Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zveza in rutine maminih sinčkov

Zveza in rutine maminih sinčkov

Pozdravljeni,
stara sem 25 let, v zvezi sem dve leti z dve leti starejsim moskim.. zadnje case pa imam probleme, ker sem zacela dvomit v zvezo. Zdi se mi, da je najina zveza postala cista rutina. Vsak dan je popolnoma identicen. Med tednom zaradi sluzbe nisva vsaki dan skupaj, ampak gre on kdaj domov, ker dela na razlicnih lokacijah. Vikend pa je VSAK isti. Zjutraj obvezno na čaj h njegovi mami, dolg klepet in obvezna kosila z njo vsaj 1x na vikend. Ce naju druzba poklice, da se dobimo (cez dan), ni govora, da greva kam, ker je on zmenjen z mamo za kosilo. Saj sva z mojimi tudi kdaj, ampak jaz si zelim samostojnega zivljenja, ne da moja sobota izgleda nekako: bujenje, caj s tasco, (ta caj traja 2uri), potem doma pospraviti stanovanje, p kosilo, ki je kdaj doma, kdaj pri njej, po kosilu pa se obvezno vsaj ura klepeta z njo in kava. Res nevem, a je to normalno, saj rezumem, da rabis cas z druzino, ampak sem mislila, da je partner vseeno vec vreden. P da ne omenjam, ce pri njih doma rabijo pomoc, je treba vse pustiti pa it tja, ampak mene se sprejmejo ne, moram obvezno tja ampak v njegovi sobi cakati, da opravijo delo. 100x sem ze ponudila pomoc, pa je partner rekel, da raje ne, ker mi ne bi bil vsec nacin dela njegovega oceta in da bi bila pre hitro uzaljena..
Ali je to zacaran krog, ali je sploh vredno vztrajati?

 

Saj se v tem postu vidi, kaj si ti misliš o tej situaciji. Ja, začaran krog je. Od tašče ga ne boš nikoli odlepila, zato se ne slepi.

Najbolje bo, da prekineš zvezo in ostaneš samska. Ker razvajena princeska, kakršna si, boš pri vsakem naslednjem našla kakšno drugo napako in začela mulo kuhat, ker ne bo vse po tvojih zamislih. Nedoraslo punče si, ki se mu svet zamaje vsakič, ko se ne vrti vse okoli tebe.

Najbolje bo, da prekineš zvezo in ostaneš samska. Ker razvajena princeska, kakršna si, boš pri vsakem naslednjem našla kakšno drugo napako in začela mulo kuhat, ker ne bo vse po tvojih zamislih. Nedoraslo punče si, ki se mu svet zamaje vsakič, ko se ne vrti vse okoli tebe.
[/quote]

Tu ti ne dam prav. Nevem kaksna je avtorica, ali je razvajena princeska ali ne, ampak mamin sincek lepo te prosim. Zanj ne bos nikoli dovolj dobra

Običajno ima kdo lahko svoje rutine in navade, a te se tudi spreminjajo. Je pa tudi res, da ukiniti in spremeniti določene navade so lahko tudi stresne in se jih raje oklepajo, kot pa kaj spremenijo.

Če boš močneje zaropotala, bo tvoj morda spremenil navado ali jo vsaj omilil. Lahko pa se zgodi, da bo dal prednost primarni družini.

Me pa zanima, kakšno delo delajo, da ti ne bi smela delati zraven? Na kmetiji?


Deklica,
pamet v glavo!
Ta tvoj mamin sinko je brez hrbtenice.
Ne bo se spremenil,ker je prestar za kakšne konkretne spremembe karaterja.
NAJDI SI MOŠKEGA ,KI TE BO VREDEN IN TE BO IMEL RESNIČNO RAD!


Deklica,
pamet v glavo!
Ta tvoj mamin sinko je brez hrbtenice.
Ne bo se spremenil,ker je prestar za kakšne konkretne spremembe karaterja.
NAJDI SI MOŠKEGA ,KI TE BO VREDEN IN TE BO IMEL RESNIČNO RAD!
[/quote]

A takega mnenja ste ker sta saturn in venera v določenem položaju??? Al vam je hudič prišepnil?


Deklica,
pamet v glavo!
Ta tvoj mamin sinko je brez hrbtenice.
Ne bo se spremenil,ker je prestar za kakšne konkretne spremembe karaterja.
NAJDI SI MOŠKEGA ,KI TE BO VREDEN IN TE BO IMEL RESNIČNO RAD!
[/quote]

Podpišem, pri takih si vedno, dokler je mama živa druga violina.

Tale odnos med tvojim partnerjem in njegovo mamo ni ravno normalen. Če njemu to ne bi ustrezalo se to ne bi več dogajalo in bi prekinil to. Očitno pa mu ustreza. In to da enih del ti naj ne bi opravljala mi je čudno da ti ne pove kaj bi to bilo. Kaj pa delajo to non stop nekaj? Kaj je to? Ker je razlika da se naredi kar se res mora in je obvezno al pa se skos nekaj najde samo da se reče da se nekaj mučka in dela, da so deloholiki. To dvoje je treba počiti. In še to, deloholikom ni nikoli nič dovolj dobro, za njih ni nič narejeno dovolj popolno(ponavadi so to družine iz kmetij, ni nujno vedno, dostikrat pa res. Za njih ni nikoli nič dovolj dobro narejeno). Tole s čajem in kosilom je tudi pretirano. Čist si se preveč prilagodila njemu, njegovim navadam. In to ko kaj rabijo kar morta takoj iti. Saj tud tvoji kaj rabijo kdaj ane pa ne letita takoj? O svojih sicer nič ne pišeš. Lahko pa poveš kako je pri vas. Al ste bolj odtujeni?Ste v dobrih odnosih, ampak ima vsak svoje življenje in niste tako navetani kot so pri partnerju?

In ob sobotah ponavadi nimamo casa za neke zajtrke in cajcke in kosila. Zjutraj zajtrk ob 7ih, potem delat do 12 potem juzna potem delat do 17 potem kosilo nah si fraj.

To so navadna dela, primer barvanje ograje, žaganje in zlaganje drv, pospravljanje sobe s šaro, nič posebnega, nič kar ne bi jaz že kdaj delala. Še po kosilu ne smem Odnesti posode z mize, ne vem kaj bi pri tem lahko zasrala.Tudi on ne igra pri teh opravilih velike vloge, večinoma nekaj pomaga držati, nositi, večino časa stoji zraven staršev in govorijo.

On se z mojimi dobro razume, sicer sta moja ločena. Moja dva ga imata tudi zelo rada, ker je priden. Je pa čisto drugače, če sva pri nas kaj zmenjena, se lahko za*ebe, tam nikoli, tudi ni takih rutin, da bi pili kavo,čaj, ipd, ker se meni iskreno vse to ne da. Okej ostaneva 5min po kosilu za mizo pa kakšno rečemo, ampak večino časa grem jaz pospraviti kuhinjo pa pomit posodo. Ker sem naveličana teh pogovorov, ker kadarkoli je kdo drug zraven najde neko temo, da jaz nimam pojma o tem.

Stran od takih!!

Ja, deloven in prijazen človek, ki ima dobre odnose s svojimi in tujimi starši je prezira vreden. Za avtorico bo najbolje, da se odseli od njega in poskuša zaživet s kakšnim narkomanskim luftarjev, ki bo v sporu z vso okolico ter imel zajetno kartoteko na policiji. S takim bo imela princeska končno pravo razburljivo življenje mimo rutine.

Ima super odnose z vsemi, samo s svojim življenjskim sopotnikom ne. Ja, občudovanja vredno, ni kaj. Tisti, ki ne postavi na prvo mesto odnosa s svojim partnerjem in kasneje svoje družine, je daleč od idealnega, ampak večinoma v nezdravih odnosih s primarno družino, od katere se ni odtrgal (pa bi se moral).
Seveda pa je čisto nekaj drugega, če to počne namenoma – torej se zaveda, da s trenutnim partnerjem ne misli čisto resno.
Kakor koli že – neugoden položaj za avtorico. Vseeno pa predlagam, da se resno pogovori s svojim partnerjem in da sta toliko fer, da končata še pred morebitnimi otroki če se stanje ne bo popravilo.

Ima super odnose z vsemi, samo s svojim življenjskim sopotnikom ne. Ja, občudovanja vredno, ni kaj. Tisti, ki ne postavi na prvo mesto odnosa s svojim partnerjem in kasneje svoje družine, je daleč od idealnega, ampak večinoma v nezdravih odnosih s primarno družino, od katere se ni odtrgal (pa bi se moral).
Seveda pa je čisto nekaj drugega, če to počne namenoma – torej se zaveda, da s trenutnim partnerjem ne misli čisto resno.
Kakor koli že – neugoden položaj za avtorico. Vseeno pa predlagam, da se resno pogovori s svojim partnerjem in da sta toliko fer, da končata še pred morebitnimi otroki če se stanje ne bo popravilo.
[/quote]

Ja, on je daleč od IDEALNEGA, ona pa seveda POPOLNA.

Če ima tip lahko z vsemi drugimi normalen odnos, potem je očitno z njo nekaj narobe, če takega odnosa ni sposobna, niso vsi ostali nenormalni. In potem je princeska na vse okoli ljubosumna.

Kot pravim – naj se odseli in si najde kakega “neodvisnega alfa samca” za zaplojevalca otrok, da bomo čez nekaj let tukaj lahko spet brali zgražanje zaradi nove družinske tragedije.

Ja, on je daleč od IDEALNEGA, ona pa seveda POPOLNA.

Če ima tip lahko z vsemi drugimi normalen odnos, potem je očitno z njo nekaj narobe, če takega odnosa ni sposobna, niso vsi ostali nenormalni. In potem je princeska na vse okoli ljubosumna.

Kot pravim – naj se odseli in si najde kakega “neodvisnega alfa samca” za zaplojevalca otrok, da bomo čez nekaj let tukaj lahko spet brali zgražanje zaradi nove družinske tragedije.
[/quote]

Noben ne trdi, da je ona popolna. Niti slučajno, sicer si ne bi nakopala takšnega maminega sineka ali pa kekca, ki nima toliko jajc, da bi ji povedal, da nima resnih namenov z njo.
Ne, tak odnos ni ok za zvezo in nikoli ne bo. Ima super odnose s svojimi starši, njenimi starši? Prav, ne vem kaj potem sploh počne z njo – s katero pa nima dobrih odnosov.

Si ne predstavljam, da bi hodila k partnerjevim staršem v bivšo partnerjevo sobo čakat, da ostali opravijo svoje delo. What a waste of time…

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Noben ne trdi, da je ona popolna. Niti slučajno, sicer si ne bi nakopala takšnega maminega sineka ali pa kekca, ki nima toliko jajc, da bi ji povedal, da nima resnih namenov z njo.
Ne, tak odnos ni ok za zvezo in nikoli ne bo. Ima super odnose s svojimi starši, njenimi starši? Prav, ne vem kaj potem sploh počne z njo – s katero pa nima dobrih odnosov.
[/quote]

Ti si tudi ena tistih zoprnih, ki jim nikoli ni nič prav, te prav vidim. Po vaše tip ne sme imeti več socialnega življenja, ko se enkrat zaplete z babjo pošastjo. Če se enkrat na teden vidi s starši, je sinček, če gre s prijatelji ven, je nezrela pijandura, če ima kakšen hobi, je otročji, če če če … Potem se pa kakšen ukloni in vse dneve visi z babo, se pa ta začne pritoževat, da jo duši, utesnjuje, da ji kar naprej visi za ritjo …

In zakaj se same potem ne vprašate, zakaj ste s takimi tipi. Zakaj bi se tip spraševal? Saj se ne pritožuje on na starševsem čveku. Zoprne babe se pritožujete čez njih, namesto da bi spokale in šle stran. Kdo vas sili v take odnose?

Ti si tudi ena tistih zoprnih, ki jim nikoli ni nič prav, te prav vidim. Po vaše tip ne sme imeti več socialnega življenja, ko se enkrat zaplete z babjo pošastjo. Če se enkrat na teden vidi s starši, je sinček, če gre s prijatelji ven, je nezrela pijandura, če ima kakšen hobi, je otročji, če če če … Potem se pa kakšen ukloni in vse dneve visi z babo, se pa ta začne pritoževat, da jo duši, utesnjuje, da ji kar naprej visi za ritjo …

In zakaj se same potem ne vprašate, zakaj ste s takimi tipi. Zakaj bi se tip spraševal? Saj se ne pritožuje on na starševsem čveku. Zoprne babe se pritožujete čez njih, namesto da bi spokale in šle stran. Kdo vas sili v take odnose?
[/quote]

Miško, umiri se. Nimamo vsi takšnih težav. Predlagam pa, da si poiščeš ustrezno pomoč, saj ti je opisana situacija zgleda zelo blizu. Če ti tvoja očita vse našteto, se pogovori z njo.

Ne vem zakaj bi bila jaz tako razvajena princeska??? Saj se samo jaz prilagajam, ali naj kar sedim in gledam kako moje staro življenje počasi umira in gledam kako se spreminja v NJEGOVO življenje? Ne pričakujem, da bo on vse spremenil zame, prav tako ne, da bi morala jaz zanj. Zame je partnerski odnos enakopraven, da življenje ustavariš skupaj kot par, ne kot par in tašča, pa še to ni nič tvojega vključenega, ker si za neko družino manjvreden.

Ti lepo spakiraj kufre in ostani samska oziroma neguj partnerski odnos s svojim egom. Tako bo najbolje zate.

Ima super odnose z vsemi, samo s svojim življenjskim sopotnikom ne. Ja, občudovanja vredno, ni kaj. Tisti, ki ne postavi na prvo mesto odnosa s svojim partnerjem in kasneje svoje družine, je daleč od idealnega, ampak večinoma v nezdravih odnosih s primarno družino, od katere se ni odtrgal (pa bi se moral).
Seveda pa je čisto nekaj drugega, če to počne namenoma – torej se zaveda, da s trenutnim partnerjem ne misli čisto resno.
Kakor koli že – neugoden položaj za avtorico. Vseeno pa predlagam, da se resno pogovori s svojim partnerjem in da sta toliko fer, da končata še pred morebitnimi otroki če se stanje ne bo popravilo.
[/quote]

Piška, umiri se. Nimamo vsi takšnih težav. Predlagam pa, da si poiščeš ustrezno pomoč, saj ti je opisana situacija zgleda zelo blizu. Če ti tvojemu očitaš vse našteto, se pogovori z njim.

Piška, umiri se. Nimamo vsi takšnih težav. Predlagam pa, da si poiščeš ustrezno pomoč, saj ti je opisana situacija zgleda zelo blizu. Če ti tvojemu očitaš vse našteto, se pogovori z njim.
[/quote]
Pišek, ostani ti raje pri mamici, punce pa pusti na miru, ker itak ne veš kaj bi z njimi. Te bo kar mamica poštimala – saj ona zna pa ja najboljše. :-)))

Problem je v tem, ker ti nisi v zvezi s tem fantom, ampak vso njegovo družino. In to se nikoli ne bo spremenilo. Odločitev, ali lahko tako živiš, je pa tvoja. Jaz bi jo ucvrla po enem mesecu, ko bi me silil preživljat najin prosti čas pri “mamici”.

Kriza. Ti ne zavidam, pa tako mlada si še. Verjetno se uspeta videt samo za vikende pa še to sta pri njegovih starših. Namesto da bi se vidva sama peljala kam na izlet ali gledala cel dan filme in se cartala, drug drugemu kuhala in se pri tem zabavala. No tako si jaz predstavljam mlad par. On si more najti takšno, ki bo tiho in bo z vsem zadovoljna, ti pa nekoga, ki bo samostojen.

New Report

Close