Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek A ste gledali film od Mitje Okorna, ameriški Leto življenja?

A ste gledali film od Mitje Okorna, ameriški Leto življenja?

Je kdo gledal? Kakšen se vam je zdel? Mi smo ga gledali šele danes, za nazaj. Meni je bil v redu, v bistvu precej dober. Če je človek čustven, mu kar solze pridejo v oči.

Od Willa Smitha sin je potencial. Mogoče bo presegel tudi fotra. Ves lajf ima še pred seboj! Simpatičen je.

Ja, sva gledala. Malo preveč predvidljiv za moj okus, sicer pa ima nekaj poante. Mnenja pa nimam, ker imam par nasprotujočih si občutkov, ki jih še ne znam zložiti v mnenje.

Meni ni bil všeč. Predvidljiv in poln stereotipov. Tudi tema je že prežvečena.
So mi pa všeč njegovi prejšnji filmi. Tudi igralci se mi zdijo boljši v prejšnjih filmih.

nova
Uredništvo priporoča

Pričakovala sem veliko več, je pa precej tipično klišejski ameriški s poceni puni. No, vseeno so prišle solzice. Pa par lukenj v scenariju, poleg tega sem vsaj jaz opazila, da je ona bistveno starejša od fanta in me je to malo zmotilo (naknadno sem preverila, res je starejša 6 let).

To je Love Story izpred 45 let v novi obleki.
Razlika je v tem, da sem nekoč v kinodvorani jokala kot dež (pa ne zaradi kadilcev, ki so poleg nas veselo vlekli čike), tokrat pa ne.

Hah, kaj te pa to zmoti, saj bi blo možno tudi, da bi bil res tak par…a si vidla všeč so ji ženske…pa??? Pol ne sme igrat punce od fanta haha

Meni je bil film ok.
Res. Zmotilo me je le kako se je tak kravatar (očetov vpliv) tako na hitro ogrel za tako punco.


Se jima je mudilo! 😁
Film je bil ok no.. Je še kkšn boljši tud. Okorn je pa tk majstr😉 dela vlke poteze.

Meni pa film sploh ni bil všeč – iskreno povedano, me ne preseneča, da je dobil tako slabe kritike in oceno komaj 3,3.
prvo kot prvo, slaba scenografija. Glavna junaka sta iz tako različnih svetov, da je kemija med njima nemogoča. on urejen, bister študent, športnik, ona pa brez izobrazbe, v slaščičarni prodaja sladoled.
Drugo, nihče se ne zaljubi v nekoga, ki je konstantno slabe volje, naveličano sika v osvajača, zavija z očmi, mu kontrira, pa ne glede na razlog.
Nekdo, ki brez odziva kar sili v nekoga je bolnik.
Da ne naštevam še naprej.
Skratka, že stokrat prežvečena tema, neprepričljiva igra, slaba scenografija…
Res si ne zasluži višje ocene, kot jo je dobil.

Pišeš, kot da so mu dali zraven neko žensko srednjih let.
Klišejskih je pa itak večina filmov, saj zato pa so filmi in ne reala.

Tudi to me je zmotilo, da ni bilo nobene kemije med glavnima igralcema. Preveč nekih kratkih prizorov brez globine.
Prepričana sem, da bi Okorn lahko naredil boljše.

Hah, kaj te pa to zmoti, saj bi blo možno tudi, da bi bil res tak par…a si vidla všeč so ji ženske…pa??? Pol ne sme igrat punce od fanta haha
[/quote]

Spraševali so jo o kolidžu, kamor se ameriška mladina vpisuje pri 18, 19 … ne pri 24 ali 25, kolikor bi bila po tvojem stara ona. In ali ne znaš brat? Napisala sem, da se mi je že v filmu zdela precej starejša in me je to malo zmotilo, potem sem šele šla preverit njeno starost.

Pišeš, kot da so mu dali zraven neko žensko srednjih let.
Klišejskih je pa itak večina filmov, saj zato pa so filmi in ne reala.
[/quote]

No maturant in absolventka na faksu je v reali zelo redka varianta. In jaz sem pač opazila, da je bistveno starejša in me je to seveda zmotilo.
Dober film ni klišejski, tukaj sem glede na slovenskega režiserja vseeno pričakovala bolj prepričljivo zgodbo.

Sem ga pogledala do konca tako da ni bil čisto zanič. Drugače pa brezvezen čisto ameriški. Noben od igralcev mi ni potegnil. Prizori so mi nerealni. Čisto ameriški. Se strinjam z zgoraj napisanim da se noben nebi zaljubil v tako tezakinjo.

Jooooj, pa dejte no kritizirat kot da ste najmanj Marceli št. 2!!! Klišejski da je film? Mogoče res, ampak je FILM in ne nujno resnica. Film je lahko fikcija, lahko pa realna podoba nekega dogodka ali niza dogodkov. No, tole je fikcija. Je res bolj kot ne neverjetno, da bi se tak par v realnosti našel.

Menim, da je film kar v redu. Seveda ni creme de la creme kar se tiče umetniškega vtisa, ampak je kar spodoben. Kar nekaj žensk, ki jih poznam, je film spravil v jok, to pa tudi ni kar tako:-) Privoščim Mitji še mnogo projektov!

Lahko rečem le vsa čast in slava Majdi Širci, ki se je znebila tega zaamerikanizirančka.

Tako je spizdu v fašistično Poljsko, tam so jim kakopak bili všeč njegovi pogledi na film, zdaj pa je končal v hollywoodskem kupleraju.

Še tega se nam manjka, da bi naša država dajela denar za negove romantične pičkarije, to gledajo samo največje babje kokoši. Kulturno ministrstvo mora biti tu, da podpira resno umetnost in kinematografijo.

Bravo Širca!!!

Sva si ga ogledala, ni noben presezek, vse na silo, brez globine, zgodba prezvecena in predvidljiva. Kritiki so si ga verjetno ogledal zarad tega, ker sin od WS igra notr. Tud on in decva nista v nobenem primeru usklajena. Om ves mlecen, ona ….. Al pa prevec EU filme gledam zadnjih neki let in mi zato ni dober.

Meh, preveč klišejski, še tisti A walk to remember mi je bil boljši. Pa The Fault is in our stars tudi. Ne vem no, ni to to. Igralec mi je pa sploh antipatičen.

A nihce ne ve da je to kopija enega nemskega filma
Kjer si punca obolela za rakom menjuje lasulje in identite in na koncu umre
Gleala sem na poptv par let nazaj
Nihce ne pozna tega filma?

The girl with 9 wigs


Ne ti ne veš, neveš tega da je to kopja kar petih jebenih filmov, ki so se v zadnjih letih vrteli v katerih je punca umirala z rakom in fant ji je ob strani stal. Sam ni bil noben vredn, da bi si zapomnil njegov naslov.

In potem ta Mitja ponoč par tisoč filmov na leto pogleda, tega mentalnega sranja in potem spravi ven ta holljwoodski pofl.

Zato pa je taka čudovita oseba, (čeprav je že napol slep) saj vse to tako lepo vpliva na njegovo osebnostno rast.

Irglova pa Janša sta menda navdušena nad njim. Tud nad Zlatkotom bi bila, saj so njegove pesmce isti pofl kot Mitjetovi filmi, sam kaj ko se je tok na levo postavu.

Mogoce se film razvije, ampak sama ne morem zgubljati casa za tako slabe stvari… ze prvih 10minut se mi je zdel, kot slab teenagerski film in sem zakljucila. Bolezen al pa ljubezen: slabo.

Nič posebnega, niti nisem prepričana, da bi se ta film posnel, če ne bi ata Will dal dinarčkev.
Sem ga pa gledala, pa se otrudila, da sem ga pogledala do konca. Ampak nič ne bi izgubila, če ga ne bi videla.

Scenarij bolj tako/tako, režiser pač posname to, kar scenaristi napišejo in producenti financirajo.

Od nekoga kot Okorn, sem pričakovala nekaj bolj izvirnega.

gledala .. še prej sem mal okornovih besed poslušala, tudi na temo spreminjanja scenarija in prepričevanja producentov v spremembo ..
scenarij napisan za mladega Smitha, očitno je velik fan Big Seana, ni edini 🙂 moj najstnik si je film pogledal predvsem zarad teh dveh … najstniki, katerim je namenjen film verjetno niso že xy-x pogledali podobnih zgodb, zato jim jim je film ok. tudi meni je bil .. predvsem lepo sporočilo mladim .. živi svoje sanje, ne sanje nekoga drugega, ker življenje je v resnici kratko ..
na imdb ima oceno 5,8 … kar sploh ni tako slabo za prvega slovenskega režiserja v holivudu ..

glede na vse ovire, ki so doletele Okorna s tem filmom je očitno še dobro, da je sploh prišel ven 🙂

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

New Report

Close