Najdi forum

vsako leto isto – šok

Ma ne morm vrjet. Spet isto, vsako leto isto!!!!! Spet dobim davek za plačat. Ta država samo jemlj ein jemlje. A drugi tut vsak let doplačujete dohodnino? A ma kdo kakšen pameten nasvet? Vsako leo se bojim in potem šok!

Če med letom ne plačaš dovolj!

Če med letom ne plačaš dovolj!

nova
Uredništvo priporoča

Naj ti firma pravilno mesečno obračuna in bo na koncu minimalna razlika!

ja jaz imam tri otroke, plus dodatno varčujem in dobim vedno vrnjenega okoli jurija …

Kake računovodje imate po firmah, da tega ne znajo pravilno obračunat???

Ne gre za to, da računovodje ne znajo obračunat, gre za to, da nam država full preveč pobira. Jaz bi rad začel nekaj še dodatno varčevat za penzijo, ker od te redne plače je itak nič ne bo imel, ampak kako, če mi država za dohodnino na letni ravno tolko pobira?? Poleg tega ne vem, kako bi se lotil tega pokojninskega varčevanja, ker tašči se je zgodilo, da je vse življenje nekje šparala in ko se je upokojila in htela, da se ji ta dnar v kosu izplača, je pa dobila ven sam 70 posto, ker je kao nekje v drobnem tisku pisalo pred 30 leti tako. Če ima kdo kakšen pameten nasvetu tudi okrog tega, kam naj grem nekaj minimalnega varčevat za penzijo, bom vesel! Ker tukaj sem pa res bos :/

Privijte svoje računovodje, da začnejo prav obračunavati! Tisti, ki dobite davek v plačilo, vam premalo trgajo čez leto. Tisti, ki ga dobite več nazaj, pa vam čez leto trgajo preveč! Pri nas so šefi zaropotali in kar naenkrat so razlike med 0,50 do 10€!!!!! v plus ali minus!!!! Nobenih šokov ob prejemu dohodnine!

Jaz bi z veseljem doplačal 1 mio Eur dohodnine….

Finančna pismenost nekaterih je res na nuli.

Računalniška tudi.

Da pri vsej dandanašnji tehnologiji in dostopnosti podatkov človek vse do prejema dohodninskega izračuna vsako leto znova in znova ne ve, ali bo moral doplačati ali dobi vrnjeno dohodnino?
Da ne ve, zakaj se porabljajo davki in kako deluje družba?

Ja sori, ker nismo vsi tako pametni kot ti. Jaz tudi nobeno leto niti približno ne vem. Že olajšavo za otroke oddat je zame višja znanost. Za to varčevanje sem tudi slišala, pa kako naj vem, kolko bo to res pomagalo. Nismo vsi računovodje in matematični friki. Eno smo pa boljši v drugih rečeh

Privijte svoje računovodje, da začnejo prav obračunavati! Tisti, ki dobite davek v plačilo, vam premalo trgajo čez leto. Tisti, ki ga dobite več nazaj, pa vam čez leto trgajo preveč! Pri nas so šefi zaropotali in kar naenkrat so razlike med 0,50 do 10€!!!!! v plus ali minus!!!! Nobenih šokov ob prejemu dohodnine!
[/quote]

računovodja mora dohodnino obračunat po pravilih, ki so po zakonnih in pravilnikih
med drugim mora obvezno obračunat najvišjo možno splošno olajšavo, tudi, če s skupnimi dohodki delavec do nje ni več upravičen

delavec je tisti, ki mora dat računovodji izjavo, da mu naj ne obračunava cele olajšave

računovodja si ne more izmišljevat, kako bo dohodnino obračunal

ima samo dve opciji, pa še to samo pri tistih na minimalcih in malo prek
ali obračunat vso olajšavo, ali manj. pa še to lahko naredi samo, če delavci podpišejo, da tako naredijo.
sicer pa se morajo držat pravil, koliko akontacije dohodnine obračunat ko pijanc plota


Glej, doplačaš tisto, kar si dolžna in nisi plačevala med letom, to pomeni, da te je celo leto država brezobrestno financirala.
Ali bi raje dobila jurja vrnjenega, ker bi med letom plačevala več kot si dolžna in kar bi pomenilo, da bi ti celo leto državo brezobrestno financirala?


Glej, doplačaš tisto, kar si dolžna in nisi plačevala med letom, to pomeni, da te je celo leto država brezobrestno financirala.
Ali bi raje dobila jurja vrnjenega, ker bi med letom plačevala več kot si dolžna in kar bi pomenilo, da bi ti celo leto državo brezobrestno financirala?
[/quote]

daj mi povej, kdo ti še da kake obresti dandanes za tistih par evrčkov? večina ljudi višek denarja spiska sproti

jaz imam urejeno tako, da dobim nekje junija vračilo dohodnine, ki itak še topla gre naprej za plačilo enega drugega davka, ki zapade takrat.

saj varčujem tudi drugače, na varčevalnem računu sem pri povprečnem stanju 8 jurjev v dveh letih dobila točno 12 evrov obresti.

tako, da tisto “brezobrestno financiranje” par mesecev je… vic leta.
važno je, da si keš flow porihtaš tako, da ti ne zagusti, to je vse. če to pomeni, da država špara namesto tebe, tud ok.

V casu, ko sem imela v olajšavi se otroka, sem vedno dobila nazaj cca 350 eur. Ko pa nisem imela več olajšave, sem morala doplačati, koliko, se ne spimnim več. Mislim, da cca 150-200 eur. Ker pa mi to ni bilo niti najmanj všeč, sem poklicala na kadrovsko (JU) in mi zadevo uredili. Za letos sem prejela odločbo, da mi vrnejo 35 eur.

Od kod si prilezlo? Izpod kamna? Izobrazba? OŠ? Če bi bilo vsaj malo bolj razgledano, bi vedelo, na koga se moraš obrnit s kritiko. Na vaše računovodstvo!!! Očitno ti med letom ne trgajo dovolj in zato moraš na koncu, ko pride odločba o plačilu davka, plačat. V naši službi nikoli ne plačujemo, ker imamo v računovodstvu zaposlene sposobne ljudi, ki nam znajo obračunavati plače.

Privijte svoje računovodje, da začnejo prav obračunavati! Tisti, ki dobite davek v plačilo, vam premalo trgajo čez leto. Tisti, ki ga dobite več nazaj, pa vam čez leto trgajo preveč! Pri nas so šefi zaropotali in kar naenkrat so razlike med 0,50 do 10€!!!!! v plus ali minus!!!! Nobenih šokov ob prejemu dohodnine!
[/quote]

Kaj ima računovodja veze s tem, da doplačajo?
Če ne dajo izjave za neupoštevanje dodatne olajšave, mora računovodja obračunati tako, kot govorijo predpisi, da se obračuna brez izjave.
Če je zahtevek, da se obračuna olajšava za otroka, jo računovodja pač obračuna. Njega ne sme zanimati, ali bo ta zaposleni potem res celo leto uveljavljal olajšavo sam ali pa jo bo partner.
Vse take izjave pa veljajo do preklica.
Niso nič računovodje krivi, krivda je na zaposlenih, ki nimajo pravilnih izjav, za katere morajo poskrbeti sami!

Višja znanost oddat olajšavo za otroke?
Ma taki sploh otrok ne bi smeli imeti!
To je osnova normalnega življenja, znati izpolniti osnovne vloge!

Dohodnino nam obračunavajo tako, da na koncu leta vedno dobimo uveljavljene stroške nazaj.
Letos bom iz tega vrnjenega denarja morala tudi nekaj poplačati, ker zaradi Covida delamo le omejen čas.

Tudi tebi dohodnina očitno ni jasna!
Kaki uveljavljeni stroški za nazaj pri zaposleni osebi?
Pa olajšava je čisto enaka, ali delate ali ste na čakanju zaradi Covida!

New Report

Close