Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Huda anksioznost pomoc

Huda anksioznost pomoc

Pozdravljeni
Pocutim se grozno ves cas timam telesne obcutke ki so grozni in jih ne znsm niti pojasnit najbolj v glavi
Trpim za hudo obliko panicnih motenj vender se bojim vzet paroxat ki sem ga dobila. Tobpa zato ker se bojim da se mi nebi zmesalo dokonca i n bi dobila hud napad.
Ampak ze zdaj slutim da ga bom ker je vedno bolj grozno z telesom in obcutki
Ali sem res ze na koncu ? Se bi se to sploh dalo pozdravit z tabletami ker sem predolgo cakala in ce ma kdo kako informacijo kam vodi nezdravljena anksioznost?
V cisto norost al kaj ker vidim da sem cisto fertik
:((

Verjetno se bo spet oglasil kdo, ki ne verjame v psihiatrijo, ampak vseeno. Bil sem na istem kot ti, huda anksioznost, jemljem Paroxat že več kot eno leto in sem veliko bolje. Ni pa prijel takoj, nekaj časa traja, ampak je super. Nisem občutil nobenih stranskih učinkov, mogoče malo zaspanost – ampak običajno ga moraš vzeti zvečer.

Ni se ti zmešalo. Vzemi tablete in jih redno jej. Veliko boš naredila s tem, če jih boš vzela. Tudi sama jih jemljem in mi pomagajo. Za napade uporabljaj tehniko dihanja, ki ga najdeš na netu/yt. Priporočam ti da imaš ustaljen in reden urnik spanja, da se dobro naspiš. Popij veliko vode. Probaj meditacijo, jogo, šport, sprehod v naravo. Zelooo pomaga že 20 min telovadbe. Nekje moraš začeti in bodi ponosna na vse svoje male in velike korake. Vse bo še dobro. Mogoče bi se pogovorila še s kakim psihoterapevtom? Vse dobro ti želim.

Pa da malo opisem
Najprej se mi pojavi bolec pritisk v glavi srce mi bije 140 in tresem se cela se 20 minut ali vec
Nato naslednji napad me ze zakrci v obeh nogah spodaj misice nato spet pospesen utrip in tresenje
Danes pa me ze ceu dan premika levo in desno me nagiba tak obcutek imam da ne morem niti potrebe do konca opravit ker mislim da me bo vsak cas vrglo nekam
Danes pa ze ves cas cutim cuden val neke energije kot da me nekaj dviguje in tega me postane ful strah
Cela sem mehka ne cutim se vcasih mi vse omrtvi roke ali noga skos drugac
in v glavi mam skos neki cudni pritisk
Iz spanca me prebujajo neki tresljaji telesa ter sunki v glavi
Ali me nekaj zazgecka zadaj po hrbtu
Ne morem vec mislit normalno sem opazla da so misli podivjane nezmoznost razmislanja
Postelja se ziblje nenehno ze ko lezim
V obraz sem vedno bolj cudna
Grozno

Hej. Pomojem je najboljše če zdravilo vzameš, seveda v priporočenem odmerku ki ti ga je naročil/a zdravnik/ca. Če pa ti do tega ni danes, mogoče poskusi s kakšno youtube kompilacijo kjer ponavljas afirmacije. Osebno nisem diagnosticirana z nobeno motnjo anksioznosti, vendar pogosto dobim občutke tesnobe in podobno pa mi pogosto pomagajo taki videi. Plus, mislm da ne predpisujejo takih zdravil zdravniki kar tako (vsaj vecinoma), tako da je verjetno tvoj zdravnik predvidel uporabo zate, le pogumno in srecno 🙂

Ojoj ne sekiraj se zarasi tablete, saj ta paroxat jemlje kar nekaj ljudi, odvzel ti bo strah cisto takoj, ker ima v sebi hkrati tudi sestavino, ki deluje kot anksiolitik, torej, kot da bi vzela heelx, xanax, lexaurin. Deluje pa ta fina snov le prve ure, potem drugi del dneva pa si samo bolj pocasna in utrujena, ampak ne vsi! Antidepresiv to traja 3 tedne da kaj prime. Meni paroxat ni prijel, mene je po njem grabila huda jeza in sovrastvo do sebe, ker sem cutila po niem telesno sibkost, ki me je tolko jezila. Meni so potem dali Asentro, ki pa ssm.jo zlahka prenasala. Jemala sem jo samo 4 tedne in nato še 2 tedna eno polovicko in nato vsake 3 dni eno polovicko in popolnoma prenehala. Dans nimam nic! Zelim ti, da se ti izboljsa pocutje!

In kaj te tolko mori, da si postala tako kronicno nervozna in da je to preslo v panicnost? Ponavadi je nek sprozilec, kaj? Zapor? Razhod? Smrt v druzini? Pri meni je bila selitev.

Cimprej se pozdravi in brez skrbi vzemi paroxat. Bos videla, ali je to zate ali ne. Ce bi obcutila.cez 3 4 5 dni jezox moras nehati in ti ga naj zamenjajo za boljsi antidepresiv. Ker ta paroxat je zelo poceni antidepresiv. Najboljsa sta cipralex in zoloft (asentra.)

Ojoj , to kar ti opisujes, se ti lahko dogaja zato, ker je kaj drugega narobe! Kaj pa ce bi sla hitro k zdravnici, naj te ppslje na pregled vseh vitaminov mineralov in scitnicnih hormonov? Nekje imas neravnovesje, zato se ti to dogaja! Kupi si tole in jemlji pri.malici ob sendvixu vsak dan 1 popij s cececito ali necim kislim, da se ti ne bo zaletelo!

Ne vem, ce vsebuje selen pa cink , ampak ta Nuttilab ima se posebej kapaule s selenom, ki uravnava delovanje scitnice, tudi tisto si kupi in jemlji. Poleg tega :

https://www.nutrilab.si/izdelek/prehranska-dopolnila/nutrilab-vitamini-minerali-omega-3/

Pa tudi kratek sprehod potrebujes vsak dan po 20 minut, ampak naj.bo mirna hoja, ne izzivaj nic, samo kot tebi paše!

Sama sem proti paniki bedno vzela.tusi Magnesol.od Krke. Drugi magneziji niso prijeli. Pomirilo me je takoj!

Kak mogoce pojes prevec kalija, ta ke tudi kriv za razbijanje srca! Potem pa zacni piti vec mleka, da dobis kalcij. Ti mogoce manka kalcija ? To je lahko vzrok za tresenje.

Hvala za odgovore
Se sama nevem odkod je to prislo
Spominjam sele da so prisli prvi napadi ze pred pou leta vendar so bili v lazji obliki in se jih je dalo kontrolirati
Stopnjevali so se pocasi do danes ko so neznosni in se bojim da bom morala vsak cas na psihiatrijo ki se je ful bojim
Mama ima enako tezavo zato sem mislila da je to tudi dedno
Jemlje paroxat ze dve leti in tudi sama me zeli pripravit do jemanja tablet a kaj ko se jih tako bojim
To pa zaradi tega ker sem 1x ze probala vzet antidepresiv kar od nekoga drugega zaradi brezvoljnosti
In takrat srm dobila konvulzije ki so trajale vec kot 3 ure krci po telesu vrocinsko oblivanje mislila sem da se mi bo odpelalo
Zato mam zdaj tak strah 🙁
Sport in sprehodi pri meni zau ne pomagajo vec
Pri meni bi ze bla potrebna obravnava v bolnici se bojim 🙁

Poznano, le v drugačni obliki. Ti kar vzemi, odleže, nič se ne boj. Važno je, da si se odločila za zdravljenje. Čeprav pozno, ni še nič zamujenega. Nezdravljena anksa vodi le k temu, da dalj časa trpiš. Zna biti tudi zdravljenje nekoliko daljše, a ni nujno. Ko se boš sestavila, ti priporočam še psihoterapijo, da se soočiš z globljimi vzroki. In vse ostalo, kar so ti napisali. Ko ti bo težko, napiši kaj tu gor. Kot vidiš, nisi edina.

So pa danes in že par dni v zraku neke težke energije. Še kdo občuti?

Ampak paroxat ti je predpisal zdravnik? Ker to, da bi vzela mamine tablete, ni ok, po moje – paroxat ti mora predpisat zdravnik ali psihiater. Če si v Ljubljani in nimaš svojega psihiatra, ti toplo svetujem, da obiščeš urgentni oddelek za psihiatrijo na Polikliniki na Njegoševi.

Priaaaaaaato

Mi vam Istinu šaljemo, ali većini vam je Istina odvratna.

V tvojem primeru so tablete že kar obvezne, v začetni fazi pa se da anksioznost pozdraviti že z izboljšanjem življenjskega sloga, vpeljavo rutine in z delom na samem sebi.

O groza kakšni nasveti, hitro se natrpat s kemijo in totalno zanemarit vzroke in bo boljše?!
Ljudje, treba je kdaj knjigo v roke vzet in raziskat svoj problem in simptome, ter it malo po daljši poti namesto po bližnjici, da najdeš rešitev.
Toliko dobrih knjig je na temo anksioznosti, toliko dobrih nasvetov, ampak ne, dajmo raje tabletike papat in zadet okoli hodit…

Če je zadeva že tako huda, se ni kaj igračkat s pozitivnimi mislimi, sprehodi in še kakšno nebulozo, ki jo trosijo razni novooklicani guruji.

Drage moje ne me obsojat ampak pod nujno in nujno rabim lexaurin in sanval hvala va vse

    Tudi placam

Draga sotrpinka, imela dve epizodi paničnih napadov. Trajalo kar nekaj tednov, pomirjeval nisem jemala, sem pa anksiolitike, ki potrebujejo cca 3 tedne, da začnejo delovati. V vmesnem času sem mislila, da bom umrla. Vse mi je letelo iz rok, imela sem čisto kurje noge, zeblo me je nenormalno, vrtoglavice in še in še enih simptomov. Enkrat, ko m je ujel hud napad, je bila pri meni prijateljica medicinska sestra, ki je delala tudi na psihiatriji. Prinesla mi je vrečko, me prosila,, da se usedem tako, da imam glavo skoraj med koleni in lepo počasi diham v vrečko. Vdih , izdih! V izdihu je ravno prava mešanica plinov, da nas malo pomiri, pa kontroliranje dihanja nas zamoti in tako lepo počasi mine napad. Jaz sem imela od takrat naprej vrečko vedno nekje pri sebi, za vsak slučaj in zaradi boljšega občutka. Zelo mi je pomagalo, ko sem začutila, da se pripravlja napad, da sem si v glavi zamislila moj srečni kraj. To počnem še danes, ko imam kakšo situacijo, ki mi ni priketna ali pa ko mi naraste pritisk. Samo odmaknem se na srečni kraj in je že nižji. Poskusite! Jaz sem se tako precej na hitro znebila tablet, za katere pa nisem imela pomislekov, da jih ne bi začela jemati. Zdravila so zato, da nam pomagajo, za to da nam lajšajo take in onake tegobe. Srečno!

Odgovor na objavo uporabnika
Vsak izgovor je dober, 25.01.2021 ob 08:10

O groza kakšni nasveti, hitro se natrpat s kemijo in totalno zanemarit vzroke in bo boljše?!
Ljudje, treba je kdaj knjigo v roke vzet in raziskat svoj problem in simptome, ter it malo po daljši poti namesto po bližnjici, da najdeš rešitev.
Toliko dobrih knjig je na temo anksioznosti, toliko dobrih nasvetov, ampak ne, dajmo raje tabletike papat in zadet okoli hodit…

 

Takrat, ko si v totalni riti, knjige ne pomagajo!!! Knjige so za takrat, ko ni napadov. Takrat se raziskuje.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Magdalena113, 25.10.2021 ob 02:03

 

Takrat, ko si v totalni riti, knjige ne pomagajo!!! Knjige so za takrat, ko ni napadov. Takrat se raziskuje.

 

Ja pol pa ne tolk časa čakat,a ne!

Lep pozdrav,

v začetku septembra sem začela z intenzivnimi paničnimi napadi in anksioznostjo. Zdravnica mi je predpisala AD Cipramil in po potrebi pomirjevalo Helex.

Začela sem jemati četrtinko AD-ja in po potrebi polovičko Helexa. Stranski učinki so že po enem tednu hudi (nespečnost, suha usta, brez apetita, pekoč občutek v grlu, povečana tesnoba in nemir, zjutraj tresavica).

Kdaj bodo začeli delovati AD-ji in ali bodo ti strašni občutki minili? Vsako jutro se bojim vzeti AD zaradi teh stranskih učinkov. Sedaj imam dodaten strah že zaradi jemanja zdravil.

Drugače pa imam še psihoterapijo, ukvarjam se KVT terapijo in prebiram knjigo o čuječnosti.

Ne upam si v javne prostore, na sprehode v naravo pa grem.

Kakasne so vaše izkušnje in nasveti …

Hvala in lepo pozdravljeni.

 

Odgovor na objavo uporabnika
marija22, 13.09.2022 ob 16:48

Lep pozdrav,

v začetku septembra sem začela z intenzivnimi paničnimi napadi in anksioznostjo. Zdravnica mi je predpisala AD Cipramil in po potrebi pomirjevalo Helex.

Začela sem jemati četrtinko AD-ja in po potrebi polovičko Helexa. Stranski učinki so že po enem tednu hudi (nespečnost, suha usta, brez apetita, pekoč občutek v grlu, povečana tesnoba in nemir, zjutraj tresavica).

Kdaj bodo začeli delovati AD-ji in ali bodo ti strašni občutki minili? Vsako jutro se bojim vzeti AD zaradi teh stranskih učinkov. Sedaj imam dodaten strah že zaradi jemanja zdravil.

Drugače pa imam še psihoterapijo, ukvarjam se KVT terapijo in prebiram knjigo o čuječnosti.

Ne upam si v javne prostore, na sprehode v naravo pa grem.

Kakasne so vaše izkušnje in nasveti …

Hvala in lepo pozdravljeni.

 

Imaš pač agorofobijo,ki se razvije po hudi anksioznosti. To imam tudi jaz. Mene kronična anksioznost spremlja že celo življenje. Za njo jemljem prozac.

Prvo kot prvo,nehaj hodit k zdravnici ampak pojdi k psihiatru. Mogoče ti bo dal Paroxat in ne Adje. naj te ne bo sram,če je psihiater.

Ja,anksioznost je zelo huda stvar,shizofrenija pa še hujša. Jo imam. Ampak redko kdo razume.

Začela sem jemati četrtinko AD-ja in po potrebi polovičko Helexa. Stranski učinki so že po enem tednu hudi (nespečnost, suha usta, brez apetita, pekoč občutek v grlu, povečana tesnoba in nemir, zjutraj tresavica).

 

Ampak ste res nore, ce pri takih stranskih ucinkih se kar naprej jemljete ta strup. Vzemi omega 3 in sama se zacni kontrolirati, ne pa da uporabljas bergle, ki te vec skodijo kot koristijo. Je tezko, se je treba fejst potruditi, ampak se da, ce je volja.

Začni jemati, takoj. Po nekaj tednih boš občutno bolje in takrat poišči še strokovno pomoč za pogovorno psihoterapijo. To je nujno, ker če ne boš prišla do vzroka in ga rešila, se zadeve ne bodo izboljšale. Meni je kombinacija tablet in pogovorov pred 10 leti zelo pomagala, sem bila tako anksiozna, da en mesec niti iz hiše nisem šla, pa zdaj že leta nimam več težav. Niti tablet ne rabim več. Tako da, začni se zdraviti. Če anksioznost zanemariš in je ne zdraviš, postane kronična in se je nikdar več ne boš rešila.

Asentra pomaga. Pomirjevala in uspavala pa odsvetujem, ker se boste navlekle in potem bo res hudo.

Saj že jemljem AD, sicer v nizki dozi, pa imam že stranske učinke. Kaj še bo, če povečam dozo.

    Psihotetapijo pa že izvajam …

New Report

Close