Skandinavija in Islandija. Za potovanja na stara leta 🙃.

Katere dezele vas se mikajo?

Pa dobro jutro ☕.

V predkoronskih časih smo (z družbo) zelo radi potovali. Zdaj se seveda ne da, bomo videli, koliko časa bo to trajalo. Tudi moja želja je Moskva, Skandinavija prav tako. Drugače pa sem bila v ZDA 4x, vedno na drugem koncu in na ogledih različnih mest, pa bi še šla, sploh na Aljasko! V Evropi smo od sosed Hrvaško in Italijo kar dobro spoznali, malo manj Madžarsko in Avstrijo, to si pa jaz puščam za stara leta – ker nista daleč:))

Aja, v Egiptu še nisem bila, pa je tudi ena od velikih želja. Ampak res, kaj je s to drisko tam, a jo vsi turisti dobijo?

nova
Uredništvo priporoča

Bili 4x v Egiptu. Z malimi otroki. Nikoli ni nihče dobil driske. Jo je pa v naši skupini ena deklica, ki je jedla nek sladoled na ulici.
Jedli smo tudi ulično hrano, nismo pa jedli solat in sadja, ki ga nismo sami oprali z ustekleničeno vodo.

Egipt je čudovit.

Bila sem v Egiptu in je čudovit. V bistvu te po nekaj dneh tako preplavi povsod prisotna zgodovina, da skoraj ne opaziš več veličastnih kipov, stavb..in kairski muzej-nepozabno doživetje! Cel dan sem preživela v njem in vi zlahka ostala še dlje. Je pa precej beračenja, raznih drobnih prevar (nakupi parfumov, kipcev..) ampak to vzameš v zakup kot drl potovalne izkušnje. Pod črto, še enkrat bi šla. Aja, pa nobenih prebavnih težav nisem imela, sem pa vsako jutro in večer srknila šilce viskija za razkuževanje 🙂

V Egiptu še nisem bila. Je pa to velika želja. Upam, da jo uresničim enkrat v prihodnosti, ko in če bo konec tega korona cajta in če ne bodo Egipčani spet kakšne hujše vojne skuhali.

Enkrat in nikoli vec! Med tiste vsiljive ljudi, da nimas na ulici niti sekunde mira, me ne vleče. Ko ga prijazno zavrnes, te pa za hrbtom zmerja. Da ne govirim o svinjariji in umazaniji. So mi ljubsi bolj kulturni, urejeni ljudje in države.

Egipčani se obupno trudijo spet pritegniti turiste, tudi z objavljanjem takih nenovic, tudi v stilu “največje odkritje po Tutankamonu”. Iz formalina so potegnili celo svojega Indiana Jonesa – Zahija Hawasa, očitno je boljši promotor, kot njegove zamenjave.

Čudi me le, da jim nasedejo na MMC, za študenta, ki je prevedel članek še razumem, ampak ali nimajo tam kaj urednikov s kančkom pameti?

Si potovala sama, ali s sopotnico? Si blondinka? Si imela odkrite roke ali noge? Si, bognedaj, celo ogovorila koga? Ob sebi bi morala imeti moškega spremljevalca, zapeta bi morala biti do vratu, pa bi imela mir.

Zahodnjaške ženske žal ne razumete Arapcev in njihovega pogleda na vas.

V dežele, ki so izven Evrope ne potujem. Prvič zato, ker ne poznam njihovega načina življenja, drugič zato, ker ne poznam njihovega zdravstvenega sistema in standardov, ki veljajo v njihovih sredinah, drugič pa zato, ker mi ni prijetna dolga vožnja z letalom.
Egipt me niti malo ne mika, ker ne maram hude vročine, ne maram peska, ne maram “čudne” vode.
Bi pa opozoril vse tiste, ki zagovarjate, da ko pridete v eksotične dežele, da se pohvalite, da šnopček spijete zjutraj in zvečer za razkuževanje.
Ne delajte tega. Alkohol naredi ravno nasprotno. Alkohol zbije imunski sistem in če dobite še okužbo z vodo, lahko bistveno huje zbolite, kot če bi bili trezni 😉
Poleg tega, če spijete alkohol – en ali dva štamprla in ste nekje v teh musli državah, morate vedeti, da če se vam recimo kaj zgodi, da se celo ponesrečite (padete, nesreča z avtom, poškodba na plaži) da ko vas bodo privlekli v njihove bolnice nihče ne bo predpostavljal, da ste vi mogoče zaužili alkohol, s katerim pa veliko “zdravil” ne gre skupaj in celo pripelje do hudih reakcij.
Pomislite, da bi se ga že malo nažrli zaradi preganjanja bacilov, pa bi vas bilo treba nemudoma operirati, ker bi glavo raztolkli?!
Nehajte s tem alkoholom v državah, kjer ne poznate zdravstvenega sistema. Drugo je v Sloveniji (ali pa Avstriji) ko razbit prideš v bolnico, pa itak vsak ve, da ga imaš vsaj 1,5 pod lasiščem.
Če se že bojite raznih drisk in drugih okužb pojdite prej v lekarno, se pozanimajte kaj priporočajo (jaz osebno žrem oglje, če sem kje tako).
In še mogoče en nasvet – če ste že kje v kakšnih eksotih, saj vam ni treba vse lokalne hrane probat. Požrete je itak ne, to samo da slikate da na inštagrame objavite, potem pa tako ne požrete. Samo da se lajki naberejo in da ljudje vidijo, da ste vi “elita” krokodila v pandini omaki žrli.
Jej kruh, pa sladko marmelado pa boš glih tako preživu tist teden.

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Niso zame muslimanske države. Bi šla japonsko, korejo samo ko pomislim na več urno sedenje v letalu me kar stisne.

V 20 dnevih smo prepotovalovali iz Kaira do Luxorja, Asuana, Abu simla, Matruh, Alexandrija in oaza Siwa.
Nihce ni dobil prebavnih motenj, prehranjevali smo se pa izkljucno na ulici. Tam kjer jedo tudi Egipcani, in je hrana sveza.
Edino vodo smo pili samo ustekleniceno.

Egipt res ponuja toliko zanimivega, da ga priporocam vsem.

Egipt me ne mika.
Potujem zelo rada, ampak potujem sama in muslimanske dežele za ženske… ne bi.
Pa tudi vsa ta vsiljivost ljudi, svinjarija, me ne mika.
Bolj greš na jug, bolj so vsiljivi. Raje imam umirjene Skandinavce, niti pod razno vsiljivi, so pa izjemno prijazni. Pa predvsem ni jim čudno, če ženska sama potuje. Pa do žensk imajo normalen odnos.
Drugače pa najbolj me vleče Nova Zelandija, tudi kaka Avstralija, Kanada.
V Egipt pa raje ne.
Evropo sem večinoma že vso prepotovala, sama seveda. Amapk vseeno ostaja še ogromno stvari, ki jih želim še videt. Aja, tudi v Sloveniji je še ogromno lepot, ki jih še nisem videla.

Vsiljivosti tudi jaz ne maram, ampak je zmagala vsa zgodovina, ko ji Egipt premore. Od malega sem imela zeljo potovati tja, si mi piramide burkale domisljije.

Drugacve bi sla pa jaz tudi na Aljasko in v Avstralijo in na Novo Zelandijo.

Mene pa bolj kot zgodovina vleče narava :).
Saj zgodovina tudi, ampak v prvi vrsti mi je pa narava.
So mi pa tudi ljudje prijetni. Mi je recimo čisto drugače it v Avstrjo, kjer so prijetni ljudje kot pa recimo v Italijo, kjer te po večjih mestih povsod nekaj nadlegujejo pa težijo za keš (Afričani, ne domačini).
Pa bolj greš na jug, več je svinjarije, velja tudi za Evropo. Pa bolj je dežela muslimanska, bolj je svinjsko. Recimo v BIH, Makedoniji… točno se vidi kateri deli so muslimanski, ker je toliko več svinjarje povsod.
Pa že tile evropski muslimani niso ravno prijetni za ženske. Makedonija, BIH – niso neki ekstremni muslimani a vendar so bile neokusne pripombe, ko sem tam potovala. Ne bi si upala preveč na samem biti z njimi. Sem morala biti vedno oprezna.

O čemer govorite je navaden poflasti zahodnjaški TURIZEM.. niti približno popotovanje, kjer človek ne samo vidi drugo deželo, temveč spozna ljudi.. postane njen del.

Talanje svinčnikov otrokom je čisti turistični EGOTRIP.. in v več kot enem pomeni totalno zgrešeno dejanje..

Če že moraš špilati “dobrotnika”, je potem smiselno odpeljati se do najbližje šole in stvari dati ravnatelju, učitelju.. in bodo stvari že ustrezno porazdelil.

Dodatno, otroke s takšnimi stvarmi učimo, da se morajo zgrinjati na vse belce.. ker so bogati in nekaj nosijo, kar bo neprijetno za vse ostale dejanske popotnike, kot blesave turiste.
Otrok pa se s tem nauči tudi izredno nevarnega dejanja.. ekvivalent odraslega v belem kombiju, ki tala bonbone.

In kaj mislite, da nosijo pedofili po siromašnih koncih sveta s seboj?

Tudi plavanje z delfini, slikanje z mladiči zveri.. spodbuja nadaljnje divje lovljenje teh živali, zapiranje in trpinčenje.. za “veselje turistov”.

Do popotnika vam še ogromno manjka.. zaenkrat ste le škodljivec.. turist.. Upam le, da dejansko kdaj postanete popotnik.

De omnibus disputandum..


Ti nisi za nikamor drugam kot za v kozojebino. Tam te čaka uresnicitev vseh tvojih fantazij o katerih že od nekdaj sanjaš.

Bila večkrat, zdaj me ne vleče več. V najlepšem spominu imam voznjo po Nilu, Luxur, nepozabne sončne zahode v Dahabu. Na stara leta spomini postanejo se dragocenejsi. Od arabskih držav bi šla še enkrat v Libijo. Kam daleč me ne vleče, z leti mi tudi letalo ne paše več, bi pa šla na Portugalsko, kjer se nisem bila. Nisem bila še v Skandinaviji in pri baltskih državah, Romuniji, Albaniji, a me ne vleče.

Jaz bi šla v Egipt pogledat vse te izkopane zadeve. Plaže me ne zanimajo. Sem gledala prejšnji mesec cel kup oddaj o Eiptu in me je res navdušilo. Šla bi po Nilu in se ustavljala na teh znamenitostih. Tri piramide in sfinga, pa muzej, pa grobnice popisane in poslikane v Dolini kraljev, pa Ramzes 2 pa še kaj.
A kaka gencija ponuja tak ogled? Kdo ve?

O Benz kakšne lepe spomine si nam pričarala……
Vsekakor si vsak izbere kaj za svojo dušo. Nekatere zanima arhitektura, nekatere utrip ljudi in življenje…tisto resnično, ki je turistom skrito….sem spadam tudi jas….prostori me utesnjujejo, ko pa je zunaj naokoli toliko za videti.
Sem opazovala Japoske turiste v Ljubljani, nekoč eno poletje…..
Vsi s pisanimi senčniki, obraz zavit v tanke svilene šale, bele tanke rokavice do komolcev, da jih ja ni posvetlilo sonce in dalo koži drugačen ten.

Gledali so visoko nad eno stavbo in navdušeno fotografirali, kaj za boga je tako zanimivo, še sama usmerim pogled tja….meni se ni zdelo nič posebnega, toda vodič v Japonskem jeziku jim je ob sami zanimivosti predaval vsaj pol ure ….

Tako je tudi po svetu, za vsakogar nekaj 🙂

Zelo rada bi obiskala amazonsko divjino, tam živela z domorodci.
Obiskala bi rada ponovno Peru….poslastica…potem je tu še Vietnam, pa Tibet.
Vsakokrat znova pa me očara Slovenija…..Raj.

Prepotovali smo res celo Evropo,2x Tunizija (tudi potovanje),ampak najbolj me je pa navdušilo križarjenje po Nilu,vožnja skozi puščavo,Asuan,vsi templji…Nikoli nobene driske,na ladji si kralj tako ravnajo s tabo,verjetno pa je pomembno tudi upoštevanje določenih higienskih pravil. Bili smo na počitnicah tudi v Hurgadi 5* ,pa tudi tu nobene driske.

Jaz sem dobila drisko, ker sem na koncu tudi solato zacela jesti, ker sem jo tako pogresala, pa tudi zobe sem si proti koncu umivala kar z vodo izpod pipe.

Oglje sem imela s sabo, samo ne pomaga hipoma.

Skozi puscavo smo mi tudi sli v konvoju, bili v Asuanu, edino po Nilu nismo krizarili. Celo neko Smetiščno mesto smo obiskali, kjer so se ukvarjali z zbiranjem smeti in s trm tako sluzili, da niso nikogar spustili v ta zaprt krog.

Super aranzma, ime agencije mi je pa trenutno uslo iz spomina. Pobrskam po spletu in jo napisem.

Indijski tulipan, jaz tudi zelo rada inkognito opazujem ljudi in jih poskusam analizirati 🙃. Od nekdaj me fascinirata Holmes in Poirot, ki na podlagi dedukcije odkrijeta kup stvari. Bi bila takoj kriminslistka 😁.

Uau Peru, Vietnam, Tibet, koliko stvari bi tudi jaz se z veseljem se videla 🙃.

In tudi mene vedno znova ocara Slovenija, ko se vrnem vanjo. Je res pravi mali biser 🙃

O čemer govorite je navaden poflasti zahodnjaški TURIZEM.. niti približno popotovanje, kjer človek ne samo vidi drugo deželo, temveč spozna ljudi.. postane njen del.

Talanje svinčnikov otrokom je čisti turistični EGOTRIP.. in v več kot enem pomeni totalno zgrešeno dejanje..

Če že moraš špilati “dobrotnika”, je potem smiselno odpeljati se do najbližje šole in stvari dati ravnatelju, učitelju.. in bodo stvari že ustrezno porazdelil.

Dodatno, otroke s takšnimi stvarmi učimo, da se morajo zgrinjati na vse belce.. ker so bogati in nekaj nosijo, kar bo neprijetno za vse ostale dejanske popotnike, kot blesave turiste.
Otrok pa se s tem nauči tudi izredno nevarnega dejanja.. ekvivalent odraslega v belem kombiju, ki tala bonbone.

In kaj mislite, da nosijo pedofili po siromašnih koncih sveta s seboj?

Tudi plavanje z delfini, slikanje z mladiči zveri.. spodbuja nadaljnje divje lovljenje teh živali, zapiranje in trpinčenje.. za “veselje turistov”.

Do popotnika vam še ogromno manjka.. zaenkrat ste le škodljivec.. turist.. Upam le, da dejansko kdaj postanete popotnik.
[/quote]

Pa saj sem napisala, da sem naredila bedarijo s svincniki. Res bi lahko stopila do kaksne sole in dala svinvnike ravnatelju, zal sem premalo razmisljala.

In seveda sem turistka, se nimam za nikakrsno popotnico.

V Egiptu sem bila prisotna, ko so za 20€ spuščali ljudi brez kontrole na letalo. Opazovala sem, kako so si delili denar.
Predvsem ta dogodek bo v moji glavi vedno prednjačil.

New Report

Close