Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pnevmokok?

Pnevmokok?

Pozdravljeni, danes je bila je imela naša punca redno cepljenje, nakar je pediatrinja vprašala saj za pnevmokok tudi in rotavirus pa sva z možem odkimala da zaenkrat ne, da bo to dovolj.
Na vsak način naju je hotela prepričat da jo cepiva še za to dvoje, da je fajn, da je zdravo, da ne bo nič bolana..itd..
Rada bi vprašala tisti,ki ste se odločili še za druga cepiva, recimo tale pnevmokok ali je dejansko pomagalo vašim otrokom, so bili bolj ali manj bolani.
Toliko cepiv, da se ne znava odločit katerega, najraje pa bi ostala na osnovnem cepljenju.
Hvala.

Mi smo cepili zaradi ponavljajočih vnetij ušes. Ni pomagalo žal nič.

MI smo imeli non-stop vnetje ušes. Ves čas iz vrtca, non-stop antibiotiki, pri polnih 4 letih cepili. Po cepljenju kmalu zaporedoma še 2 x vnetje ušes, sem mislila, da nič ne pomaga. Ampak potem niti enkrat več…

nova
Uredništvo priporoča

Morda off topic, ali se je kdo cepil v poznih letih? To cepljenje dejansko odpravi nevarnost pljučnice, sepse itd? Koliko časa traja učinek cepljenja?


Mi smo cepili pri letu in pol, pa so se vnetja kljub temu ponavljala do nekje četrtega ali petega leta. Na ORL so mi pojasnili, da otroci to prerastejo. Ne vem pa, kako bi bilo, če ne bi cepili.


Za pljučnice ipd imate tudi oralno cepivo Bronchomunal, na belo recept. Drži cca eno sezono, stane pa okoli 20 eur.

Midva sva tudi cepila obadva za pnevmokok. Odločila pa sva se zaradi tega ker naj bi bil pnevmokok zelo odporen na antibiotike. Starejši je sedaj star 4 leta in ni imel niti enkrat vnetje ušes, tamlajsi pa skor 2 leti in tudi nikoli. Sicer pa pnevmokok ne povzroča samo vnetje ušes, so tudi druge zadeve, npr. Pljučnice, itd.

Pljučnice nimam nikoli več. Cepiš se na 5let. Pneumovax23.
Zelo priporočam cepljejnje proti herpes zoster, če si v zrelih letih. Ker ko tega hudiča dobiš, ti uniči življenje. Cena je 160€. Za vse aparatke, žavbe, terapije…sem že dala veliko več kot samo 160€.

New Report

Close