Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Učiteljica je predrzna

Učiteljica je predrzna

Se spomnite une kokoši, ki je zahtevala, da ima otrok med spraševanjem masko na obrazu? No, naša se približuje oz je tudi že prečkala za moje pojme meje dovoljenega. Povejte če se motim. Zahteva namreč, da imajo otroci v drugi triadi ves čas vklopljene kamere. Razumem za čas spraševanja in prezentacije ni pa mi dopustno, da to zahteva (po katerem pravilu/zakonu že?? in celo grozi, da bo vse, ki tega ne bodo storili izključila iz učnih ur?! Kaj takšnega pa res ne. Ali je tako omejena, prostaška, predrzna, egocentrična, da ne ve, da ne sme otroka izključevati iz pouka? Posebno na podlagi “njenega” kriterija. Izgledala je normalna.) ves čas, ker jaz želim v domu imeti zasebnost. Tudi z možem delava od doma in vsi smo za isto mizo. Ne želim razmišljati kdaj lahko grem mimo in bom v kadru. To ni normalno. Niso vsi po svojih sobah. Kaj menite vi? Izkušnje? Dobro, vem za primere kjer se starši “prijavijo” namesto otroka (ker so ga pustili spat, je pri starih starših ipd) in potem odgovarjajo po klepetu,kot da jim ne dela mikrofon ampak to so posamični primeri. Ne more zdaj zaradi tega zahtevati, da ostali v lastnem domu ne moremo biti svobodni in sproščeni ostali, ki tam sobivamo in delamo istočasno. Kako to elegantno urediti? Pravne podlage za takšno zahtevo gotovo ne more imeti niti vsem ne dela vse kot vem se niti kupit niti servisirat ne more zdaj te računalniške opreme ampak kako to dostojno narediti? Ker mi močno zmanjkuje potrpljenja :(.

Glasno bi ji prdnil v mikrofon, pač njen nivo. Klin se s klinom bije.

Verjetno zahteva kamere, ker vaši sončki delajo pizdarije med urami in jih ne more nadzirati. Če bi bila jaz ta učiteljica, bi izključila svojo kamero. Tudi ona ima pravico do zasebnosti v svojem domu in da glupi starši prek sončkov vohunite kakšno ima učiteljica doma. Že itak je razlaga pol manj kvalitetna kot v šoli, bo pa še za ene 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} slabša, ker bo učiteljica ugasnila kamero in odpredavala svoje, pa jo baš boli briga ali kdo posluša in sodeluje ali ne. Boš pa ti popoldne svojega sončka posedla pa mu odpredavala. Tudi če otrok nima svoje bi mu od marca do zdaj lahko uredila nek svoj kotiček v stanovanju, na zoomu/teamsu so pa tudi raznorazni filtri, kjer se lahko zabriše ozadje ali se da za ozadje sliko in se prek kamere vidi samo otroka. Ampak to je pa že preveč zate a ne.

nova
Uredništvo priporoča


[/quote]

Kdo te je pa pravzaprav vzgajal?

Naša ima Zoom, ne vem, kaj imate pri vas. Na Zoomu imaš lahko ozadje (background), kakšno nevpadljivo, in potem se ne vidi, kaj se dogaja v prostoru.

Ah, pretiravaš. Jaz pa ne verjamem, da trije delate za isto mizo. Sigurno imate še kako sobo ali drugo mizo. Zakaj učitelji zahtevajo, da so otroci na kamerah – ker sicer igrajo igrice, nekateri se samo v postelji prijavijo in potem naprej spijo … mi vse povesta otroka. Daleč najbolje je, da imajo kamere prižgane in potem res delajo, tudi pri nas pravita, so najboljši rezultati pri predmetih, kjer učitelj zahteva prisotnost s kamero. Ti pa nehaj, ker zagotovo niste na 15 kvadratih. Pretiravaš, da se kar kadi, skratka ena zajebana mama, ki ji gre vse na živce in je proti vsemu. ko mulc ne bo nič znal, se boš pa spet bunila.

Naj ti da pisno zahtevo za to, kar trdiš in potem jo najprej pokaži ravnatelju. Mislim, da bi moralo zadostovati.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Pošlješ mejl in jasno predstaviš argumente ter zapišeš, da tako bo. Ter ne pozabiš dat v vednost ravnateljici. Deluje, preverjeno!

Pretiravaš zeeeelo.
Sicer pa ima tako zoom kot teamsi možnost nastavitve ozadja in se vidi samo otrokova glava.
Že itak nimajo stika z očmi, da se pa še vsaj tako ne vidijo s sošolci in učiteljico, da vsaj nekako zgleda ta pouk, pa tudi ni res. Skratka, ubogi otrok, ki se mora v sebi boriti še s tem, kaj pravi mama in kako vidi sošolce in učiteljico…

Potem pa predlagajte konec zooma in teamsov, pa imejte zgolj radijski oddajnik.

Pri nas so v 1 triadi in morajo imeti skoz kamero vklopljeno, mikrofon pa takrat ko jih kaj vpraša. Ne smejo jest, pit, žvečit, zehat, hodit stran, se gugat na stolu, dopisovat med zoomom, spreminjat imena, spreminjat ozadja, to naj bi bila pravila zooma, tako naj bi bilo kot v šoli. Če koga na wc mora izrecno prosit za dovoljenje. Če vidi, da koga ni, ga da v čakalnico ali ga vrže dol, nato morajo starši napisati opravičilo, če hoče naslednjič na zoom. Včasih, ko jih učenci ful razjezijo, ko se skoz vklapljajo in izklapljajo pa dajaje neupravičene ure. Ja, kar na kratko jih imajo. Pa skoz med zoomom morajo sodelovati, ker daje – in +. Ne bi komentirala tega razen tega, da imam vsega poln kufr in HB da grejo jutri v šolo, pa čeprav bo to zapor.


Nisem ravno zaj.ebana ampak furamo koncept skupnosti. Otrok nimamo po svojih sobah. JA imamo eno mizo doma. In NE nimam prostora in namena kupovati in postavljati še ene mize nekam. Že tako je toliko robe, da komaj hodimo. Stanovanja v prestolnici so draga.

Nisem iz pedagoške stroke zato je morda moje mnenje napačno… Ampak po eni strani razumem učiteljico, da želi vklopljeno kamero – tako vidi učence, vidi če delajo in verjetno tudi iz njihove obrazne mimike razbere ali sledijo/razumejo predavano snov.
Po drugi strani pa se strinjam tudi z avtorico – kamera in mikrofon normalno, da se uporabljata pri ocenjevanju. Drugače je pa tole kar velik poseg v intimni prostor posameznika – nimajo vsi otroci svojih sob, ponekod se v ozadju kregajo starši, ponekod žal ni tako urejeno kot bi sicoteok želel… Otroci so že tako v stiskah – zakaj bi jih spravljali v še dodatni stres. Pa tudi tste ideje, ko so bile v medijih, da si je otrok moral dat masko čez oči ali pokazat omaro so meni pretirane – sicer verjamem, da dwla to manjšina učiteljev, ker sem skozi svoja leta šolanja spoznal več dobrih učiteljev kot slabih (sem pa seveda obojne) – vsaj jaz gledam na svet z zaupanjem in to mi je res grozno, da se na vsakega posameznika raje gleda z nezaupanjem in se ga obravnava kot kriminalca,goljufa,… Ljudje so tudi dobri ne le slabi…


Kamera ves čas vklopljena je prevelik poseg v intimni prostor. Nimajo vsi želje po biti javni. Razlogov je seveda toliko kot je ljudi. Nekdo bi pravno moral razložiti tem preveč gajstnim učiteljem kje je meja, ko se morajo ustaviti s svojimi zahtevami. Nespoštovanje pravice do zasebnosti v domu je gotovo že ena od teh mej, ki so prekoračene. Da je potrebno prositi za pisno dovoljenje za iti na stranišče v lastnem domu pa je tudi nezaslišano. Prijava na šolski inšpektorat bi bila na mestu. Je problem, če je učitelje potrebno vzgajati.

ena pravi, da teh ozadij ne smejo nastavljati. Verjetno nekomu računalnik tudi tega ne omogoča. So različno zmogljivi, če se nestrokovno izrazim :). Vsekakor je očitno, da je področje pravil izvajanja pouka na daljavo je še danes očitno zelo neurejeno in nekateri si jemljejo več pristojnosti kot drugi.


Prostaška, predrzna, primitivna, egoistična. Kar dobro si se opisala.


Nisem ravno zaj.ebana ampak furamo koncept skupnosti. Otrok nimamo po svojih sobah. JA imamo eno mizo doma. In NE nimam prostora in namena kupovati in postavljati še ene mize nekam. Že tako je toliko robe, da komaj hodimo. Stanovanja v prestolnici so draga.
[/quote]

Učiteljica ti gre na živce, pa uporablja enak pristop kot ti, ki zahtevaš, da “furate koncept skupnosti”, in ki otrokom ne pustiš njihove zasebnosti v svojih sobah. Kontrol frikica je naletela na dostojno konkurenco.

ena pravi, da teh ozadij ne smejo nastavljati. Verjetno nekomu računalnik tudi tega ne omogoča. So različno zmogljivi, če se nestrokovno izrazim :). Vsekakor je očitno, da je področje pravil izvajanja pouka na daljavo je še danes očitno zelo neurejeno in nekateri si jemljejo več pristojnosti kot drugi.
[/quote]

Vseeno je kako zmogljiv je računalnik, ker je to funkcija programa (zoom ali teams). Sicer pa bi se prižganimi kamerami VAŠI otroci bili prisiljeni delat za šolo med časom pouka, mogoče bi potem VI z njimi popoldan imeli manj dela, ko jim morate razlagati vse kar so dop zamudili, ker so z ugasnjenimi kamerami spali ali igrali igrice

Naredi, kot sem predlagal. Brez razburjanja, postaviš šolo pred dejstvo, to je to. In verjela ali ne, je marsikatera učiteljica hvaležna, saj ji ni treba več poslušat sranja od vodstva zaradi katerega se je začel ta reality show. Navodila so namreč dobile od ravnateljic/-ev.

Vmes naj zmanjka interneta, napaka v omrežju ali programska napaka a.k.a pavza. To je višja sila. Isto delamo mi in skor cel razred, od 20 otrok jih je prisotnih redno 5 in še to skos vsi zamujajo. Grozi z neopravičenimi in tud že izključitve vsak dan, mahat ji treba. S starši se zmenite, da držite skup in če lahk ona zajebava, zajebavajte nazaj.

Zajebavat učiteljico? Pa sej vse kar dela je da se trudi z nekimi pravili otroke prisilit da bi sledili online pouku. Ko mularija ne bo imela pojma o snovi, ker so rajši nabijali igrice namesto imeli vklopljeno kamero in delali za šolo, bo pa za vse učiteljica kriva

Zajebavat učiteljico? Pa sej vse kar dela je da se trudi z nekimi pravili otroke prisilit da bi sledili online pouku. Ko mularija ne bo imela pojma o snovi, ker so rajši nabijali igrice namesto imeli vklopljeno kamero in delali za šolo, bo pa za vse učiteljica kriva
[/quote]

Seveda ona, ni znala naredit reda. Za izključitev nima zakonske podlage, ker je OŠ obvezna. Jih bo še enkrat učila isto ko pridejo fizično za klopi. Itak niso naredili nič, nula, par strani pri matematiki od septembra. Dopolnilnega pouka ni, težave so z internetom in starši nismo računalniško pismeni, ne znamo popravit, naj šola vzame računalničarja in naj naštima fizično vsakemu vsak dan dostop. Tako je.

Glej, se je za pogovorit in preverit, ne pa pametovat po forumu. Kako se rešujejo problemi, se otrok uči od vas z opazovanjem, ne iz knjig, bontonov.
Tukaj eno samo napadanje, pa kako grozit, it do ravnatelja, pa kako pravno utemeljit…
Začelo pa seje pri prvem postu – od zmerjanja s kokošmi dalje. S takim pristopom se samo spodbuja ogenj, ne pa najde rešitev.
Je za preverit pri učitelju, prijazno, kako je s temi nastavitvami in pričakovanji glede vidnosti, ne pa velikim žlobudranjem, kaj se eni grejo. Naši šolarji imajo na primer lahko nastavljeno ozadje – naša dva imata belo. Torej otrok, njegova mimika, ali sledi – je ves čas na zaslonu. Da jaz vmes šetam in zalim rože ali kažem osle, ker sem pač usekana, pa ne vidi nihče 🙂

Se strinjam.
Mama dela red doma, učiteljica pa pri pouku. Namesto z odvetniškimi grožnjami se dajte poučit, kako lahko rešite zagato, da v vaši skupnosti lahko vendarle furate tudi kaj zasebnosti.


Hehehe tud jaz se svaljkam okol v pižam samo, ko grem mim kamer se vržem na tla in puam po tleh. Bom izvajala to dokler bo išias dopuščal. Kako bi pa ti označila intelektualko, ki je zahtevala, da si otrok zaveže kirurško masko čez obraz? Človeški biser mogoče? Brihtol babji je že preveč žaljivo? Pa ona s to zahtevo ni bila žaljiva?


Jaz jo pa razumem. Ona ima POUK na daljavo. In tako kot pri POUKU v učilnici ne bi dovolila, da se otroci sprehajajo naokrog, igrajo igrice na telefonu/tablici, gledajo TV ipd., tega ne dovoli tudi pri pouku na daljavo. Kako naj potem sploh ve, ali so otroci tam, da poslušajo, sodelujejo? Šola je kljub razmeram obvezna, in za starše je obvezno, da pišemo opravičila, če se otrok pouka ne udeleži. Verjemi, da razume, da večina otrok nima idealnih pogojev za delo in da tudi ni nič nenavadnega, če se kateri od staršev ali sorojencev za trenutek prikaže v kadru. In verjemi, da je intima vašega doma niti malo ne zanima, ker se trudi le za to, da glede na razmere kvalitetno izpelje pouk in otroke nauči snovi.
Tudi midva oba delava od doma, imava 3 otroke in 2 otroški sobi. Midva delava v kabinetu, 2 otroka sta v sobah, tretji dela za jedilno mizo. Sicer se izogibamo temu, da se med sabo motimo, a če je nujno, gremo med videokonferenco mimo otroka za jedilno mizo.

New Report

Close