Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Uničene in poteptane duše iz osnovne šole

Uničene in poteptane duše iz osnovne šole

Razmišljam

Imam sina in hči. Oba sta v osnovni šoli in iz nevem kakšnega vzroka odrinjena na stran in celo zasmehovana v razredih.
Imam ravno nekaj časa in tuhtam.
Jaz sem bila v njunih letih na drugi strani, sepravi tista ki se smeji oz. bom poštena, izvaja prihično nasilje nad drugimi. Takrat pač temu nebi rekli tako, danes vem da je to pravi izraz.
Ne morem razumeti kaj delata moja otroka narobe.
Imata lepe ocene, živimo dokaj lepo, hodimo na dopuste, videz imata vredu, čemu sta tarča posmeha.
Jaz se preteklosti sramujem, ker smo se res spravljali nonstop na ene in iste in vem tudi, da jim je to ostalo, vsakemu po svoje, ampak jim je.
Čeprav ne razumem pa tega, mi smo se spravljali na socjalno oz. finančno šibke, take s pomanjkljivo higieno, “grde” ki to pač niso, neurejene, take s slabimi ocenami, primer ene punce ki se je zlagala da je na morju pa ni bila,ker pač niso hodili.
Mojedva nista nič od tega in res nevem, kje je težava.
Otroka nimata družbe.
Mi je pa za preteklost resnično žal, ker zdaj ko imam otroke res čutim z njima in mi je hudo, da sem bila jaz nekoč tista zaradi katere so se nekateri tako počutili kot se mojedva otroka sedaj. Celo za dva primera iz naše paralerke sem slišala, da sta iz “nemočnih” otrok oz. deklic zrasli v prave ledene ženske. Nevem kako naj razložim. Vrjetno ni naključje, da sta postali prav neobčutljivi za občutke drugih, ljudi pozabita čez noč, ena ima 3 pse, druga ima sicer družino ampak ji za ostale ljudi ni kaj dosti mar in to vedo vsi. Obema se pa zelo očitno neda ukvarjati z ljudmi. Te punci sta bili tarči naših izpadov v OŠ. In bi znalo biti, da je tako vedenje odraz izkušenj v mladosti.
Ne najdem pa vzroka kaj je šlo narobe pri nas?? Zakaj sta mojedva tarči?

verjetno še nisi slišala te… taka karmična

kako ti druge tako če neko tvoga

Mi vam Istinu šaljemo, ali većini vam je Istina odvratna.

Sta mogoče bolj tiha?
Se težko postavita zase?
Se je pojavilo že v vrtcu?
Ste se priselili?
Si vozičkala sama ali v skupini?

Mogoče kaj na tem?

Moja ima eno sošolko že iz vrtca, ki je pač ne mara jo je tudi parkrat ugriznila. poznam sicer njeno mamico iz oš. kjer sva se krajši čas družili kasneje v srednji šoli pa šle poplnoma ločeno pot se pomoje 10 let nisva videli dokler otroci niso pristali skupaj v vrtcu. In ja nehalo se je z nagajanje s strani njene hčere dokler nisem dala tamali jasno vedti da se z mano ne bo igrala da mogoče je tamala tiha in se umakne jst sm pa zmaj! in to ji povedala pred mamico. Od tistega trenutka v 1 razredu se drži stran od naše, če karkoli poskuša je dovolj grd pogled z poimenskim pozdravom in je takoj mir!

nova
Uredništvo priporoča

Karma je to. Vedno se vse vrne za nazaj. Verjemi. Prav nič nisi uboga. Pa še sedaj, s tvojimi psiho nadlegovanji, obvladuj starše teh otrok, ki zajebavajo tvoje. Ha.

Imaš pa nesamozavestna otroka s slabo samopodobo. Na tem delaj in bo z njima bolje.

Nič, onadva le za tvojo osnovno šolsko energijo do drugih plačujeta.
če ne ti, pa skoz otroke. tako se pač resnica izraža-nihče ji ne uide, slej ko prej trofne.

Mah dajte no mir, kakšna karma neki….
A je možno, da si ohranila zbadljiv način,ki se ga ne zavedaš? Pa se tako odraža na tvojih otrocih, da se vdajo in ne postavijo zase? Je možno, da si šla v popolnoma drugo smer, ju s tem nevede zaščitila in se ne znata postaviti zase? Obe varianti sta….Buliji so običajno otroci, ki imajo težave doma. Je pa tudi tako, da družba velikokrat izloči drugačne. Kaj v razredu zaznavajo drugače včasih ni jasno…

Ni pravila. Eni so po naravi vodje, drugi sleditelji. Otroci, ki so bolj plačni, nesamozavestni, so ponavdi tarče, tisti, ki so bolj samozavestni, frajerji, so ponavadi napadalci. Videz ni pomemben, status ni pomemben, bogastvo ni pomembno…. vse to vzamejo napadalci za izhodiščno točko za zmerjanje. Imaš otroke iz socialnega dna, ki so vodje po naravi in se spravljajo na druge, imaš tiste iz bogatih družin, odličnjake, ki so po naravi žrtve. Tako pač je. Imaš debele in baje grde, ki so glavni v razredu in take, ki bi rekli, da so lepi, pa postanejo žrtve. In te žrtve mislijo, da so žrtve zato, ker imajo čudno ime ali očala ali so presuhi ali predebeli ali kar koli že, pa v resnici sploh ne re za to. So samo taki, na katere se je enostavno spravljati. Ker otroci se bodo vedno spravljali na šibke, tako ko se v naravi živali spravljajo na tiste šibkejše. Biologija pač. Tvoji se ne znajo branit in so zato priročne žrtve, to je vse. Ti si bila očitno na strani psihično močnejših in si bila napadalec.

To, da so kasneje v življenju ti ljudje nesposobni ustvariti družino, ne drži. Ponavadi se oseba kasneje razvije, kar je nekoč, ko smo bili otroci, veljalo za šibkost, lahko kasneje velja za vrlino. Empatičnost, individualnost…Že v srednji šoli se lahko razmerja čisto spremenijo, na faksu pa sploh. Tudi mene so v OŠ šikanirale tri takrat baje močne punce. Ena je imela že takrat 90 kg, ampak obnašala se je, kot da je glavna na šoli. Druga je bila južnjakinja, ki je še fante pretepala, tretja pa diva, ki je hotela, da je vse po njeno. Mularija ima pač postavljeno hierarhijo po svoje, ne glede na svet odraslih.

Nauči ju, da se ne odzovejo na zafrkavanja oz. ne pokažejo, da jih to kakor koli prizadane. Že v srednji šoli se te zadeve čisto spremenijo, na gimnaziji sploh. Na fakulteti pa so itak že odrasli in se take otročarije sploh več ne gredo.

blablablaaaa

piše… ne vem točno kako gre…

da vse kar nas “snađe” oz doleti je posledica naših dejanj

Mi vam Istinu šaljemo, ali većini vam je Istina odvratna.

Tako poduhovljena, pa ne veš, da otroka nista kriva, če imata trapasto mamo.

Bjž spat

Tako poduhovljena, pa ne veš, da otroka nista kriva, če imata trapasto mamo.
[/quote]
Ravno zato napišem kot napišem. Otroka plačujeta njene grehe, akcija reakcija, ne more biti škodoželjna matka ljubeča mati. Prenos energije ni zanemarljiv. Ampak to je pretežka tema za mon. dajmo raje reči, da sta otroka nesamozavestna ob taki matki. 😉

Kakšni so naši otroci v šoli ne vidimo, ker nismo z njimi. Lahko, da sta samo lahek plen, lahko da delata tudi tvoja otroka napake, samo ne vidiš in ne veš.
Lahko, da sta podzavestno prevzela tvojo navado podcenjevanja drugih kadar ni treba. V vsakem razedu se najde bully, cudak, diva, problematični, opazovalec itd… Kam sodita tvoja otroka.?

eeee moji vi slovanenaci

evo pta biblija kaže

Kiselo grožđe jeli su oci, a djeci utrnuše zubi

Mi vam Istinu šaljemo, ali većini vam je Istina odvratna.

fak vidm da je to podrugljiva beseda…

ja priznajem Kuran tako da držim se gornjeg komentara

piše se mi zdi nisem 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} da nekaj ti je “promaklo” nisem ziher nekaj si spregledala…

ne vem stari svi imamo zla u sebi se nikoli ne zalotite?

eto ja priznam ima i zla u meni a ti mi ga oprosti Bože i očisti me na sudnjem danu
i od oholosti isto želim te hurije i zlatne narukvice znaš da Si mi ovde zabranio nakit… Amin

Mi vam Istinu šaljemo, ali većini vam je Istina odvratna.


Ravno zato napišem kot napišem. Otroka plačujeta njene grehe, akcija reakcija, ne more biti škodoželjna matka ljubeča mati. Prenos energije ni zanemarljiv. Ampak to je pretežka tema za mon. dajmo raje reči, da sta otroka nesamozavestna ob taki matki. 😉
[/quote]

Jao, ti s tvojim prenosom energije. Zadnjič si bluzila o prenosu slabe energije na organe tiste pretepene deklice, zdaj je šla slaba energija iz osnovnošolske mame na njene otroke, daj ne glupiraj se. A si v kakšni verski sekti al kaj je s tabo narobe? Ni pretežka tema za mon, pač pa je celo za mon preveč bedasta tema.


Ravno zato napišem kot napišem. Otroka plačujeta njene grehe, akcija reakcija, ne more biti škodoželjna matka ljubeča mati. Prenos energije ni zanemarljiv. Ampak to je pretežka tema za mon. dajmo raje reči, da sta otroka nesamozavestna ob taki matki. 😉
[/quote]

Hahahha, ja seveda. Jaz sem bil tudi v oš bolj buli kot ne, to pač prerasteš tam nekje na prehodu v srednjo šolo. Tihe in nesamozavestne smo si pač privoščili. Moji otroci niso ne eno ne drugo, zlata sredina….aja, najbrž bo treflo moje vnuke, da bodo uboge žrtve, prenos tvoje kozmične energije.:)))) Ti se pa res iz teme v temo bolj sramotiš.

Jao, ti s tvojim prenosom energije. Zadnjič si bluzila o prenosu slabe energije na organe tiste pretepene deklice, zdaj je šla slaba energija iz osnovnošolske mame na njene otroke, daj ne glupiraj se. A si v kakšni verski sekti al kaj je s tabo narobe? Ni pretežka tema za mon, pač pa je celo za mon preveč bedasta tema.
[/quote]

stari sicer nisem zasledil tega v hadisih ali pa Kuranu sam od nekje mam kot en flash da sm neki gledal eno oddajo
da naj bi se ob umoru ta negativna energija preslikala

nisem 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}

nisu šuplje priče to što kaže

Mi vam Istinu šaljemo, ali većini vam je Istina odvratna.

Cel štos je v tem, da tebi ni žal za to, kar si počela v preteklosti, narobe ti hodi samo to, da sta tarča tvoja otroka. Posledično se tudi spremenila nisi kot v jokavem filmu, ampak si ostala ista, kot si vedno bila. In spravila do šole otroke, ki si jim toliko zbila samopodobo, da sta zdaj tarča vrstnikov.

sem bil v podobnem kot tvoja otroka … pri 18tih sem si rekel, da se hočem imeti dobro.
Je trajalo do 15tega, da sem ugotovil v čem sem dober — in začel intenzivno študirati informatiko (pač bolj introverten tip) … pa sem se zbrcal do sorazmerno uspešnega svetovalca za IT na mednarodni sceni ☺
Jep .. je bilo pa garanje po ves dan, za vikende, praznike … ker sem vsem, ki so me “dol tlačili”preje pač želel dokazati, da zmorem več.
Za čuda brez pomoči staršev – kar sam iz sebe ☺ … kot mulc sem treniral atletiko .. ko se začneš poganjati sam za svoje uspehe ☺

si bila nasilnež? 😁


[/quote]
Nikoli. Jaz sem bila opazovalec. Vedela sem za vse njihove skrivnosti. :))
Mene ni upal noben zajebavat haha

…. dolgove mame ….

odma se vade strupniki a
sa zvečkom na repu se da signal

Mi vam Istinu šaljemo, ali većini vam je Istina odvratna.

Nič nista tarči, ti to tako vidiš, ker imaš v podzavesti občutke in dejanja iz svojih šolskih dni in si kot sokol pozorna ali imata otroka družbo, da ju slučajno kdo ne zasmehuje…pozorna si na vsak detajl.
Danes še bolj kot včasih otroci čutijo razliko, včasih smo bili vsi isti, vsaj v moji generaciji ni bilo tolikšnih razlik pri sošolcih. Danes pa počitnicve v tujini, najnovejši mobi naprave, skratka eno samo bahanje. Ni povsod tako, še so šole in razredi, kjer temu ni tako. In to me veseli. Razumem, da sta zasmehovana, lahko sta le preobčutljiva.
Sama si morata utrditi mesto v kardelu. Drugo je pretep, izsiljevanje, to so že pristojne šolske svetovalne službe, toda prične se pri razredničarki.
Veliko je odvisno tudi od razredničarke kako vodi svoje učence.

New Report

Close