Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tuširanje v zimskem času

Tuširanje v zimskem času

Zanima me tako čisto preprosto kolikokrat na teden, oz.nasplošno kako pogosto se tuširate v tem zimskem času?

Moj pravi, da je dovolj na vsake 2 – 3 dni, ker nekako na 2 do tri dni sex-ava, no včasih se tudi brez tuširanja dol dava.

Kaj pa vi?

Jaz sem se ga včeraj napil, danes ponovil tuširal se pa celi teden nebom, ker mi moja itaq ne da.

Umivati se je treba vsak dan. Si ne predstavljam, da se ne bi tuširala vsak dan ali mož. Sploh po telovadbi, ko vsak večer telovad. V postelji ni prostora za presvicance.

nova
Uredništvo priporoča

https://youtu.be/h4tpQCyICAQ

Zakaj bi se v zimskem času vsak dan tuširali. Saj ne švicamo, tudi delamo sedaj pozimi ne veliko. jas imam navado pozimi, da se stuširam v nedeljo in sredo, se mi zdi čisto dovolj.

Fuj fuj fuj fuj fuj, in potem je “lulanje v banjo” problem. Tuširam se najmanj 1× na dan, pogosto (recimo 3-4 dni na teden) 2×, redko 3×.

Ooo, simpatično. :)))
Edino, za moje pojme jih malo prešvoh splahne po šamponiranju :((


*in to je mišljeno pri delu od doma in brez neke redne telovadbe, ker sem se polenila v zadnjem času. Če bi rutinsko telovadila, bi se pa večkrat!

A to vsi v rudniku delate, da se morte vsak dan tuširat?

Nekateri smo že prešli srednjeveško miselnost, da je umivanje in tuširanje namenjeno le temu, da s sebe spereš najbolj vidno umazanijo. Vemo, da je koža s svojo površino največji izločevalni organ, skozi katerega se izločajo presnovni produkti. Vemo, da umazanija ni samo tisto črno, kar vidiš na rudarjih neposredno potem, ko pridejo iz rudnika. Vemo, da so ostanki telesnih izločkov še kaj drugega, ne le zasušene rjave kuglice na ritnih kocinah. Celo to nam ni samoumevno, da mora biti na gatah spredaj rumeno, zadaj rjavo, ampak jih kar vsakodnevno zamenjamo. Za nas, “civile“ kot nam pravite, je tuširanje celo sprostitev, ker topla voda sprošča mišice in potem tudi lažje zaspiš.
Je pa res, da če smrdiš, imaš prednost v javnem prevozu, saj se ti vsi umikajo.

Nekateri smo že prešli srednjeveško miselnost, da je umivanje in tuširanje namenjeno le temu, da s sebe spereš najbolj vidno umazanijo. Vemo, da je koža s svojo površino največji izločevalni organ, skozi katerega se izločajo presnovni produkti. Vemo, da umazanija ni samo tisto črno, kar vidiš na rudarjih neposredno potem, ko pridejo iz rudnika. Vemo, da so ostanki telesnih izločkov še kaj drugega, ne le zasušene rjave kuglice na ritnih kocinah. Celo to nam ni samoumevno, da mora biti na gatah spredaj rumeno, zadaj rjavo, ampak jih kar vsakodnevno zamenjamo. Za nas, “civile“ kot nam pravite, je tuširanje celo sprostitev, ker topla voda sprošča mišice in potem tudi lažje zaspiš.
Je pa res, da če smrdiš, imaš prednost v javnem prevozu, saj se ti vsi umikajo.
[/quote]

Nima smisla prepričevati umazance, saj tega preprosto nimajo v programu. Umivanje je zanje nujno zlo. Očitno izhajajo iz takega okolja in bodo to prenesli naprej. Izbrali si bodo sebi enakega prašiča, saj jih drug ne bi gledal in vohal.

Jaz se tuširam enkrat na teden, če je treba se pa vmes z vlažilnimi robčki obrišem. Ampak večinoma ni treba. 🙂 To sicer počnem letos prvič, razlog za to se je zgodil tekom leta.

Je pa tako. V DSO-jih stare širajo enkrat na teden. Vem, sem delala tam. Enkrat tedensko jim pripada, ostalo pa si sami zrihtajo – ali z vlažilnimi robčki ali z mokro cunjo.Zaposlenih ne briga kako se kdo počuti, enkrat na teden je za stare dovolj. Tudi za tiste, ki nosijo plenice. Če je dovolj njim, zakaj ne bi bilo dovolj tudi vsem ostalim?

Tusiram se pozimi vsak drugi dan. Ne telovadim. Noge in zobe si vsak dan umivam perilo si vsak dan preoblecem. Ker imam ledeno kopalnicov takem se ni prijetno umivat in ni kesa da bom grela se kopalnico. Poletje vsak dan zvecer pred spanjem s mlacno vodo. In 1x tedensko lase

Kako so luškani! Ta opica je pa ful posrečena 😁! Ko en otrok. Koliko časa kaj živi?

Kako so luškani! Ta opica je pa ful posrečena 😁! Ko en otrok. Koliko časa kaj živi?
[/quote]
Mene je kar navdusila, da bi jo kar imela. Simpatika je.😆😀😁

Kako so luškani! Ta opica je pa ful posrečena 😁! Ko en otrok. Koliko časa kaj živi?
[/quote]

Dokler jih v cepivo ne “stisnejo”

Bljak, pacuhi…. in taki si verjetno tudi rok ne razkužujete na vhodu, ko pridete zdej v teh razmerah v štacuno po futr…. pa v štacunah vse prešlatate, prej se pa popraskate po grabnu med ritnicami v avtu, ki ga niste umili že vsaj 3 dni (sarkazem off) 🙂

Jaz se vsak dan stuširam doma – tudi sedaj, pozim, tudi v teh izrednih razmerah pa še posebno, ko zadeve lebdijo v zraku in pobereš v mimohodu na kožo, lase – nisem lenuh iz cone ugodja si slečt topla oblačila, zlezt iz svojih dnevnih izločkov ( kar je bajdevej popolnoma normalen proces – loj se ti izloča iz por, čeprav ti tega ne vidiš in misli., da ne) in se umit. in še to: Še celo Kneippam se – oblijem ene 2x celo telo s hladno vodo, zadnjič na koncu; Si moreš mislit, prehladnih in vrusnih obolenj pa nimam že ene 3 leta.

Jaz isto, ned. in sre. Po veliki potrebi se umijem v bideju. Ne švicam, tudi poleti zelo redko. Ko sem se eno obdobje tuširala vsak dan sem imela težave s kožo – suha, srbeča, izpuščaji… nič ni pomagalo razen manj pogostega tuširanja.

Jaz isto, ned. in sre. Po veliki potrebi se umijem v bideju. Ne švicam, tudi poleti zelo redko. Ko sem se eno obdobje tuširala vsak dan sem imela težave s kožo – suha, srbeča, izpuščaji… nič ni pomagalo razen manj pogostega tuširanja.
[/quote]

Saj sploh ni zdravo. Še posebej večkrat na dan in to še s kakšnimi agresivnimi mili.

Tako pravijo tisti, ki se na to spoznajo;
S prepogostim tuširanjem spereš s kože naravna olja, ki telo ščitijo pred zunanjimi vplivi, zato se je po mnenju strokovnjakov priporočljivo prhati največ dvakrat do trikrat na teden, odvisno od potreb

Saj sploh ni zdravo. Še posebej večkrat na dan in to še s kakšnimi agresivnimi mili.

Tako pravijo tisti, ki se na to spoznajo;
S prepogostim tuširanjem spereš s kože naravna olja, ki telo ščitijo pred zunanjimi vplivi, zato se je po mnenju strokovnjakov priporočljivo prhati največ dvakrat do trikrat na teden, odvisno od potreb
[/quote]

Zdravo je bit čist, umit, higiensko ozaveščen in brez neprijetnih vonjav, da drugim v javnosti ni treba tega vohat, ko greš za njimi na javni wc v kakšnem trgovskem centru – ker je razlika, ali je notri opravljala potrebo redno na dnevni ravni umivana “lula”, ali ne.

Naravno olje? Dej ga srt’ no – sebum je pač izloček naših por preko kože kot največjega našega organa, nobeno “naravno olje” 🙂
Zdaj pa ti po svoje “po pametno” prosim napiši, le kakšna naravna “olja” ščitijo npr. del tvojega zunanjega spolovila ( mednožne male in velike labije napirmer), na katerih ostanejo po vsaki potrebi ostanki urina, zadaj tudi blata ( jasno s suhim wc papirjem tega ne moreš odstranit). In najboljša higiena je takoj to umit – bide ali pa kombiniran novodobni wc, ki je e vse v enem… Za umivanje intimnih predelov napirmer pa obstajajo trda in tekoča sredstva z usteznim phjem, celo mlečno kislino – a še nisi slišala z njih? Celo ginekologi jih priporočajo.

Lej, že skoraj 35 let se sama umivam ( ne štejem tistih let v plenicah), pa nikoli nobene zdravstvene težave iz naslova vnetij, izsuševanja mednožne kože, sluznice :)))))). In ja, lepo je, ko greš iz wcja, pa za teboj ne zasmrdi nič, nikakor pa ne po neumitem, zapojcanem mednožju, kot pri nekaterih, ko prideš za njimi na potrebo. Pa če je to služba, ali pa javni Wc v trgvoskem centru naprimer.

Saj sploh ni zdravo. Še posebej večkrat na dan in to še s kakšnimi agresivnimi mili.

Tako pravijo tisti, ki se na to spoznajo;
S prepogostim tuširanjem spereš s kože naravna olja, ki telo ščitijo pred zunanjimi vplivi, zato se je po mnenju strokovnjakov priporočljivo prhati največ dvakrat do trikrat na teden, odvisno od potreb
[/quote]

Kateri dermatolog ali drug zdravnik je avtor tega veleuma? Omenjaš namreč, da je to nekdo, ki se spozna. Če je članek iz strokovne publikacije, navedi vir.

Kateri dermatolog ali drug zdravnik je avtor tega veleuma? Omenjaš namreč, da je to nekdo, ki se spozna. Če je članek iz strokovne publikacije, navedi vir.
[/quote]

Za obe nejevernici. Izberita temo po želji.

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=prepogosto+tu{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}A1iranje

Tuširam se vsak dan, ne glede na letni čas. Včasih celo 2x. Redko izpustim. Tudi če se ne potim, na veliko in malo potrebo grem vsakodnevno, pa si ne predstavljam, da bi se tuširala občasno, kot tu pišete nekateri.

Za obe nejevernici. Izberita temo po želji.

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=prepogosto+tu{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}A1iranje
[/quote]

Bo šlo zdej. Buuuuuuuuuu

Za obe nejevernici. Izberita temo po želji.

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=prepogosto+tu{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}A1iranje
[/quote]

RegionalObala, Modna, pa še kakšen Cosmopolitan in podobni so pa res verodostojni viri :)) Je tudi mene zanimalo, če je kaj novega, pa sem se lahko le
nasmejala. Verjetno je pisalo tudi v Lady, pa še kakšnem drugem babjem cajtengu, nekje med recepti in novicami iz estrade, kajne?
Veš kdo piše take članke? Običajno kar študentke prek pogodbe za precej majhen denar. Ker je plačilo bolj revšna, z gugltranslejtom na brzino prevedejo nekaj iz tujih cajtengov na podobnem nivoju. Ali pa poguglajo in malo obrnejo besede kakšnega starejšega članka. Enkrat piše o škodljivosti rednega umivanja, drugič o koristi ašvagade, tretjič o paradontozi. Urednik da poleg še fotko kakšnega luštnega “dohtarja“, ki pametno in dobrodušno gleda (iz zbirke fotk v ta namen), pa je kurji futr pripravljen. Le zakaj bi v posel vlagali več časa in denarja, če putke itak vse pozobajo. In takšne članke celo navajajo za verodostojen vir 🙂 Bi bilo res neumno, da bi se kakšen resen novinar ukvarjal s članki iz JAME in podobnih virov.

New Report

Close