Starševski čvek

Vesela nato pa šok

Default avatar
nič ne plača država je napisal/a:
In kaj sem napisala?

Citirala Lauro92, prekopirala to, kar je ona napisala in ji pojasnila, kaj je res.
Še celo velike črke sem uporabila za svoj zapis!
Default avatar
Enostavno jim odgovori, da je minimalna 1050 in da za ta znesek si prioravljena podpisat pogodbo in priceti z delom.
Potem bos pa hitro videla kam si prisla.
Ce ti ne dajo, je bolje da sedis doma, kot da delas za njih. Sej ne ves kaj bo naslednja zadeva...
Hkrati pa tovrstno ravnanje, ko se ze na zacetku pocutis prevarano, ne pelhe k zadovoljnemu delavcu.
Default avatar
skupni bruto je napisal/a:
ja, samo strinjala sem se s tabo.
Default avatar
Vi ste v januarju dobila plačo za december, z januarjem 2021 se spremeni minimalna plača na 1050 eur. Tako, da se bo zvišanje poznalo v mesecu februarju (če bo vse tako kot bi moralo biti), ko prejmete januarsko plačo.
Default avatar
December je napisal/a:
Bruto minimalna placa je cca 1025€.
Ampak tu se gre za osnovno bruto placo ki jo ima avtor tega posta. Ona bo dobila minimalno placo ven to ja. Ampak do minimalne place se ji bo dodajalo.
Problem je da vsi dodatki in vsi placani prispevki so na bruto osnovno placo ki je zelo nizja od bruto place. Kar predstavlja manjsi znesek. Pa tudi manjsi znesek bo ko bo v pokoj.saj pokojnina bo racunana na osnovno bruto placo kar je manj od 1025€. In na koncu se pozna.
Moja sestra ima osnovno bruto placo 558€. In vsi dodatki gredo na osnovno bruto placo. In vplacevanje za invalidsko in pokojninsko delodajalec placije na osnovno bruto placo. Zato pa ljudje imajo minimalno pokojnino ker gre vse na osnovno bruto placo in ne na minimalno placo
Default avatar
ni res tole je napisal/a:
Default avatar
Angry je napisal/a:

In to se pri nas dovoljuje? Zgrožena sem, res.
Default avatar
res banana republik je napisal/a:
Ja tako je. To pri nas vlada dovoli. Da nekaterim dodajajo do minimalne place tudi po vec kot 400€
Default avatar
Ce imas en dodatek okoli 10% je velika razlika 10% od 1025€ ali od 558€.
Default avatar
Angry je napisal/a:
Ma ne piši, če nimaš pojma!

Prispevki se plačujejo od minimalne osnove za prispevke, ki so še malo višji kot pa je minimalna plača.
Za decembersko plačo, ki je bila 940€, so bili prispevki plačani od osnove 1.052€, ni pa neta od te razlike (med 940 in 1.052).
Dodatki pa res gredo na minimalno plačo.
Default avatar
Angry je napisal/a:
pokojnina se MORA OBRAČUNAT OD OSNOVE ZA PRISPEVKE. ne pa od izplačane minimalne plače.
sicer plačujejo podjetja višje prispevke za đabe in jim država ta denar enostavno ukrade.

je pa seveda to res, da se dodatki obračunavajo na pogodbeno plačo
zato, da lahko izplačujejo nižje nadure, kot bi jih sicer morali.
če imaš po pogodbi mesečno plačo 550 EUR bruto, je to urna postavka 3,20 EUR
minimalna urna postavka bi bila pa 5,95 EUR - za kar ti obračunajo dodatek.

za nadure pa je dovolj, da ti plačujejo samo 4,16 EUR na uro - in konkretno prišparajo

če pa bi bila uzakonjena minimalna urna postavka, pa bi morali za naduro plačati vsaj 7,73 EUR na uro.....
Default avatar
A ni 1024 bruto
Default avatar
a ni je napisal/a:
Ja, od plače za januar, ne od plače, izplačane v januarju za december!