Starševski čvek

Kaj natančno sploh je naloga nepremičninskih agencij razen pobiranja provizij?

Default avatar
Kupujem nepremičnino... Najprej, ko se pojavim na ogledu mi "nepremičninski agent" pod nos pomoli pogodbo, v kateri ponavadi piše koliko procentov jim moram ob nakupu odkartat in, da ne smem kupit mimo njih. Seveda nisem tumpast da bi jim dal prave osebne podatke....

Ko kaj nepremičninske agente vprašam ne vedo nič in takoj kličejo lastnika. Torej kaj natančno naj bi oni sploh meni ponujali za 2 - 4 % provizijo, razen limanja slik na oglasni portal?

Lastniki teh agencij so pa ponavadi tako ali tako sami neki južni mutibariči.
Default avatar
Ne ponujajo tebi. Poskrbijo pa oziroma naj bi, da se prodajalcu nepremicnine ni treba ukvarjat z ogledi in podobno.

Ko sm jaz kupovala stanovanje preko ceste stanovanja v katerem sem bila v najemu, je bilo pred mano 5 ljudi v istem dnevu na ogledu. Pa še precej za mano. Če bi jaz prodajala se mi s tem ziher ne bi dalo ukvarjat.
Default avatar
Ful si faca ej. Ne daš jim pravih podatkov ali kaj? Kaj pa če se odločiš za nakup ogledane nepremimčnine, pa kar naenkrat Janez Novak postane ti, s tvojimi podatki?

Če te tako muči, potem reci, da ne boš podpisoval pogodbe vnaprej in jo boš po ogledu. Ampak ne, ti podpišeš pogodbo, tam ne rečeš nič, zdaj se pa na forumu usajaš? Kaj točno ti to prinese? Rešitev to namreč ni.

Aja, pa agencija ponavadi naredi še kaj več, samo očitno ti posluješ samo s čudnimi agencijami.
Default avatar
Neponujajo tebi je napisal/a:
Se pravi odklenes 200 jurjev vredno stanovanje in zato pobases 8 k. Hahaha.

Kot pravim. Vprasam kaksni so stroski s stanovanjem. Pravi agent ne vem in klice lastnika. Na ogledu parcele. Ima parcela vpisane sluznosti? Agent: ne vem, glejte zemljisko knjigo. Imate lokacijsko informacijo: Ne, pojdite na obcino. Je treba podpisat kupoprodajno pogodbo, agent: pojdite do notarja...
Default avatar
Jaz imam pri vsakem nakupu svojega odvetnika, ki mi pregleda pravni vidik, pogajam za ceno se pa itak sam.
Default avatar
Nepremičninske agencije so približno en tak mutni biznis kot Ljubljanski taksisti.

Če si pameten pogledaš v zemljiško knjigo, kdo je lastnik nepremičnine in stauhaš lastnika sam ter kupiš brez posrednikov.

Jaz vrednost nepremičninskih agencij vidim samo v tem, da, če prodajaš nepremičnino ene 200 km stran od tvojega stalnega naslova, da se ne voziš sem in tja na oglede. Samo koliko po je tega v zapečkarski Sloveniji je pa druga pesem?
Default avatar
ful si faca je napisal/a:
te agencije so za polpismene, ki si niti zemljiškega izpiska iz elektronske ZK ne znajo potegnit

sem prodajala stanovanje
da bi dala 1500 agenciji za to, da bi nalepila oglas na bolho in nepremicnine.net, kar znam tudi sama in da bi mi pošiljala kupce? ne hvala
še nikjer in nikdar ni agent sam razkazoval nepremičnine, vedno je bil lastnik poleg

pogodba je bila sklenjena pri notarju z notarskim zapisom za 500 EUR prodajalec in 500 EUR kupec tutto kompleto.
agencija bi od vsakega pobrala 1.500

odgovornosti pa ne nosijo nobene

ko sem kupovala hišo, je bil agent posrednik, ampak samo za prodajalca. ne za mene kot kupca.
skrbni pregled pa je delala banka, ne pa agent. in moja banka je terjala gradbeno dovoljenje, pa uporabno, pa to dokazilo pa ono dokazilo, agent o tem pojma ni imel. toliko o tem

da je sestavil pogodbo, je pokasiral skoraj 3 jurje. lep biznis za malo dela....
Default avatar
A ni to zdajprepovedano? Računati tudi od kupca provizijo?
In imajo zato po novem napisano sledeče besedilo, kopirano iz oglasa:
Pogoj lastnika za sklenitev posla: Kupec plača davek na promet nepremičnin v višini 2 % prodajne cene. Kupec ne plača agencijske provizije.
Bolano.
Default avatar
Kaj vse je tisto, kar agencija zate ponavadi naredi? Konkretno?
Default avatar
bem vindo je napisal/a:
Ja, zelo hitro so našle obvod za to določilo.
S partnerjem sva kupila prek agencije, ker prodajalka ni upala prodajati brez - pač njej je to pomenilo neko varnost.
Na nobeno od vprašanj agent ni imel odgovora, niti ga ni poiskal. Midva znava pobrskati po vsem mogočih portalih in ZK in sva ugotovila, da je stanje nepremičnine ravno nasprotno kot je trdil agent - meje niso urejene. Roko na srce, je v konkretni vasi za prmej potrjenih le nekaj zemljišč. Ampak zakaj potem trdi, da so meje urejene, ko pa niso?
Default avatar
Das kapital je napisal/a:
To bi tudi jaz rada vedela. Če notar sestavi pogodbo potem ne garantirajo niti za prenos denarja, ki pa je po zakonu tako ali tako zavarovan že z ustnim dogovorom.

Avtor je naštel nekaj tipičnih vprašanj za nepremičninskega agenta, ki se ponavadi na ogled pripelje z lepim avtom in ugvantan. Jaz grem ponavadi še dlje. Vprašam kakšna je gradnja stavbe, izolacija, kakšne so cene na tem območju. No tu pa je potem res tema v glavi pri ahentu. Se mi je že zgodilo, da sem na ogledu ponorela in agenta vprašala kaj on sploh ve.
Default avatar
Mi smo povedali, katero območje želimo, kaj želimo in prosili, da nas obvestijo, ko se bo kaj našlo.
Nekaj časa nam je pošiljal vse mogoče, pa smo ga kar ustavili. Ko je našel na lokaciji, ki smo jo želeli, smo kupili.

Če bi sami iskali, bi nam to ušlo, bi nas nekdo prehitel, ker dejansko agenti za marsikaj izvejo še preden gre na trg.
Default avatar
Ta mesec smo dali stanovanje za oddajo.
Dva dni mi je zvonil telefon , kot utrgan.
Vsak drugi agent. En kup lupetanja koliko imajo oni ljudi ki iscejo, in ko jih pustis klobasat , vsi imajo pare brez zivali
Najprej zasteka, ko reces nikjer ne pise da ne smejo imet hisnega ljubljencka... je ze no no sej eni ga imajo pa ne povejo...
In vprasam enega cisto tako, da mi odgovori. V cem je smisel da oglasujem preko njih ce lahko dam sama oglas, kar tudi sem . Ce so me oni nasli v oglasu me lahko tudi najemnik. In zakaj bi njim placevala provizijo ce me najemnik kontaktira direktno. Zakaj bi placevala njim da sestavljajo pogodbo ce mi jo je sestavil ze advokat.
Na vse je bil potem odgovor , da oni pomagajo najemniku. In vprasam da ce pomagajo najemniku cemu bi potem najemodajalec placal njihovo provizijo, naj jo tisti za katere delajo v dobrobit. Ja da oni morajo pa ze tako ali tako najemnino placat. 😏 ce najemas potem placujes logicno al kako?
Malo prevec se je teh agencij razpaslo in imam obcutek da ljudje so danasnji dan zadosti osvesceni in na tekocem , dako da so milo receno malo "obupani "
Default avatar
Nič ne rečem, če bi za provizijo res naredili domačo nalogo.
Preverili pravno stanje od a do ž, do vsake najmanjše plombe, služnosti, dovoza, meje, priključke, račune, gradnjo, materiale, dejansko obnovo, položnice, kako je urejeno z upravnikom, čistilko in tako dalje ...

Da bi sestavili pogodbo, kot se zagre, ne da se zjočeš od šlamparije in slabe slovenščine. Da za ceno provizije poskrbijo tudi za vpis v ZK, posredujejo tudi pri najemanju kredita (kot je to v tujini) - da bi njihovo ime pri tem tudi nekaj pomenilo (ampak ne more, dokler delajo, kot delajo).

Da ti dejansko išče nepremičnino po tvoji meri, ne da samo prečekira oglase, kar človek lahko naredi tudi sam.

Da opiše tudi slabosti, kot je to nekaj čisto običajnega v nem in avstr oglasih, pri nas pa samo za kako Prekmurje (dovolj žalostno, da so najbolj pošteni oglasi in pogoji tam, kjer so že tako ali tako najslabši zaslužki z nepremičninami).

Pa verjetno je še kaj, kar sem zdaj pozabila.
Default avatar
Lesinarji je napisal/a:
V izogib temu napišeš v svoj oglas spodaj naj te nepremičninske agencije ne kličejo in načeloma se tega držijo.
Sem pred veliko leti delala v agenciji in vem, da se stepejo kot pes za kost pri vsakem novem oglasu od zasebnih prodajalcev, ki se pojavi na spletu. Nekaterim dobesedno voda v grlo teče, ko tudi nekaj mesecev ničesar ne prodajo. Ta posel je težak in moraš dobesedno znat glumit in mutit, da sploh kaj prodaš.
Tisto, ko se enkrat zanimaš za nakup recimo nekega stanovanja in te potem kličejo in govorijo, kako imajo še ne vem koliko interesentov, s tem pritiskajo nate, da bi kupil, v resnici nimajo veliko interesa, včasih sploh nikogar. Ljudje včasih vprašajo, kako ti teče posel in vsakemu je treba glumit, kako je super in fino.
Tisti %, ki so od prodaje, so večina v njihov žep, čeprav ti zraven prodajajo, kako oni urejajo to in ono namesto tebe, a je bolj bla bla. Realno gledano je za prodajo ali nakup neke nepremičnine, tako malo stvari za uredit, da je tega vsak laik zmožen. Ampak eni pač raje agenciji plačajo, da to ureja, oni pa si manejo roke na takšnih nevednežih.
Default avatar
Jest sm kupu brez Mutibarićev pa sm čisti laik, rabiš samo eno dobro kupoprodajno pogodbo. Podpišeš pogodbo, vplačaš dogovorjeno aro (dobi potrdilo o plačilu od lastnika), lastnik gre do notarja da overi podpise in pogodbo, lastnik gre na UE da plača davek na prodajo nepremičnine, ko on dobi odločbo vplačaš ti ostanek kupnine in to je to. Potem naredita in podpišeta še primopredajni zapisnik, popis števcev, on ti da kontakte za prepis elektra, itd. pa vse ključe in adijo.

Pa tudi vpis v ZK lahko narediš sam brez oderuških notarjev, tako da greš na ZK v kraju odkjer je nepremičnina in daš vpisat na odnovi podpisane pogodbe, nben kunšt.
Default avatar
jest bom tud eno agencjo udpru če je use tko simpl. neumnga naroda je kolkr hočš
Default avatar
V tej branži delajo daleč največji idioti. Ko jih vprašaš kaj, ne vedo NIČ ampak res dobesedno NIČ. Tudi številko parcele ali dela stavbe ali celo katastrske občine "mora pobrskati". Pa tudi če kaj vedo si ne upa povedat, ker se boji, da ga boš prijel za jezik, ker ponavadi itak tisto kar izustijo je informacija napačna.

Ni mi jasno kaj oni cele dneve počnejo. Ali se po riti praskajo, ali pa morda še večjim idiotom prodajajo meglo. Tako kot je pa napisal avtor. Najprej kar se zgodi, ti pod nos porine pogodbo in ko je pogodba o "zastopanju" kupca podpisana obstoji v kotu kot nemi duh in čaka da ogled mine. Ukvarja se pa s kupcem lastnik. Pa če to ni alfa in omega biznis... Jaz pošljem kakega sorodnika ali kolega na izvidnico, pa on podpiše tisti ničvredni dokument, hkrati pa od lastnika dobi telefonsko, da se potem zmenim z njim sam, če me zadeva res zanima. Basta.
Default avatar
Ko bo agencija odškodninsko jamčila za posel, jim rade volje dam 5%.
Do takrat pa...ciaotuttiebounanotte.
R. trzęsie swą dupą, idiotka nie kuma nic,
Że jest tu największą kurwą, w loży dla MON.
Default avatar
ja obvod je napisal/a:
Radovica???
R. trzęsie swą dupą, idiotka nie kuma nic,
Że jest tu największą kurwą, w loży dla MON.