Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mami se je zaljubila – kot najstnica

Mami se je zaljubila – kot najstnica

Saj to ni res, pa je! Moj ati je umrl že pred dvajsetimi leti, moja mami je dolgo žalovala, kakih deset let nazaj pa kot ponovno zaživela, imela svojo klapo, hodila n aizlete, imela tudi nekaj “rijateljčkov”, ampak nikoli nič sumljivega. Tik pred korono je šla lani v dom, stara 84 let, je že težko skrbela zase, z avtom se nis mela več vozit, pa je kar sama silila tja. In zdaj je zaljubljena, res kot najstnica, kar zardeva ob tem gospodu. Saj je simpatično, ampak ne vem kaj naj si mislim, tako na stara leta, da ne bo začela še o kaki poroki govorit … Zdaj me prosi, da bi kdaj za vikend vzeli tudi njega k nam domov, saj je pokreten in čil gospod, ne vem … Čeprav se mi zdi kar v redu to, lepa starost, pa oba kar preskrblje

Naj bo srečna in dobre volje. Še prekmalu je ne bo več med vami. Naredite ji torej veselje, če vam ni pretežko.

Ena moja babica je enako. Prav simpatično ju je bilo gledati. On se je lotil slikarstva in ji je slikal najljubše prizore… in ko je žal umrla, je imela slike in rože vedno na grobu, dokler ni kmalu za njo odšel še on.

nova
Uredništvo priporoča

Tema je najverjetneje provokacija, ampak…
Najbolje da se uveljavi zakon za prepoved ljubezni in izkazovanja čustev po določenih letih. Dajmo uveljavit možnost popolnega nadzora nad drugim: kakšna čustva le neki pri 84?! Kako si drznejo!

Men je pa lepo videt, da se najdeta dva starejša. Na sprehodu se držita za roke, vmes pade kakšen poljubček, …. so kot v drugi puberteti.
Pusti jima živeti in uživati.

Počakaj še malo, da se poročita, pa bo on podedoval vse, ti pa z dolgim nosom 🙂

Vse se začne in konča pri denarju 😉

No če sta v domu je drugače. Ampak jaz sem imela z očetom res težave, ker se je ena po mamini smrti k njemu vselila, ko je čez dve leti preminil, pa se je na vse pretege trudila, da bi čim več pokasirala. Na stara leta ljubezen, super. Ampak malo je vseeno treba popazit. Kaj bo, če se poročita, pa ne vem, kako je potem z dedovanjem?

Vsi ostanemo v glavi kot 25 letniki, samo telo se stara in zaljubljenost je nekaj najlepšega!

Ja ljubezen nima starosti. Je pa res, če si čil na stara leta, ti je veliko lepše, pa če imaš toliko financ in svojce, da je zate poskrbljeno. Potem je tudi za ljubezen prostor … Jaz upam na srečno starost z možem, vnučki, pravnučki … če bo treba, grem v dom, upam pa, da si bom do zadnjega lahko sama pralA lase, kuhala … Imam pa našparano za stara leta, tudi z otroki lep odnos, upam na lepo starost …

Cimra od moje pokojne mame si je našla prijatelja v domu. Oba sta še zelo fit, on ima avto. V množici nepokretnih, bolnih, dementnih,.., sta onadva v domu dva bolj prisebnih. No, tako si krajšata čas, hodita na izlete, uživata. Oba pravita, da sta si našla sanjskega partnerja. Na stara leta so prioritete čisto drugačne za zaljubiti se. Njena otroka sta res vesela za mamo, saj to razbremeni njiju. Lansko poletje sta bila celo pri nas na vikendu v hribih. Sta delala take ture, ki jih še kakšen bistveno mlajši ne. Kaj ne bi bilo škoda, če bi bila v domu zaprta? Po moje sta si oba podaljšala življenje. S premoženjem se noben ne ukvarja. To je zadnje kar šteje.

Kaj ni super, da se zgodi ljubezen na stara leta? Moja mama ima že nekaj let partnerja, sicer nista v domu, štejeta pa ista leta kot vaša mama. sama sebi sta precej dovolj. Vidimo se, ko onadva tako želita ali pa gremo skupaj za kakšen vikend skupaj na oddih. Smo se pa z mamo pogovorili takoj na začetku njene veze o skrbeh kar se premoženja tiče in je mama lepo napisala oporoko, o vsem je bil seznanjen tudi njen partner. Se je strinjal in tudi on naredil enako, v oporoki vse zapisal na sina, ki živio v Mehiki. Volk sit, koza cela. Vsi se imamo fajn!

lepo vas prosim, kakšna zaljubljenost. Na stara leta gre za druženje in toplino, razumevanje. Mladi običajno nimamo toliko časa kot bi ga od nas pričakovali naši starostniki in potem se rodijo prijateljstva ali pripadnost. Običajno je to pri upokojencih, ko še lahko skrbijo sami zase, so mentalno in fizično ok.
Če uživa mama ji tudi vi malo zaupajte, tako kot je ona vam, ko ste bili najstnica. Je bilo takrat več možnosti, da gre kaj narobe, če je fant prespal pri vas, kot pa sedaj pri mami, če pride z prijateljem h vam prespati. Saj veste na kaj ciljam?

Hah moja soseda je delala v Švici in ima zdaj bajno penzijo. Res bajno, ima bajto tu v Sloveniji, je lepo v penziji, okoli nje pa vedno en kup mlajših moških, ki jo strežejo spredej in zadej. Je poskrbela za visoko penzijo, zdej pa uživa v lajfu z mladimi, carica

Mogoče pa gospa nima premoženja ali pa sta z hčerko to že uredili preden je šla mama v dom. Mogoče ji mora hči celo še kaj doplačevati.

Vse se začne in konča pri denarju 😉
[/quote]

Daj no mir. Pa kje je tukaj govora o denarju?

Povsod je vžen tudi denar. Že da si lahko dom privoščiš, rabiš denar, pa da imaš tudi kaj za zraven, da si lahko kupiš kako storitev, masažo, frizerja, kako obleko, udobne čevlje … če ima gospa kaj denarja, je lahko urejena, pride v dom kozmetičarka, pedikerka, frizerka, ker jo boli hrbet jo zmasirajo … Ne mi rečt, da ni tako življenje lepše …

Jaz hočem imeti vsaj 1000 evrov penzije. Zdaj si dajem še melo na stran in to je to. Je pa spet vprašanje, kdaj bom lahko šla v pokojnino, ker jo vedno menjajo. Da ne bom čakala do 80-tega leta!

Jo, ne bit tolk egoistična. Ga boste pa že vzeli kdaj. Za kaj ne? Moja mama se je poročila z drugim. Sedaj, je umrla in grem k njemu, da bompucala za njo. Ja in. Sej si že odrasla. Boš že sprejela. Včasih morajo majhni otroci sprejet očima ami mačeho. Tako je pač življenje.

je prišla v obdobje pubertete?

Kakšno pa je kaj finančno stanje vaše mame in njenega novega izbranca?

Mogoče gre iz tega naslova za kakšno korist? Iz ene ali iz druge strani. Veste, tudi starostniki niso več tisto kar so bili.


In kok je zgledu najmlajši kar si ga vidla pri njej star? Pa a so vsaj fletni? A ima okus?

Podeduje tudi po njem, če se poročita. Ne glede, če ima že sestavljeno oporoko, od prej, ko je še ni poznal. Oporoko lahko izpodbija ali da jo izniči, samo so to dolgotrajni pravdni procesi, da pride na koncu do medsebojnega sporazuma med njegovimi dediči(hčere, sinovi, vnuki…). Takšnih zadev je precej odprtih na sodiščih…

Podeduje tudi po njem, če se poročita. Ne glede, če ima že sestavljeno oporoko, od prej, ko je še ni poznal. Oporoko lahko izpodbija ali da jo izniči, samo so to dolgotrajni pravdni procesi, da pride na koncu do medsebojnega sporazuma med njegovimi dediči(hčere, sinovi, vnuki…). Takšnih zadev je precej odprtih na sodiščih…
[/quote]
Deduje se skupno premoženje.
Ne verjamem, da nameravata pri teh letih zgraditi kakšno hišo in kupiti mečko ali bemflna.
Lahko bi v skrajnem primeru kdo od njiju uveljavljal skrb za drugega, če bi bil nepokreten, a je to glede na leta in moč težko verjetno.

Raje vudite, vsaj vecina, da starsi na stara leta zivotarijo in umirajo na obroke zaprti v neki sobi, sami, brez stika s soljudmi, vi jih itak ne obiskujete niti v casu nekorone.
Samo,da ostane vse za vas, jastrebi , pokradli bi jim vse, za kar niste sami niti s prstom nikdar mignili, a vam sedaj “pripada”…..zakaj ze?
Voluharji pozresni, a ne bojte se, karma vas dohiti.

New Report

Close