Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Oba sva zapolena, pa nama primanjkuje denarja

Oba sva zapolena, pa nama primanjkuje denarja

Ne vem, kako si lahko nekateri pri dveh povprečnih plačah prišparajo za potovanja, hude avte, ne vem koliko dejavnosti … Z možem imava skupaj 2.400 evrov prihodkov. Ok, od tega imava za skoraj 1.000 evrv kredita, da sva si kupila stanovanje. Imava tri otroke, je logično kar nekaj stroškov. Ampak res živiva skromno in komaj shajamo skozi mesec. Stroški s telefoni, pa dejavnosti za otroke (ok zdaj jih ni), pa elektrika, voda, ogrevanje, dva avta – nista na lizing, sta starejša in že odplačana – stroški samo z vzdrževanjem … Na morje gremo v vikend staršev na Hrvaško. Imamo tudi dva psa, sta tudi strošek … Zdi se mi, da še največ stvari zapravimo za hrano, pa čistila … Kako je pri vas? Z može bi rada tudi kaj prihranila, si kdaj kaj privoščila … Kako je z vami? Koliko na mesec zapravite za hrano? Za obleke?

 

Ali živijo v bolj skromnem stanovanju ali pa v prizidku.

Sta pa korajžna za tak kredit.

En mesec zapravljaj samo za neobhodno, daj vse račune v eno mapo. Potem poglej kaj je v mapi in za vsak račun poglej alternativo.

nova
Uredništvo priporoča

Če dobita tak kredit sta dobra, ker bolje odplačevat kredit kot najemnino, po 20 letih imaš svoje stanovanje, pri najemu pa nič, to je brezveze

Kredita imata prakticno za eno placo.
Ne vem, kako sta upala v tak kredit, jaz ne bi.
Zdaj, ce imata do konca se par let, potrpita, ce je pa se 10 in vec let, si ga znizajta, podaljsajta dobo odplacevanja in nizji obrok.

Jaz ne upam v kredit visji od 500€!

Predvidevam, da sta zasluzila se manj, ko sta vzela kredit. Torej sta se odlocila vsak za obrok, ki je skoraj 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vajinih plac. Res prevec! Pojdita na banko in si znizajta obrok vsaj za 300 eur pac bosta podaljsala odplacevanje.

Ma kredit za jurija je tudi en šit. Bohnedaj gre en od njiju na bolniško za par mesecev.

Drugače se pri večini ljudi najenostavneje privarčuje kaj pri menjavi banke – paketi pa plačniške kartice, to je vse lahko zastonj- pa pri telekomunikacijskih storitvah.

Komaj skozi mesec. Praviš Komaj skozi mesec. Kredit jurja. Pa saj nista normalna.

Ne vem, kdaj sta vzela kredit, zdaj so obrestne mere dokaj ugodne. Me pa skrbi, da sta vzela dva kredita, enega stanovanjskega in enega gotovinskega, ker nista imela dovolj za polog, in zdaj imata pač tako visok obrok nekaj let. Kasneje bo najbrž laže. Ne vem, če se motim, potem res pojdita na banko in pridobita ponudbe, čeprav bi znalo danes biti težje, ker imata tri otroke (ne vem, ali sta jih ob najemu kredita imela oziroma ali so upoštevali stroške zanje).

Drugače pa, ko naštevaš stroške, začneš s stroški telefonov. To se najbrž da znižati, samo bo treba pač drug paket vzet. Res je, da če imate pet telefonov in pet naročnin, hitro nanese, a res je tudi, da se da marsikaj optimizirati.

Pač s tem kreditom in enakimi plačami bosta res težko veliko prihranila. Problem niti ni pri prihrankih, bolj pri tem, da Komaj pridete skozi mesec – tu bi pa mene stisnilo.

Jaz imam plače 3200 EUR pa ne preživim čez mesec. Imam podedovano stanovanje. Brez otok in kreditov. Nikakor mi ne znese. Kaj delam narobe.

pri nas smo vsi brezposelni, pa nam nikoli ne primanjkuje denarja. Neverjetno kako smo si ljudje različni.

Neb šla delat 3 otroke pa še dva psa kupvat pa bi živela lepš.

Ti se pa norca delaš.

Vajin kredit je res izjemno visok in verjetno vama ostane še veliko let za odplačevanje. Tudi jaz bi šla na banko se dogovoriti za zmanjšanje obroka. Vprašala si, koliko drugi zapravimo za stroške in hrano. Teh tem je na forumu vedno veliko, malo preglej. En moj nasvet je, da v trgovino po hrano hodite npr. 1x tedensko s seznamom. Kupuj sestavine za pripravo hrane in ne že pripravljene, torej kuhanje doma. Doma lahko pečeš kruh in še marsikaj. Glej, da se hrana ne meče stran. Slovenci je letno vržejo v smeti 65 kg na osebo. Vržejo, ker jaz je ne mečem v smeti. Pa seveda, vodi po dnevih izdatke z opisom, da lahko naslednji mesec pogledaš kako vam je šlo. Pomaga, jaz tako delam.

Pri placi vsak po 100e na stran,potem sele hrana.
Pri hrani se res prispara. Moras pa msl razmisljat kaj kupit in ne sam kupovat.
Kuhaj enoloncnice. Pusti drage pizdarije v trg.

Stari jst res ne vem kua ste vi za eni… Da ne uporabljam grdih slabsalnih izrazov.

Kaj bos na hrani sparal??? Halo??? Bos dre.k jedel???
Vozi se bembara nosi se firmirano doma se pa paštete jé????? A to na solah ucijo?? To je ta dunajsko berlinska šola??

Pa pm a noces borovnic pa semen na jedilniku??? Noces jest dobr??? Zdravo? Hranilno? Ja bi sam je drago… Ja a si noces privoscit? Zase. Lepo eksoticno

Kako sparanje na hrani. Jes kar ti zapase. Enoloncnice pa paštete ti jej.

Mi vam Istinu šaljemo, ali većini vam je Istina odvratna.

Previsok obrok sta si privoščila, pa saj to že sama vesta… Držim pesti, da kateri ne izgubi službe. Zaradi vajinih otrok.

Pri taki plači tako pač mora biti, živiš skromno pa še gre denar neznano kam, saj je že Pahpr povedal da s 3300 ne more preživeti meseca, meni pri 10 000 včasih na koncu meseca zmanjka za osnovne stvari pa sem prav tako varčen človek.

Tako kot so že vsi drugi rekli – kredit je absolutno previsok. Tudi jaz ne vem, kako vama pri tem znese, meni bi tudi težko. Za osnovne stroške imate, kar je ok, kaj več si pa ob teh dohodkih in izdatkih ne boste mogli privoščiti.

Midva imava skupaj čez 5000 plače pa za kredit plačujeva 700 € na mesec.

ne vem kaj pričakujeta
imata praktično dva minimalca, tri otroke in božjasten kredit.
in vidva se čudita, da ne moreta nič prišparat???
saj pa po vseh kriterijih padeta na rob ali pod rob revščine

če bi jemala kredit zdaj, ne bi bila kreditno sploh sposobna

dokler kredita ne bosta odplačala in otrok spravila do kruha, bo pač tako
skrbita raje za to, da si ne nakopljeta dodatnih dolgov. nič kartic nič limitov
pa pod nujno je treba imet nekje jurja rezerve, če kaj bistvenega crkne

realno imata 2 minimalne plače in ničveč… hja, bo treba pljunit in še kaj na črno zaslužt.

Že zdaj delata čudeže da s tem denarjem vse pokrijete. Ne da se nič prihraniti. Dobro da ne greste v minus. Živali pa ja so velik strošek, danes je to luksuz. Čistila so ugodna v Eurospinu. Pri nas smo trije, dva odrasla, en otrok, pa imamo stroškov 1400, kadar res zelo zelo pazimo. Normalni stroški 1600. Pač dejansko si res nič ne moreš privoščiti, pa gledati res na vsaj euro, kar je zoprno. Nobenih Kavic, malic zunaj, raznih salonov, frizerjev, novih oblek, bolj malo vzdrževanja stanovanja, samo kar je nujno itd. Kakor sem že rekla, da z 1400 preživite, 5 oseb in dva psa, je že to vau. Morate vi dati kakšen nasvet kako prihranite pri hrani 🙂

1400 imata na razpolago za 5 ljudi in 2 cucka? Po tem kriteriju ste reveži in ne vem od kdaj lahko reveži varčujejo

Očitno sta šla pri stanovanju/kreditu preko svojih zmožnosti.


preveč otrok.
hrana stane.stoški tudi.
življenje je drago.
sta med bogatimi če imata 1200 plače.
minimalna je dobrih 750
pri hrani se da veliko potrošiti če kupuješ nepomembne,pripravljene stvari

Ne vem no, meni se pa 2400 EUR neto prihodkov ne zdi tako malo. Nekateri pišete, da sta to dve minimalni plači. No ja … Ob tem še avtorica pove, da sicer imajo dva avta, a odplačana in da hodijo na dopust na vikend staršev. Po mojem mnenju je možno kaj privarčevati, še posebej zato, ker pravi da sta avta odplačana in ni tistega velikega stroška poleti za dopust, ker hodijo na vikend staršev. Ok, neka bogatija 2400 EUR ni, pač 3 otroci in velik kredit, ampak verjamem, da bi se dalo privarčevati 200 EUR/mesec. Mogoče ne vsak mesec, ampak tam nekje 2000 na leto bi pa šlo.

Po drugi strani lahko razsmislite tudi, če ima kdo od vaju možnost menjave službe (žal je po mojih izkušnjah tako, da si je lažje dvigniti plačo z menjavo službe kot prepričati šefa v obstoječi službi). Včasih je lažje dvigniti prihodke kot znižati odhodke.

New Report

Close