Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kakšni ste to starši brez empatije, da ne privoščite vsakemu otroku svoje sobe?

Kakšni ste to starši brez empatije, da ne privoščite vsakemu otroku svoje sobe?

Po dva ali tri otroke stlačite v eno sobo, ker ste preveč škrti, da bi kupili večje stanovanje. Otroci leta trpijo v takih razmerah, v katerih se niti naspati ne morejo, ker je celo noč kričanje, stokanje, ropotanje in prepir. Da ne govorim o družinah, ki se stiskajo v garsonjerah. Lastnim otrokom ne privoščite zasebnosti! Še ošabni ste in nesramni, da do njihovega osemnajstega leta bo pač tako, potem pa naj se sami znajdejo, če jim kaj ne paše. In noben izgovor ni, da ni dovolj denarja za ustrezne bivanjske razmere. Na to BI BILO TREBA prej mislit! TREBA SE JE izobraževati v pravih vedah, TREBA SE JE zaposliti v pravih panogah, TREBA JE iskati vsako priložnost za dober zaslužek, ustvariti najprej finančno in materialno osnovo, potem pa družino!
Ampak vam je za lastne otroke malo mar, na stara leta boste pa pričakovali hvaležnost. Da poskrbijo za vas, kot ste vi za njih. Če bo tako, kot ste vi za njih, potem boste šli v najboljšem primeru v dom starostnikov v triposteljno sobo. Če je bil to dovolj dober standard za njihovo mladost, bo tudi za vašo starost. Kako ste že rekli: “Ko bodo polnoletni, si naj sami boljše pogoje zagotovijo.” No, vi ste že polnoletni. Delajte že danes na boljših pogojih zase na starost.

😬😂
Dobra, dobra…
Prej je bilo: najprej stalca pol pa kravca…
Zdej je pa itak vse preobrnjeno na glavo… Tako da je sedaj najprej kravca pol pa štalca

Mi vam Istinu šaljemo, ali većini vam je Istina odvratna.

Jaz sem kot otrok živel v veliki hiši, vendar sva s bratom do 15. leta raje spala skupaj v eni sobi. ne spomnim se, da bi zaradi tega kakorkoli trpel -imam dobro službo, veliko premoženja in zdrav odnos s ženo in ljudmi okrog mene 🙂

Moji otroci tudi spijo skupaj, čeprav bi lahko imeli svojo sobo. nekateri imate očitno precej večje težave, kot pa pomanjkanje otroške sobe…

Ne bluziiii… moja dva imata vsak svojo sobo in ugani kaj: oba ves čas tiščita eden pri drugemu, ponoči pa spim jaz pri ta mlajšem v sobi, ker ga je strah. Teh težav prej nismo imeli, ko smo bili vsi v 1 sobi. Pa še nekaj. Oba sta večkrat izrazila željo v enih debatah, da bi si želela, da živijo še vsi stari starši z nami, pa še strica in sestrični. Toliko o željah otrok.


najbolj noro je to da morajo 10 letniki spati v sobi z dojenčki.plače imajo pa 1000,1500


najbolj noro je to da morajo 10 letniki spati v sobi z dojenčki.plače imajo pa 1000,1500
[/quote]

To niti ni slaba plača za 10 letnike…. je pa zanič plača za odrasle.

Jaz sem kot otrok živel v veliki hiši, vendar sva s bratom do 15. leta raje spala skupaj v eni sobi. ne spomnim se, da bi zaradi tega kakorkoli trpel -imam dobro službo, veliko premoženja in zdrav odnos s ženo in ljudmi okrog mene 🙂

Moji otroci tudi spijo skupaj, čeprav bi lahko imeli svojo sobo. nekateri imate očitno precej večje težave, kot pa pomanjkanje otroške sobe…
[/quote]

to ni normalno.vsak more imeti svojo sobo,svojo zasebnost.ne pa da je nekatere pri 10 celo spat in si ne upajo biti sami doma… so skupaj v sobi ja vsak na svojmu mobitelu.

V moji mladosti so mnogi odrasli v skupnih sobah!
Se celo tako je bilo, da so imeli otroci sobo, starsi pa so spali v dnevni na kavcu.
In?
Vsi zivi, zdravi in odrasli!

In glede te tvoje izobrazenosti, stara, sori, ampak tebi ocitno tvoja diploma nic ne nuca, ker ima vsako navadno kravje tele visji IQ od tebe, kljub tvoji izobrazbi!
Ce se gremo zdaj vsi izobrazit, kdo bo pometal, cistil, prodajal, strigel? Kdo bo delsl bolj preprosta in slabo okacana dela? A? 🤦‍♀️🤦‍♀️

Drugace, sem edinka s svojo sobo, moz ima brata in sta imela vsak svojo sobo, midva imava 3 otroke, vsak ima svojo sobo, a hudica, do faksa so vsi trije rinili v eno in pogosto spali skupaj!

Če bo tako, kot ste vi za njih, potem boste šli v najboljšem primeru v dom starostnikov v triposteljno sobo

Zakaj bi pa morali oni zame odločat? Jaz bom imel nepremičnino in če bom šel v dom, bom to nepremičnino prodal in si iz tega doplačeval enoposteljno sobo. Kaj imajo moji otroci s tem? Drugače pa ja, vsi moji štirje so imeli svojo sobo. Je pa res, da so jo koristili šele od 12 let dalje, prej so želeli biti skupaj v sobi. Otroci iz iste družine so nekaj drugega kot starostniki, ki se ne poznajo med seboj in imajo vsak svoje probleme. Saj to ti je najbrž jasno, ali ne?

Kva zdej tole, skoz poslušamo, da naj se zgledujemo po migrantih ki preživijo cele družine z drobizem in spijo vsi v enem prostoru. Kje pa oni sanjajo vsak svojo sobo… A zdej vam pa taki zgledi ne dišijo več?

to ni normalno.vsak more imeti svojo sobo,svojo zasebnost.ne pa da je nekatere pri 10 celo spat in si ne upajo biti sami doma… so skupaj v sobi ja vsak na svojmu mobitelu.
[/quote]

Seveda so sami doma, tudi del svojega časa preživljajo ločeno. Pač lažje spijo, če so skupaj. V tem času, tudi sam raje počnem kaj drugega s ženo, kakor da bi se ukvarja s nevrotičnimi napadi…

Očitno nekateri raje to počnete. Vsakemu svoje 🙂

Moji otroci nimajo(in tudi še kar nekaj časa ne bodo imeli) mobilnih telefonov. Jim dovolj zaupamo in ne sledimo vsakemu njihovemu gibu.

Provociraš glede na temo o starostnikih, ki si želijo enoposteljno sobo, ne? No, kot vidiš, imajo otroci svoje sobe. Tudi moji trije. Vsak svojo, pa so kot pravijo zgoraj, vedno radi tičali skupaj, do najstništva.

in kot je že nekdo omenil. Ne moreš primerjati otrok iz iste družine, ki kar hlepijo po tem, da je čim več ljudi na kupu, ko gredo spat (ko so majhni) in med starostniki, ki hočejo svoj mir. kakšna primerjava je to??? Že otroci, ko so stari tam 16, 17 + let hočejo imeti svojo zasebnost in svojo sobo, pa gre za brate in sestre. Kaj šele en bolan starostnik, ki pride v dom, v katerega noče iti in ga ruknejo v sobo s še 3 drugimi, vsak s svojimi problemi in je ves čas z njimi, dan in noč. Daj no, a je tako težko razumet? Nekateri si s penzijo ne morejo privoščiti svoje sobe, bi si jo pa lahko, če bi oddajali ali prodali svojo nepremičnino, ne? Eni so pa morda res radi v skupni sobi. Ampak verjemi, da so v manjšini.

Pa ne vem, kaj si se toliko vpičila v to temo. Imaš starša v štiriposteljni sobi pa te daje občutek krivde, ker nočeš doplačevati, prodaja njegove nepremičnine pa ti tudi ne diši?

Če bo tako, kot ste vi za njih, potem boste šli v najboljšem primeru v dom starostnikov v triposteljno sobo

Zakaj bi pa morali oni zame odločat? Jaz bom imel nepremičnino in če bom šel v dom, bom to nepremičnino prodal in si iz tega doplačeval enoposteljno sobo. Kaj imajo moji otroci s tem? Drugače pa ja, vsi moji štirje so imeli svojo sobo. Je pa res, da so jo koristili šele od 12 let dalje, prej so želeli biti skupaj v sobi. Otroci iz iste družine so nekaj drugega kot starostniki, ki se ne poznajo med seboj in imajo vsak svoje probleme. Saj to ti je najbrž jasno, ali ne?
[/quote]

Se ne strinjam, tudi starostniki v domu lahko prvih 12 let stanujejo skupaj v sobah, potem, ko bodo starejši, naj dobijo vsak svojo. Najhitreje se bodo pa itak spoznali, če bodo živeli skupaj. Še velika prijateljstva se lahko tako razvijejo.

Kaj pa, ce nimam dveh sorojencev, da si delimo triposteljno sobo v domu upokojencev?

Neumnost na kubik! Ali je tole provokacija, ali pa piše umsko ornk prtisjena oseba. Govno

Ka te kurac briga kje je kdo, pa kaj ma kdo. Vsak živi po svoje. Če so vsi v eni lukni so pač v eni lukni. Ti maš raj, da je vsak v svoji sobi pa na svojem telefonu…

Kaj pa, ce nimam dveh sorojencev, da si delimo triposteljno sobo v domu upokojencev?
[/quote]

Hahahha, dobra, LOL.:)))

Sam res, se je za vprašat. S sorojenci si komot delim sobo v domu upokojencev.:))

Tole, da otroci radi tiščijo skupaj in da zato ne rabijo svojih sob, je samo izgovor sebičnih staršev, ki raje zapravljate za nove, drage avtomobile, kozmetiko, bahaške bicikle, drage cunje, kot da bi otrokom privoščili malo več prostora. Zdaj, ko je prišla corona in šolanje ter služba na daljavo, pa vsi živčni, ker morate biti stalno v istem prostoru. Verjetno vas zato skrbi, kako boste na stara leta s “tujci” v isti sobi, če še doma s svojimi ne zmorete biti v enem prostoru.

Tole, da otroci radi tiščijo skupaj in da zato ne rabijo svojih sob, je samo izgovor sebičnih staršev, ki raje zapravljate za nove, drage avtomobile, kozmetiko, bahaške bicikle, drage cunje, kot da bi otrokom privoščili malo več prostora. Zdaj, ko je prišla corona in šolanje ter služba na daljavo, pa vsi živčni, ker morate biti stalno v istem prostoru. Verjetno vas zato skrbi, kako boste na stara leta s “tujci” v isti sobi, če še doma s svojimi ne zmorete biti v enem prostoru.
[/quote]

Težave z razumevanjem? Preveč zabita? Sobe so imeli, opremljene in urejene. Samo raje so spali v eni sobi. Bo zdaj šlo? In ja, rabim na trenutke svoj mir že zdaj, kaj šele, ko bom stara. Biti s tujci v eni sobi in biti z družino v eni sobi = ista zadeva?? Ti pa očitno že zdaj rabiš apaurine, tako da s tabo ne bo problem v večposteljni sobi, itak boš več čas pod sedativi.

Težave z razumevanjem? Preveč zabita? Sobe so imeli, opremljene in urejene. Samo raje so spali v eni sobi. Bo zdaj šlo? In ja, rabim na trenutke svoj mir že zdaj, kaj šele, ko bom stara. Biti s tujci v eni sobi in biti z družino v eni sobi = ista zadeva?? Ti pa očitno že zdaj rabiš apaurine, tako da s tabo ne bo problem v večposteljni sobi, itak boš več čas pod sedativi.
[/quote]

Vsak je imel svojo opremljeno sobo, spali pa vsi v eni? Kako, na tleh, ali so postelje s sabo prinesli v en prostor?

Tole, da otroci radi tiščijo skupaj in da zato ne rabijo svojih sob, je samo izgovor sebičnih staršev, ki raje zapravljate za nove, drage avtomobile, kozmetiko, bahaške bicikle, drage cunje, kot da bi otrokom privoščili malo več prostora. Zdaj, ko je prišla corona in šolanje ter služba na daljavo, pa vsi živčni, ker morate biti stalno v istem prostoru. Verjetno vas zato skrbi, kako boste na stara leta s “tujci” v isti sobi, če še doma s svojimi ne zmorete biti v enem prostoru.
[/quote]

Saj ti težiš, da s svojimi ne moreš, mi smo s svojimi komot, nas dejansko ne moti, če smo cel dan skupaj v enem prostoru.
V zadnjem letu smo bili skoraj 3 mesece skupaj 24/7, pa nam ni bili nič hudega.

Saj ti težiš, da s svojimi ne moreš, mi smo s svojimi komot, nas dejansko ne moti, če smo cel dan skupaj v enem prostoru.
V zadnjem letu smo bili skoraj 3 mesece skupaj 24/7, pa nam ni bili nič hudega.
[/quote]

Aha, predvidevam, da boste tudi še čez trideset let imeli enako idilo v mama hotelu.

Vsak je imel svojo opremljeno sobo, spali pa vsi v eni? Kako, na tleh, ali so postelje s sabo prinesli v en prostor?
[/quote]

Na tleh, ja, en star kovter na tla, čez rjuho in spanje.:)) Tamali je pa itak spal v postelji s starejšim. To za male mulčke ni problem, problem nastane kasneje, ko odrastejo oz. ko ostarimo in nam ni več do takšnih pustolovščin.

Aha, predvidevam, da boste tudi še čez trideset let imeli enako idilo v mama hotelu.
[/quote]

Kaj bo čez 30 let, ne vem, a če mi bo en kuhal, drugi čistil, tako kot so zdaj spomladi in jeseni, se ne bi branila 😁

Vsak je imel svojo opremljeno sobo, spali pa vsi v eni? Kako, na tleh, ali so postelje s sabo prinesli v en prostor?
[/quote]

Moji trije imajo vsi malo visjo in vecjo posteljo, pod katero je se ena izvlecna postelja, pa so se stisnili vsi trije na dveh brez tezav.
Ce ti svojih ne maras, ni receno, da se drugi tudi ne marajo, eni so prav radi skupaj.

New Report

Close