Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj mnogi nimate zaves kljub firbcem?

Zakaj mnogi nimate zaves kljub firbcem?

Mnogi v stanovanjih sploh nimate zaves,cetudi stanujete v velikih naseljih, stanovanje pred in okrog stanovanja. Tudi spalete niso niti najmanj lepe, morda le pri res starih, visokih oknih.
Vsak lahko vidi k vam, pa pozimi tudi toplota bolj izhaja.
Poveste,zakaj tako?
Pa ne ,prosim, z onimi “ker lahko” :).

Kakšna toplota pa izhaja zaradi zaves? To pa res prvič slišim. Kvečjemu so zavese ovira, da toplota ne seva neovirano v prostor kadar je pred radiatrojem zavesa. Pa, mimogrede, tudi jaz jih nimam. Res pa sem na samem. Zavese zastirajo pogled ven, ovirajo prehod svetlobe iz zunanjosti, so praholovci. Zato jih ne maram. Mogoče bi jih imela v res strnjenem naselju tam, kjer pač bi bila sicer zelo izpostavljena, drugje ne. Sicer pa imam rolete in zvečer se ne vidi ne noter ne ven. Mene bolj čudi to, da nimajo rolet ali vsaj žaluzij zunaj. To pa res pripomore k ohranjanju temperature (no, rolete, žaluzije precej manj) in zastre pogled v notranjost.

Prej smo ziveli v 1. Nadatropju v strnjenem naselju. Zaves nismo imeli, da smo imeli pri ze tako majhnih oknih vec svetlobe v prostoru in hkrati odprt pogled navzven.
Mimiidoci, ce je pogledl navzgor je lahko videl le strop.
Sedaj smo v atrijskem in imamo zavese, ker je ziva meja se precej nizka.
Ce jih ne bi imela, bi se pocutila precej golo, ce se lahko tako izrazim.
Pogresam pa odprt pogled navzven in vec svetlobe v prostoru, kljub velikim oknom, saj gledamo na severo vzhod.
Smo pa koncno stanovanje in velika druzina, tako da poglede kar varbimo, tudi cez zivo mejo.
Ni mi pa, da bi dajala kaksne nalepke na okna, ker potem je pa ze bolje, da imam zavese.

Tudi jaz nimam zaves, živim v 11. nadstropju, z odprtim pogledom in razgledom in nihče mi ne gleda v stanovanje. Mi je tako čisto všeč.
Rolete spustim samo na oknih v spalnici, ker rabim temo za spat.

tako imam lepsi pogled na sosedo, kadar se sonci na terasi.

Jaz jih nimam in živim v naselju. Nihče ni alergičen na prah, tako da to ni izgovor. Ne vem. Všeč mi je svetloba. Če pa kdo zvečer notri zija, je pa to njegov problem.

Tako lahko firbci vidijo celoto mojega telesa.

Zavese so sam strosek.

Pri nas pod zemljo jih tudi nihce nima.

Mi živimo v hiši sredi naselja, pa tudi nimamo zaves. Pri hiši je en hud alergik na pršico in smo morali iz hiše dat vse, kar lahko lovi prah (zavese, tepihe, kavč iz blaga, da o pliškotih niti ne bi). Po dolgih letih mi je tako tudi lepše, enostavnejše, manj nakrancljano.

Proti radovednim pogledom uporabljamo žaluzije, ki se jih da enostavno brisat.

Zato je fajn, da pozimi so. A spalete so vam lepe?

Imamo poslovne prostore na Letaliski cesti in kolikor vidim jih tudi nobena piserna nima. Verjetno niso vec v modi.

Pri nas v Kocevskem gozdu se nisem videl, da bi kdo imel zavese na oknih.

Ce jih sosedje nimajo, zakaj bi jih te jaz imela.

V novi hiši sem bila kar nekaj časa brez zaves. Imam zelo lep razgled naokoli in v začetku se mi je zdelo škoda staviti gor zavese. Potem me je prijelo pet minut in sem si šla ogledat zavese in če verjamete ali ne, sem se odločila za svetle zavese, potiskane z nežnim vzorčkom vejic. Vsak, ki pride na obisk, mi pohvali zavese in pove, kako lepo oblikujejo prostor.
Vsak po svoje pač.
Ampak po drugi strani so zavese tudi strošek, oprati jih je treba vsaj dvakrat letno, spraviti dol, natakniti gor, je kar delo z njimi.

Kaj so to spalete?

Kaj pa je z vašimi narobe? A so grdo narejene? Moram priznat, da nikoli v življenju nisem pomislila na špalete. Ker je bistvo okna tisto, kar se vidi skozi. In jaz gledam v naravo , gozd.

Če imaš talno gretje, ni nobene koristi od njih 🙂

Spalete pa so tisti del okna, zidan,okrog okvirjev oken. Zdaj ves,kaj mislim?

Ne verjamem v zavese.

Ja, sem našla s “š”-jem – nekakšna obroba 🙂

Kako pa ti veš, kdo ima in kdo nima zaves, pa koliko se vidi ali ne vidi v stanovanje? Res nimaš drugega dela, kot v okna buljit?

Jaz sem v pritličju, na oknih imam pliseje, vendar pliseje dvignem le ponoči. Čez dan me pa prav briga kdo gleda notri. Ponavadi je njim bolj nerodno, če jih pozdravim oz. jim pomaham iz stanovanje 😃

Pravzaprav… ne vem, zakaj jih nimamo. NIkomur ni prišlo na misel, pa tako je več svetlobe. K minimalistični opremi se mi zdi da ne pašejo.
Zvečer pa navadno zapremo žaluzije, ki so sicer itak cel dan dol – samo odprte.

kdor ima občutek za normalnost in zasebnost, ima tudi zavese, če so okoli njega drugi ljudje.

New Report

Close