Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj sem mislil, ko si si jo izbral?

Kaj sem mislil, ko si si jo izbral?

Da na krakto povem svojo zgodbo. Bil sem v dolgoletni vezi in se razšel zaradi različnih želja v življenju. Spoznal sem eno punco, na pogled zelo prijetno…pristala sva skupaj po dveh zmenkih. Poročila sva se zelo hitro in tudi zanosila je takoj po poroki. Ona mi je že med nosečnostjo ni bila več všeč, pač nisva na isti valovni. Sem potrpel, tudi po rojsvtu otroka sem se res trudil in si govoril, da ni tako slabo. Bilo je slabo, zame zelo. Ko sem ji povedal, da se želim ločiti, je to zanjo bilo očitno kot strela iz jasnega. Kako naj živim z žensko, ki je nimam rad, je ne morem spoštovati, s katero se nimam kaj za pogovarjati? Jaz ne morem, enostavno ne morem.

Zdaj sem ločen, imam novo partnerko in se bojim, da se ne bi zgodba ponovila.

 

zaljubljenost traja maksimalno dve leti
po tem imaš bolj trezen pogled na partnerja
torej, če boš po dveh letih skupnega življenja še prepričan, da hočeš z njo bit, maš več šans, da bo trajalo…..

Ne ženi se več. Ti nisi “material” za neke resne zveze, sploh pa ne zakon. Preveri, zakaj imaš tak vzorec v sebi ( genetika, odnos s starši v družini v tvoji rani mladosti, ipd).

nova
Uredništvo priporoča

Kaj če bi bil nekaj časa sam, da ugotoviš kdo si ti in šele kasneje najdeš sebi podobno partnerko? Včasih so rekli: “nasprotja se privlačijo”, skozi življenje pa ugotoviš, da so podobnosti tiste, ki na dolgi rok skupaj držijo.

Jaz sem se tudi poročil, ko sem začutil, da je čas za potomce. Žensko sem si izbral izmed tistih, ki so mi bile takrat pač na voljo. Nisem želel, da bo otrok zunajzakonski, zato sem se z njo tudi poročil. Po pravici povedano, sem na poroki bil kar precej prepričan, da bo zakon le začasen. Sam pač takrat se mi je to zdelo prav, da to naredim… nismo vsi isti. Zavedal sem se, da po vsej verjetnosti ne bom z njo glih “do konca svojih dni”. Zato sem tudi svoje premoženje temu primerno zaščitil že takoj, kar se je pri ločitvi, 3 leta po poroki, pokazalo za zelo dobro in koristno dejanje, zame se razume. Scojega otroka pa obožujem, da ne bo pomote

Če imaš keš, ji narediš otroka in greš k drugi. Uživaj življenje, za otroke skrbijo ženske, ti skrbi za prazna jajca in ta minimalno preživnino.

Če bi moški čakali na to, da jim je ženska res všeč, tudi po večletni vezi, preden bi jo oplodili, bi se rodilo izredno malo otrok. To je veljalo nekoč, ko so ženske bile ženske. Takrat so ženske skrbele za otroke, za gospodinjstvo, hodile v službo in ob vsem temu še našle čas zase. Današnje ženske so drugačne. One imajo facebook, instagram.. One se rihtajo zato, da so lepe na slikah… one se ne rihtajo za to, da bi bile všeč svojim moškim. Jebiga, tako je… tako je bilo tudi pri moji. Nič hudega, kajti tudi druge so bile in so še zmeraj lepe, voljne in vlažne. Zato pa je toliko ločenk in samohranilk. Ne zavedajo se pa, da so potem res dokončni pristale v “košu za smeti”.. Pol ni več pomembno kako dobro izgleda, takšno si pol kdo samo še “sposodi”.. vzame je nihče več

Živita nekaj mesecev ali let skupaj brez otrok, da ugotovita, če je to to. To pride pri tebi edino v poštev,,,,

s samozaupanjem očitno. Kako je mogoče,da si odrasla oseba ne zaupa sama sebi toliko in lastni presoji,da zna po nekem spodletelem dogodku (ki ni tragedija, vsakemu se lahko zgodi, nihče ni popoln, vsi doživljamo padce) toliko stvar oceniti in se naučiti,da v drugo zna bolje s polnim samozaupanjem.
Ti povem moj primer – ni iz ljubezenskega življenja – je pa v odgovornosti… poštenega pogovora sam s seboj,da veš kaj si se prvič narobe odločil in naslednjič to popraviš…
V življenju na faksu sem padla samo en izpit – narejeni imam dve fakulteti. Ampak tisti izpit me je stal ponavljanja letnika…
Zgodil se je na začetku študija – krivda popolnoma moja! ko je bilo izpitno obdobje sem si rekla takole 2 si lahko pustim za to,da grem naprej, vse naredim do poletja, razen enega si pustim za jesenski rok – in tistega enega, ki ga rabim za pogoje bom pa tud po koncu poletja pred vpisom naredila…
s svojimi sposobnostmi in načinom učenja bi tudi ga zagotovo… ampak vmes se je zgodilo potovanje na meni ljubi kraj, zasanjana in zatreskana prišla nazaj in zbrati se za učenje je bila meni znanstvena fantastika – tako sem odšla na izpit, na katerega se sama vem sploh nisem pripravila, kot vem,da se drugače vsakič, ko pristopim k izpitu, ker sem sanjarila vmes o potovanju… in seveda sem ga padla… in ni bilo pogojev
potem pa je prišla lekcija kaj zdaj: obstajala je možnost evidenčnega vpisa za katerega sem morala nekaj plačati – ampak pogoj je bil – opraviti vse zaostale obveznosti do decembra in še tekoče izpite zraven… ampak šola je in mora bit – to sem prevzela nase in tudi opravila vse… ŠE KAKO JE BILO POTREBNO SAMOZAUPANJE IN TUDI ODGOVORNOST…poprej padli izpit v naslednjem roku pisala 9…
naslednje pomembno spoznanje v vseh naslednjih letnikih študijev – vse pogoje opravi do počitnic, in še poznaš se toliko da veš kdaj znaš najmanj za 6 in takrat greš na izpit – rokov ne tratiš za polovičarske pristope, ampak se prijaviš na izpit ko veš da znaš… nikoli več v življenju nisem padla enega izpita na faksu.

Če boš stalno cincal in nič naredil, ustavljaš sebe in si uničuješ življenje in tudi vezo… in jo boš ti s tem res uničil…
v mojem primeru je tudi obstajala možnost, da mi ne uspe… ampak odločitev jhe bilo treba sprejeti – ali hiočeš naprej v letnik in prevzameš tveganje in hkrati tudi odgovornost za delo; al pa greš po lažji poti cincanja – si ne upam, kaj pa če ne naredil vseh 6 izpitov sedaj v 3 mesecih, pa še denar, ki ga tako sedaj plačam izgubim… eh pa raje ne bom, bom raje eno leto stran vrgla… nope – to pri meni ne obstaja… bom naredila – verjamem,da zmorem, in se bom potrudila… in moram to narediti, brez cincanja … in sem uspela…
brez truda in samozaupanja ni nič. in tako se tudi učiš na lastnih napakah in rasteš…
zber se človek – in jasno sam pri sebi naredi kritično presojo, kaj veš da moraš popravit in takoj brez izgubljanja in cincanja v življenje s polno odgovornostjo.
ker s cincanjem in tem strahom delaš in ponavljaš dejanja s katerimi boš pa res ravno naredil to česar se bojiš – to je uničil vezo. tako,da ravno s strahom si ustvarjaš dejanja, ki se jih najbolj bojiš.
Zber se in prevzami odgovornost in polna dejanja s samozaupanjem.

To se drugač zna ponoviti tudi njej, da ji bo še kak drug naredil otroka in jo pustil… Tisti, ki dobijo žensko z otrokom od prej, so prej nagnjeni jo zapustiti, ko tisti, ki dobijo “svežo” robo

Pri meni na žalost enaka zgodba, se poročil, dokler sem bil še zaljubljen. Ko je pa zaljubljenost minila, mi ni bila sploh več prijetna, sčašoma tudi mi fizično ni več bila privlačna, pa se ni spremenila, spremenilo se je v moji glavi…. Moral sem se ločiti ker je enostavno nisem več moral niti gledati.

Vseeno pa vsega skupaj ne obžalujem ker imam z njo najlepšega otroka, zdravega, pametnega in popolnega.

Škoda, da taki nimate še maternice.

Imam tudi izkušnjo z enim takim – ko si je zavestno iskal samo inteligentno maternico po svojem okusu in izbiri.
Pa si vsaj poplačal na koncu pošteno za uporabnino? Ker to, da je dobila, kar je dobila med samim sobivanjem, nikakor ni poplačilo izrabe njene maternice 🙂

Škoda, da taki nimate še maternice.

Imam tudi izkušnjo z enim takim – ko si je zavestno iskal samo inteligentno maternico po svojem okusu in izbiri.
Pa si vsaj poplačal na koncu pošteno za uporabnino? Ker to, da je dobila, kar je dobila med samim sobivanjem, nikakor ni poplačilo izrabe njene maternice 🙂
[/quote]

Glede na tvoj ton pisanja, me ne čudi, da imaš za seboj takšno izkušnjo. Če boš še naprej rinila v razmerja, jih boš kmalu imela vsaj dve. Če bi bila inteligentna, kakor sicer trdiš, ne bi potrebovala poplačila, ker bi imela dovolj svojega premoženja. Glede na to, da pa si očitno za “poplačilo”, ki ga potrebuješ izvisela si pa sedaj zagrenjena. Raje se posveti otroku in delaj, karkoli pač delaš ter uživaj.

Od kod zenskam ideja, da jim pripada poplacilo?

Ker so vse, brez ene same izjeme, kurbe. In kurbam se fooook placa

sem moški .. ampak ti nisi normalen .. kaj sploh imate taki družino ce ne mislite skrbet za njo .. pojdi na kurbe in si sparazni jajca .. meni osebno je ena najgrših stvari to da eni pac naredis otroka in spizdiš … pove vse o tebi kaksen gnoj si.. lp

Kje si pa to pobral? Sploh včasih niso bili skupaj takšni, ki bi si bili všeč oz bi se imeli radi, ampak takšni, ki so bili pri roki, ki so se staršem zdeli primerni, itd. Tako da ne bluzi. Dandanes je zgodovinsko gledano najugodnejše obdobje za kvalitetna partnerstva. Imamo vse pogoje za to, je pa seveda potrebno tudi nekaj pameti v glavi.

Mislil si z napačno glavo. Začni mislit s pravo in pol tvojih težav bo odpadlo. Si razumsko bitje ali zgolj žival, ki je, pije in se plodi.?

Baje, da osebnostno dozorimo nekje med 27 in 35 letom in da šele takrat približno vemo kaksne so naše resnične potrebe in želje. Tako kot vi, se tudi partner lahko osebnostno spreminja. Pljuvanje po človeku, ki ravno tako dela napake kot vi, pove dosti o vas. Niste nobena perla.

To, da človek osebnostno pozno dozori, ne izključi njegove odgovornosti do soljudi.
…in po njem so pljuvali zato, ker je ravnal neodgovorno.

To, da človek osebnostno pozno dozori, ne izključi njegove odgovornosti do soljudi.
…in po njem so pljuvali zato, ker je ravnal neodgovorno.
[/quote]

Popravljam. Pljuvanje po bivšemu ali trenutnemu partnerju dosti pove o vas? Boljše?

Popravljam. Pljuvanje po bivšemu ali trenutnemu partnerju dosti pove o vas? Boljše?
[/quote]

A to, če poveš resnico, je tudi pljuvanje? Vsak je odgovoren za lastne odločitve in lastna dejanja, soočiti se mora tudi s posledicami le-teh. Če ni soočenja ni pogojev za katarzo!

Oprosti ampak a tega prej nisi razmišljal?

Ja lej no… nisi razmišljal. Čisto normalen pojav. Kriva je narava, ki nam je moškim dala premalo krvi… da bi napolnili z njo obe glavi. Je pač vsa kri stekla v spodnjo… zato sedaj boli zgornja. :-)))

Glede na tvoj ton pisanja, me ne čudi, da imaš za seboj takšno izkušnjo. Če boš še naprej rinila v razmerja, jih boš kmalu imela vsaj dve. Če bi bila inteligentna, kakor sicer trdiš, ne bi potrebovala poplačila, ker bi imela dovolj svojega premoženja. Glede na to, da pa si očitno za “poplačilo”, ki ga potrebuješ izvisela si pa sedaj zagrenjena. Raje se posveti otroku in delaj, karkoli pač delaš ter uživaj.
[/quote]

Popolnoma napačno sklepaš. Otrokom posvečeno več kot dovolj časa, so že polnoletni in preskrbljeni.
Moja maternica je bila naivna v rani mladosti, ker je bila iskreno zaljubljena in je padla na zavajanje in lepe obljube 🙂

Preskrbljena, brez skrbi. Ampak moja maternica ima tudi svojo inteligenco, žlahtnost in ceno. Pola-pola 🙂

New Report

Close