Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Viber …se kdo spozna

Viber …se kdo spozna

Pozdravljni
Pred nekaj dnevi mi je nekdo svetoval- odgovoril glede viberja…
Prosila bi to osebo če mi lahko pomaga za to zadevo
Nekdo ki se res spozna na viber

prosim in hvala

Ne vem, kako misliš, da ti kdo lahko pomaga, če ne poveš problema.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Pišem si z eno osebo, kaže kot da ni online, je bil pred uro recimo…če pa mu pošljem sporočilo se kljukice pobarvajo v trenutku kot ko je online.
Zato me zanima ali je mogoče v drugem pogovoru …ali si je mogoče da si piše še z eno osebo medtem ko meni piše da je bil online pred eno uro recimo

Hvala

Če prav razumem ima oseba s katero si pišete izključeno funkcijo za status online. To pomeni, da najverjetneje noče kazati kdaj je aktiven. Ker pa ima to funkcijo izklopljeno, tudi ta oseba za vas ne more videti kdaj ste aktivni. Seveda se pa da tudi te kljukice izključit.

Lep pozdrav

Kljukice se pobarvajo ko vidi tvoj msg, v tem primeru ga pogleda prek zaslona in zapre. Če je vmes online in si piše z drugimi pa ne moreš vedet če ima skrit način.

Torej. Ko pošlješ sporočilo in oseba nima signala, se pojavi ✔️ (ena siva kljukica), kar pomeni, da je sporočilo poslano.
Ko pošlješ in ima oseba vkljopljene al mobilne al je na WiFi-ju, se pojavita ✔️✔️ (dve sivi kljukici), kar pomeni, da je sporočilo prejel.
Ko oseba prebere, torej odpre tvoje sporočilo se dve sivi kljukici obarvata.

Če se ti pokaže kdaj je oseba bila nazadnje prijavljena, pomeni, da ima vklopljeno last seen, moraš pa vedet, da če ne izklopi app-a, je last seen lahko samo posodabljanje aplikacije. Torej piše mu recimo da je bil nazadnje prijavljen ob 01:00 v resnici pa je že spal ob 22.h….posodabljanje appa se pokaže, kot da je bil prijavljen.

Tudi če bi imel izklopljen last seen, vidiš ko je online, zato je nemogoče, da se kljukici obarvata brez da odpre tvoje sporočilo.

Izklopi si funkcijo online in ne boš imela tega problema;)

Ja, kljukice se obarvajo vijolično, ko oseba prebere tvoje sporočilo, kar pa ne pomeni, da bo takoj (ali sploh) odgovorila nanj.

https://help.viber.com/en/article/online-and-last-seen-status

https://www.viber.com/en/blog/2018-08-27/vibers-new-lightning-quick-chats/

Edino ne vidiš, če te ima na mute, klikne nate in izbere mute chat. Torej ima izklopljena obvestila zate. V tem primeru ko klikne ne vidiš, da je prebral a ko te unmuta se ti obarva vijolično vse za nazaj. Vidiš pa vseeno če je online, če ima vklopljeno to možnost on in ti. Drugo je pa napisano že odzgoraj

Hm. Sem vas sedaj še enkrat prebrala.
Kako veste, da je bil prijavljen pred 1 uro? Ker vam je pisal al ker ste videli last seen?

Če ima izklopljen online status je žal tako, da vi tega ne vidite in sta se kljukici zato obarvali. Če skriva online status je za vas relevantno vprašanje samo to ali ga skriva pred vami ali pa da prikriva drugi osebi, da se pogovarja z vami.

Pardon napaka, če te ima na blok sem mislil. Sem lihkar stestiral. On se zmer dobi tvoja sporočila a nisi obveščen o njih, v appu pa kaže da si jih dobil, ti pa ne veš da si na bloku, ker ti ne pokaže. Ko unblockaš se obarva vse v vijolo. Podobno kot fb messenger če nisi prijatelj in prispe kot request.

Ima vklopljeno funkcijo online…ko pošljem sporočilo in ni na vibru se dve kljukici narišeta čez par sekund, če pa je gor pa se kjukici narišeta takoj..v sekundi…ko prebere sta vijolični….
Ne razumem pa da mi kaže da je bil gor pred recimo eno uro…pošljem sporočilo pa se kljukici narišeta v sekundi..kot takrat ko je online
To mi ni jasno
Torej če si mogoče piše v skritem načinu je online, meni kaže da ni online…sporočila pa dobiva takoj ker je dejansko online v skritem načinu

Lahko da ima samo tebe utišano. Razumem. Probaj ga dodat z drugim računom in glej če bo online, pri tebi oa ne.

Kako utišano..me ima blokirano, mute ali skriti pogovor


očitno mu ni do tebe
sploh ne vem, zakaj se zaradi takih stvari sekirate in razbijate glavo….
ti ni odpisal?
par ur?
je to vedno takP
daj ga v rezervo in pozabi nanj

Ne moreš vedet, to kar si napisala je če te ima na bloku in odpiše pač ko ima čas. Dodaj z drugim računom in preveri. Drugač ne moreš za zihr vedeti.

Pokliči ga in ga vprašaj.

Dve sivi kljukici pomenita, da je bilo sporočilo dostavljeno na telefon. Nič drugega.

https://www.techjunkie.com/tell-someone-read-message-viber/

Ampak če bi me imel na bloku bi se narisala samo ena kljukica dokler me ne bi odblokiral ali?
Jaz mislim da ima nekako odprta dva pogovora, ne vidim da je online ampak po hitrosti prejetega sporočila domnevam da je na vibru .
Če odprem drug račun da preverim ga moram prositi da potrdi…in bo spet enako..
Kaj pa če ma nekoga v skritem pogovoru, takrat vidim da je online ali ne

Ne razumem pri tebi teh kljukic.
Praviš, da se takoj pojavita. Sivi ali vijolični?
Lahko, pa da ima tebe na pc-ju skozi odprto ima pa še enega na Phone-u.

Ja. Če bi bila blokirana, ne bi videla njegove profilne in bi bila samo 1 kljukica.

Odblokiraš pa se tako (no, vsaj na whatsapp-u je tako), da zbrišeš app in ga ponovno naložiš.

Ja malo težko je…razlika je v hitrosti kljukic….pošljem sporočilo in se takoj narišeta sivi kljukici..takrat mislim da je v pisanju še z nekom če prav ni online..drugič pošljem sporočilo pa se nariše ena kljukica, čez nekaj sekund še druga….sive barve takrat verjetno ni v pisanju. Ni pa takrat online.
Vijola se obarvajo ko prebere in je online

ma mislim da hitrost izrisa te druge kljukice nima dost veze al je oseba v pogovoru al ne – tu gre za nekaj sekund. odvisna je tudi od moči signala oeh naprav, mogoče od števila operacij ki jih naprava trenutno izvaja itd.. Še čas kdaj je bil uporabnik nazadnje online včasih ne drži….to tudi piše s strani razvijalca aplikacije.

To, da se nariseta sivi kljukici, nima veze z njegovim online/offline statusom, s kom si piše ali ne piše, to samo pomeni, da je bilo sporočilo dostavljeno (se pravi, da ima telefon povezan z internetom). Tudi če se ti najprej prikaže ena kljukica in takoj zatem dve sivi, pomeni enako.

Bo šlo tako:
– ena siva kljukica: sporočilo je v pošiljanju (trenutno ne veš ali ima prejemnik sploh prižgan telefon, ne Viber ampak telefonski aparat) – v starih časih: si vrgla pismo v nabiralnik in zdaj ga poštar nosi k prejemniku.
– dve sivi kljukici: sporočilo je dostavljeno na telefon (ni pa prebrano) – pomeni, da ima človek normalno prižgan telefon, ne Viber ampak telefonski aparat, (ni ugasnjen na off) in počne karkoli z njim (telefonom) ali pa nič in je telefon samo prižgan. V starih časih: poštar je našel naslovnika in mu je tvoje pismo vrgel v nabiralnik.
– dve vijola (modri) kljukici: sporočilo je prebrano. V starih časih: naslovnik je tvoje pismo vzel iz nabiralnika in ga odprl.

Bo šlo tako:
– ena siva kljukica: sporočilo je v pošiljanju (trenutno ne veš ali ima prejemnik sploh prižgan telefon, ne Viber ampak telefonski aparat) – v starih časih: si vrgla pismo v nabiralnik in zdaj ga poštar nosi k prejemniku.
– dve sivi kljukici: sporočilo je dostavljeno na telefon (ni pa prebrano) – pomeni, da ima človek normalno prižgan telefon, ne Viber ampak telefonski aparat, (ni ugasnjen na off) in počne karkoli z njim (telefonom) ali pa nič in je telefon samo prižgan. V starih časih: poštar je našel naslovnika in mu je tvoje pismo vrgel v nabiralnik.
– dve vijola (modri) kljukici: sporočilo je prebrano. V starih časih: naslovnik je tvoje pismo vzel iz nabiralnika in ga odprl.
[/quote]

Če dobi obvestilo na screen, ga lahk prebere v celoti in zapre in ni vijolčnih kljukic 😁 vmes je lahk online pa ta babnica še zmer ne ve dokler ne bo kliknil na ikono viber in odprl aplikacije. Če bo kliknil samo na obvestilo in se pogovarjal z nekom drugim bo za avtorico še zmer offline, za drugega dopisovalca pa online in to je tisto kar verjetno avtorica sprašuje. Torej, ko odpreš viber z ikone, pokaže avtorici last seen takrat in takrat ali da je online, če klikne na obvestilo, recimo mu pošlje nekdo sporočilo preko zaslona in gre direkt v pogovor z drugim, pa avtorica ne more vedet če je online, ker se stanje ne bo posodobilo. Če bo kliknil back po pogovoru, da vidi ta oseba vse pogovore, bo to avtorica videla, da je online, pa če je prebral ali ne. Če bo samo zaprl pogovor ali pustil odprto, da je online ne bo videla in bo še zmeraj, last seen takrat in takrat ali če prebere v offline mode. Torej, dobi sporočilo avtorice, izklopi wifi in ga prebere, nato zapre viber in vklopi wifi. Dokler bo odpiral sporocila samo od drugih preko zaslona, avtorica ne bo vedela da je prebrano. Ko bo kliknil v viber preko ikone, pa ji bo javilo vijolični dve oznaki. Tako sem delal z ljubico ob bivši ženi. Vse ostalo “neprebrano”.

Če dobi obvestilo na screen, ga lahk prebere v celoti in zapre in ni vijolčnih kljukic 😁 vmes je lahk online pa ta babnica še zmer ne ve dokler ne bo kliknil na ikono viber in odprl aplikacije. Če bo kliknil samo na obvestilo in se pogovarjal z nekom drugim bo za avtorico še zmer offline, za drugega dopisovalca pa online in to je tisto kar verjetno avtorica sprašuje. Torej, ko odpreš viber z ikone, pokaže avtorici last seen takrat in takrat ali da je online, če klikne na obvestilo, recimo mu pošlje nekdo sporočilo preko zaslona in gre direkt v pogovor z drugim, pa avtorica ne more vedet če je online, ker se stanje ne bo posodobilo. Če bo kliknil back po pogovoru, da vidi ta oseba vse pogovore, bo to avtorica videla, da je online, pa če je prebral ali ne. Če bo samo zaprl pogovor ali pustil odprto, da je online ne bo videla in bo še zmeraj, last seen takrat in takrat ali če prebere v offline mode. Torej, dobi sporočilo avtorice, izklopi wifi in ga prebere, nato zapre viber in vklopi wifi. Dokler bo odpiral sporocila samo od drugih preko zaslona, avtorica ne bo vedela da je prebrano. Ko bo kliknil v viber preko ikone, pa ji bo javilo vijolični dve oznaki. Tako sem delal z ljubico ob bivši ženi. Vse ostalo “neprebrano”.
[/quote]

Đizus Krajst:):):) Da se ti da:) Vedno pozabim na on screen notifications:) Ampak s čim vse se ukvarjate:)
A ni najbolje izklopiti funkcijo “last seen” in imaš mir?
V tvojem primeru celo bolje imeti samo eno žensko 😛

Sori, samo zakaj točno je to pomembno? A se greš nad nekom kontrolo ali kaj? A ni malo bolano to početje?

New Report

Close