Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Stožili smo soseda,ker je ujel našo muco in so jo peljali v zavetišče

Stožili smo soseda,ker je ujel našo muco in so jo peljali v zavetišče

Po stvarnopravnem zakoniku je v sloveniji in EU domača žival tretirana kot lastnina. V pravni državi nihče nima pravice posegati ali odtujiti tujo lastnino,čemur se reče vzeti zakon v svoje roke. V pravni državi,kar slovenija po ustavi je, nihče nima pravice v nobenem primeru vzeti pravice v svoje roke. Vse se mora odvijati preko sodišč in ko je sodba pravnomočna je treba izrek v sodbi spoštovati. Pred leti je naša muca hodila na sosedovo parcelo, kjer jo je ujel iz hudobije in peljal v zavetišče. Sprožili smo sodne postopke, najprej za zaščito živali, da jo niso usmrtili in potem s tožbo zoper soseda, ker nam je odtujil lastnino in odškodninsko tožbo za vse kar je temu sledilo.Najeli smo odvetnika zelo znane pravne pisarne v sloveniji. Epilog je ta, da je moral sosed plačati vse sodne in odvetniške stroške v višini 5800 evrov, izvedenska mnenja, odškodnine.Vem, da mu kaj takega ne bo več padlo na pamet. Moje lastnine nima pravice nihče tikati, niti zavetiščar ne, ko se mu predoči, da gre za mojo oz. lastniško muco. Stroške prihoda pa plača tisti, ki je zavetiščarja poklical. Tako pametnjakoviči, ki grozite da boste lovili sosedove živali. Jaz vem,kakšna je prava pot z vaše strani, da je zadoščeno pravu, pa vam ne bom povedal.Odprite tošl pa pojdite odvetnika vprašat.

Sedaj se vidi kako z*ebana je nasa drzava.

Prvo kot prvo, nobena zival ni tvoja lastnina, zival je samostojno bitje, ti si zgolj njen skrbnik.

In drugo kot drugo, take stvari se zmenis s sosedom in ne preko odvetnika.

Ker, ce pogledas teoreticno: a ce bi ti svoj kavc nesla na sosedov vrt; kavc je torej tvoja “lastnina”; in bi sosed kavc odnesel stran, bi ga prav tako tozila, da premika tvojo lastnino?

da tvoj sosed ni moj sosed. ta je ne bi nikamor peljal, bi jo z motiko po glavi in zakopal na njivo. koga bi pa potem tožila?

nova
Uredništvo priporoča

Ali za čip še nisi slišala? Sicer pa kar berljiva utopična zgodbica.
Nasvet pa takole, če komu pade na pamet, da tako ravna: življenjska doba mačka je približno 15 let in ni šans da bi bila v 15 letih izdana sodba.

Potem si se pa zbudil.

Sedaj se vidi kako z*ebana je nasa drzava.

Prvo kot prvo, nobena zival ni tvoja lastnina, zival je samostojno bitje, ti si zgolj njen skrbnik.

In drugo kot drugo, take stvari se zmenis s sosedom in ne preko odvetnika.

Ker, ce pogledas teoreticno: a ce bi ti svoj kavc nesla na sosedov vrt; kavc je torej tvoja “lastnina”; in bi sosed kavc odnesel stran, bi ga prav tako tozila, da premika tvojo lastnino?
[/quote]sem naključni obiskovalec foruma, ki se na pravo spozna bolje kot večina. pravo ti je najbrž španska vas. tako je, če bi sosed nesel moj kavč stran ga grem lahko tožit, ker nima te pravice. prava pot z njegove strani je, da me gre tožit za motenje posesti in kavč bo tam toliko časa, dokler sodišče ne izda pravnomočne sodbe, da moram kavč odstraniti. pravde za motenje posesti so prednostne pravde in praviloma ne trajajo dlje kot pol leta. se pa mora tožba vložiti v roku meseca dni odkar si izvedel za motenje posesti in najkasneje v roku leta dni odkar je motenje nastalo. še drugi primer. sosed postavi lopo na svoji zemlji in tista lopa meni dela senco na moji parceli. iz tega razloga ga grem lahko motit za motenje posesti in tožbo bom dobil. sosed bo moram lopo podreti itak že zato, ker je zgrajena na črno. če ima kak neuk še kakšno vprašanje mu z veseljem odgovorim

še en ki se očitno na pravo spozna manj kot bik v nova vrata

Če bi imeli domače živali čipirane, bi vam iz zavetišča takoj javili, da imajo vašo mačko .. ker tega niste imeli, je mačka bila usojena na uspavanje. Če že imate tako radi živali, da se ste z njimi pripravljeni sodno preganjati, pa jih še vsaj čipirajte!

Drugače pa to, kar je naredil, res ni prav. Me čudi, če je že taki psiho sosed, da ni mačka še kje rajši ubil.

Če bi imeli domače živali čipirane, bi vam iz zavetišča takoj javili, da imajo vašo mačko .. ker tega niste imeli, je mačka bila usojena na uspavanje. Če že imate tako radi živali, da se ste z njimi pripravljeni sodno preganjati, pa jih še vsaj čipirajte!

Drugače pa to, kar je naredil, res ni prav. Me čudi, če je že taki psiho sosed, da ni mačka še kje rajši ubil.
[/quote]nisi razumelo, globoko zadihaj in še enkrat preberi. Avtor piše,da so muco takoj rešili, saj so vedeli da so jo odpeljali v zavetišče. Muca je še vedno doma pri njih. Sicer pa v poduk vsem. Zakon velja v obe smeri. Se pravi, če moja muca hodi po tvgoji parceli nič hudega, saj moram tudi jaz poslušati vreščanje tvojih panžov, kar je identično motenje posesti. Poleg tega imaš zgrajeno tri četrt domačije na črno in se mi vsak dan prikloni ko prideš ven iz bajte in zahvali, ker še nisem poklical inšpekcij, da ti vse skupaj podrejo. Temu se reče sobivanje. Jaz vsakogar ki proti meni usmeri puščico temeljito užgem po glavi v pravnem smislu.

sem naključni obiskovalec foruma, ki se na pravo spozna bolje kot večina. pravo ti je najbrž španska vas. tako je, če bi sosed nesel moj kavč stran ga grem lahko tožit, ker nima te pravice. prava pot z njegove strani je, da me gre tožit za motenje posesti in kavč bo tam toliko časa, dokler sodišče ne izda pravnomočne sodbe, da moram kavč odstraniti. pravde za motenje posesti so prednostne pravde in praviloma ne trajajo dlje kot pol leta. se pa mora tožba vložiti v roku meseca dni odkar si izvedel za motenje posesti in najkasneje v roku leta dni odkar je motenje nastalo. še drugi primer. sosed postavi lopo na svoji zemlji in tista lopa meni dela senco na moji parceli. iz tega razloga ga grem lahko motit za motenje posesti in tožbo bom dobil. sosed bo moram lopo podreti itak že zato, ker je zgrajena na črno. če ima kak neuk še kakšno vprašanje mu z veseljem odgovorim
[/quote]

Imas prav, na pravo se ne spoznam. Mogoce tudi zato, ker na nasem koncu tudi priblizno nimamo takih problemov s sosedi. Da je pravo meni spanska vas je res, in prav tako mi je prerekanje in tozenje s sosedi. Kaj nismo vsi ljudje? Gres do cloveka in se zmenis.

Sicer pa se moj komentar ni tako naslanjal na samo pravo kot pa na izraz “lastnina”. Podala sem samo primer, ki mi je najprej padel na misel.

Pa vseeno hvala za nauk. Mogoce bom pa jaz kdaj tebe izobrazevala kot navadnega tepcka, ko bos mlatil po mojih podrocjih. 🙂

Kaj je prišel na vašo parcelo in odpeljal muco? Ali je bila skoz na njihovem? Še dobro, da jo je odpeljal v zavetišče, nekateri bedaki zastrupljajo nezaželene živali. Mogoče mu je že dopi…., ko je bila mačka skoz na njegovem vrtu in mu sračkala v solato. Ne vem, to je samo ena izmed možnosti za njegovo reakcijo.

….ti bo pa sedajle povedal sledece.
Tvoja zgodbica izmisljena je ” full load off crap” .

Kot prvo. Sosedu ne mores dokazat, da je vedel , da je macka vasa( cip je podkozni) 1 fail
, in glede na to da jo je nasel na svoji parceli in peljal v zavetisce. ( je ravnal v skladu z zakonom) …zakaj v nadaljevanju !
Ti njega ne mores tozit po obligacijskem zakonu, ker kot si navedel jo je ujel na svojem zemljiscu. … “posest”
V situacuji kot jo je storil dosed oz .V tem primeru velja zakon o zasciti zivali primarno….. ponovno sosed je ravnsl v skladu z zakonom.
Potem pa obligacijskem zskoniku in v tem primeru je ne motenje posesti kvecjemu s vase strani pa se to dvomim da bi mu odvetnik to svetoval ker za vsako motilno dejanje je svoja tozba,
Gre pa za vznemirjanje lastninske pravice, ker se zadeva ponavlja.
Tukaj dvakastno …pusnes ti lastnik zivali.
Macka je po zakonu hisna zival. Ne pozabiti tega.

Po drugi bi ti pa z najvecjo lahkoto dobil zacasno odredbo na podlagi drugega zakona , in tebi bi sodisce nalozilo kazen v prumeru neupostevanja zacasne

Zgolj toliko….
Tudi glede tvojega poznavanja prava.

Se vidi kake budale ste.
In nasvet ostalim v taki situaciji.
Ne ukvarjajte se z mačkami in psi in ne vozite jih v zavetišče , ampak JIH POSPRAVITE.
To si svoji mački preskrbela.

še en ki se očitno na pravo spozna manj kot bik v nova vrata
[/quote]

Ja vem, da bi maček prej umrl kot bi avtorica sodbo dočakala.
In vem, da zavetišče pokliče, če ima pes čip.
In vem, da maček pobegne pred neznanim in neprijaznim človekom.
Rabiš še kakšno informacijo, ti cepec?

Kot ti je že en lepo napisal, je tole kar lepo provokacija in ne prikaz tvojega poznavanja prava.

nimajo na moji parceli kaj delat.

Jaz proti živalim nimam nič, ko sosedovi mački pridejo jih pobožam in je to to. Ampak da bi pa imel mačka pa da bi soseda tožil, ker je ujel mačka in ga peljal v zavetišče mi pa na kraj pameti ne bi prišlo, ker imam svoje življenje in bolj pomembne stvari v njemu. Edino kar mi ne bi bilo prav je, da bi mačka poßkodoval, to bi mu pa povedal svoje.

Eni ste res v Sloveniji malo obsedeni s tožbami in pa da za vsako malenkost kličete policijo. Jaz še ko mi je en neuravnovešenec z bmwjem v križišču grozil zaradi banalne stvari da me bo ubil, sem si mislil svoje in šel dalje, ker za take podleže ni vredna sekunda časa. Najbolj je pa zanimivo kako si takšni ljudje mislijo kako so večvredni in se sploh ne zavedajo ozadje določenih ljudi. Sem kar nekaj let treniral določeno športno stvar in če bi tak človek naletel na sebi podobnega z mojim znanjem bi mu ostale te grožnje v večnem spominu. Samo jaz sem bolj miroljuben človek in tudi če bi takšnega podleža poškodoval v obrambi, mi ne bi bilo vseeno, ker imam vest. Ljudje smo si različni, vsekakor se mi pa zdi da se ljudje preveč tožijo in kregajo. Včasih so rekli pametnejši odneha.

Ves kje je on tozil 😉 v svoji osamljeni betici. To je en buksl , sej veckrat pisari nebuloze. Izda ga stil pisanja.

Verjemi, da ta nima sredstev niti toliko da tozbo vlozi . S tistimi 400 eur socialke lahko edino po anonimnem forumu nabija… Ta luzer tud macka nima in ga nikol ni imel.
Kar se tice nasilnosti in takih , to umolknejo ko jih stara baba s hojco nakuri…edino piha prav uzaljeno in ventilira …. res pa pol se 14 dni doma na wc- ju dela scenarije kaj bi ji lahko rekel oz kaj ji bo pa kako ji bo… ampak ji ne. Na debelo se userje , to je pa tud vse.

Da je bil sosed primoran mucko odpeljati v zavetišče, vas je moral imeti vrh glave. Zagotovo je imel dovolj mačjega sranja na svoji parceli… če ima vrt, vi pa zgolj zelenico. Kakšno tožbo mora sedaj vložiti on proti vam glede vseh teh kakcev in scalin? Da se podučimo za primer, da dobimo take sosede kot si ti.

mi je kar pod častjo odgovarjat tebi ker si totalen bedak ki nima pojma o pravu. kle se ven mečes in operiraš z nekimi nebulozami. napisal si neko skorpucalo, ki nima nobene podlage v ničemer. si pač bedak.odgovorim pa zaradi drugih.
sosed je na sodišču priznal da je vedel, da je mačka od soseda. kot največji bedak govoriš o nekem čipu, mačka sploh ni čipirana saj zakon ne predvideva obveznega čipiranja mačk. to velja samo za pse.ampak ti si bedak in tega ne veš. nihče ni omenjal nobenega obligacijskega zakona in motenje posesti ni po nobenem obligacijskem zakonu hahaha kak debil si ti ej.nobenga primarnega zakona ni majmun jedni brezveznjak zabiti. ti moje lastnine ne smeš loviti nikjer pa če ti serje maček na glavo sred tvoje kuhne. kot me ne moreš spraviti s parcele ki je tvoja, če se jaz tam usidram s šotorom. tebi preostane samo tožba za motenje posesti. in dok v tem ne uspeš bom jaz bivakiral na tvoji parceli štekaš bedačino. preberi si kak članek, če si že tako zabit, da nič ne veš, kako dolensjki romi bivakirajo na privat lastninah pa lastniki ne morejo nič. policija je nemočna ker nima v primerih motenja posesti nobenih pooblastil. jo pa pokliče rom, če nad njega pride kmet z vilami i} oglobi kmeta zaradi kršitve javnega reda in miru in fizičnega napada na roma grožnje. dej bedačino jedno zdej pa se zakoplji v gnoj majmun jedan nesposobni zabiti.pa tist drek ki ga imaš v lobanji mal premešaj.

jaz hitro podučim take kretene, najprej jih grem tožit za mortenje posesti ker mi njihovi pankrtje se derejo non stop, pol jim pa pokličem inšpekcijo ker imajo vse na črno zgrajeno. če jih že tako moj maček moti. mene pač moti to da ste cigani in ne upoštevate zakonov. bi te jaz hitro zrihtal seme ničvredno

Na nobenem macku ne pise cigav je. Cipirajo jih redki.
Tako da imas dve moznosti.
Ce si 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} da je sosedova, jih pozoves pisno ( priporiceno s povratnico) da naj za svojo hisno zival skrbijo na svojem posestvu.
2 posljes ponoven poziv z opozorilom pred tozbo
3 vlozis tozbo. Predas problem v roke sodisca in namenis sredstva sodstvu in odvetnikom. Ker tudi ce sodbo dobis, dejanskih stroskov ne dobis nikoli povrnjenih.

Potem pa slednje;
Ker nikjer ne pise cigava je zival lahko sklepas , da je brezdoma. Poklices lokalno drustvo za zasciti zivali ali zavetisce da pridejo ponj. Odlovijo , kastrirajo/ sterilizirajo veterinarsko oskrbijo in iscejo boljsega lastnika. To je na stroske obcine, zato placujemo komunalne storitve. V kolikor kasneje izves cigava je zival obvestis na obcino.

Pa recimo da se lastnik obpredeli kot lastnik
In macka pusca zakopana ” darilca”.
Pravno, jim macjih “zapustkov” ne smes ” vrniti” …
Res pa je, da ce se sosed izrecno opredeli do lastnistva zivali in ceprav si po obligacijskem zakonu lahko prisvojis sosedove plodove kateri so na tvojem zemljiscu, si lahko dober sosed in se vseeno odpoves plodovom njihovega hisnega ljubljencka in jim le te prijazno v zdravem sosedskem odnosu vrnes.
Priporocam da to naredis prijazno, skrbno zbrane v skatli in ob prisotnosti vsaj dveh pric.
Na to svoje prijazno dejanje lahko opozoris tudi ostale sosede katerim omenjena zivalica pusca “plodove”. In naj vam to postane nekaksna redna praksa.

Mogoce se bo sosed naposled le dojel , da je njegov hisni ljubljencek , njegova skrb. Vkljucno z iztrebki.
In da kdor si zival zeli jo ima zaradi sebe in ne zato da z njo obremenjuje druge.

mi je kar pod častjo odgovarjat tebi ker si totalen bedak ki nima pojma o pravu. kle se ven mečes in operiraš z nekimi nebulozami. napisal si neko skorpucalo, ki nima nobene podlage v ničemer. si pač bedak.odgovorim pa zaradi drugih.
sosed je na sodišču priznal da je vedel, da je mačka od soseda. kot največji bedak govoriš o nekem čipu, mačka sploh ni čipirana saj zakon ne predvideva obveznega čipiranja mačk. to velja samo za pse.ampak ti si bedak in tega ne veš. nihče ni omenjal nobenega obligacijskega zakona in motenje posesti ni po nobenem obligacijskem zakonu hahaha kak debil si ti ej.nobenga primarnega zakona ni majmun jedni brezveznjak zabiti. ti moje lastnine ne smeš loviti nikjer pa če ti serje maček na glavo sred tvoje kuhne. kot me ne moreš spraviti s parcele ki je tvoja, če se jaz tam usidram s šotorom. tebi preostane samo tožba za motenje posesti. in dok v tem ne uspeš bom jaz bivakiral na tvoji parceli štekaš bedačino. preberi si kak članek, če si že tako zabit, da nič ne veš, kako dolensjki romi bivakirajo na privat lastninah pa lastniki ne morejo nič. policija je nemočna ker nima v primerih motenja posesti nobenih pooblastil. jo pa pokliče rom, če nad njega pride kmet z vilami i} oglobi kmeta zaradi kršitve javnega reda in miru in fizičnega napada na roma grožnje. dej bedačino jedno zdej pa se zakoplji v gnoj majmun jedan nesposobni zabiti.pa tist drek ki ga imaš v lobanji mal premešaj.
[/quote]

😉

” mozes sterat seljaka iz sela, al nemozes selo iz seljaka” !


Vzemi tablete debilno, pa bodo blodnje izpuhtele.

Sam sem ravno danes razmišljal, ko se urejal okolico, kosil zelenice ali naj še toleriram ali naj vljudno povem, da vse kar bo prišlo na moje dvorišče bom postrelil. Gre pa za iste lastnike, ki so me prosili naj ustrelim mačka, ki tepe vse ostale v vasi, tudi njene.

New Report

Close