Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Če bi obogateli, komu vse bi finančno pomagali?

Če bi obogateli, komu vse bi finančno pomagali?

Če bi obogateli, komu vse bi finančno pomagali?

Staršem.
Drugim se denarja ne daje kar na lepe oke. Če ga vlagaš v kak svoj projekt in ustvariš delovna mesta za tiste, ki želijo delati in so dobri, jih pošteno plačaš. To je najvoljše kar lahko narediš za sebe in druge.

Če bi kdaj s coini zadel par milijonov, bi zagotovo prvo pomagal svojima staršema, če tudi jima finančno ne gre slabo, bi pa, ko bi postajala vedno bolj šibka, ju imel doma, ampak bi jima zrihtal eno skrbnico, ki bi skrbela za njiju do konca njunega življenja. Isto bi najmanj 100.000 eur dal nečakoma. Po par jurjev bi pa dal parim najboljšim prijateljem, s katerimi sem odraščal od majhnih nog pa tudi še danes se družimo, sicer bolj poredko, se pa še vedno lepo razumemo. Enemu bi zagotovo kupil nov avto, ker se že celo večnost vozi z golfom dvojkico. Ostalim sorodnikom? Bi tudi po par jurjev dal, ampak to samo tistim, od katerih sem sam ali pa sta starša imela kakšno korist, drugače ne dobijo ničesar.

Vedno pravim, da se dobro z dobrim vrača. Isto bi tudi par sto jurjev dal na stran in bi pomagal komu, ko se s kakšno akcijo zbira denar za kakšno zdravljenje otrok, za streho nad glavo ipd.

Torej, milijon bi “vrgel” stran, ki ne bi bilo ničesar zame, z ostalimi pa bi si nekje ob divjini v Kanadi ali pa v Aljaski zgradil eno oring dobro hišo iz opek (tam so vse hiše lesene, zaradu boljše izolacije), postavil eno firmo, od katere so ljudje tam najbolj odvisni – zagotovo kakšno trgovino z najbolj nujnimi potrebščinami ipd, odprl eno manjšo proizvodnjo … ostali denar bi pa verjetno porabil za potovanja po svetu.

nova
Uredništvo priporoča

Darila so obdavčena. Da bo spet futrla javno upravo? Torej nikomur.

Razen, če dam komu cash na roke.

Republiki Sloveniji, ker bi mi davcna pobrala kulk, mislim da polovico.

nobenmu ne bi dal. vse bi imel zase.

Samo sebi. Za casa zivljenja ne bi nihce vedel, da sem bogata.

mile… slušaj sad…
znam da si zajebavo. znaš i ti.
malo je mogučnosti da skinem sedmicu jer ne igram.
ali eto… ako uzmem neke velike pare častim te novom kosom.
jel pošteno?

Mi vam Istinu šaljemo, ali većini vam je Istina odvratna.


A ja tebe novim mozgom. Pošteno?

Mož bi se takoj ločil od mene, da bi dobil vsaj 1/2 ker ve, da bi jaz vse rastalala med družino in bi nam potem ostala vsaj polovica.

Najprej si modro odgovoril, potem pa si se spozabil. Če bi nekomu podaril cash v omembe vrednih številkah, bi človeka hitro zvohala kakšna davčna in ga vprašala, kje vraga je prišel do tega denarja.

Darila so obdavčena. Da bo spet futrla javno upravo? Torej nikomur.

Razen, če dam komu cash na roke.
[/quote]

Zgubi Čaterju bi častil tečaj petja in igranja kitare, da ne bi več moril s svojim re.ardiranim kruljenjem in bi bilo vsaj deloma prebavljivo poslušati njegovo cviljenje.

Sem relativno bogata. Za sebe imam dovolj, sem preskrbljena.

Finančno pomagam ožji družini. Če bi kak prijatelj potreboval nek zmeren znesek dam, večjoh zneskov ne ker to že potem pusti pečat pri prijateljstvu.

Pomagam random ljudem, kadar se denar zbira za koga ali direktno za kaj. Anonimno.

Ekspedicijo na Mars, kjer bodo slovenski vesoljski pionirji vzpostavili prvo slovensko marsovsko kolonijo.

Bratu, sestri, staršem, sticu, teti in enim prijateljem, ki so ogromno naredili za nas, se nas vedno spomnijo,…
Ostalo sorodstvo ne bi niti zvedelo, vsaj od mene ne. Je bil Covid prikladen, da se vidi kdo se spomni na nas in kdo ne.

Bi pa dal lep delež tudi drugim, pomoči potrebnim, ampak takim, za katere vem da rabijo in niti ne prosijo nikogar.
Kakim društvom, ali fehtarjem na FB ne bi dal nič.

New Report

Close