Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Venska tromboza – kako izgleda bolecina?

Venska tromboza – kako izgleda bolecina?

Mi lahko kdo pove kako izgleda bolečina ob venski trombozi?

Ze 3 dni me boli malo nad gleznjem. Ne ves cas, ko stojim je bolečina mocnejša.

Mož me je prestrasil s to trombozo in mi kar ne gre iz glave.

Menda zelo boli, (nevzdržno) tudi v mirovanju, ko ne stojiš. Vprasaj po mailu se svojega zdravnika.

Ne boj se, pri trombozi bi te bolelo ves čas in bolečine so res hude, noga je otečena in vroča. Koža pordi. Boli ves čas, močno.

nova
Uredništvo priporoča

Ne boj se, pri trombozi bi te bolelo ves čas in bolečine so res hude, noga je otečena in vroča. Koža pordi. Boli ves čas, močno.
[/quote]

Ne nujno. Mene je sicer bolelo, najbolj ko sem stala, a nikakor ne tako hudo. Sem lahko kolikor toliko hodila, tudi zvečer brez težav zaspala. Na tableto proti bolečinam nisem niti pomislila, pa imam zelo nizek prag bolečine. Noga ni bila ne pordela ali modrikasta, niti otečena, nič. V bistvu sem jo šla pokazat zdravniku zgolj zaradi narave mojega dela, ker sem stalno na nogah in v tekanju sem in tja in bi zaradi bolečine težko delala. Sumila sem kak nateg mišice ali kaj podobnega, saj sem dva dni pred tem športala. In dobro da sem šla. Tudi zdravnik ni opazil tipičnih znakov tromboze, a so za vsak slučaj naredili ultrazvok noge in evo, precej velik strdek. Tromboza.

Lej avtorica, čez gvišno ga ni. Zato pa so tam. Pojdi nogo pokazat in bolje, da ti rečejo, da ni nič, kot da se zgodi kaj hudega.

Ne nujno. Mene je sicer bolelo, najbolj ko sem stala, a nikakor ne tako hudo. Sem lahko kolikor toliko hodila, tudi zvečer brez težav zaspala. Na tableto proti bolečinam nisem niti pomislila, pa imam zelo nizek prag bolečine. Noga ni bila ne pordela ali modrikasta, niti otečena, nič. V bistvu sem jo šla pokazat zdravniku zgolj zaradi narave mojega dela, ker sem stalno na nogah in v tekanju sem in tja in bi zaradi bolečine težko delala. Sumila sem kak nateg mišice ali kaj podobnega, saj sem dva dni pred tem športala. In dobro da sem šla. Tudi zdravnik ni opazil tipičnih znakov tromboze, a so za vsak slučaj naredili ultrazvok noge in evo, precej velik strdek. Tromboza.

Lej avtorica, čez gvišno ga ni. Zato pa so tam. Pojdi nogo pokazat in bolje, da ti rečejo, da ni nič, kot da se zgodi kaj hudega.
[/quote]

In, kaj je bilo potem, ko je zdravnik ugotovil ta precej velik strdek? Lahko napišeš, kako se je zgodba odvijala naprej?

In, kaj je bilo potem, ko je zdravnik ugotovil ta precej velik strdek? Lahko napišeš, kako se je zgodba odvijala naprej?
[/quote]

Takoj je odredil mirovanje. Pripeljali so voziček in nisem smela več hoditi. Na nogo so mi dali kompresijsko nogavico in dobila sem Fragmin proti strjevanju krvi. Lahko sem odšla domov (tudi ven do avta so me peljali z vozičkom), voziti nisem smela, je vozil moj mož. A doma sem morala strogo ležati oziroma mirovati z nogami dvignjenimi v vodoraven položaj celih 24 ur. Tudi jesti so mi morali prinesti v posteljo. Lahko sem šla samo na wc. Tudi po 24 urah sem morala čim več mirovati z dvignjeno nogo, med ležanjem sem nogavico lahko snela, a sem jo morala obuti med ležanjem, preden sem vstala. Tudi pod tuš sem morala z njo. 2x na dan pa injekcijo Fragmina in tableto Aspirina. Po enem tednu sem se lahko počasi začela premikati. Najprej le po hiši, počasi lahko tudi na sprehod. Po 3 mesecih, ko sledi o strdku ni bilo več, sem morala začeti z rednimi sprehodi in gibanjem. Odsvetovano mi je bilo dolgotrajno sedenje, stanje na mestu, ko sem sedela, sem morala vsaj “obolelo” nogo dvigniti v vodoraven položaj. Nogavico sem nosila 6 mesecev, prav toliko časa sem jemala tudi Fragmin in Aspirin. Sedaj dve leti po tem je vse ok, upam, da tako ostane. Zame od takrat odpade vsakršna hormonska kontracepcija, kajenje (sicer ne kadim), ob vsakem zdravniškem pregledu, posegu, morebitno nosečnostjo itd. pa te dobro spremljajo, da se slučajno ne ponovi ali da vsaj takoj ukrepajo.

New Report

Close