Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek a imate frizerje za svoje psihoterapevte

a imate frizerje za svoje psihoterapevte

Radi svojim frizerkam razlagate svoje probleme in tegobe?
Men je to fenomenalno, ko frizerka vsaki kima in se strinja z njo… Najprej pojamra ena čez sosedo in potem pride k frizerki ta soseda, ki sta jo prej imeli na tapeti, se pa zgodba obrne. In podobne štorije…

Jaz s frizerko vedno rada čvekam:)) Malo obdelava politiko, malo vsakdanje stvari, malo pokritizirava dedce, malo cene v štacunah… Pa mine tisto friziranje. Nikoli pa ne povem nekaj res osebnega o sebi, razen puhlice (v službi imamo gužvo, šef je tečen ipd.). Nikoli nič osebnega, ker mislim, da bi šlo potem to naprej:))

Jaz pa tako ne maram tega small talka pri frizerjih…

Ne maram tega čenčanja pri frizerjih. Sploh če mi govori o ljudeh, ki jih itak ne poznam in mi zanje dol visi. Ko mi umiva lase, se itak ne morem pogovarjat, ko me striže, ajde, vreme je pa kr pa to, ko me suši, pa itak nič ne slišim in se spet ne morem pogovarjat.
Če sem se slučajno barvala, pa vzamem v roke revijo ali knjigo, pa imam mir 🙂

Nepopisno na zivce mi gre blebetanje frizerjev. 🤦‍♀️ Zaradi tega imam prav odpor do friziranja. In vsi so prepricani, da jih stranka zeli poslusati 🤷‍♀️ Najti redkobesednega frizerja pa se zdi mission impossible…

Prav res se mi zdi da kakšna frizerka ve več od kakšne kot njen mož. In nekatere frizerke prav znajo vlečt ven iz človeka. Začnejo z eno svojo kao težavo, da zgleda da ti ful zaupa, potem se pa obrne… Si tudi mislijo da znajo svetovat.

Tudi jaz le na široko kaj razpravljam, nič osebnega. Je pa to verjetno stvar karakterja. Tudi drugače ne govorim veliko o sebi, nimam facebooka…

Ne.Nikoli. Stvari obdržim zase.
Svoje in od drugih. Ne hodim tja, kjer se opravlja in ne odgovarjam na blesava vprašanja. Moški hodijo na terapije v gostilno, ženske pa v frizerske salone? Eni ja, drugi pa ne. To je plitko.

Mislim ,da se moja frizerka psihoterapira pri meni, ne jaz pri njem. Pove mi 1001 stvar … No, pri men igre čez eno uho notri, čez drugo ven …

Ne, ker so zelo omejene in ponavadi ne prevec pametne in nerazgledane.

Jaz sem ista. Pa sem drugače zelo zgovorna, ampak tam blebetat kar nekaj z nezanci mi pa res ni. Večina je ekstremno vsiljivih. Na splošno ljudje več nimajo nobenega bontona in sprašujejo stvari, ki se jih niti približno ne sprašuje. Sploh ne neznance.
Verjetno je drugače če vedno hodiš k istemu frizerju.

Jaz sem ista. Pa sem drugače zelo zgovorna, ampak tam blebetat kar nekaj z nezanci mi pa res ni. Večina je ekstremno vsiljivih. Na splošno ljudje več nimajo nobenega bontona in sprašujejo stvari, ki se jih niti približno ne sprašuje. Sploh ne neznance.
Verjetno je drugače če vedno hodiš k istemu frizerju.
[/quote]

Saj znajo bit tud taktni. Ne opravljajo kar vsevprek ampak previdno, da imaš občutek da ne bo šla tvoja zgodba takoj okrog.
Sploh na vasi je zanimivo, kjer kar velik procent vaščanov hodi k eni in ta ve o njih več kot o svojih doma (in seveda vsi frizerkini domači in najboljša prijateljica so seznanjeni z vsem o drugih)

Ja, moja frizerka je velikokrat moja psihoterapevtka. Smo v mestu, ni nevarnosti, da bi se kaj širilo. Pa itak je ona super. Nikoli ne govori o drugih. Govori o sebi, jaz pa tudi. Tudi jaz njenih stvari ne govorim okoli. Je ena boljših ljudi, kar jih poznam.

Jaz s frizerko vedno rada čvekam:)) Malo obdelava politiko, malo vsakdanje stvari, malo pokritizirava dedce, malo cene v štacunah… Pa mine tisto friziranje. Nikoli pa ne povem nekaj res osebnega o sebi, razen puhlice (v službi imamo gužvo, šef je tečen ipd.). Nikoli nič osebnega, ker mislim, da bi šlo potem to naprej:))
[/quote]

Podobno jaz. Zelo rada klepetam z njo, včasih imava zanimive teme, a redko kaj osebnega.

Se ne spuščam v pogovore s privat temami. Na splošno malo počvekava in to je to. Moja je taka, da je rada zelo pametna, a določenih stvari ne razume in ne pozna. Se ne prerekam, zato klepetava le na splošno, da hitreje mine čas.


Ja, pojasnim ji, kakšno frizuro bi rad. Na koncu ji še plačam.

To je vse.

Klemen

Poznam vsaj 5 frizerk in vse rade klepetajo.

Meni gre na zivce ker poleg fena nic ne slisim.

Zdajsna frizerka je pa kar moja svakinja…je “tipična” frizerka, ki rada govori…

Imela sem eno dobro frizerko in z njo se druži moja svakinja (pa ne zgoraj omenjena frizerka) …jap tam se pa razne informacije prisle na dan…svakinja je rekla frizerki da sem noseca, ona od mojega partnerja sosedi, soseda tašči…
Pri tej pa res pogosto zaokrožijo novice, pa sicer ni slaba frizerka, ampak…

Sama sem sla tudi v lj na frizersko za model, ker nas je žlahtnica prosila za model…mislim, da imajo navodila s strani učiteljev da “morajo” navezat kontakt in se pogovarjat oz. morajo prepoznat željo stranke (kar se pa redko kdaj zgodi).

To , o čemer vi tu pišete je: OPRAVLJALNICA… in nima nobene veze s terapijo, še manj pshioterapijo. Še navadna spovednica ni.

Dobra frizerka / frizer se pa prilagodi stranki.. če stranki ni do chit-chat-a.. potem je tudi frizerka/frizer tiho.

De omnibus disputandum..

Jaz sem šele zadnjih par let mirna, ko ugotovim, da moram k frizerju…ker imam novo frizerko, in ta mi je res pisana na kožo. Kot so že pred mano povedali, tudi jaz ne maram kokodakanja.
Ta je – kar se mene tiče – ubrala pravilno pot: kot prvo, mi je všeč njen izdelek na moji glavi :). Potem pa: ne kokodaka, ne o vremenu, ne o sosedih, ne o ničemer, začeli sva bolj tiho, ko sva obdelali, kaj hočem, je začela delati, malo vmes popevala ob radiu, kaj nevtralega vprašala, par besed, in mir. Zdaj, ko se malo bolj poznava, pa ugotavljam, da imava prejej podoben pogled na svet, in kakšno več rečeva, se malo pridušava, in nasmejiva.

Po dolgem času prijeten obisk frizeraja, kar mi je zelo, zelo všeč.

Poznam par frizerk in roko na srce- ena je bolj glupa od druge. Blebetanja ne prenesem, zato se s frizerko, razen o frizuri ni kaj pogovarjat.

Ne. Ne rabim psihoterapevta, sem okej.
Frizerko imam da mi najprej opere lase, malo zmasira lasišče, nato postriže konice in me pofena. Sicer mi vedno skuša ravnat lase, no naj ji bo, itak ve, da se mi v vlagi itak takoj začnejo vihat, ko jih pa operem pa so kodri nazaj.
za vse skupaj ji še plačam po njenem ceniku in rečem, da se čez kakšne 4 mesece ponovno vidiva. Vedno je vesela ko spet pokličem. 😁

Pa kaka terapevtka neki, moja frizerka ima eq in iq pod lediščem.

Ne. S frizerko komuniciram nevsiljivo.

Samo tisti problem, pri katerem mi lahko pomaga: frizura;)

Klepetava o vsem mogočem, največkrat sva tiho, kar obema ustreza.

Tudi meni je small talk odveč. Naj bo pri frizerju ali pedikerju ali (vnesi po potrebi). Od empatičnosti ljudi pa je odvisno, ali bodo pri tem vztrajali – za vsako ceno. Vame noben ne dreza, ko dam jasno vedeti, da želim samo odklopiti.

Ne. K frizerju grem po novo frizuro. Se pa potrudim tudi jaz da ni molka, če le jw frizerka taka da rada govori Se že najde tema. Nikdar pa to niso osebne travme ali opravljanje.

New Report

Close