Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vikanje tašče

Vikanje tašče

Ali vikate oz. ste vikali svoje tašče?

Ja. Sem stara 25. Bom tudi v prihodnje.
Bo to način, da ji sporičim podzavestno, da se ne mislim družit, poznat, zaupat več kot je minimalno treba

Ja, sem vikala.

nova
Uredništvo priporoča

Ja. Sem stara 25. Bom tudi v prihodnje.
Bo to način, da ji sporičim podzavestno, da se ne mislim družit, poznat, zaupat več kot je minimalno treba
[/quote]

Če tako sovražiš svojo taščo, pomisli kdaj pa kdaj na to, da je ta grozna ženska vzgojila še bolj groznega sina, ki bo nekoč podzavestno tebi podzavestno sporočil, da ti ne zaupa in se ne mosli več družiti s tabo, saj je je končno spoznal.

čakaj, a kdo sploh ne vika tašče?

Poznam pa moža in ženo, ki se cel čas vikata in sta oba rahlo na stran z otroci vred.

Jaz jo tudi vikam. Če bi želela drugače, bi mi povedala. Že to da sem jo poklicala po imenu in vokala, je prav čudno pogledala.

Ja. Sem stara 25. Bom tudi v prihodnje.
Bo to način, da ji sporičim podzavestno, da se ne mislim družit, poznat, zaupat več kot je minimalno treba
[/quote]

Niti minimalno ti ni treba, ni ti je treba niti spoznati. SPLOH NIČ.

Si ne predstavljam, da bi se nosila tako visoko, da bi me morala sinova partnerka vikati. Tudi z vsemi njegovimi prejšnjimi dekleti in prijatelji smo si bili na ti. Partnerko smatram za del družine in ker nismo na angleškem dvoru, se v družini ne vikamo.
Tudi moja tašča je takoj predlagala tikanje, enako moji starši za mojega moža.

Ja. Sem stara 25. Bom tudi v prihodnje.
Bo to način, da ji sporičim podzavestno, da se ne mislim družit, poznat, zaupat več kot je minimalno treba
[/quote]

Hvala Bogu in sveti Devici Mariji!!!

Vedno sem jo vikala. Ob poroki mi je rekla, naj jo zacnem tikat, ampak je nisem . Vikanje se mi je zdelo bolj primerno, ker je bila res prava gospa.

Jaz jo tudi vikam. Če bi želela drugače, bi mi povedala. Že to da sem jo poklicala po imenu in vikala, je prav čudno pogledala.

Jaz sem svojo taščo vikala, je bilo to kar normalno tolko let nazaj. Zdaj me ena snaha tika, druga se pa ne more navadit na tikanje:)))

Oba, tasta in taščo sem vikala, prav tako tudi mojo mamo in tata. Še mami si ne predstavljam, da bi ji rekla hej, ti mama. Tako sem bila vzgojena. Moji otroci in vnuki me normalno vsi tikajo.
Sem pa čez 60.


Ja, če si neobremenjena, jaz tudi sinovim puncama rečem da.se tikamo. S tem vzpostavis neko vez, povezavo. Če imaš pa taščo ki je starega kova, moja je bila učiteljica, nekih starih nazorov. Jaz sem jo mogla reči gospa ….. In seveda vikati.

Ker sva se v življenju srečala pozno, se mi je vikanje osemdesetletne gospe zdelo čisto pravilno. Prva tašča pa ni prav nikoli ponudila, da jo tikam. Pravzaprav tudi snahi, ki je živela z njo v isti hiši, ne.
Je pa res, da vikanje ne pomeni nujno, da si z nekom nisi blizu ali da ga ne maraš

Haha, sem prebrala najprej VTikanje tašče ☺️
Mojo vikam, stata sem čez 40. Mi je ze neštetokrat v teh dvajsetih letih rekla, naj jo tikam pa ne morem. Tako sem bila vzgojena.

Taščo in tasta vikam.
Spoštovanje in distanca.
Nikoli ni bilo namignjeno, da bi ju lahko tikala.
Najbrž si jaz tega niti ne bi želela.
Onadva pa me, zanimivo, tikata od prvega dne. 🙂

Imam čudovito taščo. Je hotela, da jo tikam, ampak tega ne morem. Z lahkoto ji pa rečem npr. –
mama, a vam prinesem…… Res mi je kot druga mama.
Moji mami je celo všeč, da se tako razumemo, saj sta postali prijateljici.

Zakaj pa naj bi bilo zanimivo, da te tikata?
Zanimivo, no, pravzaprav zaskrbljujoče bi bilo, da bi te vikala.

Seveda. Že skoraj 20 let. Nikoli ni namignila, da jo naj tikam, niti nimam želje po tem. Kot je ena zgoraj napisala – spoštovanje in distanca. Ključ do dobrega odnosa. Glede na to, da jo vidim največ 2-3x na leto mi je to tako, kot da bi tikala naključno mimoidočo osebo. Tudi moja mama je vikala mojo babico (svojo taščo) skoraj 40 let, do njene smrti. Pa sta živeli skupaj. Meni je to normalno. Jaz še nisem slišala, da bi kdo tikal svoje tašče/taste, je pa res da pri mlajših generacijah je vse možno. Tako, kot se zmenite tako je prav.

Pri nas se vsi tikamo. Gospod župnik vedno poudari, da niti Jezusa ni nihče vikal. Zakaj bi se torej mi?

Jaz moje tašče nisem tikala. Mislim, da je to odvisno tudi od tega koliko so mladostni. Moj mož ima teto in strica, ki sta oba bolj za hece, si ne predstavljam, da bi ju vikala. Tašče pa ne. Isto moji starši sprejemajo zeta, niso pa nikoli rekli ne njemu, ne snahi, da jih lahko tika. Jim že tako ustreza, pa nič narobe s tem, če se razumeš. Tikanje ali vikanje ni pogoj za dobre odnose.

Ja. Sem stara 25. Bom tudi v prihodnje.
Bo to način, da ji sporičim podzavestno, da se ne mislim družit, poznat, zaupat več kot je minimalno treba
[/quote]

To bo hec, ko bo kdo od tvojih otrok taščina kopija – po videzu, po karakterju ali oboje. Se z njim tudi ne boš družila?
In še vprašanje: kako sporočaš nekaj podzavestno in to že vnaprej poveš?

Taščo vikam. In jo nameravam vedno vikat. Se mi zdi spoštljivo. Nikoli ni izrazila, da naj jo tikam pa se lepo razumeva, se nič ne vtikuje, včasih greva na kakšno predstavo itd. (Ko je bilo še odprto), skratka imava lep odnos.

Me je pa zelo motilo, ko je moj bivši mojo mami tikal iz prve. Mami je skulirana in jo ni nič motilo, ampak mene pa je. Se mi zdi, da je treba izkazati neko spoštovanje. Če seveda tašča želi, da se jo tika potem ok, drugače pa ne.

New Report

Close