Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Perfect družine v očeh drugih

Perfect družine v očeh drugih

… kako pa je v realnem svetu, v resnici, med 4 stenami, ko fb izklopite???
Lockdown je pravi pokazatelj kako radi se imate: 1.Kako ljubeci starsi ste v resnici, ko vam je lasten otrok odvec.
2. St.locitev oz. razhodov so je drasticno povecalo.
3.Nasilje, celo umori v druzinah
4.Nestrpnost do drugih narasca vedno bolj.
…..
Skratka, ljudje ste na socialnih omrezjih vedno tako popolni, nasmejani, srecni… kar je seveda cudovito za videti a ce bi bilo resnicno.
Jamranje, groznje in upiranje ker ste doma s svojimi soncki je pateticno.
Le cemu toliko jamranja ko lahko cas prezivite s svojo zlato druzinico?
Za bozjo voljo smejte se s svojimi soncki in zakoncem tudi ko se ne slikate za na fb…

To, kar se objavlja na fb je daleč od resnice. Povsod srečne družine, zakonci, izleti… Poznam pa realno sliko teh srečnih familij, pa lahko rečem samo misija nemogoče. Varanje, nespoštovanje in še bi lahko naštevali. Res srečne družine takih osebnih slik in svojega življenja ne izpostavljajo. Torej, prvim manjka pozornosti in niso srečni zato rabijo lajke in potrditev, da so lepi in najboljši.

Veliko je tega ja. Pred drugimi se je treba pokazat lep, doma je vse drugače. Poznam dosti primerov takih družin. Kaj ti pomagajo lajki na FB če ti gre mož na živce in za otroke ti ni mar. Aja pred drugimi se je treba lepe naredit. Groza res. Zato že nekaj let sploh nimam FB in podobnih stvari.

nova
Uredništvo priporoča

Ljudje ste, praviš trol? Ti si pa žval? Katera?

Ljudje ste, praviš trol? Ti si pa žval? Katera?
[/quote]

Koliko razredov OŠ pa imaš?

Že v analognih časih je bilo podobno, danes pa človek res težko ohrani realen pogled, ko nas z vseh strani torpedirajo s popolnostjo v odnosih, videzu, premoženju, karieri, praznično hrano in okrasjem … vsi bi morali biti maksimalni na vseh področjih.

Osebno poznam neko družino, hvalospevi v medijih, kako folgajo kariero, kopico otrok, srečo, zadovoljstvo … no, ker sem stvar poznala od blizu, sem vedela, da je resnica 90 procentov drugačna. Ne nasedat, popolnost ne obstaja, niti približek popolnosti ne.

Men pa ni jasno da nocete imet doma niti najmlajsih otrok tiste iz vrtca. Ok vam pac ne gre s solarji, ker jim je treba pomagat pri ucenju. Niso pac samostojni da bi se sami ucili. Ampak da norite tud zarad najmlajsih tega pa ne razumem. Vsi bi bli starsi ampak da prezivite z otroci od 16h pa do 19h pol jih pa nazenete spat. To se zmorete. Cel dan bit skupi je pa ze kriza.

Meni se zdi, da je razlog za to tudi to, da ljudje sploh ne vedo, kaj je sreča. Sem že slišala nekaj v stilu “imamo otroka, stanovanje, službo…, res smo srečni”. Za nekatere je sreča to, da obkljukaš seznam, da dosežeš vse, kar družba od uspešnega človeka pričakuje, v srcu pa ljudje še kar niso zadovoljni. To, da so doma ves dan, jim daje več časa za razmišljanje in občutijo, kako je duša prazna. Nihče več ne posluša sebe, ne razmišlja o svojih čustvih, kaj občuti, vsi hočejo bit srečni na tak način, da je kaj za videt.

Bolj kot nekdo objavlja ahinoh fotke na socialnih omrežjih, večja praznina in brda se skriva zadaj. Videno na lastne oči in to večkrat.

Res je. Navzven smo bili perfect. Notri pa niti d od družine…dokler ni počilo. Zato vse te objave jemljem z rezervo.

Ni kriza bit skupaj, kriza je uskladit potrebe vrtičkarja in pričakovanja delodajalca. Zakaj pa sploh imamo vrtce? Saj bi lahko ljudje otroke že ves čas s sabo v službe vozili, če se enim to tako enostavno zdi.

ti pa preživiš ogromno časa v zijanju in preučevanju tujih družin. a to si od nekdaj tako prizadeto in brez lajfa ali samo odkar je lockdown? kaj če bi si našlo kak drug hobi? ker res nikogar ne briga kaj si misliš o drugih.

Besedo sreča si vsak interpretira drugače. Brezposelna oseba, ki si želi zaposlitve in jo končno dobi, je tisti trenutek najbolj srečen človek na svetu. Alkoholiku pomeni sreča in veselje (uteha) steklenica vina. Za bolnega človeka je edina sreča če bi ozdravel itd
Pri paru, ki pričakuje otroka traja sreča v času nosečnosti.. prijetno obdobje v pričakovanju nečesa novega, neznanega.. enak občutek kot takrat ko gremo na dopust, vsi ga z navdušenjem komaj čakamo..ko smo enkrat na dopustu ni več nič posebnega..enako kot v pričakovanju novega leta, cel december se veselimo in smo dobre volje in pride 31.12.in navdušenje počasi skopni, 1.1.pa depresivno vstopamo v nov dan ko je euforija mimo.
Podobno je z otroci. Preden jih imamo smo polni pričakovanj in planov. Res pa je da otrok in družina ni za vsakega enaka sreča.
Srečen biti pomeni da imaš nekaj kar te osrečuje, za druge da delajo tisto kar jih veseli, za tretje je hiša, pes in družina sreča ker tako mora biti po vseh slovenskih standardih sicer si čuden. Nekateri pa se požvižgajo na vse standarde, ki jih določa okolica in živijo čisto kontra in mimo vseh in so prav zaradi tega od vseh naštetih najbolj srečni.
V našem podjetju smo imeli pred nekaj leti direktorico staro približno 40let morda leto ali dve več. Zelo preprosta ženska, prizemljena, normalna. S partnerjem sta živela sama v hiški z mini vrtom, vem da sta imela tudi psa. Nista imela otrok. Predvidevala sem da jih ne moreta imeti a je enkrat sama povedala da ima 1 nečakinjo, ki je velikokrat pri njiju in da jo imata zelo rada a da je super da ima svoj dom in svoje starše. Po tem sva padli v dolgo debato da živi takšno življenje kot si ga je sama vedno želela. Se spomnim da je rekla zakaj večina ljudi živi tako kot se od njih pričakuje. Zakaj bi imela otroke samo ker imajo tudi drugi, če si sama tega nikoli ni želela? Življenje je prekratko da bi živeli po tujem scenariju.
Slika, ki jo kažemo navzven je strah pred obsojanjem če ne bomo ves čas dobre volje. Saj veste tisto “kaj bodo drugi rekli”. Mislim, da od tod izvira da moramo “igrati” navidezno srečo.

Delat od doma in imet zraven vrtičkarja pa po možnosti še 1. ali 2. razred otroka je recept za neuspeh in živčnost. Jaz sem imela dva otroka doma, ker zaradi občutljivosti nista smela v vrtec, in zraven sem delala. Meni je zneslo, je pa res, da nisem bila vezana na uro in sem delala, ko sta spala in ko ju je čuval partner. Če imaš pa sestanke v živo po netu, zraven pa dva otroka – si pa bolj težko predstavljam.

Drugače pa veliko ljudi ne zmore preživeti dopusta cel dan z otrokom in zato s seboj na morje vlačijo še stare starše zraven ali pa drugo družino. Ljudje ne znajo več biti sami s sabo oziroma jih je tega strah. Ko ni zunanjih motilcev in se moraš posvečat svojim najbližjim, pridejo na dan stvari, ki jih prej uspešno utišaš.

Eno je laganje sebi in drugim.
Drugo pa – za razmisliti je o možnosti, da to kar opisuješ niso isti ljudje oz družine. Mogoče so nekateri srečni s svojimi družinami in se imajo lepo, drugi pa ne tako zelo – ali pa sploh ne.
Mogoče se nekateri ljubijo in drugi tepejo in ločujejo?

… ko sem prebrala vse vaša spoznanja in misli.
Gledam po FB in IG in vsi mi delujejo tako cool.
Srečno. Popolno. Izpopolnjeno. Poduhovljeno.
Hiša opremljena in spucana v nulo, da o hrani in dekoraciji niti ne govorimo.
Avto se sveti in je pripravljen za izlet.
Potovanja v Dubai, na Maldive in na Krk.
Postava izklesana v nulo, dizajnarska oblačila za 500 € ( s popustom!), Moët ob bazenu …
Happy family!

Počasi me začnejo boleti oči od vse te lepote in popolnosti. Pa tudi všečkov …

Jaz osebno sem daleč od te vzhičenosti nad življenjem.
Nimam kaj veliko pokazati. Poskušam biti v ravnovesju. Včasih mi celo uspe.
Največje bogastvo imam spravljeno v srcu in znanju.
That it.

Družba poveličuje glagol IMETI in ne BITI.
Podeljevanje všečkov pa ne terja dosti znanja. Dovolj je samo en neuron.

P.S.: dežurni analitiki bodo rekli, da smo luzerji in nevoščljivi. Njihov problem.

Potem pa menda ni problem uživati tudi v lepih fotografijah drugih ljudi?

Bivši poročeni ljubimec moje sodelavke je na svojem FB objavljal foto iz njunih izletov in pohodov, obiskov restavracij in koncertov. Doma ji je verjetno rekel, da je šel s prijateljem. Oba sta imela identične fotke istočasno objavljene, samo njegove so bile brez ljudi ali on sam in žena mu jih je lajkala! Na njenih sta bila skupaj.

Hahahaha, žena pa verjetno v službi razlagala, kako super moža ima

Hahahaha, žena pa verjetno v službi razlagala, kako super moža ima
[/quote]

😂😂😂😂😂😂😂😂😂

Kaj je sploh prfekt družina.? Nekaj slikic na instagramu.? Ne obstaja idealna veza in družina. Tega preprosto ni.

Na facebook profilu zakonskega para, ki je osumljen povzročitve hude telesne poškodbe s smrtnim izidom tiste deklice na Hrvaškem je ljubezenska izpoved moža, ki jo je namenil svoji ženi. Fotografirana sta objeta, ona z nosečniškim trebuščkom (očitno nekoliko starejša slika). Pod fotografijo pa so našteta imena otrok s srčki in dopisom, da ji pomenijo vse v življenju. To vse pove o srečnih družinah po facebooku.

Ubogo dete kaj je morala deklica trpeti ob pošastnih starših.

Srečen človek je tisti človek, ki se o sreči ni nikoli spraševal.

New Report

Close