Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Skrunitev groba

Skrunitev groba

Prosim samo resne odgovore.

Ali je kaznivo in kako koz kakšna kršitev se opredeljuje skrunitev groba.
Namreč na pokopališču nam že več mesecev nekdo vztrajno nagaja.
V delu groba kjer je pesek izkoplje luknjo dokler pesek in kamenje nameče po nagrobni plošči. Izkoplje vse do betona ki je pod peskom. Enkrat je bila tudi nagrobna plošča z nečim polita in potacana s pasjimi tacami- potacana.
Vedno vse pospravim nazaj.
Predvidevam da se bo sedaj na pomlad ko bo doba prilivanja nasadov cvetja v gredicah storilec lotil tudi nasada.
Sporov z ljudmi nimamo razen z enim človekom ki je tudi že grozil in očetu in še enemu sorodniku, vendar to ni dokaz.
Ali se taka stvar prijavi upravitelju groba ali policiji?
Ali lahko v primeru da ga najdejo ukrepa državni organ in ga oglobi ali je to stvar nakema zasebnega detektiva in civilne tožbe.

Prosim samo resni brez spakovanj!

Hvala

Hudič je samo, kako to dokazati. Nihče si ne želi prijavljati na policijo nekaj, kar bo na koncu samo na listu papirja, psihopat pa bo še naprej delal kažin. Poznamo take primere in tega ni malo. Če se nekdo odloči, da ti bo nagajal, ti lahko na 100 in en način. Očitno je tak luzer, da nima boljšega za početi. Še hujši so presranci, ki druge najamejo, da ti nagajajo. Žrtev lahko to ignorira ali pa se začne s tem ukvarjati. Jaz pravim, da je škoda časa za take pavijane. Rekel bom samo to, da slikaj grob in si sliko shrani nekam, kjer je ne boste gledali vsak dan. Lahko poizkusite tudi s kakšnimi rastlinami, ki psom ne godijo ali pa redno posuvate poper ali kaj podobnega.

Vaš opis natančno opisuje pasje delo: pes išče kosti in koplje. Nekaj peska je zmetal na ploščo.

Skrbno zavarujte mesto “zločina”! Na podlagi odtisov pasjih tac bo forenzik z IQ>60 ugotovil, za katere pasje tace je šlo. Če je psetina v kartoteki, ga bodo kmalu prisilno, z lisicami na tacah privedli pred sodišče kjer mu ne bo do smeha.

Orenk naj ga oglobijo, mrcino pasjo!

Vsak mesec bo pol sklede svoje pasje malice odstopil zavetišču.

Ne saj sem narobe napisala. Ni čisto droben pesek, je tisti okrogel s fi cca 5cm. Je težko že kadar se star stran pobira pobrat, se kar dobro namuči človek z nohti in prsti da stran pobere, tako da je ta moral dobro odkopavat vsaj 5 minut, da je toliko odkopal. Razen če obstaja kakšno orodje za lažje izkopavanje tega kamna.

In ta pes koplje samo po avtoričinem grobu in nobenem drugem v bližini?

In ta pes koplje samo po avtoričinem grobu in nobenem drugem v bližini?
[/quote]

Ne nisem še opazila na sosednjih zagotovo ne, vsaj zadnje 3 mesece odkar se to intenzivno dogaja, ne.


🤣 🤣 🤣 👏

In ta pes koplje samo po avtoričinem grobu in nobenem drugem v bližini?
[/quote]
So bolniki podpisoval peticijo ne dolgo nazaj ali jo celo še, za ukinitev prepovedi cuckov na britof.


So bolniki podpisoval peticijo ne dolgo nazaj ali jo celo še, za ukinitev prepovedi cuckov na britof.
[/quote]

Na vhodu vseh pokopališč ki so mi znana je že sedaj tabla ki prepoveduje vstop s psom. Čuvaji od Žal konkretno nadzorujejo pokopališča, ki sodijo k njim. Z enim sem kakšno leto nazaj spregovorila par besed in je tudi že ujel tatiča svetilnega olja , ga je zalotil s polnim kanistrom, vendar da bi zalotili talega ki koplje kamne ven bi najbrž moral tudi imeti precej sreče. Dežurni so ti čuvaji tudi nedelje in praznike. Po ljubljanskih pokopališčih so nameščene nadzorne kamere.

Lahko si mislim, da oseba ki to počne ne zahaja prav veliko po pokopališču sicer bi se bala nadzora. Sem ga oziroma jih ,ker jih je več že kar dostikrat srečala in kar se mene tiče bi ne upala šariti po tujih grobovih, kvečjemu padle sveče okrog sosedov pobirat.

Čisto zares….. enkrat smo videli divjega zajca , ki je ležal med rožami na grobu.
Rože so bile poležane, tudi izruvane, pa nismo vedeli ,kdo to dela in zakaj .

Predvsem, na podeželju, pridejo na britof. Tudi cucki.

Lansko leto sem imela problem na grobu, izkopane luknje, rovi. Očitno miši. Sem nastavila strup, tiste blazinice in je bil sčasoma mir. Dvomim, da to počne pri vas človek, po moje gre za žival, če je bližina gozda morda lisica ali kaj drugega. Upam, da rešite.

Na vhodu vseh pokopališč ki so mi znana je že sedaj tabla ki prepoveduje vstop s psom. Čuvaji od Žal konkretno nadzorujejo pokopališča, ki sodijo k njim. Z enim sem kakšno leto nazaj spregovorila par besed in je tudi že ujel tatiča svetilnega olja , ga je zalotil s polnim kanistrom, vendar da bi zalotili talega ki koplje kamne ven bi najbrž moral tudi imeti precej sreče. Dežurni so ti čuvaji tudi nedelje in praznike. Po ljubljanskih pokopališčih so nameščene nadzorne kamere.
[/quote]
Saj ti povem, da bolniki zbirajo podpise za odstarnitev teh tabel, po njihovem cuckom ne sme bit prepoveadno na britof, saj so njihovi enakopravni družinski člani.Tako sami pišejo.


Saj ti povem, da bolniki zbirajo podpise za odstarnitev teh tabel, po njihovem cuckom ne sme bit prepoveadno na britof, saj so njihovi enakopravni družinski člani.Tako sami pišejo.
[/quote]

…tudi če zbirajo jim ne bo uspelo da bodo še pasji iztrebki in bruhanje okrog grobov

New Report

Close