Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Otrokom sva zmanjšala žepnino. Korona ukrep

Otrokom sva zmanjšala žepnino. Korona ukrep

Z možem sva dajala otroku žepnino.
Šoloobvezna je dobila 50 eur na mesec, srednješolec 80 eur. To je bil njun denar s katerim sta razpolagala.
Zdaj šole ni in smo z januarjem zmanjšali za polovico. In kaj smo naredili? En kup slabe volje.

Kako imate vi urejeno z žepnino?

Mi smo jim pustili, naj šparata, imata pa nekajkrat večjo.

Našo živi bodoči zet:)

nova
Uredništvo priporoča

Ce ste jima ukinili zepnino samo zato, ker fizicno ne hodita v solo, je to neumnost!
Saj se solata, od doma pac.

Ce pa je kateri od vaju ostal brez sluzbe, ce so se dohodki drasticno spremenili, potem se je o tem treba pogovarjati tudi doma v druzini, otrokom se takih stvari ne skriva, pac, ce so se vajini dohodki prepolovili, se tudi njima zepnina, ce je kriza, se zepnina ukine in otroci to razumejo.

Osnovnošolka 10 eur (prva triada), srednješolec 20 eur mesečno. Več ne rabita, sta doma, ostalo je vse plačano. Čemu potrebuje 80 in več eurov?

čist preveč denarja.
ne se čuditi če potem ne bosta znala z denarjem.
50 oz 80 je totalno preveč.

Kaj pa korona dodatek?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

S tem se ga smrkavec še fajn napit ne more.

S tem se ga smrkavec še fajn napit ne more.
[/quote]
smrkavec se nima kaj nalivati z alkoholom

je malo odvisno tudi od tega, čemu je bila žepnina namenjena. če sta iz tega kupovala mesečne, malico itd. (čeprav jaz temu potem ne bi rekla žepnina kot taka), potem se lahko zmanjša, recimo. če je bila izključno njun denar “za luksuz”, potem odvisno od razloga za zmanjšanje. v vsakem primeru bi bilo pa prav, da se o tem pogovorite.

Se mi zdi kar dosti, našim srednješolcem damo 30 EUR, pa pridno varčujeta.

Kako imate vi urejeno z žepnino?

Naši so še majhni. Najstarejši koraka v sedmo leto in o kakšni striktni žepnini še ni bilo govora. Ima svoje obveznosti, kot je pobrisat prah, pospravit štumfe, gate…
Ja, recimo da ima obveznosti na dan kar za dobro uro. Ve se kaj je njegovo delo. Potem pa ga vprašam če bi recimo namesto mene kaj naredil, ker se meni ne da in potem on običajno pristane. Recimo ne vem, mu rečem, če bi šel moje čevlje spucat. In mu dam 5 eur. To ve točno, da je dobil ker je delal nekaj kar ni njegovo delo. In ja, tut moja ga včasih kaj prosi, da naredi, pa si nabere on za ene 50 eur včasih na messec. In potem to tako z veseljem zapravi za kakšno neumnost. Ker ve da to je pa njegov denar, da to pa noben ne bo rekel, da si on ne sme enega avtočka z risanke kupit. ;))
Ne, kar tako pa ne dajeva nič. Sva imela eno obdobje se mi zdi ja ko sva mu dajala v šparovc vsak mesec, pa na knjižco pa vse sorte sva probavala. Zdaj pa nič. Ata Vagabund da samo če mali kaj koristnega naredi, sicer pa nič!

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

žepnino bodo vsi dobili ko bodo šli v srednjo šolo, prej pa sigurno ne, zakaj osnovnošolec rabi žepnino, hrano in vse dobi doma, ok ne rečem mogoče 8 in 9 razred

Tudi pri nas tako.

Našemu 18-letniku (4.letnik) nismo nič spremenili. Dobi 300 eur, s katerimi si plača najemnino v Lj in hrano. Poleg tega mu kupiva stvari, ki jih nujno potrebuje za šolo (skicirke, barve …) in plačujeva mobitel.
Mlajša bo žepnino začela dobivati septembra, ko bo šla v SŠ.

Pri nas ima srednješolec 50, študentka 75. Zraven v normalnih časih še 60 za malico, zdaj pač ne, saj jesta doma. Ker imava z možem enake dohodke kot prej, žepnine nisva nižala. Ko ne bo šlo, pač ne bo šlo. Večino sicer prihranita (sploh sedaj, ko ni potovanj, koncertov, izletov…), kaj pa vseeno porabita (celo v teh časih – naročila malenkosti preko neta).

Sama sem študentka in odkar sem v srednji soli sem imela stipendijo 60€. Cisto dovolj za hrano- sem jedla celo srednjo solo kot tudi faks zunaj v lokalih oz pekarnah..nikoli ni zmanjkalo, sem pa vcasih prepracunala koliko se imam. Otroku ne sme biti samoumevno da ima stipnedije nevem koliko…toliko kot rabi. Ce je v soli kot urejeno prehrano, potem samo 15-20€ Za malenkosti. Na faksu pa ze tudi uposteva ce otrok dela ali ne..

Sedaj med korono mi starsi ne dajejo manj ceprav bi lahko. Kje hudica pa naj otrok porabi denar? Ce ze bi zmanjsala na 20€ da si morda kdaj naroci kaksno pico ali kaj sicer pa ne rabi denarja..bo ga sigurno dobil ko bodo sole odprte

Naši dve sta ostali na 50 eur. Ker ni nobenih izhodov sta prišparali oktober(tu sta bili bolni), november, december, januar.
Čisto vse sta pognali v spletno nakupovanje.
In sem zadovoljna. Zakaj, ker prej je bila žepnina za kavico, priboljšek pri malici,kak žur, kino. Mesečna vozovnica, plačilo malice,oblačila pa moj strošek. Zdaj sta na spletu se komplet sami oblekli in obuli, kar pomeni, da sem jaz prihranila (že neke superge so bile 80eur). Ena je nekaj dala na stran, zdaj gre še delat ker bo vložila v nov telefon (se ne strinjam, ampak delala bo sama in naj sama porabi, sem pa jo opozorila, da naj vkalkulira morje s kolegi,ki ga jaz ne mislim krit. Na njej je telefon ali morje, ali oboje).

Kaj naj rečem, blagor vsem vašim otrokom… Jaz ne kot osnovnošolka, ne srednješolka ne študentka nisem od svojih staršev dobila niti centa žepnine.. Kvečjemu sem še tisto, kar sem jaz zaslužila preko servisa, morala dat njima… Da o nadaljevanju sploh ne govorim… 50 oziroma 80 eur je za otroka, ki sploh ne ve, kaj pomeni služiti denar, skorajda preveč.. Razen če ga dajete na varčevalni račun.. Če pa ste imeli pogovor z njima, ko ste začeli z žepnino, pa jima sedaj pojasnite še zakaj ste dali manj… In če ne po pogovoru razlogov še vedno ne razumeta, potem verjemite, tudi z denarjem nikoli ne bosta znala..

Jaz nikoli nisem imela nc zepnine, starsa sta mi placevala malico ter karto za avtobus ter ko se potrebovala kaj za solo sem to dobila. Vse kar sem dobila od starsev je bil denar za rojstni dan, ki pa sem ga v veliki vecini spravljala. Edina zepnina k sem jo imela je bilo vsake toliko casa 10 ali pa 20€ od babice. Starsi so mi vcasih ce sem sla zvecer ven oz poleti na morje za kaksen dan dali ene 20-30€. Mesecno pa nisem nc dobivala. Kot studentka sem pa potem dobila drzavno stipendijo ki je znasala 100€, vecina je sla za prehrano v LJ, starsa sta mi pa se vedno placevala avtobusno karto 🙂
Je pa res da mi je mami do 18ga leta placevala oblacila tako da nisem imela potrebe po zepnini, odkar imam stipendijo si vse placujem sama 🙂

Ko sem bila v osnovni soli, so mi starsi za zepnino dali vsak mesec 1€, kar je bilo cisto dovolj, da sem si pozimi kupila rokavice, da me ni zeblo.

New Report

Close