Starševski čvek

Zakaj mnogi nimate zaves kljub firbcem?

Default avatar
Imam nemsko tipkovnico je napisal/a:
Ja, sem našla s "š"-jem - nekakšna obroba :-)
Default avatar
Ampak res je napisal/a:
Kako pa ti veš, kdo ima in kdo nima zaves, pa koliko se vidi ali ne vidi v stanovanje? Res nimaš drugega dela, kot v okna buljit?
Default avatar
Jaz sem v pritličju, na oknih imam pliseje, vendar pliseje dvignem le ponoči. Čez dan me pa prav briga kdo gleda notri. Ponavadi je njim bolj nerodno, če jih pozdravim oz. jim pomaham iz stanovanje 😃
Default avatar
Ampak res je napisal/a:
Pravzaprav... ne vem, zakaj jih nimamo. NIkomur ni prišlo na misel, pa tako je več svetlobe. K minimalistični opremi se mi zdi da ne pašejo.
Zvečer pa navadno zapremo žaluzije, ki so sicer itak cel dan dol - samo odprte.
Default avatar
kdor ima občutek za normalnost in zasebnost, ima tudi zavese, če so okoli njega drugi ljudje.
Ampak res je napisal/a:
Default avatar
Ampak res je napisal/a:
Večinoma zaradi astme in prostornine. Kar se upravičenih razlogov tiče. Zaveso je treba sneti in oprati, žaluzije se pobriše.
Default avatar
tisti brez sramu nimajo zaves je napisal/a:
S potovanja po Nizozemski se spomnim luštnih hišk z velikimi okni, veliko njih brez zaves, marsikje si skozi sprednje okno videl še zadnje okno in ven na vrt :) Mi je zgledalo lepo, prijetno, sproščeno. Zdaj pa vidim, da Nizozemci (zgleda) nimajo občutka za normalnost in zasebnost? Ker seveda tule se cel kup ljudi čuti poklicane, da določajo, kaj je normalno ...
Default avatar
nenormalni je napisal/a:
Res je kot praviš. Hiše so večinoma z velikimi okni spredaj in vse odprto pogledu.
Kolega iz tistih koncev mi je razložil, da je osnova vljudnosti to, da ne zijaš v ta okna in ljudi noter.
Default avatar
Mene to toliko moti ko folk upadljivo gleda pa se briga... Tolk da me razpipipipipiiiiiiiii.. Ko vidim da nekdo gleda tam kjer zivim jih učasih kar povabim in rečem stopte not/a biste not stopli... Pa usi bledi postanejo... A takrat pa dobiš zadrego?

Neka privatnost mora bit. Nočem da mi nekdo gleda v stanovanje ko nekaj delam pa sploh ne vem da me opazuje.

Sam tega ne pocnem mi je nekulturno in nolikano po domac povedano seljacko. Ne delas drugim kar tebi ne pase oz kar nebi zelel da tebi.
Ampak ja razlicni smo si.
Default avatar
Kaj mi bodo zavese stedi sume.
Default avatar
Jaz jih imam, mi je všeč. Dajo dodatno nežnost in toplino prostoru.
Pa zaradi rolet nimaj od zunaj vpogleda v mojo zasebnost. Tisti ki imajo vse na oceh so nekakšni iskalci pozornosti, pa četudi se nekateri tega ne zavedajo.
Default avatar
Mislim, če ljudje nimajo drugega dela kot buljit v moje stanovanje tudi ok :).
Drugače pa ne nimam zaves. Imam zunanje žaluzije, ki jih samo obračam dan/noč.
Default avatar
In prazno stanovanje. Imamo res lepo stanovanje a ko dam zavese prat in jih par ur ni,se mi zdi ,no, nekako revnejse. Pa imam cisto tanke, prosojne,bele. Ja, seveda,ce bi imela hiso na dovolj velikem posestvu, s starimi visokimi,francoskimi okni s pogledi na krasen ,divji vrt ali ponece se morje pod cliffom, ne bi imela nobene zavese:):)
Default avatar
Sem jih imela dokler nismo imeli novih oken povsod razen v spalnici in otroški sobi zaradi alergika. V dnevni so bile do tal in smo jih ces čas odgrinjalu, da je sijalo sonce in da niso dušile radiatorjev.
Danes jih nimam nikjer. Nekaj časa je bilo malo čudno, potem pa se navadiš. Je pa mož rekel, da še na wc ne more ker ni zaves in dokler nismo montirali pliseja je bilo polno rož na okensku polici.

Meni je edina prednost zaves domačnost. Imajo pa veliko slabosti: zastirajo sonce, so polne prahu, če so dolge dušijo radiator, v kuhinji jih je bilo treba kar naprej prati.

V hiši tudi ne dela nič takega, da bi se morala skrivat. Če pa že imamo rolete in v dnevni pliseje.

Pa se to. Pri novih oknih so špalete praktično nevidne, sploh pri belih oknih. Tiste stare, grde, rjave špalete je pa res treba prekriti.
Default avatar
Tudi meni je prostor z zavesami lepši, bolj topel. Sicer smo na vrhu, imamo velik park, težko bi se videlo kaj notri, a si stanovanja brez zaves ne predstavljam.
Default avatar
Zavese je moja vrgla ven, ker sem si vedno po sexu oneta v njih obrisal. Tako je kričala, da je šlo skozi ušesa.
Default avatar
Meni niso všeč. Imamo hišo staro 15 let, imamo zunanje žaluzije krpanke, zvečer jih zastremo. Meni je to krama, pa se mački bi se gor obešali. Ni mi všeč
Default avatar
Niso mi všeč je napisal/a:
Isto je z rožami, včasih polna hiša rož,sedaj jih nimam več, samo 2 orhideji. Najprej ti je pusto, potem pa ti všeč postane prostor brez krame, šare.
Default avatar
Imam zavese, so pa vedno povsod potisnjene na stran. Radi imamo svetlobo in rada pogledam ven. Zvečer spustim rolete. Tudi v službi imam zavese in vedno potisnjene na stran. Počutim se lepo, svobodno.
Nikoli ne bi imela pred hišo zaprte ograje. Saj mi je lepa tista iz kamnja v mreži a sama je ne bi imela. Pogled mi mora seči v daljavo pa četudi na cesto..
Default avatar
Nimam zaves, ker imamo velika okna z razgledom na vrt in naprej na gozd, polja. Veliko svetlobe imamo in žal bi mi bilo, da bi jo dušila z zavesami. Je res, da zavese prostoru dajo neko mehkobo, toploto, domačnost, ampak mi ni vredno razgleda in svetlobe. Noter pa nihče ne vidi.