Starševski čvek

Ljubljanske večstanovanjske stavbe ki bi se ob močnejšem potresu zagotovo zrušile

Default avatar
Mene samo zanima kaj ljudem hodi po glavi da sploh kupijo stanovanje v tako starem bloku (cca. 60 let)?

Treba je vedeti, da je življenska doba stavbe brez arhitekturne vrednosti cca. 100 let. Torej ze kupovanje stanovanja za 40 let (izvzeta je slaba neprotipotresna gradnja) je že samo po sebi neumnost. Torej Wtf?!
Default avatar
Tok stara bajta je neumnost je napisal/a:
Imaš prav, se strinjam. Me je minilo.
Dejansko je problem, da so samo stara jajca na trgu in pa zelo drage novogradnje.
Default avatar
central java je napisal/a:
ARSO vem da ima na spletu tudi nekaj o potresni gradnji ali nekaj takega... po moje tja lahko pokličeš za začetek... pa te že oni usmerijo
Default avatar
central java je napisal/a:
Dve moji prijateljici živita na Majaronovi, ena v visokem pritličju, druga čisto na vrhu.
Obe sta potres zelo čutili, tista zgoraj toliko bolj. Ko je streslo, je večina bloka oziroma stanovalcev ki so bili takrat doma, steklo ven.
A je dobro narejena, to ne vem, vem samo kako so to doživeli tamkajšnji stanovalci. Tudi vse popotresne sunke je prijateljica v zgornjem štuku zelo dobro čutila.

Meni tisti okoliš ni ok, res edina dobra stvar bližina centra pa še to ne vem koliko rabiš, če ne delaš lih tam.
Premalo parkingov, vedno ko sem tam, iščem kot zmešana in parkiram potem kar na enih pločnikih, balkonov pa praktično ni. Tisti mali balkon je meni isto kot da ga ni :(
230.000€ niti ni malo, mislim danes itak ne dobiš nič pod 200.000€, če že dobiš, je itak podrtija.
Default avatar
Tok stara bajta je neumnost je napisal/a:
Treba je vedeti, da je življenska doba avtov cca. 10 let. Torej ze kupovanje 10 let starega avta je samo po sebi neumnost. Povprečna doba voznega parka bo kmalu 20 let. Torej Wtf?!
Default avatar
Poleg energetske izkaznice bi bilo treba tudi kako protipotresno izkaznico, da so ljudje bolj ozaveščeni.