Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek čaki čaki torej če ne dovolim testiranja

čaki čaki torej če ne dovolim testiranja

potem me delodajalec ne more spustit na delovno mesto…in lepo čičam doma in velečem plačo. Usrane riti pa naj briše kdo drug.
Javni sektor je javni sektor.
Če bo šlo pri učiteljih skoz potem ne vem zakaj ne bi šlo v zdravstvu.
To pa sploh ni tako slabo.
Hvala učitelji!

Približno tako je razumeti.
Moje mnenje:
Testiranje je priporočljivo. Zavrnitev testiranja ne sme biti razlog prekinitve delovnega razmerja. Razen če je to že navedeno v sami pogodbi o zaposlitvi. Da pa je taka pogodba veljavna pa mora imeti osnovo na katero se nanaša in same temelje za to tudi v zakonu o delovnih razmerjih. tega pa ni.
Lahko dopušča,da delate lahko ne. Če vam ne dopušča, da delate s tem krši zakon o delovnih razmerjih in je že tu v prekršku, saj krši temelje, uredbe itd., ki so v pogodbi o zaposlitvi. Tudi tožite ga lahko, da ne izpolnjuje pogodbenih obveznosti.

Dopolnilo za zgoraj:

In ne, ne sme kdo drug brisati riti razen, če je bil že prej zaposlen in najet za tovrstno delo.
Delodajalec nima pravice, da vam ne dopušča izvajati nalog iz pogodbenega razmerja in da bi te naloge in vaše delo prepuščal drugemu. Ponovno krši zakone.

Če vas odpusti iz razloga, da tega dela nima več za katerega ste bili najeti in najame nekoga drugega, ponovno krši zakon.

Vse moje mnenje in nisem pravnik. Tako razumem tisto, kar sem prebral in vem. Ter tudi tako tolmačim.

New Report

Close