Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Stare telenovele

Stare telenovele

Imam malo nostalgije po starih telenovelah, kot so Rosalinda, Preciosa, Siempre te amare, La usurpadora. Zanima me katere pa so bile vam všeč? Ali obstaja kakšna stran kjer si lahko z računalnika ogledaš vse dele? Na youtubu namreč manjkajo deli.


Lepo, lepo vse umenjene sem gledal.

Razen Siempre te amare, ki bi jo gledal še enkrat pa bi zbral druge naslove za ponovitev. Še raje pa bi videl, da bi predvajali stare telenovele, ki jih še niso predvajali v Sloveniji. Saj je bilo posneto veliko zanimivih telenovel, ki so obšle slovenijo.

Bi pa “Siempre te amare” označil za šund kultno klasiko, naredili so najboljše melodije, glasbene spremljave prizorov, naredili so cel koncept, bile so si podobne a vsaka zase zanimiva. Gilda Gomez de Castelanos ali pod izmišljenim imenom Marta Laura Izaguire (mater mam dober spomin) je bila pa sploh ena najbolj kultnih zlobnic. Lepo, da se najdete ludje, ki vam je bila ta telenovela tako všeč da ohranjate spomin nanjo. Nekateri prepametni so jo takrat ko se je predvajala imeli za neumno in za lase privlečeno in so spregledali kako ikonična je bila. Res je bila šund, a bila je šund z stilom.

Bi zelo rada gledala stare telenovele, Rubi, Lazos de amor, La Usurpadora, La Intrusa itd…. sploh ne najdem teh omenjenih telenovel z angleškimi podnapisi, nikjer… razen na amazonu/ebayu imaš dvdje ampak samo do 130 minut se pravi so dost skrčili telenovele. Žal. Ameriške serije pa povsod joj. Nisem preveč naklonjena ameriškim serijam kot mehiškim.

nova
Uredništvo priporoča

Ja, telenovele so psuer, posebej še te latinske/španske.
Predlagam še po mojem mnenju top izbor in sicer Judežinja (La mujer de judas).
Kak smo pa to gledali. Vem, celi razred smo razpravljali kdo se skriva za imenom telenovele.


Lepo, lepo vse umenjene sem gledal.

Razen Siempre te amare, ki bi jo gledal še enkrat pa bi zbral druge naslove za ponovitev. Še raje pa bi videl, da bi predvajali stare telenovele, ki jih še niso predvajali v Sloveniji. Saj je bilo posneto veliko zanimivih telenovel, ki so obšle slovenijo.

Bi pa “Siempre te amare” označil za šund kultno klasiko, naredili so najboljše melodije, glasbene spremljave prizorov, naredili so cel koncept, bile so si podobne a vsaka zase zanimiva. Gilda Gomez de Castelanos ali pod izmišljenim imenom Marta Laura Izaguire (mater mam dober spomin) je bila pa sploh ena najbolj kultnih zlobnic. Lepo, da se najdete ludje, ki vam je bila ta telenovela tako všeč da ohranjate spomin nanjo. Nekateri prepametni so jo takrat ko se je predvajala imeli za neumno in za lase privlečeno in so spregledali kako ikonična je bila. Res je bila šund, a bila je šund z stilom.
[/quote]

Siempre te amare je meni ena izmed najboljših telenovel. Gledala sem jo predvsem zaradi zlobnice Gilde. Kaj bi dala da bi jo spet predvajali, ne pa te turške, indijske bedarije.

Meni so bile vedno bolj všeč brazilske kot so bile:
-Mala gospodična
-Naša zemlja-
-Hiša sedmih žensk
-Življenje se nadaljuje

Gledala sem tudi seveda te venezuelske in mehišker ada seveda Mujer de Judas,ker je bila bolj krimi-srhljivka.
Potem La Usurpadora. Mis Tres Armanas, Zlata kletka in seveda Esmeraldo.

Kokoši,Siempre te amare je bila res šund. Gledala sem jo ,ampak vse do takrat,ko so ubili glavnega moškega lika.Pa potem ločili par , hčerko od glavnih likov in njenega odvetnika,ki je bil sprava 100 delov v redu,potem so ga spremenili v psihopata in jaz sem si svoje mislila.


Jaz sem to telenovelo gledala kot otrok. Najbolj grozna mi je bila smrt Gilde, ki so jo živo zakopali. Kot da bi bilo včeraj se spominjam kako se je mučila, kako se je z nohti do krvi ranila. Njeni umori pa so tudi bili nekaj neverjetnega. Spomnim se kako je nekoga zaprla v savno in povečala temperaturo. Ko sem šla prvič v savno sem se dejansko spomnila tega prizora in si mislila kaj če se vrata nekako zaklenejo 🙂

Ko bi vsaj namesto tistega ki je umrl dali glavni igralki nekoga, ki mu seže vsaj do kolen. Tisti s katerim je pristala skupaj, je bil odvraten.

Ko bi vsaj namesto tistega ki je umrl dali glavni igralki nekoga, ki mu seže vsaj do kolen. Tisti s katerim je pristala skupaj, je bil odvraten.
[/quote]

Ne razumem ,zakaj preprosto nadaljevanko niso končali takrat,ko je zgledalo že,da bo vse v redu. Glavna lika skupaj in pika. Se mi zdi,da so že tako dolgo telenovelo z neumnosti podaljšali iz 150 delov na 200.
Pa oni prvi partner od hčerke je bil od začetka čistvo v redu,potem so se pa scenaristi po smrti glavnega moškega lika odločili,da še uničijo en par,ko so iz pozitivnega partnerja hčerke naredili tipa z veliki težavami. Sem se kar za glavo priojela. Pa nekaj časa sem rada spremljala omenjeno telenovelo,potem pa vedno manj.

Meni je pa Esmeralda zaradi toliko nelogik že delovala kot komedija.
Zdravnik,ki ni znal pomagati, liki ,ki so se poročali že po 1 mesečnem spoznanju in niso vedeli,kaj je test nosečnosti in ločitev. Kot da so obstali leta 1800, ne pa 1997.Telenovelo bi lahko rešili že v 60 delih.

Sentimientos ajenos je bila tudi dobra telenovela.


Esmeralda je bila ena najboljših telenovel. Neumno je delovala le, če se jo je spremljalo površno. Pri tebi se pa zatakne pri temu, ker ne upoštevaš kulturnih razlik, Mehika je namreč star svet. Ločitev nezaslišana, testa očetovstva se tudi ni naredilo zaradi zadržkov, ki so bili pojasnjeni. Kdo pa je bil zdravnik, ki ni znal pomagati? Mende ne misliš Lucia, on namreč namerno ni pomagal, da je držal nadzor.

Esmeralda mi je bila edina nenasilna telenovela, ki mi je bila všeč. Pa mogoče Angela, ki se je predvajala malo po esmeraldi, če se gdo spomni? (en umor pred začetkom zgodbe, ki se samo umenja, in za katerega krivijo napačno osebo(še posebaj jo krivi prava morilka) in trije ludje umrejo po nesreči zaradi prerivanja) a kljub temu, da je bila nenasilna je temeljila na napetosti, suspenzu. Esmeralda pa ni niti na napetosti temeljila.

Pač dejstvo je da so večinoma bolj nasilne telenovele imele tudi boljšo dramo in like, ki so bili bolje psihološko profilirani. Esmeralda je bila pri temu izjema. Nenasilna in zelo počasna telenovela, a tudi zelo čustveno intiligentna. V njej ni bilo lika (razen parih najbolj stranskih likov in Dionisia ko so zamenjali igralca), ki ne bi bil do podtankosti izdelan in odlično odigran. Mislim da so bile režiserke, vrjetno še posebaj Beatriz Sheridan zelo talentirane, saj je bila telenovela zelo lepo posneta, z močno atmosfero in posluhom za detajle.

Ja jaz tudi

Se popolnoma strinjam, tudi jaz nisem naklonjen ameriškim serijam. Medtem ko mehiškim in nasplošno latinoameriškim sem. Ludje, ki gledajo ameriške serije so se v preteklosti posmehovali tistim, ki smo gledali telenovele. Ker so ameriške serije delovale bolj inteligentno, ampak poudarjam le “delovale”. Tako ameriške serije kot telenovele so pač šund, komerciala, niso ravno neka filmska umetnost, niso naprimer na nivoju evropske, slovenske nekomercialne kinematografije. Ampak trdim pa da na marsikaterem nivoju telenovele prekašajo kvazi inteligentne ameriške serije. In imajo dušo, niso plastika kot so ameriške serije.

najboljša telenovela

Bilo je več razlogov zakaj sem spremljal Siempre te amare, ampak Gilda je bila pa glavni.

In strinjam se s tabo glede Turških in Indijskih bedarij. Učitno je da je bilo veliko neinteligentnih gledalcev telenovel, ki so enostavno z latinoameriških presedlali na turške in indijske in ne opazijo razlike. Imajo neke bedaste očitke glede latinoameriških telenovel, ki so jih pobrali od drugih in ne razumejo da to kar učitajo so le značilnosti tega žarna, šunda in se zato vedno znova ponavljajo. Medem ko turške in idijske telenovele res podcenjujejo inteligenco gledalcev, tako kot so jo velikokrat tudi latinoameriške, a latinoameriške telenovele imajo vsaj stil, atmosfero, kreativnost, so raznolike. Turške in indijske pa so brezizranze, plastičen pofl industrijsko izdelan brez strasti tako kot ameriške serije.

In še to značilnost ameriških serij in turških telenovel je da se nikoli ne končajo in da se jih sproti zmišlujejo iz sezone v sezono. Počutil bi se kot debil, da bi to gledal. In tudi sicer z tem vlečenjem v neskončnost dosežejo samo to, da zgodbe zgubijo karakter.


Esmeralda je bila ena najboljših telenovel. Neumno je delovala le, če se jo je spremljalo površno. Pri tebi se pa zatakne pri temu, ker ne upoštevaš kulturnih razlik, Mehika je namreč star svet. Ločitev nezaslišana, testa očetovstva se tudi ni naredilo zaradi zadržkov, ki so bili pojasnjeni. Kdo pa je bil zdravnik, ki ni znal pomagati? Mende ne misliš Lucia, on namreč namerno ni pomagal, da je držal nadzor.

Esmeralda mi je bila edina nenasilna telenovela, ki mi je bila všeč. Pa mogoče Angela, ki se je predvajala malo po esmeraldi, če se gdo spomni? (en umor pred začetkom zgodbe, ki se samo umenja, in za katerega krivijo napačno osebo(še posebaj jo krivi prava morilka) in trije ludje umrejo po nesreči zaradi prerivanja) a kljub temu, da je bila nenasilna je temeljila na napetosti, suspenzu. Esmeralda pa ni niti na napetosti temeljila.

Pač dejstvo je da so večinoma bolj nasilne telenovele imele tudi boljšo dramo in like, ki so bili bolje psihološko profilirani. Esmeralda je bila pri temu izjema. Nenasilna in zelo počasna telenovela, a tudi zelo čustveno intiligentna. V njej ni bilo lika (razen parih najbolj stranskih likov in Dionisia ko so zamenjali igralca), ki ne bi bil do podtankosti izdelan in odlično odigran. Mislim da so bile režiserke, vrjetno še posebaj Beatriz Sheridan zelo talentirane, saj je bila telenovela zelo lepo posneta, z močno atmosfero in posluhom za detajle.
[/quote]

Esmeraldo sem redno spremljala do 127 dela,ko je umrla Graciela. In nisem jo gledala površno,ampak se mi je zdela po 100 gledanj neumna.

Las dos caras de Ana

Meni pa gredo skrajno na živce predsodki okoli mehiških telenovel. Češ kako lahko to gledaš, to je poneumljanje, jaz imam pametnejše delo in nimam časa za te neumnosti… In potem greš s to osebo, ki ima jako pomembno delo na kavo in ugotoviš, da pogovor z njo ni nič manj neumen kot gledanje telenovel. Glede na to, da lahko telenovele gledam brez podnapisov in se mi zdi kot da poslušam drugi materni jezik, sem se vsaj nekaj naučila. Brezplačno in skozi sprostitev. Angleščina mi nikoli ne bo tako blizu, pa lahko grem na sto tečajev.
Na planetu se bo počasi končala telenovela Ko boš moja in upam, da bodo spet predvajali kakšno mehiško (najraje kakšno starejšo). Navijam za Siempre te amare (mislim, da smo vsi gledali zaradi Gilde, čeprav načeloma ne maram nasilja v telenovelah), La usurpadora, Marimar, Ljubezenske vezi ali nekaj takega.

Nisem človek, ki bi lahko ure in ure sedel na kavču in gledal tv. Sem si pa z veseljem ogledala kakšno telenovelo. V mislih imam tiste starejše, ne tega kar se zdaj vrti. Opravljam odgovorno delo, v službi se od mene pričakuje, da se bom “pametno pogovarjala”, ampak tisto urco na dan sem si pa vedno z veseljem vzela in se umaknila od resničnega sveta. In ne znam si predstavljati kako bi me v službi gledali, če bi kaj takega priznala.

Na planet tv trenutno predvajajo Cuando seas Mia, eno izmed mojih najljubših. Žal je že proti koncu, jaz pa sem to ugotovila, šele 14 dni nazaj. Mogoče pa se bodo predvajali kakšno starejšo.

Meni je bila pa všeč perujska telenovela Cosas del Amor. Pri nas jo niso predvajali,so pa jo leta 2000 na Tv Espania.
Tudi lepa nadaljevanka. Glavno pesem poje Enrique Iglesias.

Zlata kletka z Edith Gonzales mi je bila tudi všeč.

Ali se gdo tukaj spomni telenovele iz devetdesetih Reina de corazones? V mislih imam venezuelsko telenovelo, ki je iz leta 1998 in nima nikakršne veze z bedarijo, ki so jo predvajali nedolgo nazaj, niti ni njena starejša verzija, nosi le isti naslov.
Na začetku v pokolu pobijejo družino glavne igralke in ta se po mnogih letih vrne domov v odročno vas, ki je prepredena z satanisti, ti operirajo v skrivni sekti in nikoli ne veš kateri vaščan je v njej in komu lahko zaupaš. Na youtubu lahko pogledate prvi del, deluje lepo in eksotično saj prikazuje vasico za katero lahko rečemo da je res vasica z konca sveta. Vendar vtipkajte še letnico ob naslovu, da vam nebojo prišli ven le zadetki novejše bolj popularne novele.

Lahko, potem ko se zaključi telenovela, kupiš dvdje te telenovele na fb strani: Telenovele-slo net.
Ja, planet tv je potrdil, da bo mehiška telenovela naprej po tej telenoveli. Mi tudi upamo, da bo kakšna starejša ne novejša. Je velikooo odličnih starih ki bi jih bilo vredno ponoviti.

Esmeraldo sem redno spremljala do 127 dela,ko je umrla Graciela. In nisem jo gledala površno,ampak se mi je zdela po 100 gledanj neumna.
[/quote]
Aha torej šele po 100 gledanjih se ti je zdela neumna.
Je morda na to vplivala Gracielitina smrt, se ti je zdelo da ni na mestu tak zaključek tako dolge zgodbe?

Drugače pa Esmeralda vrjetno nekaterim ni blizu, ker jim deluje zastarela za današnje čase (zgodba je bila napisana tam v 60ih letih in se vidi da jo v verziji v 90ih letih niso kaj dosti spreminjali).

In morda so nekaterim bližje telenovele kot je ta, ki jo je negdo umenil pod tvojim sporočilom; LAS DOS CARAS DE ANA.
Skratka telenovela, ki se ukvarja z sodobnimi problemi(trivialnostmi) ljudi in je zato nekaterim bližje in zanimivejša.
Pa čeprav je to najbolj debilna telenovela kar so jo vrteli pri nas (samo še Modna hiša Velvet z RTV je bila bolj glupa).
Pri Esmeraldi sem umenil, katere so njene močne točke pa čeprav ne nagovarja sodobnih gledalcev, medtem ko nekatere telenovele, ki nagovarjajo sodobne gledalce in aktualne probleme so se izkazale kot najbolj zaostale glede na to, da nagovarjajo zaostale množice.

“Las dos caras de Ana” je naprimer lep primer tega, kako ustvariti iz žarna telenovele najbolj trivialno bedarijo.

Zakaj pa bi morali ponavljati stare, ki smo jih že videli? Raje naj dajo še nevidene starejšega datuma, če se že vsi strinjamo, da so boljše od novih

Tudi to bi bilo super, če pa že morajo ponoviti kakšno pa naj raje kakšno, ki ni bila tako “slavna”. Esmeraldo so že večkrat predvajali (čeprav priznam, da sem jo lani spet gledala). Morda zgoraj omenjeno telenovelo Siempre te amare, jaz sem jo začela gledati tik preden je glavni igralec umrl, sicer sem poskušala preko youtube, ampak ni vseh delov, slaba kvaliteta. Pa verjetno je še kakšna podobna, ampak z naslovi sem bolj slaba.
Spomnim se telenovele, ki se je vrtela pred Esmeraldo, v njej je igrala zlobnica Vanessa, ki je lastnega otroka nekje pustila. Se morda kdo spomni naslova te telenovele? Je bila Marisol?

New Report

Close