Starševski čvek

GLS ne vrne denarja

Default avatar
GLS ni mogel dostaviti paketa v VB, zato so ga pripeljali nazaj.

Izdali so dobropis za znesek poštnine, denarja pa kar ni in ni nakazanega. Na mail in telefon se ne odzivajo. Na katero institucijo se lahko obrnem ozioma kaj lahko še naredimo?
Default avatar
Čaki, dobila si dobropis. To pomeni, da imaš pri njih v dobrem. Ko boš naslednjič pri njih plačevala, boš pač plačala za ta znesek manj.
Default avatar
Pozdravljeni,

kako dolgo se vam že ne oglasijo? Čim več jih kličite, dokler se ne bodo oglasili, kličite vsako minuto. V primeru, da se vam ne bodo oglasili dalj časa, jim preko e-pošte napišite, da jih boste prijavili na Zvezo potrošnikov Slovenije in denar bo v minuti na vašem računu.
Torej ste pošiljali v Veliko Britanijo, če prav razumem?
Default avatar
Pozdravljeni,

kako dolgo se vam že ne oglasijo? Čim več jih kličite, dokler se ne bodo oglasili, kličite vsako minuto. V primeru, da se vam ne bodo oglasili dalj časa, jim preko e-pošte napišite, da jih boste prijavili na Zvezo potrošnikov Slovenije in denar bo v minuti na vašem računu.
Torej ste pošiljali v Veliko Britanijo, če prav razumem?
Default avatar
Jaz sem klicala enkrat vendar se je oglasila tajnica v madžarskem jeziku, nisem nič razumela.
Default avatar
larchy je napisal/a:

Dobila je dobropis in kaj vam sedaj ni jasno?!
Default avatar
Meni so pri GLSu enkrat paket uničili. Nobene odškodnine niso hoteli dat. Baje je to edina dostavna služba v Sloveniji kjer paketi niso zavarovani niti za 1 €.

Je pa res, da so poceni, hitri in res redkokdaj se zgodi da je kaj razbito, pa sem dosti pošiljala.

Skratka nobeno kosilo ni zastonj.
Default avatar
Vprašljiva uporabniška izkušnja je napisal/a:
Sicer nimam izkušenj s pošiljanjem preko GLS, le s prejemanjem. Ko ste zapisali, da so ugodni, sem šla pobrskat po spletu. Najdem ta cenik: https://gls-group.eu/SI/sl/obcasno-posi ... shop-cenik

Se pravi najcenejša zadeva je 4,50€? Recimo, ena majčka v mehurčkasti kuverti s kupno težo 300g, stane 4,5 €? Meni so to zdi drago, veliko dražje od pošte. Tam je priporočena pošiljka cca 2,80 €-
Default avatar
Dobropis ne pomeni vračila. Imaš pri njih ta znesek v dobrem za naprej.
Default avatar
Ne drži, dobropis res pomeni, da imaš nekaj v dobrem, ampak to ne pomeni, da ti denarja ne vrnejo, odvisno od dogovora. Če se dogovoriš za vračilo, ti denar pač vrnejo.
Default avatar
V zadnjem mailu, kjer so poslali dobropis, so navedli, da bodo denar vrnili na kreditno kartico...
Default avatar
Jezna osa je napisal/a:
In koliko časa je od tega mejla? Imajo gužvo, verjemi. Bodo vrnili.
Default avatar
Jezna osa je napisal/a:
Na kreditno kartico ti pač ne morejo vrnit bušmanka.
Default avatar
viharni jezdec je napisal/a:
Vračilo na kreditno ni nič kaj takega. Meni so vračali Gap, Next , HM in še kdo, če je tako pisalo v splošnih pogojih.
Default avatar
NikolinaJK je napisal/a:
Zato ker si monklja in sploh ne veš kako kartico imaxš. Na katero kreditno so ti lahko nakazali denar?
Default avatar
A seveds je napisal/a:
Itak da vrnejo na kreditno, meni je samo lani na Mastercard vrnil znesek celotne kupnine Easyjet, Best Secret in Next. Ne lažem.