Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mož posluša samo svojo glasbo

Mož posluša samo svojo glasbo

Lahko je prižgan radio ali se vrti nekaj njegovega okusa, mora pa biti postaja, ki jo določi on. Sama svojo muzko poslušam na slušalke, drugač znori in se dere, naj stišam. Njegova zvrst mora vedno igrat v avtu, drugač ni skoncentriran na vožnjo, doma pa ima svoj playlist, da ostaja miren. Zaradi različnih okusov imava občasno spore, se žaliva, vrže kaj vame ali obratno in čez noč pozabiva, zjutraj se opravičiva drug drugemu in zgladiva.
Nimamo vsi enakega okusa, kompromise z njim je težko sklepat in če ni, kot si zamisli je slabe volje in živčen. Hčero je navadil, da posluša zvrst kot on in mi tudi že zna reči, naj utišam svoje sr.
Kako imate urejeno glede glasbe drugi?

 

 

Firbec me matra, kakšno glasbo poslušaš. Jaz poslušam ali toleriram vse razen osladnih dalmatinskih in modernih narodnozabavnih. Lahko pa imaš rap, turbofolk, eurobeat, štance, metal, karkoli drugega. 🙂

Pri nas radia ni sploh. Jaz poslušam radio na svojem računalniku, on gleda v glavnem TV. Če mi je prenaglas, zaprem vrata 🙂
V avtu pa tako: v njegovem njegova muzka (ok, nekako preživim tistega Veseljaka pa Aktual), v mojem pa moja 🙂 Ampak na normalni glasnosti, ko sem pa sama, pa šipe pokajo 🙂

Da bi se pa zaradi tega kregala, pa da bi še kaj po luftu letelo, si pa res ne predstavljam. Ker ni glih življenjskega pomena.

samo to je res…, ko grem na vožnjo ki traja recimo 3+ ure…. Pa dejansko ne moreš ene postaje poslušat tri ure, ker jo zmanjka pol pa iščeš in nikjer ne najdeš konstanten pop rock, da uživaš v muziki med vožnjo, pač postaneš malo nervozen. Pa pride cd ali ključek na vrsto, da te pomiri… To moreš imet vedno pripravljeno. Izbira je v rokah šoferja..
Je pa zanimivo…, radio krka ima dobro muziko in to postajo se lovi še ene 60 km od Zagreba, ko se gre na Balkan..

z mojo ženo bi pasala skupaj. Ona tudi posluša samo svojo glasbo.

Kakšno sranje pa poslušaš?

Zanimivo, kako smo ljudje občutljivi na izbor glasbe. Večina se bo sicer z lahkoto prilagodila, največkrat družbi in dogodku – ko pa gre za mikro okolja, je takoj druga pesem. Pri naju sem bolj jaz tista, ki teži z izborom po moji meri, on pač na volanu tiša in preskakuje komade moje plejliste, jaz pa dvigujem volumen in tako do onemoglosti….Otrokom dovolim, da štimajo svoje komade, dokler niso srbski turbofolk – verjetno podobno čuti makedonska mati, in si reče dokler ni Sidharta……pač, vsakemu svoje – tradicija igra pomembno vlogo, še bolj pa nostalgija in spomini na otroštvo…..

Če poslušaš balkansko stanje, potem tvojega popolnoma razumem. Tudi jaz bi ti med navijanjem tega sranja nekaj zabrisal v glavo.

Kar je skupno všečnega se posluša – ostalo pa na slušalke. Če nabaviš mini bluetooth slušalke (earbuds) lovijo kar precej daleč od oddajnika in se lahko premikaš po hiši, stanovanju,


Tako ja. Ali kaksnega Plestenjaka da te srat prime……
Vse ostalo se nekako prebavim.

Vse. Ko potrebujem mir in tišino, ker berem ali jaz kaj poslušam, se umaknem v sobo. Moteče je če vsi v enem prostoru poslušajo vsak svojo glasbo ali oddajo, karkoli. Vedno slabše prenašam teh miljon zvokov. Trenutno so glasni tam v dnevni in sem prišla v kuhinjo po svojih 5min tišine in miru. Z leti bo nekje daleč v hribih očitno najboljša opcija. Ljudi imam res rada, a vedno bolj potrebujem svoj mir. Sedaj razumem zakaj so eni raje sami v starosti. Nič jim ne manjka, meni pa ni bilo jasno kako.

Mož posluša večinoma DJ glasbo, techno, ta glasba, ko je nonstop eno in isto brez vokalov. Sama poslušam glasbo, ki gre v uho, Luka Basi, Plestenjak, Stavros, Merlin, Severino tudi včasih, odvisno od razpoloženja. Hčera ima njegov karakter in vrtita zavijanje in zum zum zum base en čez drugega.
Če se dogovorimo za mir, igra Salomon, ker je po njegovem okusu, glasba pa v hiši mora bit, če ne je tečen in vsakih 5 minut reče, da mu je dolgčas.


Hahaha, res je. Tudi jaz znorim, če se spravim na pot do Slovenije in štiri, pet ur vsake 20 minut iščemo novo radijsko postajo. Zdaj rešim to z internetnim radiem. Prej pa isto, ključek pa to je to. Če so otroci v avtu, pa itak ključek pa deset pravljice dokler ne zaspijo, potem pa eno serijo countrya…

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University


Hahaha, res je. Tudi jaz znorim, če se spravim na pot do Slovenije in štiri, pet ur vsake 20 minut iščemo novo radijsko postajo. Zdaj rešim to z internetnim radiem. Prej pa isto, ključek pa to je to. Če so otroci v avtu, pa itak ključek pa deset pravljice dokler ne zaspijo, potem pa eno serijo countrya…
[/quote]

jp, največji kaos je s temi postajami na Primorskem in Istri, mogoče kakšno postaji rata ene tri komade dobre zarolat zaporedoma pol pa začnejo nakladat, pa še italijanske postaje na vsak kilometer druga.

Raje si usesa prepicim, kot pa da slisim balkansko cviljenje. Za to glasbo rabis res neko hudo depresijo. Upam da tvoj moz ne poslusa glih tega.

Tehno je super glasba. Moz in hcera imata dober okus. Ti pa klasicno glasbo za zenske v menopavzi oz 55+

Darja Gajšek Janković a si to ti? Najprej si vodila oddajo goveje muzke, ” slovenski pozdrav”, zdaj pa med seksom poslušaš boljšo glazbo, sprijazni se

https://www.slovenskenovice.si/bulvar/domaci-traci/video-drama-na-poroki-gajskova-padla-na-tla-in-jokala/

” cigumigu” te je naredil, ona se med seksom očitno nič ne pritožuje


[/quote]

balkansko sranje je silažna muzika s pridihom turškega kruljenja. To ni muzika to je ropotanje pokvarjenega stroja, ki ga dajo ponavadi normalni ljudje na odpad.

Naj si poisce psihiatra.

Zaradi glasbe se tako skregata, da en v drugega mečeta stvari?
Vidva imata globji problem …

Ti imaš še večji problem…nimaš nobene domišljije , ker uporabljaš moj nick? V čem se ti zdi to prijazno in fer?

Aj marija. Ene zenske ste milo rečeno enostavno zabite.

Meni pa ni jasno, kako na tak način sploh funkionirata. Midva sva sicer oba bolj v rokerskih vodah in mi je nekaj najbolj samoumevnega da greva skupaj na kak koncer.

Če bi moj partner poslušal tehno ali balkan pa me vlekel na kakšen koncert Cece ali rave party…adijo pamet.

Saj se muzika izraža tudi nekako v stilu življenja človeka, ali pač?

ammm noben ne vidi tezave tle?
ni tezava v tem kako musko kdo poslusa…

mislm. on mece vate stvari? strga se mu ce slisi tvojo glasbo? hcerko uci kako te zmerjat? srce, glasba je se najmanjsi problem ki ga imas…

in ne, ni kompromis če je vedno po njegovo in samo tako kot on hoče

mogoče družinski terapevt? ločitev? krizni center?
ker ti zivis v nasilni druzini. to da se nekdo fizicno in verbalno spravlja nate zaradi necesa tako random kot je okus za glasbo… to ni okej!!

Valda ce pa aktual nabijas.
Pac jaz poslusam vse zvrsti glasbe od techno rap pop rock ni da ni
Ampak ko mi v sluzbi kdor vklopi aktual mi slabo postane ker to je pa res trash muzika
Pa petkova pumpa…mater sem kar zivcen fuj fuj fuj
Pa brez zamere 😉

New Report

Close