Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Debela tašča mi pridiga o tem, da sem presuha

Debela tašča mi pridiga o tem, da sem presuha

Saj ne vem, ali naj se jočem ali smejem. Tašča, ki ima preko 80 kg, pri višini 165 cm, meni pridiga o normalni TT. Jaz sem visoka ravno toliko in imam 55 kg. Priznam, da kakšen kg ali dva več ne bi bil odveč. Že od nekdaj sem bolj vitka in sem navajena, da mi kdo reče, da naj več jem in podobne fore. To me ne gane. Taščine pridige pa so postale neznosne. Kadar pridemo na obisk, se vedno vtakne v mojo kilažo. Nekaj časa nazaj sem ji zabrusila, da naj raje poskrbi za svoj prekomeren višek kilogramov, namesto da se z mano ukvarja. Izgovarjala se je na leta in trdila, da je bila ona pri mojih letih ‘ornk’ baba, ne pa vsa posušena, brez oblin. Da, zabila me je. Še zdaj sem jezna nanjo. Sem nato želela še svojo mamo omeniti, ki je pri skoraj istih letih kot tašča in ma popolnoma normalno, zavidanja vredno postavo za njena leta. Ampak nato bi verjetno žalila še mamo. Mož pa tiho kot miš, češ da se mu ne da ukvarjati z ‘babjimi čveki’. Ampak to zame ni babji čvek, temveč žaljenje. To je že zdavnaj preseglo vse meje dobrega okusa.

Rešitev je, da se malo zredim in tašči zaprem gobec. Sliši se zelo enostavno, ampak ni, ker se zelo težko zredim. Če pa že uspem pridobiti kakšen kg, ga pa slej ko prej izgubim. Že en stresen dan v službi, ko sem živčna in brez apetita, terja svoj davek. Ne bom pa zdaj zaradi tašče postala obsedena s tem, da se zredim in da bom vsak dan na tehtnici. No way. Druga rešitev, ki sem jo že začela, je, da ne hodim več na obisk k njej. Volk sit, koza cela.

Se pa sprašujem, kaj je tem ljudem, ki imajo isto mnenje kot tašča, da drugim pridigajo o TT, če imajo sami preveč kg?? In takih ni malo …

 

Pomanjkanje bontona, pač. Saj ne gre samo za težo, takšni ljudje pametujejo o vsem, sami sebe pa težko vidijo v ogledalu. Kaj se boš ti zdaj redila, samo da bo ona utihnila?! Jaz bi ji kar zabrusila, da se o svoji teži nikakor ne mislim pogovarjati z njo in naj se briga zase.

Tudi sama sem debela, pa mi na misel ne pride, da bi komu sploh omenjala njihovo ali svojo težo, zakaj bi se sploh menili o tem, saj je še kakšna druga tema na tem svetu?!

Jp, samica mora bit dovolj debela, to drži, boš zasledila tudi v kaki dokumentarni oddaji o živalih.😁. Seveda pa ne predebela, kot naši mroži in svaljki. Danes sta dav ekstrema pri ženskah srednjih let ali je anoreksična, ki nostop nabija kako je predebela in mora shujšat ali pa debel svaljk ali buhtelj, sredine skoraj ni.

Ubogi moški v “šrauf štuku” med dvema besnima osama. Pa saj nimam besed. Pa sem jaz, pa je moja mami, pa je tašča, pa ….. Adijo pamet.

Nisem še tašča, ti pa lahko nekaj pritrdim..no njej.

Tudi jaz sem bila vitka. Ekstra. Nosila pri 20h otroško kofekcijo 152, ker mi je bilo vse preveliko. Pa sem rodila prvega otroka, pa drugega. Sedaj sem stara nekaj čez 40 in ja…se nabira.
Včasih sem lahko jedla karkoli in kolikor sem hotela, pa se kolaža ni spremenila, sedaj pa bi morala bit samo na solatah, da bi obdržala vitko linijo.
Še prehitro boš v njeni koži, tako da se jaz ne bi delala norca iz njene teže. So drugi načini, da jo lahko spraviš iz tira, kot recimo ja, da te je njen sin izbral zato, ker si lepa in postavna. Da si takšna ker zdravo živiš. Da si takšna, ker se ukvarjaš s športom in da je vitko lepo.
Ti pa zganjaš ipiko, da ima ženšče še večje veselje.
Samo nasmešek brez odgovora bo jo najbolj zadel.

Jaz imam na 178 cm 58 kg. Sem zelo vitka, nisem pa grozno suha, imam prsi in rit pa ozek pas. Mi ljudje rečejo da sem suha, ampak daleč od tega, da bi kake negativne opazke dobivala. Na 165 in 55 ne mores biti presuha, tako da se ne oziraj na komentarje. Povej tašči da se telesa drugih ne komentira, ker pac ni primerno, ne spuščaj se z njo v debate kaj je ok teža in kaj ni. Tasca je sebe vzela za merilo kaj je ok in nima stika z realnostjo, tu ne bos nič dosegla. Lažje je druge kritizirat kot sebe pogledat.

nekaj mora reči, saj je “tašča”, verjetno ti zavida tvojo postavo, sigurno se ne bi redila zaradi nje, halo

Kaj pa ti bluziš, kaka lepa, postavna? Če je baba rahitično truplo, kako zdravo življenje neki? Menda se pa ja vidi na daleč in prav je, da ji pove. Zakaj razavjenke danes mislite, da vam nihče ne sme ničesar rečt? Ravno zaradi tega ste postale ničvredni šusi.

Moja mat ji je tud težila in to na dnevni ravni….je 167cm in 45kg, res suha, skoraj anoreksična suha a plesala takrat balet in ni smela jest. Mat jo je dobesedno silila da žre, pol leta vsak dan, če me ni bilo doma je spustila od mize in najedala, da taka ne bo zmožna rodit zdravega vnuka. Sva se odselila k njenim in zdaj sva tuki, že dve leti. Enim starim se trga, moja mat pa prej ni bla taka, kot obsedenost z njenim zdravjem in očitno ni edina 😬


S psihološkega vidika: če komentira tvojo težo, jo moti njena.

Glej, pomembno je, da dobiš to bitko. Jaz bi na tvojem mestu rekla: “Vaši komentarji glede moje teže so zame zelo žaljivi. To je enako kot da bi vam jaz rekla, da ste zavaljena špeh bomba. Se prijetno počutite ob tej oznaki? Prosim, da se ugriznete v jezik, če vam bo še kdaj prišlo na misel, da komentirate mojo težo”
Pa še nekaj. Tvoj moški jo mora tudi okrcati. Če je pravi moški, bo že en njegov pogovor z njo deloval. Ampak tudi ti se ne pusti.
Ker kakor boš Janezka naučila, to bo znal.
V vsakem primeru je boljše za zdravje kakšen kg manj kot 20 kg več. pa da ti na misel ne pride, da bi se zato hotela zredit.


S psihološkega vidika: če komentira tvojo težo, jo moti njena.

Glej, pomembno je, da dobiš to bitko. Jaz bi na tvojem mestu rekla: “Vaši komentarji glede moje teže so zame zelo žaljivi. To je enako kot da bi vam jaz rekla, da ste zavaljena špeh bomba. Se prijetno počutite ob tej oznaki? Prosim, da se ugriznete v jezik, če vam bo še kdaj prišlo na misel, da komentirate mojo težo”
Pa še nekaj. Tvoj moški jo mora tudi okrcati. Če je pravi moški, bo že en njegov pogovor z njo deloval. Ampak tudi ti se ne pusti.
Ker kakor boš Janezka naučila, to bo znal.
V vsakem primeru je boljše za zdravje kakšen kg manj kot 20 kg več. pa da ti na misel ne pride, da bi se zato hotela zredit.
[/quote]
Vendar take kot ti lahko rešuje le psihiatrija.

Ah daj no daj, v bližini tašče si morda suha, načeloma pa se je stalno štelo višina minus 110 za nekje optimalno. Moja sestra pri 10 cm več ima toliko kil, po dveh porodih, pa bi rekla, da je vitka, nikakor pa ne, da je suha ali presuha.

Ne se rediti, zaradi zažrte mračnjakinje. Preberi si malo Ruglovo pisanje o predebelih ženskah, ki so v sebi dejansko zelo zlobne in pravzaprav hitro sesuvajo okrog sebe bolj suhe ženske. Ona tebe sesuva zato, da bo pri moških v družini uveljavljala pranje možganov, da mora ženska biti debela. To v svojih družinah počne vsaka predebela ženska. Grdo, ampak res. Vse debele ženske so egoistične zažrte in zlobne ter doma prej ali slej utišajo celo družino da mora njihovo debelost spoštovati in ceniti.

Če misiš da se lažem jo raje drugič malo sooči z dejstvom da ona napada tvojo vitkost zato, da zažrte ženske proti vitkim povzdiguje pred ostalo družino ker je sama zažrta bajsa in se čuti napadena.


S psihološkega vidika: če komentira tvojo težo, jo moti njena.

Glej, pomembno je, da dobiš to bitko. Jaz bi na tvojem mestu rekla: “Vaši komentarji glede moje teže so zame zelo žaljivi. To je enako kot da bi vam jaz rekla, da ste zavaljena špeh bomba. Se prijetno počutite ob tej oznaki? Prosim, da se ugriznete v jezik, če vam bo še kdaj prišlo na misel, da komentirate mojo težo”
Pa še nekaj. Tvoj moški jo mora tudi okrcati. Če je pravi moški, bo že en njegov pogovor z njo deloval. Ampak tudi ti se ne pusti.
Ker kakor boš Janezka naučila, to bo znal.
V vsakem primeru je boljše za zdravje kakšen kg manj kot 20 kg več. pa da ti na misel ne pride, da bi se zato hotela zredit.
[/quote]

Svoje bitke bijem sama in svoje odnose si ustvarjam sama!
Da bi cakala na moza, da ustvari moje odnose s svojim sorodstvom, mi ne pade na pamet!
Saj nisem otrok!

Ne vem, kaj zebske pricakujete od svojih moz in partnerjev, ampak vas odnos z njihovim sorodstvom ni v njegovi domebi, njegovo je le to, da vas spostuje in to pokaze vsem, kaksne odnose boste pa ustvarile s tasco in scakinjo, je na vas samih!

Moja tasca je tezka oseba, poleg tega je se njen karakter tak, da ce bi slo za nekoga drugega, mojega spostovanja ne bi imel, tako pa jo spostujem iz enega edinega razloga, ker je mati mojega moza!
Njeno mnenje je njena stvar in me sploh ne gane. Kar ona misli, da bi jaz morala in njeni razni komenrltarji, gre meni skozi eno uho noter, skozi drugo ven, se vec, v bistvu se vecina kar odbije od usesno skoljko in ne slisim!

Malo se morate v roke vzet in si ne doovlit, da vas nervirajo neke brezvezne stvari!

Imam par cm več in tako kilažo, pa mi nihče ne reče, da sem suha. Mogoče ko se kdaj kaj takega pogovarjamo, kdo reče “ja vi ta vitki”, nikoli pa ne slišim, da sem suha, predrobna, a ti sploh kaj ješ …

Pri taščah se splača dat ušesa na off. Šparej se za potem, ko ti bo hotela spitati otroke.

Če bi mene tako nekdo žalil, pač ne bi več hodila k njem. In bi tudi povedala, da se ne počutim dobrodošla taka kot sem. Pa naj potem ta dotična oseba razmisli, ali ji je do tega, da pridem ali ne in kako se bo obnašala do mene.

Imam 180 cm, 70 kg.. 94-65-95..manekensko postavo.. Pol pa tašča skoz, jooj mene je sram da si tako grdo suha.. Moj je zelo ponosen name, tudi zato ker so me večkrat na Čopovi modni skavti vabili v manekenske vode.. Imam pa 20 let in sem že 2 leti poročena..

165 cm?

No, proti Titu sta še kar visoki…on je imel komaj 159 cm. Zato je nosil ZNOTRAJ podložene čevlje, kot kakšen bosanc. Proporcionalno je imel tudi majhnega luleka, smo videli na Houston….,….

Koliko pa je njen sin nizek? A je tudi tak palček? A nosi s sabo pručko, da lahko lula v pisoar, hi, hi, hi,….

Obe mi mi ga lahko v stoje ližeti….

Vesel oče, 200 cm, 100 kg

P.S. Tvoji potomci imajo vse šanse, da bodo palčkasti debeluhi, mogoče še plešasti povrh, ajoj, kakšna nesreča….Le kdo od prednikov je kavsal kakšno južnakinjo? A je bil prisiljen v to, da so se mu rodili taki degenerirani potomci s št. čevlja 35 in 3 cm lulijem?

A imamo na Čopovi “modne skavte”?

Pa zakaj se sploh ukvarjate s takšnimi izjavami, no? Saj ne morem verjet. Jaz bi neizmerno uživala v tem, da bi ljudje komentirali, kako sem suha (ja, imam nekaj kg viška). In po mojih merilih to nikakor ni nobeno žaljenje.
Pač ji reci, da se ti zelo fajn počutiš s svojimi kilami, da je fino, ker lahko oblečeš, kar češ, še boljše pa je, da imajo v vsaki trgovini tvojo številko.
In to je to.
In ko ti bo naslednjič rekla, da si presuha, povej isto, in naslednjič spet. Kot da bi imela posneto.
Vzemi to za hec, kot del vajinega rituala, vsakič ko si pri njej na obisku. Če kdaj ne bo komentirala teže, jo v hecu spomni, da je pozabila :).
Ne se pa sekirat za to, luba duša, ali se celo poskušat zredit, no.

tvoj problem ni tašča
tvoj problem je, da si najbolj na vsem svetu želiš, da bi tašči ugajala. rabiš njeno odobravanje.

sicer bi se ji ob pripombah nasmehnila in rekla, eh ja, favšija je huda stvar….

Naslednjič, ko se bo tašča spet spravila nate , zaradi kg, se ji lepo nasmej in povej, da od njenega sina dobivaš same komplimente in hvale, glede na tvoje lepo telo. Mislim, da bo v naprej kar tiho.

[img]https://www.dnevnik.si/i/ag/2012/03/27/1042519537_3.jpg[/img]

Ti si pa še malo zasanjana, a ne. Preveč gledaš filme. Ne, iskanje manekenk in fotomodelov niti v Ameriki ne poteka tako, da bi punce na ulici pobirali 🙂 Še dobro, da si že poročena (če je to res), da te ne bi zvabili v kak dodgy klub in ti pobrali pasoš … bi videla manekensko kariero in skavte ja.

Grdo od tvoje tašče. Verjetno ti je potihoma fouš, ker ona ima višek kilogramov in se počuti debelo.
Odkrito, prijazno, a vendar odločno ji povej, naj te pusti pri miru. Povej ji, da ti njene opazke niso všeč. Povej ji, da bi rada pridobila kakšen kilogramov ravno tako kot ona, ki bi jih rada izgubila.
Sama tudi imam po mojih merilih kakšen kilogram preveč. Nikoli se ne spuščam in ne dajem opazk ljudem, ali so suhi ali debeli. Dejstvo je, da bi bili vsi radi lepi in ravno pravi (ne presušeni in ne predebeli).
Nekoč sem eni mladi mamici (po štirih porodih) rekla, joj uboga, kako si suha. Čez nekaj trenutkov sem se zavedla, kaj sem bleknila in bi se najrajši tekla opravičit. Potem sem se izmotala nekako tako: ampak si lepa, si kot manekenka…

New Report

Close