Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nevem kaj bi.

Nevem kaj bi.

Še zdaj se nisem pomirila. Mož je danes pripeljal psa pasme neki cane corso. Še nikoli slišala za tega psa. Sva se pogovarjala o psih, samo neke srednje pasme. Ta bo pa baje zelo velik. Pa pravi , da se bo sam ukvarjal z njim. Cene mi sploh noče povedat, koliko stane tak pes. Pa kdo bo plačeval njegovo vzdrževanje. pa takšen pes ja potrebuje, da se veliko ukvarja z njim. Najbolj me pa moti, da je šel sam ponj, ne da bi se o tem pogovarjala. Kaj bi ve storile.

Prav poceni ni. Je pa tako, da lahko, da ga boste tudi sama imela rada in je nov družinski član. Res pa je, da bi kako besedo o tem seveda prej lahko omenil.

More bit pa tvoj mož zelo trd in oster karakter , da si je omislil takega psa. Pa kombi da ga bo sabo vozil. Pa tud denar za kvalitetno hrano. Ta pes ni za vsakega. Res da so lahko ljubljenčki ampak to rabi veliko ukvarjanja in časa trdo roko in karakter. Upam ,da ima vsaj nekaj pojma o psih.

Ma pri nas smo še iz vsakega psa naredili mucka, tudi npr iz kraškega ovčarja. In ponavadi je ravno tisti ki je bil najbolj proti psu ( mama) se najbolj navezal in najbolj jokal ko je pes odšel v večna lovišča.

Sicer s cane corso nimam čisto nobenih izkušenj, je pa to res velika mrcina, tako da naj kar mož hodi z njim, ti ga boš pa doma futrala in crkljala, bosta bestiča, samo bat se ga ne smeš oz mu tega pokazat. Saj zdaj je najbrž še mladič? Zdaj bosta najprej vzpostavila odnos. Kar lepo trdno, dosledno in vztrajno, a mirno.

Nič ne rabi trde roke. Imamo cane corso psa, samec, 6 let. Tako umirjenega psa še nismo imeli, pa smo prej imeli 3 pse drugih pasem (veliki švicar, bernardinec, kraški ovčar). Pes je krasen na pogled, prav tako pa privržen lastnikom in učljiv. Pameten pes, ki vse razume, niti kot mladič nam ni nič prežvečil v stanovanju, v spalnice, kamor ne sme, smo mu enkrat rekli ne, je takoj poštekal, enkrat se je polulal v stanovanju in nikoli več, pač smo ga samo na hvaljenje, ko je to naredil zunaj navajali, spet takoj poštekal. Izredno nežen z otroki, je pa res, da je dominanten, ko gre za pasje samce, s katerimi se srečuje zunaj. Nikoli prvi ne skoči in napade, ampak če ga kdo narenči, mu ne ostane dolžen. Izreden čuvaj, ki pa ne ugrizne, če kdo pride na dvorišče, je pa previden pri tujcih. Mora biti zraven kdo od družine, da ga sprejme. Nikoli ne skače na obiske, se pa rad crklja in pride zraven, da se ga boža. Izjemen pes.

Če ga boste obdržali, ti ne bo žal. Doma bo priden in skoraj neviden, naš je v bajti popolnoma nemoteč, rad pa gre na dolge sprehode, posebej med vikendom. Če ga kak dan ne pelješ, pa tudi ni panike. Ko nas ni doma, je okoli bajte, 1000 kv.

Ko so pred časom pri sosedu ponoči cigani kradli neko pločevino z bajte, je tako lajal, da smo se zbudili, pa nikoli ne laja ponoči. Mož je šel pogledat, kaj je, tudi sosed se je zbudil in sta skupaj odgnala nepridiprave, še preden so naredili kakšno večjo škodo. Ko je na dvorišču sicer zalaja, ko pride kdo mimo, v hiši je popolnoma tih.

Skratka, boljšega si ne moreš zamislit, pasma vredna svojega denarja. Upam, da mu niso kupirali ušes in repa, ker je neprimerno lepši naraven, brez nepotrebnega mučenja.

Naš je takle:
https://canineweekly.com/wp-content/uploads/2020/06/Feature-Cane-Corso-Dog_-Size-Temperament-and-Health.png

Razveselite se kužka in ga sprejmite v svoj dom. Nasploh psi so nekaj najboljšega, kar se lahko zgodi človeku – so zvesti, razveselijo se te ko se vrneš domov, brez izgovorov moraš iti vsak dan ven na sprehod (kar je itak zelo koristno) in nasploh prinesejo veliko ljubezni v dom. Sama sem imela ves čas mojega otroštva in odraščanja psa. Sedaj sem se fantom, ki ni nikoli imel psa in ga tudi ne želi imeti. Vse bi dala, da bi mene fant presenetil s kužkom – in to s kakršnimkoli 🙂 začeti so morda težji, ker je potrebno kužka navaditi na določene stvari in pasja šola zares super vse olajša! Srečno 😉

Izmisli si kakšno boljšo temo.

Vsak pes je lahko fukjen če ne delaš z njim. Poznam znanko ki si ga je omislila zaradi imena, ga imela zaprtega v avtu ali balkonu, ker se ji ni dalo z njim ukvarjat. Je napadel potem mojo mami in ji strgal celo bundo. Ta pes rabi fulllllllllllllllll časa in enega laufanja. Partnerju povej, če ne bo z njim delal ko bo odrasel, ga boš prodala nekomu, ki bo skrbel zanj. Težko je potem žival prevzgajat ….

O kako vam ga zavidam, imela sem vitkega šnaucerja tudi super pes…

Nova lastnica psa pa kar pogumno, ga boš vzljubila. Mož pa je to naredil verjetno, ker je predvideval, da boš proti
😋😉.

Najbolj nežen in ljube” pes mi imamo 2…. Je pa res da je potreben karakter za vzgojo….. Veliko crkljanja vam želim

Pojma nimas.

Nas dom ne bi bil enak brez cane corso psice. To je izredno inteligentna in druzinska pasma draga moja. Dalec od tvojig strahov, ce moz ve kaj dela. Nujna je vzgoja od malih tack psa, da rodis sadove, ampak ta pasma k enkrat ves in vidis – ljubezen in varnost. Pa cane corso so znani da se kljub velikosti naredijo tako majhne, da jih niti ne opazis… sprehod je nujen za vsakega psa, isto kot za to pasmo. Ne skrbi.. vso sreco mozu in bravo, ce ve kaj dela bo dobil najzvestejsega psa na svetu. Lp

To je zelo prijazen pes, do domačih je pa hud, katerih ne pozna. Ampak se zelo slini, to me moti. Je zelo velik in močen 80kg. Bi ti poslala sliko od hčerinega je pravi fotomodel

Odgovor na objavo uporabnika
Pasji pes, 16.01.2021 ob 19:01

More bit pa tvoj mož zelo trd in oster karakter , da si je omislil takega psa. Pa kombi da ga bo sabo vozil. Pa tud denar za kvalitetno hrano. Ta pes ni za vsakega. Res da so lahko ljubljenčki ampak to rabi veliko ukvarjanja in časa trdo roko in karakter. Upam ,da ima vsaj nekaj pojma o psih.

Ti nekega potrebnega znanja o kinologiji pa lih nimas no 😂😂😂

Odgovor na objavo uporabnika
Veka, 30.01.2022 ob 23:23

To je zelo prijazen pes, do domačih je pa hud, katerih ne pozna. Ampak se zelo slini, to me moti. Je zelo velik in močen 80kg. Bi ti poslala sliko od hčerinega je pravi fotomodel

do domačih je hud?

teža je 40 do 50 kg, nikakor 80.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 9610, 31.01.2022 ob 00:14

do domačih je hud?

teža je 40 do 50 kg, nikakor 80.

Ne. Samo vejic zenska ne zna pravilno postavljat.. In potem dobimo cisto napacen stavek🤷‍♀️🙄 kaj ces

Haha je vedel da bos tezila pa je pac naredil kakor je hotel brez štale. Prav ti je, očitno si zategnjena… Malo se sprosti pa sodeluj pri vzgoji 😉

to je taka pasma, da ti lahko roko odgrizne, če boš kaj doprnašala in mahala okrog moža😂

New Report

Close