Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Partnerjevo šparanje

Partnerjevo šparanje

Ne vem vec kaj je prav in kaj narobe

Partner ima sluzbo jaz je pac nimam vse kar zasluzi spara. Nic ni narobe s tem. Problem je ko me zacne psihirat kako to da jst ne morem nic prisparat. Imam namrec stroske stanovanja, mojega stanovanja ki znasajo priblizno 200 eur. Dajem za hrano sama, kupujem otrok za oblect, vcasih si privoscim kaksno stvar kot so frizer, kozmetika, On tanka avto, kupi cike, malico za v sluzbo, ter placa poloznice okol 300 eur. Nekaj casa nazaj sem prisparala okoli 500 eur. Vzel jih je saj je moral placati registracijo avtomobila. Jezi me ker se moj denar trosi njegov gre na trr v kvazi da spara za hiso pa magar bo samo njegova. Meni pocasi prekipeva. Res da brez denarja clovek ne more bit ampak da non stop razmislas kako bos obrnil vsak euro, kje bos komu kaj vzel itd pa tud ne pelje nikamor. Bojim se mu pokazati ponovno prisparan denar kajti ni bilo prvic da mi je vzel bilo je ze nekajkrat tko… Tud avto si je kupil na moj racun s tem da mi je cez cas vrnil denar in mi ocital marsikatero stvar.. S tem da me ni vprasal se posvetoval z mano ampak preprosto ga je vzel… Ni prav. Pripeljalo me je tako dalec da se ne morem sprosceno pogovarjati z njim. Redkokdaj me pohvali. Na zacetku najine veze ko sem pripravljala kosilo vecerjo, vedno poudarjal kaj ni dobro, premalo slano, moja mama pa to tko naredi, od bivse mat je tkole naredila… Neke popravke dela… Al koji klinac… Kaj delam za vraga narobe… Ce mu ne bom dala jesti oz. Ne bom pripravila in dala na kroznik bo jedel mrzlo ali pa si bo sam nekaj naredil brez da bi mene vprasal ce tudi meni kaj pripravim tko sem ga razvadla da mi je prokleto zal.
Kaj delam narobe? Kako naj popravim storjeno?

Če se upaš, mu povej, da te psihično (kritiziranje nin stop), fizično ( izkoriščanje ta delo) in finančno ( jemanje denarja) zlorablja. In potem postavi mejo. Izkoriščal te bo toliko, kot mu boš pustila. Pa ni nujno, da je slab človek, le mejo potrebuje, da bo vedel, do kot lahko gre. Imata otroke? Upam da ne, da ne živijo v disfunkcionalni družini. Ali se bo prilagodil, ali pa no prej ali slej tebi prekipelo in ga boš pustila, ga zastrupila ali se zapila? Se rima..so pa še druge opcije..

Nisi ga razvadla, on te ne spoštuje, si mu samo priročna. Razvajen moški se čist drugače obnaša. Ne izkazuj spoštovanja tistemu, ki te ne spoštuje.

nova
Uredništvo priporoča

tale tvoj tip je pa cepec na kvadrat. Ti pa kakor želiš, tako boš imela!

Skupne finance niso rešitev za vsakogar. To je rešitev za odrasle in odgovorne. Vidva morata imeti obvezno ločene finance. Če prav razumemo on bi na tvoj račun še svojo bajto gradil, svoj denar pa šparal…

Pišeš, da nimaš službe in da plačuješ ….od kje potem imaš denar?
Koliko sta stara in koliko casa sta skupaj?
Ali je otrok od vaju obeh? Če ja, bi prvo tukaj poštimala, da plačuje hrano ali pa oblačila in ostale potrebščine zanj.

Sama sem ta mesec pri sebi rekla, da partner plača vse položnice, sama pa hrano za družino.
Sem se vštela. V trgovini včeraj sem pustila 120 eur, položnice so pa 230 eur. Pa ne bo dovolj do plače 100 eur za hrano, plenice itd.

Napisala si, da daš 200 eur za stroške, on da 300 eur. Kakšne stroške pa imate, da toliko stane. Sama bi naredila prerazporeditev kaj kdo plačuje. Potem spet pišeš da ti kupuješ hrano…tukaj je najboljše zdravilo, da mu napišeš listek, da naj gre po službi kupit.

Moj gre veliko krat v trgovino, ampak prejšnji teden je prišel čisto šokiran domov, da je kupil 4 stvari pa da je dal 20 eur. Sama sem včeraj dala samo toliko za prasek za stroj, pa tabletke za pomivalca, pa plenice v akciji, pa hrana za psa….

Ti si kot moja tašča, ki je imela zadnjih 20 eur, in je rekla da da to še možu in da ima potem mir.

Kolikor sem prebrala imata otroka skupaj. A financ pa ne moreta imeta skupaj?!

Pri nas imamo vsi skupne finance (starši, otroci, midva).

Sem direktna in ta direktnost mu ne pase. Najraje bi videl da plesem tako kot on igra. Vse sem mu povedala kaj in kako. Vendar je vedno denar na prvem mestu. Jezi me tudi to da se za vsakega pozanima koliko ima denarja, koliko dobi place itd. Pri meni je pa tkole sem na socialni prva korona mi je zagodla in sem tle kjer sem. Trenutno prejemam podporo, pri njemu pa zivim dobre pol leta. Otroka ima od prej.


meni bi se vsi alarmi vklopili

kritizira te zato, ker če ima koga za kritizirat, lahko ima o sebi boljše mnenje. to je vsa znanost. nič ni s tabo narobe. on rabi nekoga, da ga bo lahko tlačil

beži proč, kolikor te noge nesejo, preden ti še kaj vzame. ker te bo spravil na tla, izcuzal ves denar in uničil samozavest.

Auuuu.. nasrkala si draga moja 🙂

Hvala za mnenja. Vedno mislim da delam jaz kaj narobe. Nikoli do sedaj ni prevzel nkbene krivde nase. Vedno sem za vse kriva sama. Vsega se tako prokleto zavedam. Moram koncati ta toksicen odnos. Povedala sem mu tusi da je narsicoiden, da odlicno obvlada manipulirat z ljudmi. Res mu gre dobro od rok tole. Zelela sem mu na nek nacin pomagat. Ko ga poslusam o bivsih kako niso znale dajat na stran ena ga je izkoristila in lalala, ves film se mi vrti kaj vse mi je natvezil a dejansko je ves cas opisoval sebe. Da bi mi kdaj rekel da me ima rad, tko sam od sebe.,nikoli. Kadar je karkoli potreboval sem takoj skocila in svoje pustila, ter njemu bila na uslugo. Deklica na poziv. Nora sem na objeme, dotike, on pa ne mara tega, dejal je da samo na to razmisljam, namesto da bi bila bolj iznajdljiva in zasluzila se kaksen euro. Vam pravim samo denar. Jezna sem nase. Ampak bom tudi cez to sla. Vsaka sola nekaj stane. Hvala vam in vse dobro

Vidim da ti tud njega šparaš in po monu ob enih zjutraj pišeš…..ampak vse za provokacijo.

Tu nimaš več kaj za razmišljati prvič ko bi mi rekel da od bivše mat kaj bols nardi bi mu spakirala kufre pa naj gre nazaj k bivši če je res vse kaj pišeš tu ni več prihodnosti. Zaživi sama ti bo boljše

Pot pod noge in najdi sluzbo

Se mi resnično smiliš. Da te niti ne objame, pa kaj je to za en partner…? Vsekakor zasluži kakšen euro in se čim prej osamosvoji. Boš bolj realno videla vse skupaj in upam, našla pot iz takega slabega partnerstva. To je vse skupaj zelo bogo.

Penica, čimprej stran od njega, sploh, če nimaš otrok z njim. Takega cepca boš še lahko dobila. Namesto, da bi on tebe financiral, te še molze.Ne pusti se mu pretentati.Pol naj pa šteje eurčke sam.

Sparajta vsak zase. In niti slučajno ne pristajaj na delitev po njegovi matematiki. Imejta en skupni račun, dve kartici, in samo nakupi za skupno uporabo in za otroka. Predmete in storitve za osebne potrebe vsak sam. Pol pa kar uspe kateri našparat. Če se bo zidalo, daš zraven samo pri delitvi izključno pri formuli pol pol, ne glede na višino svojega vložka. Ampak je sicer kar boljše, da si šparaš za polog za svoje stanovanje. Osebno nimam občutka da sta zmožna spravit skupaj svoj srečni dom.

prišparam vsak mesec od plače 700€ ne dam nobenemu nič. če hoče katera luleka imet ga dobi

Kako ti sploh uspe toliko našparat če si brez službe?

Najbolj me je zmotilo, da praviš da kaj lahko storiš in kako popraviš? Tega cepca ne moreš popraviti, je nesramen in aroganten .

Ona ne more brez fu.ka.
In ker ne dobi f.uka tako enostavno, more tipu dajat denar, da ima reden f.uk.
Sla ne bo stran, ker ji se.x toliko pomeni, rabi vsak dan.

Pri meni je bila podobna situacija, ampak s tem, da sem jaz delala in imela dolgo celo visjo placo. Dve tretjini skupnega kredita, kupovala vse za otroke, darila… Hrano sva kupovala vsak malo, ampak on je sredi meseca rekel, da mu je zmanjkalo (pa mu je ostalo toliko, da je dal med prihranke), jaz sem morala pa v limit da sem kupovala hrano do konca meseca. Ko je zamenjal sluzbo in je imel on visjo placo, so kredit in stroski ostali nespremenjeni, jaz sem se vedno placevala vec. Po letih psihicnega in verbalnega nasilja, sem imela dovolj. Ker je imel vse prihranke on in me je z groznjami na koncu preprical, da nisem sla na sodisce, sem ostala brez vsega. Dobro desetletje sem vlagala v hiso, kjer sedaj zivi z novo druzino. Da se razumemo, jaz sem srecna, da sem se ga znebila in imam partnerja, ki mi je pokazal, kaj je ljubezen, spostovanje in pripadnost. Ampak mi je zal, da nisem financno bolje stojeca, ker sem slepo zaupala, da bo bivsi moz bolj posten. Tako, da ti priporocam tole… Spremenila ga ne bos. Poskusi s pogovorom, ampak ni nujno da bo pomagalo. Zacni pa ze zdaj sparati denar, brez da on ve za to. Ce bosta ostala skupaj, bos pac imela zaledje, ce se bosta locila, bos imela pa s tem nekaj financne varnosti in zavedanje, da si bila dovolj pametna, da si poskrbela zase. Verjemi, nekdo, ki je tako skrt v zakonu, te ob locitvi poje za malico. In ce si psihicno ubita se od zakona, ima lahko delo, ker nimas vec moci za boj. Ti pa povem, da ko se znebis takega cloveka, je zivljenje lahko spet cudovito :). Srecno!

Odgovor na objavo uporabnika
ravno nazaj, 17.01.2021 ob 01:03

Vidim da ti tud njega šparaš in po monu ob enih zjutraj pišeš…..ampak vse za provokacijo.

Zate mogoče je provokacija, če ti je vse lepo in prav in ležiš s zlato žlico v ustih.

Čaki mal. Kako lahko kaj prišparaš, če nimaš službe? Od kje tebi sploh denar? Pojdi v službo.

New Report

Close