Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bivša se vrača z otroci-ne mojimi!

Bivša se vrača z otroci-ne mojimi!

Pred 7 leti me je pustila. Odselila se je k tipu, ko je izgledal isto kot migranti po novicah nekam na Portugalsko. Naredila sta 2 otroka in ta migrant je septembra umrl, ni ji zapustil nič, stari od njega pa je baje nočejo več tam in mora do marca spakirat z otrokoma vred. Pisala je pisma mojima starima in sta ji obljubila, da bom jaz poskrbel za vse. Z njima nimam nobenih stikov odkar je šla razen včeraj, ko mi je mati veselo razlagala o tem, na smrt smo se skregali zaradi nje, detajli niso važni in zdaj ima zgleda v glavi, da jo jaz čakam! Furala sva izvenzakonsko skupnost, takrat vem, da jo je bilo treba pismo prekiniti na občini, danes pa tega ni treba več. Obstaja možnost, ker nisva podpisala takrat tega papirja, da se mi vseli v bajto? Nima veze ali začasno ali trajno, je možnost in se lahko sklicuje na ta papir datumsko, da bi jo moral spustiti nazadnje kje not? Njene stvari so še zmer tu, ko je odšla sem ji spakiral potovalke in odnesel v garažo. Jaz imam svoje življenje, na poti je otrok, živim z drugo žensko. Bajta je velika sam za njo in še tuje otroke placa nimam.

 

Ključno:

Je bila prijavljena pri tebi na naslovu?
Če si odgovoril z DA in je nisi odjavil, niti ni bil sprožen postopek ugotavljanja dejanskega prebivališča preko UE, ti lahko rečem samo N A J E B A L S I

Bila je prijavljena samo začasno, 7 let je že ni tu! Stalno se je prijavila pri migrantu in živela skos tam! Ni pisala, klicala, nič.

Pa tudi če je prijavljena – 7 let je živela drugje! Kufre pelji k svojim staršem, naj jih ji dajo oni. Sploh ne razumem zakaj tako dolgo šparaš njene zadeve.

Takoj jo idi odjavit na UE, kot lastnik jo lahko odjaviš brez njene prisotnosti. Naredi pa to čimprej, ker če ti pride na vrata in bo prijavljena, jo boš moral spustit not, če ne drugač s policijo.to bi moral naredit že takoj ko je šla. Zdaj pa moli, da ne stoji pred vrati s kufri.

8. člen

(prenehanje)

(1) Stalno prebivališče preneha s prijavo novega stalnega prebivališča, stalnega naslova v tujini, s smrtjo posameznika in na podlagi odločbe iz prvega, drugega, tretjega in četrtega odstavka 21. člena tega zakona.

(2) Stalni naslov v tujini preneha s prijavo stalnega prebivališča v Republiki Sloveniji, s spremembo stalnega naslova v tujini, s smrtjo posameznika in na podlagi odločbe iz prvega in tretjega odstavka 21. člena tega zakona.

(3) Državljanu stalno prebivališče ali stalni naslov v tujini preneha tri mesece po prenehanju državljanstva Republike Slovenije, če nima veljavnega dovoljenja za stalno prebivanje v Republiki Sloveniji, tujcu pa tri mesece po prenehanju dovoljenja za stalno prebivanje, razen če dovoljenje za stalno prebivanje preneha zaradi pridobitve državljanstva Republike Slovenije oziroma če tujec pridobi novo dovoljenje za stalno prebivanje.

14. člen

(čas prijave)

(1) Začasno prebivališče se prijavi za čas do dveh let oziroma za čas veljavnosti dovoljenja za začasno prebivanje, potrdila o prijavi prebivanja ali vizuma za dolgoročno bivanje, če je ta krajši od dveh let.

(2) Začasno prebivališče se ponovno prijavi pred njegovim prenehanjem, če bo posameznik po poteku roka iz prejšnjega odstavka na naslovu še naprej začasno prebival.

(3) Upravna enota prijavi začasno prebivališče na že prijavljenem naslovu tujcu, ki skladno z določbami zakona, ki ureja vstop, zapustitev in bivanje tujcev v Republiki Sloveniji, pravočasno vloži prošnjo za podaljšanje ali izdajo nadaljnjega dovoljenja za začasno prebivanje oziroma obnovo potrdila o prijavi prebivanja, in tujcu z veljavnim vizumom za dolgoročno bivanje, ki pravočasno vloži prošnjo za izdajo prvega dovoljenja za začasno prebivanje.

(4) Začasno prebivališče iz prejšnjega odstavka velja do vročitve dovoljenja za začasno prebivanje ali potrdila o prijavi prebivanja oziroma do dokončnosti odločbe ali sklepa, s katerim je bila prošnja iz prejšnjega odstavka zavrnjena, zavržena ali je bil postopek ustavljen.

(5) Tujec iz tretjega odstavka tega člena oziroma stanodajalec, pri katerem ta tujec začasno prebiva, v osmih dneh od vročitve dovoljenja za začasno prebivanje ali potrdila o prijavi prebivanja v Republiki Sloveniji ponovno prijavi začasno prebivališče. Če začasno prebivališče prijavi v roku iz prejšnjega stavka, prijava šteje od vročitve dovoljenja za začasno prebivanje ali potrdila o prijavi prebivanja. O vročitvi dovoljenja za prebivanje ali potrdila o prijavi prebivanja mora tujec stanodajalca obvestiti v treh dneh od dneva vročitve.

(6) Začasni naslov v tujini se prijavi za čas, ki ni daljši od štirih let. V primeru daljšega bivanja na istem začasnem naslovu v tujini mora posameznik ponovno prijaviti začasni naslov v tujini pred njegovim prenehanjem.

Začasno je bila lahko prijavljena do 2 let. Si ji to prijavo podaljševal??? Če ne, že zdavnaj ni prijavljena pri tebi!

Pa tudi če je prijavljena – 7 let je živela drugje! Kufre pelji k svojim staršem, naj jih ji dajo oni. Sploh ne razumem zakaj tako dolgo šparaš njene zadeve.
[/quote]

Je napisal da začasno, ne bereš? Dokler si prijavljen ti nekje, imaš tja vstop, pa naj gre za namen bivanja, počitniški ali drug namen. On bi jo moral odjaviti in ta ženska ima pravico vstopa ta v objekt, dokler tega ne prekliče. Na vikend tudi ne hodimo vsak dan a ne, lahko pa gremo jutri ali čez 15 let.

Je napisal da začasno, ne bereš? Dokler si prijavljen ti nekje, imaš tja vstop, pa naj gre za namen bivanja, počitniški ali drug namen. On bi jo moral odjaviti in ta ženska ima pravico vstopa ta v objekt, dokler tega ne prekliče. Na vikend tudi ne hodimo vsak dan a ne, lahko pa gremo jutri ali čez 15 let.
[/quote]

Ljudje so prijavljeni na CSD-ju. Ne malo njih! Pa se ne špancirajo tam, kakor jim paše!!!! Sicer si preberi zgoraj – do 2 let velja prijava! Potem je kot je ni! Če ne podaljšaš – je ni!

Ne nisem nič podaljševal in iz srca hvala za to. Če bi vedel kdo si bi dobil za kišto pira. Ker relif kako mi je delalo v prsih. Nisva prekinila papirja o izvenzakonski skupnosti, piše pa da velja do preklica, to me še skrbi. Bi lahko preko tega kako dosegla kaj? Ta papir sva podpisala oba na upravni enoti, da sma na tem naslovu takrat in neke revije z oblekami še zmer hodijo na njeno ime sem. Prej sem bral že o izvenzakonski pa piše, da se šteje kot prekinjena če ne živiš skup. To je bilo spremenjeno tudi vidim. Na stari zakon se pa nemre upirat ko je blo tak ko na papirju piše? Papir je iz leta 2008.

Sorry, sam tvoja starca sta mentalno zaostala. Da se men tole zgodi in mi spletejo prt za hrbtom….. Nevem če mi nebi popustila pamet in bi naredil kaj za v novice 😳

Je napisal da začasno, ne bereš? Dokler si prijavljen ti nekje, imaš tja vstop, pa naj gre za namen bivanja, počitniški ali drug namen. On bi jo moral odjaviti in ta ženska ima pravico vstopa ta v objekt, dokler tega ne prekliče. Na vikend tudi ne hodimo vsak dan a ne, lahko pa gremo jutri ali čez 15 let.
[/quote]
začasna prijava traja max eno leto, potem pa jo je treba obnovit

avtor, ženska nima nobenih pravic do tebe ali tvoje lastnine, če ni bila solastnica premoženja

Nedeljska popestritev z zgodbico…

sprasujem zato, ker bojda samo ob poroki podpisujes papirje o lastnistvu.
Prvic slisim, da si ob izvenzakonskem druzenju podpise karkoli.
Razsvetlite me, prosim.

pa ne more ženska uveljavljat izvenzakonske skupnosti, če je vmes živela z drugim in ima z njim otroke.

Boš še njej naredil enga in lahk živite v sožitju.

Da ji slucajno ne bi vrat od hise odpiral! Niti za kavo! Menjaj kljucavnico, ce imas slucajno se vedno isto. Njene kufre vrzi v smeti ker tja spadajo. Noben normalen ne hrani stvari bivsega 7let🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️

da bo po novem letu boljše. Ti imaš pa vedno slabše in slabše provokacije. Intelektualno na stopnji osemletnega otroka.

Enostavno jo ne spusti notri, niti na oogovor na kofe.
Ne moreta se starca v tvojem imenu nic dogovarjat. Ti imaš svoje zivljenje.
Otroka nista tvoja in ce prav razumem zivis z novo partnerko s katero pričakujeta narascaj. Tudi ce bi imel grad in dovolj prostora za 100 ljudi.
Tako kot si je bivsa postlala naj še leži

Se opravičujem, ne razumem. Če je pred sedmimi leti odšla in se preselila na Portugalsko, je to naredila uradno? Mislim, je na UE sporočila, da odhaja? Ali je uradno to nekje zapisano? Iz avtorjevega zapisa tega ne razberem. Tako, poenostavljeno. Če je uradno prijavljena na Portugalskem, je ta uradna prijava razveljavila prejšnjo prijavo pri avtorju. Ok, jasno, nima kaj hoditi nazaj, če je avtor noče. Je tako? Če pa uradno ona še vedno “živi” pri avtorju ali ji lahko vselitev prepreči? Papir o izvenzakonski skupnosti, podpisan s strani obeh, naj bi obstajal še danes?

Še enkrat, se opravičujem zaradi moje nevednosti, sedaj se bojim, da se lahko k meni tudi kdo vseli:(

Ravno vnašam v navigacijo tvoj naslov, imam 3 potnike, zelo veselo žensko, ki govori, kakšen bedak je bivši, ki jo bo vzel nazaj, dva otroka, ki izgledata kot cigana in nekaj kovčkov. Ne skrbi, kot bi mignil jih odložim pri tebi 😉

Ne nisem nič podaljševal in iz srca hvala za to. Če bi vedel kdo si bi dobil za kišto pira. Ker relif kako mi je delalo v prsih. Nisva prekinila papirja o izvenzakonski skupnosti, piše pa da velja do preklica, to me še skrbi. Bi lahko preko tega kako dosegla kaj? Ta papir sva podpisala oba na upravni enoti, da sma na tem naslovu takrat in neke revije z oblekami še zmer hodijo na njeno ime sem. Prej sem bral že o izvenzakonski pa piše, da se šteje kot prekinjena če ne živiš skup. To je bilo spremenjeno tudi vidim. Na stari zakon se pa nemre upirat ko je blo tak ko na papirju piše? Papir je iz leta 2008.
[/quote]

REvije vračaj na pošto z oznako naslovnik neznan.
Pa še na izdajatelja pošlji mail, da oseba ze xx let ne živi na tem naslovu in da naj nehajo pošiljat. In tako za vso pošto.
Drugo vprašanje pa je – ali sta hišo v kateri živiš kupila v času izvenzakonske zveze.
Kajti potem pa imaš problem.
Vseliti se seveda ne more kar tako, čeprav je solastnik. Lahko pa te iztoži za njen delež.

Ne nisem nič podaljševal in iz srca hvala za to. Če bi vedel kdo si bi dobil za kišto pira. Ker relif kako mi je delalo v prsih. Nisva prekinila papirja o izvenzakonski skupnosti, piše pa da velja do preklica, to me še skrbi. Bi lahko preko tega kako dosegla kaj? Ta papir sva podpisala oba na upravni enoti, da sma na tem naslovu takrat in neke revije z oblekami še zmer hodijo na njeno ime sem. Prej sem bral že o izvenzakonski pa piše, da se šteje kot prekinjena če ne živiš skup. To je bilo spremenjeno tudi vidim. Na stari zakon se pa nemre upirat ko je blo tak ko na papirju piše? Papir je iz leta 2008.
[/quote]

Če bi vedela kdo si, bi sama prišla po kišto pira :)!

Za prekinitev izven-zakonske skupnosti, pa je najbolje, da se obrneš na odvetnika, da ne bo kakšnih presenečenj. Ne vem, kakšno premoženje sta ustvarila skupaj, koliko je odnesla, … (Pišem o tem na kaj bi se lahko obesila. ) Kot že veš, veljajo ista pravila, kot pri zakonski skupnosti.
Tvoja bivša je morala imeti osnovo (izven-zakonska, zakonska skupnost), da je lahko živela v tujini!
V vsakem primeru počisti to stvar, če začenjaš na novo in boš dobil otroka.

Če se v postopku ugotovi, da je zakonska zveza neobstoječa, takšna zveza nima pravnih posledic.

Jaz bi ravnala tako, kot sem že napisala – vse njene stvari ven! Karkoli pride na tvoj naslov – vrni pošiljatelju! Če bi se hotela “ona” pogovarjati s tabo – ne povabi jo k sebi na dom!

https://e-uprava.gov.si/podrocja/druzina-otroci-zakonska-zveza/zakonska-zveza/razveza-razveljavitev.html
Res pojdi do odvetnika – tu ti jaz ne morem pomagati. Boš videl, da bo to najbolje “zapravljen” denar!

Midva imava potrdilo, da sva prijavljena v izvenzakonski zvezi na skupnem naslovu. Ne piše nič o premoženju. Bom poiskal in če najdem, ga nalepim. Piše pa se spomnim, da se prekliče na zahtevo enega ali obeh s predložitvijo osebnega dokumenta. Madonca grem iskat po mapci. Staro je že 15 let 🙂

Ne nisem nič podaljševal in iz srca hvala za to. Če bi vedel kdo si bi dobil za kišto pira. Ker relif kako mi je delalo v prsih. Nisva prekinila papirja o izvenzakonski skupnosti, piše pa da velja do preklica, to me še skrbi. Bi lahko preko tega kako dosegla kaj? Ta papir sva podpisala oba na upravni enoti, da sma na tem naslovu takrat in neke revije z oblekami še zmer hodijo na njeno ime sem. Prej sem bral že o izvenzakonski pa piše, da se šteje kot prekinjena če ne živiš skup. To je bilo spremenjeno tudi vidim. Na stari zakon se pa nemre upirat ko je blo tak ko na papirju piše? Papir je iz leta 2008.
[/quote]

moraš pa vložiti tožbo za ločitev. Menda veš kaj si podpisal, moral bi imeti kopijo.
Sicer pa lahko pogledaš v CRP svoje podatke in status: http://ecrp.gov.si/
Imeti moraš digitalno potrdilo.

Pa saj je logicno, da ce je zenska sla v tujo drzavo, tam bila v razmerju IN celo otroka z nekom, ki no avtor, da je razmerje z avtorjem prenehalo! Otroka imata najbrz portugalsko ali dvojno drzavljanstvo, tuje dokumente, vpisanega oceta v rojstnem listu.

Od kje vam logika, da bi prijava izpred 7 let, ki je bila logicno prekinjena z novo prijavo bivalisca v tujini, ae vedno veljala?! Nepravnik, raje se ne oglasaj s svojimi neumnimi odgovori. Kot je bilo ze pojasnjeno, ima zacasno bivalisce rok trajanja in ga je treba podaljsevati.

Avtor, ti nimas nobene dolznosti do te zenske. Imas dolznost do svoje partnerke. Ce sta se tvoja starsa ponudila, naj jo pa onadva vzameta k sebi in prezivljata. Onadva nimata govoriti v tvojem imenu, razen ce si otrok ali nisi pri sebi (sta ti recimo postavlhena za skrbnika).

Ocitno sta se starsa zaljubila v to bivso ali kaj, ji mi jasno, kako si predstavljata, da bos skrbel zanjo?

Drugace lahko na Ue das poizvedbo, kdo vae je prijavljen na tvojem naslovu. Nihce brez tvojega dovoljrnja namrec ne more prijaviti naslova na lastnini nekoga drugega.

Pa ce pride, jo lepo odslovi in ce bo treba, jo pac tozi za motenje posesti. Zakaj pa svojih starcev ne poklice in pose tvojim?

New Report

Close