Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Voda iz kotlička teče v wc

Voda iz kotlička teče v wc

Že 1 teden voda iz kotlička teče v wc. Ne ves čas. Prvič je malo teklo, ko so v bloku zaprli vodo za cel blok. Ko so nazaj odprli je začelo teči. Takrat je teklo malo, mogoče kake 2 urci. Tri dni je bilo ok, potem so znova zaprli vodo in sicer 2x v roku parih ur, ko so ponovno odprli je spet začelo teči, najprej malo, vmes celo nehalo, zdaj pa že 2 dni ves čas teče kot slap. Sicer ne vem ali ima to zaprtje vode kakšno povezavo? Enkrat sploh nismo vedeli, da so zaprli vodo in sem ravno takrat potegnila vodo. Se je zaradi tega lahko kaj pokvarilo/odlomilo-začelo puščati? Ne vem kje bi zdaj sploh lahko dobili kakšnega vodovodarja med prazniki in še epidemijo.
Sicer samo to, da voda teče v wc me ne moti, malo moteče je le to, ker se precej sliši. Me pa skrbi, če lahko zaradi tega pride še do kakšnega drugega puščanja pri wc školjki?

Teče zato, ker se ne zapre dovolj zaradi kakšnih smeti na dnu kotlička ali pa ne zapre ventila in se voda preliva, ker je vode preveč v kotičku.
Treba je odpreti, vzeti dol pokrov ter preveriti kaj od tega je vzrok.

To odpiranje in zapiranje vedno premakne kakšne usedline iz cevi do pip, kotličkov.
Treba je očistiti perlatorje pri pipah, tuš ročko in tesnilo kotlička.
To storiš tako, da odpreš pokrov. In tisti valj s tesnilom na koncu malo pridvigneš in zarotiraš levo desno. Ponavadi s tem odstraniš tiste usedline, ki so prišle iz cevi in se ti zagozdile med tesnilom in dnom kotlička, ter preprečujejo prileganje tesnila . Zato kotliček pušča.

dobro no… preuzmite svet… maš prav… nima me kaj brigat kaj vi delate…
se me ne tiče…

Mi vam Istinu šaljemo, ali većini vam je Istina odvratna.

popravit, se bo poznalo na računu za vodo, potem bo moteče….lp.

Jaz pojma nimam kaj, kako, kje gledat, popravljat, kaj naredit, da ne bom še bolj kaj zasrala. En zgoraj je napisal, da je to res lahko zaradi zapiranja in odpiranja vode. Ma da morajo sosedje ravno zdaj očitno prenavljat celo stanovanje, ne samo kopalnice. Ne samo, da cel čas razbijajo in vrtajo(tudi sobote in nedelje) ampak še zapirajo in odpirajo vodo za cel blok ves čas. Pa cel blok delavcev ves čas, zdaj med epidemijo.
Nikoli do zdaj nam ni teklo, točno ko so drugič oziroma 2x zaporedoma zaprli in odprli se je pa vsulo.
Mi lahko svojega vodovodarja pokličemo šele po praznikih oziroma po koncu tega trenutnega “zaprtja države”. Do takrat pa kaj, naj tem delavcem, ki skačejo okoli rečem naj popravijo?!

Kaj pa mož, partner ali kdo drug, bi lahko pogledal, če sama ne upaš? Predvidevam, da vsaj kakšen od prijateljev, znancev bi se v tem pa že moral znajti. Sicer pa bo edini problem velik račun za vodo, čeprav je moteč tudi zvok, ko voda teče.

Kupi nov kotlicek in je problem resen.

To zna popravit vsak otrok.

Ja, pisuka, odpres kotlicek in ocistis.
Ce ne gre, pa prosi katerega od teh delavcev, da ti pride ocistit.

a te pridem jaz odpret in spucat?

Odprla bi wc kotliček in ne jedrski reaktor.

Usedline so ti zabasale ventil v kotličku.Menjava ventila vam ne uide.

Ko je voda zaprta, ne smeš spuščati vode iz kotlička nikoli.

[img]https://lh3.googleusercontent.com/proxy/Oq2COV-rstgTJ-_r6YFUzdi5jSR8HYkqQA-nd4EUmIQfq1sRawcG8AVlAK0oB1unX8HQW8gnnB9SyUBM6kjcZYsDMriXUsjKIE_QlL8[/img]


Ne le avtorica, večinsko ste danes popolni mentalni invalidi z dvema levima rokama nazaj obrjenima ko krt. Pol pa eno tako, ki niti jest več ne zna samostojno, še svetuje drugemu…… huj kot butalci.


Ne le avtorica, večinsko ste danes popolni mentalni invalidi z dvema levima rokama nazaj obrjenima ko krt. Pol pa eno tako, ki niti jest več ne zna samostojno, še svetuje drugemu…… huj kot butalci.
[/quote]
Saj, ce bi ti debil imel normalen wc bi tud vedel da voda ne sme teci ko je kotlucek poln, pri sekretu na strbunk ki ga mas nad gnojno jamo pac tega ne mores vedeti trot zabiti….pardon temu de zdaj v modernih casih rece komposten wc hehe

Med korono lahko delavci opravljajo “nujna” vzdrzevalna dela.

Recimo kolega, ki je elektricar je lahko pozimi “servisiral” elektriko na pečeh, ni pa smel recimo “vlect” elektrike na novo.

Delavci lahko delajo, ce nihce ne zivi v stanovanju tudi med korono.

Ti kar poklici svojega vodovodarja jutri.

Mi imamo pri steni ventil in od tega ventila gre cev do kotlicka.

Ce si sama v stanovanju bi sama zaprla ventil, pa ga vsakic odprla ko bi sla na wc…pac dokler se ne popravi.

(Je pa nam 1x ta ventil iztrgalo iz stene….je pa na polno tekla voda “iz stene” na tla)


Saj, ce bi ti debil imel normalen wc bi tud vedel da voda ne sme teci ko je kotlucek poln, pri sekretu na strbunk ki ga mas nad gnojno jamo pac tega ne mores vedeti trot zabiti….pardon temu de zdaj v modernih casih rece komposten wc hehe
[/quote]
Pa kaj noriš. Viharni ima prav. Zakaj pa ne bi spuščal vode? Vse kar se zgodi, je še malo več smeti iz vodovodne cevi.
Jaz imam vedno probleme, ko kdo v bloku zapre vodo. Vsem pipam moram snet perlatorje in jih namočit v bel kis. Pa pokrov moram sneti iz kotlička in zliti kis tudi v kotliček- ter
pustiti pol ure in potem še nekajkrat potegnit vodo.
Tudi filtre na pomivalcu in pralnem stroju moram dobro sčistiti, če ne mi noben ne jemlje vode. In to vedno znova, ko kdo zapre vodo. Ne glede na to ali sem tisto uro odpirala pipe ali jih nisem.
Ne vem kako je mogoče, da je toliko peska in usedlin po vodovodnih ceveh. Prav preveč.


Usedline so ti zabasale ventil v kotličku.Menjava ventila vam ne uide.

Ko je voda zaprta, ne smeš spuščati vode iz kotlička nikoli.

Sploh nisem vedela, da so zaprli vodo. Prvič so jo očitno zaprli zgodaj zjutraj, sploh vedela nisem, tudi spuščala nisem vode prvič. Ko so to naredili drugič in tretjič ni nihče nič povedal. Ko so ponovno odprli vodo pa itak nikoli niso povedali kdaj je odprta.
Sosedje eno majhno kopalnico prenavljajo že 2 tedna. In ves čas zapirajo in odpirajo vodo. Niti ne veš kdaj. Ni pa nujno delo, ker prenavljajo in ne popravljajo. Samo nujno popravilo ne bi trajalo dva tedna, ali pač? Je pa ženska res taka fency, da hoče očitno imet fačuzi v mini kopalnici ali kaj jaz vem kaj. In to je potrebno zdaj???


Pa kaj noriš. Viharni ima prav. Zakaj pa ne bi spuščal vode? Vse kar se zgodi, je še malo več smeti iz vodovodne cevi.
Jaz imam vedno probleme, ko kdo v bloku zapre vodo. Vsem pipam moram snet perlatorje in jih namočit v bel kis. Pa pokrov moram sneti iz kotlička in zliti kis tudi v kotliček- ter
pustiti pol ure in potem še nekajkrat potegnit vodo.
Tudi filtre na pomivalcu in pralnem stroju moram dobro sčistiti, če ne mi noben ne jemlje vode. In to vedno znova, ko kdo zapre vodo. Ne glede na to ali sem tisto uro odpirala pipe ali jih nisem.
Ne vem kako je mogoče, da je toliko peska in usedlin po vodovodnih ceveh. Prav preveč.
[/quote]

To pri pralnem stroju se je pa tudi meni zdaj zgodilo, ko so zaprli vodo. Traja kar nekaj časa, da začne delat-da nabere dovolj vode. Ampak slišim, da voda teče normalno. Mogoče je tudi to, da sem prej uporabljala prašek – v dozirni predalček. Zdaj pa uporabljam blaznice – direktno v boben. In ko stroj zaženem se sliši kako voda teče v dozirni predalček, da bi pobrala prašek, pač kot vedno prej. In tudi na displeju kaže tisti znakec za pobiranje praška, ki ga pa seveda v dozirnem predalčku ni.

A se kr tece?

To pri pralnem stroju se je pa tudi meni zdaj zgodilo, ko so zaprli vodo. Traja kar nekaj časa, da začne delat-da nabere dovolj vode. Ampak slišim, da voda teče normalno. Mogoče je tudi to, da sem prej uporabljala prašek – v dozirni predalček. Zdaj pa uporabljam blaznice – direktno v boben. In ko stroj zaženem se sliši kako voda teče v dozirni predalček, da bi pobrala prašek, pač kot vedno prej. In tudi na displeju kaže tisti znakec za pobiranje praška, ki ga pa seveda v dozirnem predalčku ni.
[/quote]

Če bolj počasi nabira vodo, se ti je zagotovo tudi to zapackalo z drobirjem iz vodovodne cevi. Zapri vodo, snemi cev na stroju in očisti tisto sito. Ponavadi je treba očistit tisto na zadnji steni stroja.
Je kotliček že ok?

Če bolj počasi nabira vodo, se ti je zagotovo tudi to zapackalo z drobirjem iz vodovodne cevi. Zapri vodo, snemi cev na stroju in očisti tisto sito. Ponavadi je treba očistit tisto na zadnji steni stroja.
Je kotliček že ok?
[/quote]

Iz kotlička je samo od sebe nehalo teči. V kotličku sicer še nekaj rahlo “šumi” ampak teče pa ne več. To sem opazila zdaj zadnje par ur. Zjutraj pa je še teklo. Sem si pa pogledala kar nekaj you tube videov na to temo in največja verjetnost je, da je nivo vode previsok. A je možnost, da se to kar samo od sebe “popravi”?
Glede pralnega stroja pa: hm, voda normalno teče, normalno jemlje vodo, ampak boben se začne vrteti šele po kašnih 5 minutah, tudi več kot 5 minut traja. Mislim, da je prej boben začel vrteti po kakšni minuti, ko sem dajala prašek in ne blazinice.

Iz kotlička je samo od sebe nehalo teči. V kotličku sicer še nekaj rahlo “šumi” ampak teče pa ne več. To sem opazila zdaj zadnje par ur. Zjutraj pa je še teklo. Sem si pa pogledala kar nekaj you tube videov na to temo in največja verjetnost je, da je nivo vode previsok. A je možnost, da se to kar samo od sebe “popravi”?
Glede pralnega stroja pa: hm, voda normalno teče, normalno jemlje vodo, ampak boben se začne vrteti šele po kašnih 5 minutah, tudi več kot 5 minut traja. Mislim, da je prej boben začel vrteti po kakšni minuti, ko sem dajala prašek in ne blazinice.
[/quote]
Nivo vode je treba nastaviti z vijakom zraven plovca.
Če vedno šumi, potem pa je problem zapacan ventil, ki ne zapre vode.
Zaradi tega je lahko nivo vode previsok.

Zato pa je treba vzeti dol pokrov in pogledati.

Iz kotlička je samo od sebe nehalo teči. V kotličku sicer še nekaj rahlo “šumi” ampak teče pa ne več. To sem opazila zdaj zadnje par ur. Zjutraj pa je še teklo. Sem si pa pogledala kar nekaj you tube videov na to temo in največja verjetnost je, da je nivo vode previsok. A je možnost, da se to kar samo od sebe “popravi”?
Glede pralnega stroja pa: hm, voda normalno teče, normalno jemlje vodo, ampak boben se začne vrteti šele po kašnih 5 minutah, tudi več kot 5 minut traja. Mislim, da je prej boben začel vrteti po kakšni minuti, ko sem dajala prašek in ne blazinice.
[/quote]
Če začne boben vrteti toliko pozneje, potem to pomeni, da voda teče počasneje v stroj.
Bo treba očistiti mrežico pred ventilom.
Če ni problem v sami pipi.

New Report

Close