Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kobal pri Zvezdani

Kobal pri Zvezdani

Gledal. Poslušal. Kakšno imate mnenje o tem kar je Kobal govoril. Pa pustimo zdej kaj je naredil dve leti nazaj.


Se mi je skoraj zasmilil. Mislim, da je bil v svoji pripovedi iskren, po moje se mu niti ne da več, da bi bil všečen, oziroma da bi si želel, da mu ljudje oprostijo. Morda malce vdan v usodo, je pa lepo povedal, kakšni hinavci so ljudje. Tudi ko se je dotaknil primera Gapšperja Tiča. Je pa res, da se ga prikazuje skoraj kot morilca. Saj še ljudje, ki kruto morijo in pobijajo ljudi na cesti niso tako zaznamovani. Ga ne zagovarjam, tudi sam se ne vleče ven, bi bilo pa lepo, da bi imeli iste vatle za vse. Pogovor je potekal na nacionalni televiziji, kjer je zaposlena oseba, ki je bila prav tako (dokazano) obtožena plagiatorstva, pa se še kar naprej veselo afna in se obnaša, kot da se ni nič zgodilo. Pri njej se mi pa zdi, da bi vsi radi kar lepo pozabili, in pometli pod preprogo tisto, kar je napravila. Dvojna merila.

Najbolj mi ni jasna njegova izjava, da je bil zastrupljen s tem, kot da bi bilo gledališče oz. teater kaj slabega oz. zlo, da so mu držali pištolo na glavo, da je mogel hoditi na vaje sredi noči, nastopih itd.
Ko je pri Mariu nastopal vsak vikend do ušes nasmejan, ni nikoli tam omenil, da mu javni nastopi niso všeč, da mu gledališke igre niso všeč, da mu igralske vode niso všeč … nato pa povsod nastopa, izdela zgodbo s plagiatom in jo izda kot avtorsko delo … kako je lahko to strup? Zvezdana je lepo rekla, ljubezen do igralstva oz. gledališča… on pa zastrupljen.

Potem sem negativno presenečen njegovim parim izjavam – da mu je vseeno za ljudi kaj si mislijo o njem, da ga ene vrste boli k. za vse njegove gledalce in oboževalce, ki so pred tem ga imeli za uspešnega komika, nato pa so bili užaljeni, da je izdal njegovo zaupanje njim, ker se je predstavljal, da je on avtor tega plagiata, s tem nastopal, nategoval igralce, ki so v tej igri nastopali … seveda, da so bili užaljeni, ampak, da na koncu tako izjavi … sploh ničesar ni omenil, da bi se opravičil še enkrat tem njegovim oboževalcem. Nekako vidiš, da mu je resnično vseeno za vse njegove oboževalce in njegove kritike.

Potem reče, da mu je vseeno kar se tiče glede plagiata, da se s tem ni nič ubadal, potem pa reče, da je imel v mislih samomor zaradi javnega linča, bil v depresiji, hodil k psihiatru itd.

Nekako iz celega njegovega intervjuja opažam, da je ta človek en tak filozof, ki ti gre na živce, ko ti začne fantazirat o vsem možnem čudežu.

Potem izjava, kjer reče, da mu ni všeč, da ga ljudje trepljajo po rami češ “kobal, dober si”, kot je omenil, in da ima raje iskrene ljudi, da ga nekdo pokliče in mu pove “kobal, pejd v p*****” … no, nekdo mu ni tako grdo rekel, le povedal je, da se je zlagal, da je njegov plagiat njegovo avtorsko delo, torej mu je rekel ravno to, kar bi kobal rad slišal “kobal, pejd v p*****”.

Polno nesmislov govori v oddaji. Če se je zavedno umaknil, super, če se ni, mu uspehi, kakršne je imel pred afero plagiata, ne bodo več nikoli prišli na tako raven.

S to oddajo sem končno dobil neko sliko, kdo in kakšen je Kobal. Dejansko je ravno takšen človek, kakršne opisuje ljudi, ki jih ne mara okoli sebe.

nova
Uredništvo priporoča

Dealer konoplje (Zvezdana) in kršitelj avtorskih pravic ( Kobal) se pogovarjata in jemljeta medijski prostor drugim,…

Popolnoma realno in brez olepševanja govori o svojem življenju in o neumni napaki.Noče poslušati komentarjev ljudi, kar ga popolnoma razumem, saj bi padel še bolj v depro.Poplačal je vse, bil obsojen, zdaj pa je treba živeti naprej.Priznal je vse svoje napake in žal mu je za nekatere stvari, ki jih prej ni videl…Pošteno je vse plačal in preplačal, zato ni treba, da se ga še pribija na križ.Obžaluje, močno obžaluje.Mnogi tega ne bi priznali ali ne bi obžalovali.Kot že rečeno : večina politikov strese prah z obleke in se jim jebe.Njemu se ne.

Dealer konoplje (Zvezdana) in kršitelj avtorskih pravic ( Kobal) se pogovarjata in jemljeta medijski prostor drugim,…
[/quote]

Ma dej, a ti si pa svetnik? A samo to znaš napisat? Posmehovanje?

Še enkrat si oglej oddajo.Mogoče boš potem razumel, kaj pripoveduje.Zelo dober retorik je…o kakšnih nesmislih govoriš…ne vem…ne filozofira, ampak pove realno stanje.Seveda je bil zastrupljen z gledališčem…v pozitivnem smislu, saj je bil njegov oče zelo znan slovenski igralec Silvij Kobal…in jao….jao….seveda se je večkrat opravičil….ahhhhh….ne bom več pisala….se mi ne da…očitno sploh nisi dobro poslušal, kaj govori….ne bereš njegovih intervjujev….daj…oglej si še enkrat oddajo.

Tvoja slika je malo čudna.Se mi dozdeva, da tričetrt intervjuja ne razumeš.In tako so nekatera tvoja mnenja drugačna.

23:50, zelo dobro povedano

https://www.rtvslo.si/4d/arhiv/174767466?s=tv

Najbolje bi bilo, da bi zdaj napisal neko delo v smislu Zločin in kazen.

Malo iskrenosti, malo obupa, malo želje po povratku. To, da noče več na /za oder ni bilo čisto iskreno rečeno. Je tudi vmes naredil promocijo za svoj nastop z Borisom Devetakom. Kao zelo neopazno.). No, v glavnem, verjamem, da je in še preživlja težke čase. To oprijateljstvu, prijateljih je, žal, kar res. Vsekakor mu ni fajn.

Veckrat ga vidim v Kosezah s svojim kuzkom.

Bi nastopal, če bi lahko. Sigurno.

Bi nastopal, če bi lahko. Sigurno.
[/quote]

Seveda bi.To je v njem.Vendar zanika, ker mu je težko.Par let nazaj se je razšel z dolgoletno partnerko Bernardo Oman.Mislim da ga je to zelo zelo potrlo.Od takrat je živel sam.Postal je depresiven, prepisal tekst in padel v še večjo luknjo.Mi mislimo, kako se imajo znani ljudje super in vse, ker so znani in slavni…Pa je svoje tragedije v življenju preživljal marsikdo: Radko Polič Rac, Boris Cavazza…tidi Boris Kobal očitno…Gašper Tič…namreč…še težje je, če te pozna vsa Slovenija…Če si javna oseba.Eni te častijo, drugi te pljuvajo, ti pa vse to prenašaj….

Predvsem me je presenetila Zvezdana. Priznam, da mi ni najbolj ljuba, tokrat pa je pokazala izjemno zrelost in globino.

Ko pa gre za javni linč Kobala: zaveda se, kaj je naredil narobe in plačuje za svojo napako. Kdo pa so tisti, ki ga javno linčajo? Veliko jih je slabših od Kobala, so naredili veliko hujše stvari, pa jih nosijo po rokah. Najbolj mi je ostal v spominu en najhujših manipulatorjev in lažnivcev, kar jih poznam, sposoben uničit nedolžnega človeka in ta ima obraz moralizirat o Kobalu?

Se povsem strinjam z napisanim.
Lepa oddaja je bila, iskrena, globoka.

Moj podpis! Je pa tudi mene Zvezdana presenetila.Dober intervju je bil.Ponavadi Zvezdana uporablja ene visokoleteče besede…to zdaj pa je bilo na ravni , realno in prav nič olepšano.Boris Kobal vse prizna, vse je skušal popraviti…več se ne da.Zato je prav, da gre naprej .Pozitiven intervju za oba…desetka!

Ma dej, a ti si pa svetnik? A samo to znaš napisat? Posmehovanje?
[/quote]

V bistvu je samo resnica. Marsikateri umetnik se močno trudi za svoj opus in je morda tudi bolj perspektiven, a ker nima za sabo medijske mašinerije, ostane neprepoznaven in neopažen. Taki kalibri kot sta tedva pa se lahko tudi z zakonom igrata in še vedno se najde prostor v medijih za njuno promocijo.

Sta se kar povezala v medsebojnem razumevanju in potoževanju, oba realna, oba slavna, oba na nek način zaznamovana, z gledališčem, z gledalci.
Mogoče bi pa postala par.

Seveda bi.To je v njem.Vendar zanika, ker mu je težko.Par let nazaj se je razšel z dolgoletno partnerko Bernardo Oman.Mislim da ga je to zelo zelo potrlo.Od takrat je živel sam.Postal je depresiven, prepisal tekst in padel v še večjo luknjo.Mi mislimo, kako se imajo znani ljudje super in vse, ker so znani in slavni…Pa je svoje tragedije v življenju preživljal marsikdo: Radko Polič Rac, Boris Cavazza…tidi Boris Kobal očitno…Gašper Tič…namreč…še težje je, če te pozna vsa Slovenija…Če si javna oseba.Eni te častijo, drugi te pljuvajo, ti pa vse to prenašaj….
[/quote]

Tudi v privat življenju je doživljal traume ; to pusti posledice.
Potem se človek zateče v neko skrajnost, pač ne zna it naprej.
Občutek sem imela, da bo mogoče počasi malo bolje.

ker ima vsak svoje travme, življenske tragedije….blablabla.
Zakaj je sploh policija, sodstvo, aresti? Saj ima vsak opravičilo za svoj drek, a ne?
Ta dva sta ena glumca, vse kar glumci zblebetajo pa vzemite raje kot scenarij.
Ampak, vam to ni jasno, vam se smili in je dober :):):):)

Od vsega, kar je napisano, se mi to zdi še najbolj kredibilno.


Ravnanje in “izpoved” Kobalovega je klasično MANIPULATORSKO.
Znotraj manipulacije je pa seveda ON že ves čas “žrtev”. Egocentrično ter samovšečno.. in kot takemu mu seveda pozornost še kako gode.. ne glede na obliko.

In to nima čisto nič povezave s “filozofskim”.. ker igranje vloge žrtve je slovenski nacionalni šport.

De omnibus disputandum..

Dealer konoplje (Zvezdana) in kršitelj avtorskih pravic ( Kobal) se pogovarjata in jemljeta medijski prostor drugim,…
[/quote]

Glede na New Agevsko astralno naspidiranost.. njeno vedenje (v različnih oddajah) je lepo kar sama ceoten pridelek skadila.
Ali je pa res izvrstna igralka, ki igra neo-hipijevko na tripu super izsiljenega pozitivizma. Koncentriran Kekec in “Dobra volja je najbolja”… in naj stane kar hoče.

De omnibus disputandum..


Se mi je skoraj zasmilil. Mislim, da je bil v svoji pripovedi iskren, po moje se mu niti ne da več, da bi bil všečen, oziroma da bi si želel, da mu ljudje oprostijo. Morda malce vdan v usodo, je pa lepo povedal, kakšni hinavci so ljudje. Tudi ko se je dotaknil primera Gapšperja Tiča. Je pa res, da se ga prikazuje skoraj kot morilca. Saj še ljudje, ki kruto morijo in pobijajo ljudi na cesti niso tako zaznamovani. Ga ne zagovarjam, tudi sam se ne vleče ven, bi bilo pa lepo, da bi imeli iste vatle za vse. Pogovor je potekal na nacionalni televiziji, kjer je zaposlena oseba, ki je bila prav tako (dokazano) obtožena plagiatorstva, pa se še kar naprej veselo afna in se obnaša, kot da se ni nič zgodilo. Pri njej se mi pa zdi, da bi vsi radi kar lepo pozabili, in pometli pod preprogo tisto, kar je napravila. Dvojna merila.
[/quote]

Mojca Mavec, dokazano tatica tujih člankov, ostaja nekaznovana, Vida Žabot za enako krajo intelektualne lastnine pa se celo samoizgnala v Italijo, ker je bil psihični pogon nanjo prehud.

Pa ni šimfala ljudi, kot sta to počela Mavčeva in tale mister, ki sta bila za to predobro plačana vse to obdobje.

So pa vsi trije za kozlat.
Enako Alenka Bratušek, ki je pokradla intelektualno lastnino za svojo magistrsko nalogo.
Zopet nič kaznovana.

Vatli kraj so pač različni.
Že umori so bili.
Bojan Adamič ni nikoli odgovarjal za umor, ki ga je storil pri belem dnevu, vsem na očeh.
Cilj posvečuje sredstva.


Kaj pa je povedal takega? Povedal je samo, kako so Slovenci grozni. Sita sem retorike, kjer se vsako slabo lastnost označuje za slovensko, kot da je drugje kaj drugače. Pa kakšno vezo ima tu ravnatelj, recimo za tega ravnatelja sem izvedela šele po samomoru in zdaj kao ne smem nikogar več kritizirat, ker je to zlobno. Vem samo, da je bilo Kobala povsod ogromno, v prime time oddajah in da je za prevedeno predstavo dobil neko nagrado, ki jo običajno dobijo novi ustvarjalci. To nič ne spremeni mojega mnenja o njegovih delih, sicer ga ne spremljam (sem pa pred kratkim videla reklamo za nov projekt, KREPKO oglaševan oz. videla sem, ker je delno povezan z mojo službo), ampak če ga vidim, mi bo njegovo delo morda všeč, morda ne, skratka incident ne bo vplival. Menda mu nihče ni prepovedal ustvarjati, lahko počne, kar hoče, je svoboden človek, še vedno ima veze, ki jih novi ustvarjalci (logično še) nimajo, ne vem, kaj je sploh problem, projekte ima še vedno. Hkrati pa ostaja dejstvo, da je prevedel eno predstavo in se zlagal – not cool. A to bi se moralo zdaj zbrisati iz kolektivnega spomina oz. ne razumem, kaj bi bilo potrebno narediti, da bi bilo prav. Prepovedati spominjanje tega?

New Report

Close