Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zapravljivi sin ne razume, da denarja ni.

Zapravljivi sin ne razume, da denarja ni.

Dober večer!

Bom napisal čisto po kmečko. Smo imeli denar, si lahko privoščili, zaradi situacije s korono in bolezni v družini pa denarja za preseravanje ni več.
Sin je razvajeni 19 letnik, oba z ženo sva krivca. Sin ima vse, kar mu starš lahko dal in situacije “casha ni več” ne razume. Zadnje dni pritiska, izsiljuje in naju žica, naj vzameva kredit, ker bi punco rad peljal v Grčijo in avto to, avto tisto. Vse bo vrnil, kot vedno in še nikoli ni.
Ne dela nikjer, šole ni končal, službo “išče”. Kaj sem mu ponudil noče, zraven mene ga je odkrito povedano sram in drugo, deklaracij on ne bo lepil, ker nima časa.
Avto, 4 leta mlajša isto razvajena punca, 9.razred, še nekoga svojih let si ne zna poiskat, cash in izleti čez mejo.
Poslal bi ga v vojaški kamp in žena se strinja. Povejte mi kdo to v Sloveniji ali na Hrvaškem izvaja in kje se izvaja tako, da preden niso z njim zadovoljni, ga ne spustijo ven? Bo podpisal. Bolj kot vse rabi trdo roko. Dobil bo pogoj, 8-urno delo na normo, vojaški kamp ali leti s hiše.

Ta vaš sin je težko razvajeni bedak in prav je da mu v teh časih zaprete pipico. Če ne pa si naj sam začne služit denar in potem nak dela z njim kar hoče. Da mene izsiljuje, bi hitro spakiral kufre in adijo. Prokleta razvajena mladina, kaj mislijo da so.

Dober večer

Zelo sem se zamislila nad tvojo vzgojo.
Do sedaj te ni motilo kakšen je, da ima vse, ker ste si vse lahko privoščili.
Si pomislil, kdaj, kako se bodo počutili sošolci ob tem, ker on ima vse, a oni, nič ali manj.
Takrat je bilo pomembno, da ima vse. Zakaj te sedaj on moti?on je isti, kot je bil prej.
Ti si drugačen,ti mu ne moreš več nuditi, da bi bil sin z materialnimi stvarmi najboljši.

nova
Uredništvo priporoča

ja ja.. to ste te vrste starci k zgleda prbližno tkole “ima se može se-ako nema sve šta sam ti dao prije uzet ču ti. nikada nije ni bilo ništa”
Take bi vas blo treba po buči tolčt dobesedno. Isti moj fotr. vse je pogjeval z dnarjem. vedno vse. V otroštvu me zasipal. pol se je pa odloču da pač mu to več ne gre,me pa dal stradat ob vodi pa ob mleku. no,vseskupej sem skrajšala,ampak kaj ti ni jasno? 19 letnik ni odrasla oseba. zavozu si! a ne vidiš?? to je tko kt da bi psa skos učil 10 let kako se nardi “sedi”,zdej bi pa rad k mu rečeš “sedi” da se ne usede. Taki starši bi vas garbala dokler ne izdihnete. vzem si bukle o vzgoji v roke,o psihologiji pa se uči pa spelji tko k je treba. Aja,to pa ne a ne. Sin je kriv. Sin je črna ovca. Eh..

Če pa tole ni ena bolna zgodbica.
Če je tole vendarle res: vzgojili ste pedofila, ki je odrasel, delal nebi, ga pa vseeno filate s kešom.

sicer ne vem če je res kar pišeš ampak

u to što ste ulagali… to imate…

bi ti povedal kaj več samo kaj jaz vem… vejice ne bodo na mestu. pike tudi ne… še manj pa velike začetnice… aja pa še formalne izobrazbe nimam…

Mi vam Istinu šaljemo, ali većini vam je Istina odvratna.

Odločil si se, da nekaj spremeniš, sprejmi odločitev in bodi dosleden v izvajanju. Bo dojel, do takrat pa lahko spi tudi pod smreko, naj ti ne bo mar!
Fant mora sprejeti odgovornost za svoje življenje v svoje roke!

Brezplodno nakladanje in obtoževanje, ki nikomur ne koristi.

Odločil si se, da nekaj spremeniš, sprejmi odločitev in bodi dosleden v izvajanju. Bo dojel, do takrat pa lahko spi tudi pod smreko, naj ti ne bo mar!
Fant mora sprejeti odgovornost za svoje življenje v svoje roke!
[/quote]Seveda in veliko jih , pod tirnice, zaradi takih nasvetov kot je tvoj.

Kako bo peljal v Grčijo, če pa je korona??

Ma kakšen boot camp. Matr, vsi mislite, da bo pa vojska nekaj naredila iz nekoga. A ste nori? Kaj pa lahko naredi? Nič! Sem služil vojsko eno leto. V jugi še. Eno leto preveč! Če te kaj vojska nauči je, kako se izogniti nalogam, ukazom, zahtevam. Matr, kakšni loleki ste nekateri. Dečko se bo moral sprijaznit s stanjem. Prej ko se bo, manj bo trpel. That’s it. Če se boste spičili se pač boste. Deal with it!

We are the Borg. Lower your shields and surrender your ships. We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile.

Tudi jaz po enem letu vojske nisem prišel ven nič drugačen kot takrat, ko sem vstopil. In nihče, ki sem ga poznal. Ne vem, kaj neki pričakujete od tega?

bolj patetična provokacija

Hah še en permisivno vzgojen sonči, ki je imel vse v rit stiščano, tastare pa jič motilo dokler je bil keš pri bajti. Fino, fino, vam ga privoščim točno takega kot ste ga vzgojili. Upam. da vaju še pretepat začne. Dokler je drugim moril je blo fino a ne, ko je začel tebi najdat pa panika. Haha, no upam, da propadete do konca, da morate vse prodat in it v najem v eno gnilo luknjo. Da vas vidim potem. Z vojaško šolo pa nič ne bo tastar, otroka maš takega ko si si sam vzgojil. Kar naj te tepe. 4x na dan. Mu še ploskat začnem. Gnili starši si ne zaslužite drugega.

Tema je izmišljena provokacija, precej očitna reklama za vojaške tabore, kjer bodo iz lolekov kao naredili moške. Ja, pravljica. Iz pohabljencev lahko naredite kvečjemu zlorabljence.

Mulc rabi starše ne pa taka pezdeta. Sedaj ko si pogruntal da si pezde bi ga pa drugim uturil za vzgojo?
19 let je star. Punca 15? WTF.
Daš mu rok. Tri mesece da si najde službo in začne plačevati najemnino ali pa se odseli. Je odrasel. V teh treh mesecih ima osnovno. Streho nad glavo in osnovno hrano. Ne dobi nobenega denarja, ne plačujete mu telefon….nič razen osnove za preživetje. Rabi posteljo in osnovno hrano. Vse ostalo se mu pobere če ste vi kupili.
Jasno to niste zmožni naredit. Ker ste en klinac starši, ki ste dobesedno vzgojili mulca v “invalida”.

Tolk nebuloz v eni zgodbici je pa ze rekord?

Da ga pošlješ delat na kmetijo? Fizično delo na njivah ali v javna dela, asvaltiranje cest s kosovci na 35 stopinjah čez poletje. To je samo po sebi težko. Vidva mu pa dnarja ne devajta vec, drugac nima smisla. S punco da hodi tako okol, pa mora biti skupaj že lep čas in ta punca mora imet iste starše kot sta vidva. Mlada leta takšen hec….

Bolna zgodbica je predvsem tvoje pisanje – kaj ima razvajeni smrkavc veze s pedofili? Sploh veš, kaj so eni in kaj so drugi?

Za avtorja pa – povej mu, da bo dobil kako stvar, ko bo končal šolo, Prej dobi toplo sobo za prespat, toplo vodo za se umit in hrano. Pika. In mu nudiš samo to. Brez pogajanj. Za kaj več nas zasluži sam.

Bolna zgodbica je predvsem tvoje pisanje – kaj ima razvajeni smrkavc veze s pedofili? Sploh veš, kaj so eni in kaj so drugi?

Za avtorja pa – povej mu, da bo dobil kako stvar, ko bo končal šolo, Prej dobi toplo sobo za prespat, toplo vodo za se umit in hrano. Pika. In mu nudiš samo to. Brez pogajanj. Za kaj več nas zasluži sam.
[/quote]
kaj ima smrkavec veze s pedofili?
to, da ima punco, ki je še v OSNOVNI ŠOLI???

maj, če je zgodbica res, ali izmišljena… zadnji čas, da smrkl ostane brez denarja.
pol pa naj se znajde….


kaj ima smrkavec veze s pedofili?
to, da ima punco, ki je še v OSNOVNI ŠOLI???

maj, če je zgodbica res, ali izmišljena… zadnji čas, da smrkl ostane brez denarja.
pol pa naj se znajde….
[/quote]

Ta devetošolka je (če seveda verjameš zgodbi) sestra tega razvajenega smrkavca, torej imata starša dva do fundamenta razvajena otroka.

Vsi bi imeli otroke, malo ljudi pa jih zna vzgajat.

No, jaz mu na vašem mestu nebi dala nič. Če ni, nimaš kaj dat. Bo že dojel. Mi na kraj pameti ne pade, da bi za svojega 19letnika vzela kredit zato, da on pelje svojo punco na dopust. Niti pod razno sploh ni debate. S tem vojaškim kampom ste pa malo mimo brcnili. Ne živimo v ameriki, ki jo gledate po tv. Najprej mu na lep in prijazen način razložite, da denarja ni in naj si najde eno službo, če hoče dopust in avto itd.

Kakšni popolni starši ste tukaj gor, res … Sigurno imate vsi briljantno vzgojene otroke …
Avtor, vsi otrokom radi damo, če imamo, jaz sem vesela ,da nisem imela ogromno ,da bi veliko dala.
Avtor, boot campi so ameriška zadeva. Nisem prepričana ,da so v Evropi, mogoče pa. Pobrskaj po spletu.
Drugače pa so RETO CENTRI, sicer za vse vrste odvisnikov, tudi zelo dobro načrtovani, organizirani in vodeni, da ljudi postavijo na pravo pot, če imajo kolikor toliko željo, da nekaj spremenijo. Vse kar imaš stroškov je letalska karta, tam pa mora trdo delati, da ima prenočišče in hrano, pravila bivanja so pa tudi zelo stroga (ampak je lažje, če jim sledi še 200, 300 ali celo več ljudi).
Dejstvo je, da leto ali dve v takšnem okolju sigurno spremeni človeka. Če pa ne, pa itak ni upanja zanga.

Evo, sem našla:
http://www.topclasstutors.org/TopClassTutors_Behavioral_Camps.html

Še en, v Angliji, Španiji, Avstraliji:
https://www.teenbratcampuk.co.uk

New Report

Close