Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Katera nemška TV postaja ima nemške podnapise pri nanizankah? Učim se nemško.

Katera nemška TV postaja ima nemške podnapise pri nanizankah? Učim se nemško.

Pa za katere nanizanke gre? Kako to gledaš? Kaka druga ideja?

ttx za gluhe

Nimajo vse ali pa jaz ne znam. Napiše mi “Besedilo ni na voljo”. Katero tipko moram koristiti za gluhe?

Moraš imeti teletext. Tega prenašajo samo nekateri operaterji npr. Telemach na kablu, npr. T-2 na optiki ga ne.

Potem nastavi na stran 777 ali 770 pa bš imel vse podnaslovljeno.

Imam teletex – Telemach na kablu. Ali lahko gledaš s podnapisi samo oddaje, ki so redno na sporedu ali lahko tudi za nazaj? Pa tudi ne uspe mi vedno vključiti teletexta, včasi se prižge, včasih ne. Je torej možno za nazaj? Recimo zdaj gledam poročila na slo1. Se da kaj s podnapisi gledat na ORF ali ZDF ali RTL ali karkoli nemškega pa da ni redno na sporedu? Vem, da sem nerodna s tehniko. Hvala za karšnokoli pomoč.

V DDR imajo vse tv postaje table z podnapisi.

??? Tudi jaz to iščem. Ve kdo, kje in kako?

mislm, da ima ZDF in ARD podnapise.

Zdaj gledam zdf Terra – je pod naslovljeno. Super. Ampak za nazaj se pa to ne da?

Ti podnapisi so, mislim da res samo pri oddajah v živo, za nazaj jih ni. Ena taka nanizanka “u izi” za učenje , je na ZDF Ein Sommer auf Elba. Morda da kdo še kako idejo za kako drugo postajo in oddajo, bom spremljala.

Na ORF predvajajo Modna hiša Velvet, samo ne vem, če ima podnapise. To predlagam zato, ker je tudi lažje besedišče, primerno za učenje. Samo predlog, če so pa podnapisi, pa nisem prepričana.

Na spletu se tudi dobijo luštni stripi v nemščini asterixa in obelixa. Besedišče je dokaj enostavno in ponavljajoče. Skupaj s slikami si tako bralec lažje zapomni pomen besed.

https://www.pdfdrive.com/asterix-bd1-asterix-der-gallier-e164704716.html

Zdf ima kup serij, ki majo podnapise. Imaš jih tudi na netu, v mediatheki.
Pa tudi programi, ki spadajo k ZDF.
Pa ARD se mi zdi tudi.
ZDF: recimo Bergdoktor, Bergretter, Schwarwald Klinik…
3SAT, ARTE – imata dokumentarce, eni imajo podnapise, drugi ne.

Vem samo za avstrijske, da imajo občasno. Ne vem pa po kakem ključu. Gre pa za podnapise za gluhe. Sicer ima pa večina DVD-jev možnost podnapisov v nemščini.

New Report

Close