Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Talno gretje ali radiatorji?

Talno gretje ali radiatorji?

Z mojim delava novo bajto in nisva prepričana kakšen način ogrevanja naj umestiva v hišo, da se najbolj splača in je tut učinkovito.

Kaj bi vi predlagali?

Močno odvisno od vira ogrevanja. Če bosta šla v toplotno črpalko, potem nujno talno. V radiatorjih mora bit voda segreta na bistveno višjo temperaturo kot v sistemu s talnim ogrevanje, Izkoristek TČ pa je odvisen od temperaturne razlike medijev (zunanja temperatura proti temperaturi vode ogrevalnega sistema). Večja kot je razlika, slabši je izkoristek. Poleg tega pri talnem ogrevanju nimaš “okraskov” na steni in imaš lahko francoska okna. Radiatorji so pa pocen za narest. Zdej pa…

Mi imamo v hiši radiatorje, midva sva zdaj v mansardo dala talno. Občutek stokrat bolj prijeten, temperatura v vseh prostorih enaka, po tleh prijetno toplo, nobene prostorske zagate glede pohištva in radiatorjev… Nama je talno zelo všeč.

nova
Uredništvo priporoča

Še en glas za talno.
Radiatorji grejejo točkovno, pri talnem se ti ogreva komplet talna površina in posledično prostor. Je pa verjetno cenovno dražja izvedba od montaže radatorjev.

Jaz pa tko razmisljam….ce cev/spoj spusti kje je vec stroskov s sanacijo tega in z odkrivanjem napake?

Jaz pa tko razmisljam….ce cev/spoj spusti kje je vec stroskov s sanacijo tega in z odkrivanjem napake?
[/quote]

Potem je najboljše, da nobenih cevi ne dajemo v tlake, stene…, ampak so vse vidne. Pa bohnedaj podometni WC kotliček. 🙂
Sem za talno, čeprav ga nimam, ker ni bilo možno.

Imamo talno. Prezadovoljni.

Kako boš šele prezadovoljna s krčnimi žilami….?
Takrat bo prepozno reči: “Nisem vedela”

Potem je najboljše, da nobenih cevi ne dajemo v tlake, stene…, ampak so vse vidne. Pa bohnedaj podometni WC kotliček. 🙂
Sem za talno, čeprav ga nimam, ker ni bilo možno.
[/quote]

Jah, čim manj. Če bi bilo od mene odvisno, bi tudi elektriko napeljeval zunaj stene. Tako imaš pa čez toliko in toliko let dosti več dela in dosti večji problem.

Jaz pa tko razmisljam….ce cev/spoj spusti kje je vec stroskov s sanacijo tega in z odkrivanjem napake?
[/quote]

Če crkne enostavno izklopiš vejo in namontiraš radiator

Talno je ok pod pogojem da je hiša dobro toplotno izolirana, če ni, je preveč izgub in mora bit talno nastavljeno na višjo temp kar zna bit problem ko stojiš na takih tleh.

odvisno kje živite. Če ste na primorskem, potem bo talno zadost. Jaz ga tu doma nimam kaj s talno biksat.
Mam radiatorje, odprem do konca okna, ko gremo ven, potem grem 15 minut prej notr, zaprem okna, našopam radiatroje na full in slabe pol ure je tako toplo, da zapremo vse, razen pustimo v dnevni sobi, ki je povezana s kuhinjo in je večji prostor, a še to na minimum.

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Če crkne enostavno izklopiš vejo in namontiraš radiator

Talno je ok pod pogojem da je hiša dobro toplotno izolirana, če ni, je preveč izgub in mora bit talno nastavljeno na višjo temp kar zna bit problem ko stojiš na takih tleh.
[/quote]
A tako enostavno je to, izklopiš vejo in daš radiator, si se ti tako pameten rodil ali je kasneje prišlo do povišanja IQ?
Na kaj pa priklopiš radiator, brez dovoda in odvoda vode iz peči do radiatorja bo samo za okras, da ga priklopiš bo treba kar veliko razbijanja, vrtanja v zidove in verjetno tudi tla, pa ne pozabimo dodatno pumpo za ta radiator.

Novogradnja brez talnega? Pa kje vidva živita? Radiatorji so out že dolgo časa.
In verjemi, boš presrečna, ko boš opremljala in se ne boš zaj* še s tem, kje ti kakšen radiator hodi napoti.


A tako enostavno je to, izklopiš vejo in daš radiator, si se ti tako pameten rodil ali je kasneje prišlo do povišanja IQ?
Na kaj pa priklopiš radiator, brez dovoda in odvoda vode iz peči do radiatorja bo samo za okras, da ga priklopiš bo treba kar veliko razbijanja, vrtanja v zidove in verjetno tudi tla, pa ne pozabimo dodatno pumpo za ta radiator.
[/quote]

IQ se mi je drastično povečal ko sem se začel družit z vami… 🙂

Vse našteto je bistveno lažje kot razbijat pod in popravljat talno.
Prevrtaš par lukenj in priklopiš cevi na rad.

New Report

Close