Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Njena mlajša sestra se bo začasno preselila k nama:

Njena mlajša sestra se bo začasno preselila k nama:

Star sem 25, ona 19, njena sestra pred mesecem 13. Nevem kaj je spet doma, da je tako nevzdržno tam živet.
Midva sva na sveže v garsonjeri par ulic stran, ena postelja 160×200, kuhinja in pisalna, obenem je pisalna tudi jedilna miza. Prostora za dodatno navlako ni.
Včeraj mi je rekla, da naj ne bom jezen, ker bo nekaj časa pri nama, vsaj dokler se odnos doma ne umiri.
Problem : tamala mi gre na živce, cel čas sprašuje kaj je to, kdaj bo tisto, kak se mi zdi to, kak se mi zdi tisto, delala bi mi frizuro, urejala brado, pač glupa je za 13 let.
Zjutraj je prinesla dve potovalki, posteljnino, dve Hofer modri vreči in še ogledalo, ki sem ga mogel jaz gor nosit. Krame je volumensko za celo omaro. Hodnik je poln, zdaj sta v trgovini in kmalu bo še bolj poln s hrano, po tem prideta. Vse skup bo samo začasno in to se bo zavleklo sigurno v mesec, dva, mogoče še dlje, ker ne bo hotela nazaj.
Včeraj sva dala čez debato in sestra gor, sestra dol, sestra ji pomeni to in ono, naložila mi je, kako se naj obnašam, ji pomagam kdaj nalogo, peljem do šole če ona ne bo zmogla in te fore. Počutim se, kot da bom moral špilat fotra in od sexa ne bo nič, sva zaposlena oba dopoldan, popoldan pa bomo tako vsi doma in še ključ ji bo treba kopirat, ima v sredo 5 ur, pa da ja ne bo ostala in še čakala slučajno odzunaj. Mrzle stopnice, otrok je še, moja sestra je, moja družina.
Da ji urediva za sredo podaljšano ni govora.
Moje vprašanje je, kako se v stresnih situacijah pomiriti? Živčen sem kot opica v kletki.

Ti bom rekel samo začni jemat pomirjevala in velik sreče. Sem bil na istem, sam z njeno starejšo sestro in k sreči je imela svoj prostor, pobil bi se drugač majkemi.

Želel si eno, dobil si dve…
Očitno te bosta razvajali obe, srečkovič…. 🙂

Se ne gre drugače zmenit? Fookal nauš nč model razn če jo bosta v kopalnico zapirala. Jaz bi bil odločno proti in vztrajal. Tujmu frocovju fotra igral absolutno nebi!

Si pedofil ali samo nagnjen k pedofiliji?

Fukni ven obe pa bo mir. Več prostora, nobene krame, neumnih vprašanj, delanja frizur in trapastih ogledal. Pa še kopijo ključa boš imel od bivše, tako da če svojega slučajno zgubiš nimaš dodatnih stroškov!
Kako si lahko sploh pristal na tako neumnost? Naj svoje družinske probleme rešujejo doma, halo?!

Pa ti sploh veš, kaj imajo tam doma zaene probleme?

To je osnovno, kar moraš vedeti.

In tudi vidva bi morala delati na tem, da se stvari rešijo doma pri familiji od punce, ne pa da ta malo k sebi vzame. Očitno je tudi ona še zelo otročja in ne preveč brihtna.

Se strinjam z zapisom. Najprej je treba vedet kaj se dogaja doma. Lahko je le majhen najstniški izpad, lahko pa je kaj zelo narobe in tvoja že kar nekaj igra starša svoji mlajši sestri.
Ko boš vedel odgovor, boste vedeli kako ravnat naprej. Mogoče bi bilo vseeno dobro vključit tudi strokovne službe, saj je punca stara le 13 let.

Kupi stanovanje z več sobami in ne bošinel problema.

Se strinjam z zapisom. Najprej je treba vedet kaj se dogaja doma. Lahko je le majhen najstniški izpad, lahko pa je kaj zelo narobe in tvoja že kar nekaj igra starša svoji mlajši sestri.
Ko boš vedel odgovor, boste vedeli kako ravnat naprej. Mogoče bi bilo vseeno dobro vključit tudi strokovne službe, saj je punca stara le 13 let.
[/quote]

Seveda. Hecajo se vsi skupaj. Mala je še mladoletna. In če sestra ni uradno njen zakoniti skrbnik, lahko iz tega še celo sranje nastane.

Sem hotela napisati enako. Mogoče še to, da je zelo neodgovorno od staršev punco kar tako poslati v breme drugim, razen če je sestra prosila sama, brez da je precenila zmožnosti in se pogovorila prej s fantom. Neodgovorno v obeh primerih.

Živo, Šnelca. Prepoznaš jo po neštetih nepotrebnih detajlih v zgodbici.

Tako je pri copatarjih, ki jih babe komandirajo. V tem primeru bo imel papučar dve komandi.

Faaaak, a se hecate??? 13-letnica, pa to je še osnovnosolka. Kaj pa starši doma? Otrok naj bo doma, če imajo tezave, pa vključiti CSD. Moji otroci so stari 17 in 19 let, pa sta oba doma, kaj vam je, otrok mora imeti zavetje doma

Ok, porocena nista, a vseno, ko si z nekom ze na tej tocki, da gres skupaj zivet, mislim da to vzames v dobrem in slabem.

Da zivis z nekom in ne ves, kaj se pri njemu doma dogaja, oac v njegovem domu domacih, je meni cudno.

Sestra je sestra in ce bi zivela z nekom, ki ima sestro v tezavah in ji hoce pomagat, bi to sprejela in tudi pomagala.

Vsi skupaj do starih in karte na mizo. Otroka naložit in peljat nazaj takoj. Svoji povej da sta zato na svojem da sta sama, če hoče bit s sestro, pa naj spoka domov k njej in rešuje tam. Kaj tebe v domače probleme meša baba zblojena jooooo. Jaz sem mel tako identično. Mamo bi ji igrala pri 24ih, ta mala 14 in me klicala gospod in komandirala pri mizi in poiskala okrog hrane, cele noči na telefonu. 6 dni trpljenja in je že spokala s kufrom naprej k stari mami.

He’ll get lucky. Za 4 stenami.

A ti veš kaj pomeni GARSONJERA? 1 soba in v tej sobi je vse, druge sobe ni…

Zdaj res ne vem, je to provokacija ali resničnost.
Če je res, si nor ko točak. Kaj rineš v težave brez potrebe. Osnovno življensko pravilo pravi, da ne rešuj tujih problemov, ne delaj za druge ampak samo zase.
Kaj je s tabo, si brezpogojni dobrotnik in se vidiš med svetniki? Misliš, da ti bo kdo hvaležen za tvojo dobroto? Daj no, uporabi malo pameti in ne nasedaj čustvom, nisi na tem svetu, da boš reševal vsemogoče tuje probleme, teh ne bo nikoli zmanjkalo, veš.
Vse partnerice ali žene bi vlekle v stanovanje svoje mame in sestre, tvoje sorodstvo pa odganjale. Tako delujejo vse skoraj brez izjem.
OK, si že ugotovil, da boš prikrajšan za vse tisto, kar si pričakoval v sobivanju s tvojo drago.
Še je čas, udari po mizi kot pravi moški in naredi v svojem domu red.
Če je stanovanje tvoje, takoj vrnitev otroka staršem kamor tudi spada, če so slabe razmere naj ureja sociala. Če tvoja draga ugovarja, naj se izseli tudi ona- pika!!
Če stanovanje ni tvoje in ne pristane na pogoje se izseli takoj- pika!!
Še enkrat, nikoli v življenju ne rini v težave zaradi drugih, bolj kot jih boš reševal, več jih bodo delali sproti, praktično na zalogo.
Še nekaj. Dobrota je sirota ali …kdor je dober je oslu podoben!
Poskrbi zase, to je vsa modrost uspešnih.

Čaki malo. A kr takoj bi ti človeku socialo mešala? Nikjer ni napisal, da je garsonjera njegova in se lahko predvideva, da plačujeta pol pol. Lahko pripelje sestro na počitnice zakaj pa ne. Trije na 160 postelji komot spijo. Poglej delovno akcijo, kje je bila sociala a? Otroci nimajo življenjskih pogojev, živijo v plesni, umazaniji, brez kvalitetne hrane in v smradu! Vse bledolično in na kilometer vidnimi znaki zanemarjanja. Doma alkohol, čiki, hladilnik pa prazen. Kak mi greste take na jetra. Bo sociala, bo…
Družini se pomaga in prav je, da smrkljo vzameta domov in hvaležen je lahko, da je sestra skrbna in se zagrebla za boljše življenjske pogoje mlajše. Je bo vas sociala.

Danes sestra, jutri mama. Če ne boš zdaj ostro nastopil, boš imel do konca veze celo familijo na grbi, tako ali drugače.

ne vem če je res kar pišeš ampak naj bo

vidiš… si si našel za seks zdaj pa maš

ko traži Boga… dobije devojku (u pravom smislu rječi!!!)
a ko traži djevojku(Q)… dobije đavola

Mi vam Istinu šaljemo, ali većini vam je Istina odvratna.

Zahtevaj od starih dveh preživnino in z tistim denarjem najamite večjo stanovanje.
Stara dva bosta itak hitro punco preselila nazaj domov, ko bo jim potrkal CSD.
Prijavi vse skupaj anonimno na CSD, punci pa reči, da vas je najbrž prijavil kdo od sosedov.

Te je pa nasadila, tale tvoja.
Mislim , da boste potrebovali en krizni sestanek.
Takole – takšne odločitve se sklepa SKUPAJ. Tako da moraš tvoji jasno povedat, da je to naredila prvič in ZADNJIČ.

Ta mali določite rok, kontaktirajte in obvestite o situaciji CSD – takoj , po mailu.
Naj bo razlog za to kaj resnega, ne smo to, da se muli ne da pospravljat, pa so se spičili.

Če je stanovanje najemniško, ste z naselitvijo osebe, za katero najemodajalec ni dal soglasja, kršili najemno pogodbo in boste leteli VSI ven.
Kdo plačuje stroške? TI?
Potem o tem odločaj?
Veliko če-jev je in od odgovorov so odvisne tudi rešitve.

Punca je stara 13 let, starsi so obvezni skrbeti za njo. Tvoja punca naj se pogovori s starši. Ti ne bos rešil nic, to morata resevati starša.

New Report

Close