Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Povejte zdej vi s toplotnimi, kok imate stopinj v centrali k je zunaj minus 20, a 10 al 11 pa pov hahaha

Povejte zdej vi s toplotnimi, kok imate stopinj v centrali k je zunaj minus 20, a 10 al 11 pa pov hahaha

pa kok elektrike porabite a za 3 al 3koma5 evra na mesec hahaha

Oni se zdaj grejejo z dodatnim gretjem. Šel k sosedu nekaj porihtat, not enih 18 stopinj, prižgana klimatska naprava, žena mu jamra, naj zakuri kamin. Vprašam, ali nimate toplotne črpalke, pa se izmotava da v ekstremnih primerih ni dovolj. Torej ni za zimo narejeno, samo za pomlad in jesen.:)))

Trenutno smo na 23,7 °C, ravno prav bi rekel.


Jaz porabim od 11 do 13€ elektrike na dan pri -8°C (hiša 120m2, dolenjska regija (TREBNJE)) izolacija 18 cm, troslojna okna, lokalno prezračevanje z rekuperacijo, švedska toplotna črpalka; v hiši podnevi 23°C, ponoči 19°C..
Kdor bo pisal drugače verjemi da naklada!

Več kot 5 evrov elektrike ziher ne porabijo, imajo pa “ful toplo”.😁

Pa saj bistvo ogrevanja že dalj časa ni v tem, da je toplo in čim ceneje, ampak da se lahko pohvališ kako toplotno črpalko imaš, kako si “napreden”.

Mi tudi ne zmrzujemo. Res pa nam je 22-23 stopinj dovolj.


Jaz porabim od 11 do 13€ elektrike na dan pri -8°C (hiša 120m2, dolenjska regija (TREBNJE)) izolacija 18 cm, troslojna okna, lokalno prezračevanje z rekuperacijo, švedska toplotna črpalka; v hiši podnevi 23°C, ponoči 19°C..
Kdor bo pisal drugače verjemi da naklada!
[/quote]
Vemo. Pa glavno , da so troslojna okna in še to švedska😁, čeprav z njimi ne pridobiš več kot za eno čajno svečko toplote,ker je plin izoacija v oknu, ne steklo.😁

Sja je vseeno, bedaki ste no,čedalj bolj tumasta drhal ste,ki nasede vsemu. Ne samo da ste celega hudiča dal za toplotno, še elektriko plačujete, da se vam z vuh kadi, če hočete imet toplo. Verjamem, da vam je vroče, ko račune dobivate.Seveda ne bo nobeno od vas priznalo, kako tele je.

Trenutno smo na 23,7 °C, ravno prav bi rekel.
[/quote]

Na 24 st. ker sem zmrznjena- v mojem delu hiše. Zadovoljna!

Toplotna črpalka ogreva normalno, povprečen strošek ogrevanja v zadnjih 10 letih znaša 350 Eur/leto.

Ki prodaja in montiral toplotne, je sam povedal, da ima doma še peč na olje in ko je bolj mrzlo od -10, laufa to.
Oz.je delal tako do te zime, zdaj je zamenjal toplotno zrak/voda za toplotno voda/voda, ampak vrtina cca 100-120 m globoko pride prek 10k€. + črpalka.
Ampak takrat si pa dejansko rešen skrbi za ogrevanje in toplo vodo, stroški elektrike pa tudi res minimalni.

Lahko poveš ime tega kolega?

V stanovanju je 23 stopinj, črpalka laufa na 18. Elektrike 60 na mesec. Po celem stanovanju talno gretje. Nam ni mrzlo, parkrat na dan celo prezracim:), tisti, ki pozimi potrebujejo tropske kraje in bit na kavcu v gatah cel dan, pa verjamem, da bi se pritoževali.

Lahko poveš ime tega kolega?
[/quote]

Zakaj?

Lahko poveš ime tega kolega?
[/quote]
Marsikater pove odkrito, niso čisto vsi nateguni, da ga potem kolneš, ko ti naploza suho zlato. Meni je tudi za okna povedal in pokazal izračune, da s troslojnimi nič ne pridobiš in je stran metanje denarja.

Zakaj?
[/quote]

Ga bom poklical ter se pogovoril z njim.

Pravi (čistokrvni) slovenec. Vse kar ga zanima in v čemur uživa je le to, ali je njegovim sosedom dovolj hudo. Za sebe ga ne skrbi.
Pa še nekaj o samem vprašanju. Poraba toplotne črpalke je povsem irelevantna za en dan. To se vedno računa na sezono.
Pri nas toplotna črpalka zemlja/voda + dodatno kaminska peč + dodatno centralna na olje.
– Olja nismo prižgali že zagotovo ne 4 leta.
– Kaminska peč zakurjena skoraj vsak dan – tudi le za posedanje pred njo
– Poraba ćrpalke na sezono ocenjena na 300€
V 15 letih od “investicije” v toplotno se nam je le-ta večkratno povrnila. A pač vsak po svoje, upam da se avtor posta tudi ekonomično in udobno ogreva.

V redu je samo v novogradnjah, pa še tam ne pride čez 22 (no, to so tisti, ki pravijo, da imajo 23 ali 24). Vse ostalo, kar je na stare bajte vgrajevalo toplotne, pa čeprav je izoliralo bajto, menjalo streho, okna, radiatorje za večje… to vse rabi dodatno ogrevanje. Kdor to zanika, laže. Ali pa plačuje ogromno, da se mu temp. poviša do 22.

Toplotne so za novogradnje in talno gretje, vse ostalo je stran vržen denar. Besede prijatelja, ki se s tem ukvarja. Da ima on kurilno olje in ni prešaltal na toplotno, veliko pove. Ker je rekel, da bi moral postavljati talno gretje, če bi hotel optimalno izrabo in da pri starih bajtah ni smiselno.


Saj je vseeno, itak sami sebi lažete in ne morete skrit tega, da ste čedalje bolj zabite budale.
[/quote]
po moje je edino tisti zgoraj iz Trebnjega pošteno napisal da porabi cca. 300 € elektrike na mesečni ravni, ostali so pa itak nateguni


Marsikater pove odkrito, niso čisto vsi nateguni, da ga potem kolneš, ko ti naploza suho zlato. Meni je tudi za okna povedal in pokazal izračune, da s troslojnimi nič ne pridobiš in je stran metanje denarja.
[/quote]

Očitno je nategun, če nekaterim to montira in hkrati trdi, da to ne drži…..

vceraj je bilo v hiši 24 stopinj, smo znižali na 23 ker je bilo ful vroče, topla voda, pa je krop, koliko bo stalo, nič kaj dosti, če za vso hišo plačamo za vso elektriko (vse imamo elektriko nič ni plina) na letni ravni cca 1000 do 1200 eur.

Imaš dodatno ogrevanje, kaj se zdaj ven vlečeš? Okej, olja niste rabili, imaš pa vsak dan vžgano kaminsko peč. A misliš, da to nič ne segreje, ali kaj? Brez vsega bi samo s kaminsko pečjo lahko ogreval bivalne dele stanovanja. Ti si pa res mentalna sirota. Eni se samo s kaminsko pečjo ogrevajo celo zimo. Ti imaš tisto toplotno bolj za zraven.:))

Očitno je nategun, če nekaterim to montira in hkrati trdi, da to ne drži…..
[/quote]

Odkrito pove, da ni suho zlato in ni poceni ogrevanje. Ti se pa odloči, ne da ti naploza, potem ga boš pa klel.

Lahko ime tega prijatelja, ki se s tem ukvarja?

Imaš dodatno ogrevanje, kaj se zdaj ven vlečeš? Okej, olja niste rabili, imaš pa vsak dan vžgano kaminsko peč. A misliš, da to nič ne segreje, ali kaj? Brez vsega bi samo s kaminsko pečjo lahko ogreval bivalne dele stanovanja. Ti si pa res mentalna sirota. Eni se samo s kaminsko pečjo ogrevajo celo zimo. Ti imaš tisto toplotno bolj za zraven.:))
[/quote]

Joj, joj. kako razburjenje :-). Sem samo opisal stanje pri nas. Ne da bi se vlekel ven in ne lezel not :-). Pač je kakor je. In vsekakor z tem mojim mnenjem tudi slučajno nisem “napadal” ne tebe ne kogarkoli drugega. In če te moje mnenje tako zelo moti – si pač misli da “nakladam” – verjemi, me prav nič ne gane.

New Report

Close